AKILLI KADIN EÅžİNDEN DAYAK YERMİ???

Baylara Özel bölüm bayanlarin girmesi yasaktır..

Yetkili: Koray

AKILLI KADIN EÅžİNDEN DAYAK YERMİ???

İleti Leydii » Sal Mar 09, 2010 7:44 am

Evet akıllı kadın dayak yemez... aslında  akıllı bir insan  diyelim buna dayak yemez. bu arada akıllı ve  zeki diyerek ayırmakta lazım.Eğitim düzeyi yüksek kadınların eğitim düzeyi düşük kadınlara göre daha çok şiddete maruz kaldığı  söylendi hep.Neden onlar..???

Ekonomik özgürlükle birlikte  kişisel özgürlüklerine de kavuştular   ki; bu  da seslerini daha bir yüksek perdeden çıkarma güveni verdi onlara.Ama atalarımız kadın demir erkek çeliktir  der.kadın eğilir bükülür  eski şeklini alır ,erkek eğilmez bükülmez ve kırıldımı eski şeklinide almaz..onun için akıllı kadın duruma  göre  şeklini alır ve durumu kırılma noktasına getirmez.Åžimdi  bazı hemcinslerimin dilime acı biber  sürme yarışına girdiğini  görür  giibiyim :)

arkadaşlarım ,hem  cinslerim ben derimki;  her insanın mutlaka kuvvetli  yanları ve zaafları vardır.sağlıklı bir insansa herhangi bir  psikolojik problemi yoksa o insanla  anlaşmak,aykırı düşündüğümüz konularda ise ortak paydada buluşmak çok zor olmamalı.önemli olan sağlıklı insan ilişkileriyle karşımızdakini tanıyabilmek değilmidir.

Hiç bir kadına mutluluk tepsi içinde sunulmuyor  arkadaşlar.mutlulık kadının avuçlarında.Yuvayı dişi kuş yapar.Erkeğini evine kadın bağlar.

Dünyayı kamplara ayırdıkları bu  düzende kadınlar günü, erkekler günü,anneler günü,babalar günü, sevgililer günü v.s v.s v.s  saçmalıklarıyla uğraşmaktansa gelin yılın her gününü insanlık günü ilan edelim.çocuklarımıza ,gençlerimize kadınında erkeğinde allah katında eşit tutulduğunu hiç birinin  diğerinden üstün olmadığını,kadınında erkeğinde birbirine allahın emaneti olduğunu öğretelim.öğretelimki öfke kızgınlık kırgınlık anında Allahın emanetini hırpalamanın yanlış olduğunu hatırlayıversinler..aklın yolu bir canlarrrrr.saygı ile  sevgi ile  şefkat ile merhamet ile hangi yanlışlar ile düzeltilmezki...

Tüm insanların  güzel insan erdemiyle donandığı güzel bir dünya dileği ile..

 


Leydii
 
İleti: 0
Kayıt: Per Oca 12, 2012 1:23 am
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

AKILLI KADIN EÅžİNDEN DAYAK YERMİ???

İleti andromeda » Sal Mar 09, 2010 2:06 pm

AKILLI KADIN EÅžİNDEN DAYAK YERMİ???

yazıma bir başlık koymalıydım, türkiyede büyüklerin ve  genelde eşlerin çok hoşuna giden bir cümle var *akıllı kadın eşinden dayak yemez* diye.

Bir cila çekiyoruz kırıkların üstüne...okuyan herkes kendine göre doldursun karnesini!!!


andromeda
 
İleti: 0
Kayıt: Per Oca 12, 2012 1:23 am
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0


Baylara Özel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir