Bir İlişki Nasıl Biter...

SanalKahve 101 Salonlarımız

Bir İlişki Nasıl Biter...

İleti Quiet-Voice » Pts Oca 13, 2014 1:39 am

1) İlgisizlik (ilgi önceliği)


Öncelikle unutmamak gerekir ki kadın dediğin ilgiyi sever. Hayatındaki erkeğin önce onunla sonra başkasıyla ilgilenmesini ister. Ama ne yazık ki erkekler genel olarak ilgi sıralamasını doğru yapamazlar. Sanırlar ki bir gün iki gün ilgilenince o kadınlara yeter. Yetmez arkadaşım. 

Sen bir kadını sahipleniyorsan önceliği de ona vermeyi bileceksin. Yoksa ne diye o kadına benim diyorsun ki? Aslında zor bir şey değil bu kadınların istediği ilgiyi vermek. Kadın demiyor ki sana hep benimle ilgilen hep benimle ilgilen diye. 

Yapacağın şey , her gün aynı ilgiyi göstermek. Başta her sabah günaydın diyor muydun? O zaman diğer günlerde de diyeceksin. Gün içinde mesaj atıyor muydun? Her gün atacaksın. Kadın dediğin sürekliliği sever. Üç gün canım cicim dedikten sonra dördüncü gün aynı sıcaklığı vermezsen kadın ondan soğuduğunu uzaklaştığını düşünür.

2) Tek eşlilik

Bu kadınlar için fazlaca önemlidir. Sen sevgilin varken diğer kadınlarla da içli dışlıysan o iş sakatta demektir canım. Hiçbir kadınla görüşme demiyoruz elbette. Ama sınır koymayı bileceksin. Etrafındaki her kadına aynı yakınlıkta davranırsan esas kızın diğerlerinden ne farkı kalır?

Böyle ayrıntılara dikkat etmek lazım.

3) Sinirlilik hali & Anlayışsızlık

Kadınlar narin yaratıklardır.  İsterseniz iki eliniz kanda olsun yine de karşınızdakinin sizi seven biri olduğunu unutmayın. Başkasına da sinirli olsanız ona da sinirli olsanız o sizin kıymetliniz. Aman dikkat kadınlar kırılmayı sevmez.

4)Zaman ayırma

 

Kime ne kadar zaman ayırdığınıza dikkat edeceksiniz. Arkadaşlarınıza fazla sevgilinize az zaman ayırıyor, üstelik daha sonra hatunun gönlünü almıyorsanız çok geçmeden kapının önüne koyulursunuz benden söylemesi. 

5)Dert paylaşımı

Kadınlar eğitim almamış psikologtur arkadaş! Bu böyle biline. Derdin sıkıntın olduğunda gelip anlatacaksın. Çare bulunamasa bile kadın hem kendini daha sana daha yakın hisseder hemde sen fark etmeden derdini hafifletir. 

Bir sıkıntın olduğunda ondan kaçar, uzaklaşırsan ya da gidip başkasına anlatmayı tercih edersen kadın onu dışladığını düşünür. Bu da senden soğumasına sebep olur.

6)Sahiplenme

İşte bu madde önemli. Kadın sahiplenilmeyi sever. Ama o sahiplenmeyi sadece kendi aranızda yaparsan paşam o iş biraz sakıncalı.  Neden mi ? Başkalarının içinde sen bu hatunu sahiplenmez, uzak durursan kısaca arkadaş muamelesi yaparsan yalnız kaldığınızda o kızdan bir güzel tribi de yersin, tekmeyi de. 

Ağzını açıp tek kelime etmeye de hakkın olmaz. Haberin ola.

7)Belirsizlik

Nefret ederim bu durumdan. Hemcinslerimin de benden farklı düşündüğünü sanmıyorum. İşe bak ya. Biz bizeyken hayatım,canım,bebeğim ama diğerlerinin yanında hiç. Oldu canım. Sen bir kadını sahipleniyorsan, benim diyorsan, baş başayken her şeyim diyorsan dışarıya karşıda aynısını yapmak zorundasın. Her ilişki de olur “Arkadaştan öte ama tam olarakta sevgili değil” durumu. Ama bununda bir süresi var değil mi ? 

“Birde biz sevgili olalım ama kimse bilmesin” durumu var.

Bu sürekli olarak böyle devam ederse kadın bir süre sonra “acaba başkası mı var?, benimle zaman mı geçiriyor?” diye düşünmeye başlar. Bu da ilişkinin çatırdamasına bir süre sonrada bitmesine sebep olur.

Sonra kız karşınıza çıkıp bitti dediğinde aptal aptal bakmayın.

8)Güven

Bir kadının size güvenmesini sağlayamazsanız o ilişki sürekli sallantıdadır. Lam ı cim i yok bu işin.  Kadınlar güvenmeye ihtiyaç duyarlar.  

Eğer güven veremiyorsanız Bana güven diyemessiniz o güveni siz vereceksiniz   üzgünüm.

9)Kıskançlık

Kadın kıskanır. Erkek kıskanır. İki tarafta boşuna “ben kıskanmam” demesin. Mesela ben. Ölümüne kıskanırım arkadaş. Benim sevgilim başkalarıyla benden çok vakit geçiriyorsa, çevresinde fazla kadın varsa(ki bu konuda harbi çok şanssızım adamın neredeyse erkek arkadaşı yok :D) , hadi kadının olmasını geçtim onlarla gereğinden fazla samimi ise kıskanırım. 

İşin kötü yanı biz kadınlar sadece hem cinslerimizi kıskanmayız. Yeri geldiğinde erkek arkadaşları, aileyi de kıskanırız. Hele ki birlikte geçirebildiğimiz zaman azsa azıcık kıskanabiliriz.

Ama daha çok hemcinslerimize yöneliktir kıskançlığımız.

Erkeklerin buna dikkat etmesi gerekir. Çünkü ” ne var bunda yav” diyebileceğiniz bir hareket bizim kıskanmamıza sebep olabilir. Bazılarımız bu kıskançlığı fazla belli etmez. Ama belli etmiyoruz diye de abartmamak gerek. Bir sevgiliniz olduğunu ve yalnız biri olamadığınızı unutmamız gerek beyler. Bir şey yapacağınız zaman “Benim bir sevgilim var. Onu seviyorum, o da beni seviyor” gerçeğini unutmayın lütfen.

Bu mesaj için Quiet-Voice adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 4
Koray (Çar Oca 15, 2014 6:38 am) • sensizliginGozyasi (Sal Oca 14, 2014 12:36 pm) • BiLeMeZSiN__ (Pts Oca 13, 2014 5:40 pm) • Efe (Pts Oca 13, 2014 3:35 am)
Değerlendirme: 16%
 

Quiet-Voice
 
İleti: 37
Kayıt: Cmt Oca 04, 2014 1:40 pm
Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 51

Re: Bir İlişki Nasıl Biter...

İleti Efe » Pts Oca 13, 2014 3:52 am


 Bu mesaj için Efe adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 3
Koray (Çar Oca 15, 2014 6:38 am) • kendinegell4 (Sal Oca 14, 2014 6:21 pm) • BiLeMeZSiN__ (Pts Oca 13, 2014 5:41 pm)
Değerlendirme: 12%
 

Efe
 
İleti: 701
Kayıt: Per Nis 04, 2013 11:50 pm
Ettiği teşekkür: 1232
Aldığı teşekkür: 1143

Re: Bir İlişki Nasıl Biter...

İleti Quiet-Voice » Pts Oca 13, 2014 11:59 am

Konuştum SUS dediler..;


SUSTUM cevap beklediler..


AĞLADIM GüL dediler..;


GÜLDÜM Gamsız diye seslendiler..


SEV dediler herkesi sev..;


SEVDİM..


Saf bildiler..


KIRDILAR Kalbimi affet dediler..;


AFFETTİM tekrar tekrar sancıttılar..


Benimse birtek sözüme SIRT çevirdiler..; HAYATIN KURALI bu yanılacaksın kırılacaksın üzüleceksin dediler..


Ama hiç dedirtmediler HEP dediler.. Bırakmadılar, BEN DE diyeyim içimdeki sızıyı, sancıyı, kırgınlığı.. 


HEP dediler AMA dinlemediler..


Aldırmadılar GÖZYAŞLARIMA. .


Bense hep


SUSTUM..


SUSTUM..


SUSTUM..


Bugün ise artık dinleselerde


KONUŞAMAM..


Diyecek SÖZÜM, kuracak cümlem,     koyacak noktam kalmadı..


Ne var ne yok BOĞAZIMDA düğümlendi.. YUTKUNDUM oracıkta kaldı..


Kimseyi kırmamaktı, üzmemekti susmamdaki AMAÇ..


Ama geriye dönüp baktığımda ben o kadar KIRILMIŞIM ki...


ACI bir GÜLÜMSEME kaldı benliğimden geriye.


Bu mesaj için Quiet-Voice adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 3
Koray (Çar Oca 15, 2014 6:38 am) • sensizliginGozyasi (Sal Oca 14, 2014 12:38 pm) • BiLeMeZSiN__ (Pts Oca 13, 2014 5:41 pm)
Değerlendirme: 12%
 

Quiet-Voice
 
İleti: 37
Kayıt: Cmt Oca 04, 2014 1:40 pm
Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 51

Re: Bir İlişki Nasıl Biter...

İleti sensizliginGozyasi » Sal Oca 14, 2014 12:44 pm

Aydinlatici. paylasimin. icin. tskler... Emegine. saglik,  Umarim. bu. sozler.  Beylerin. kulagina. kupe. olurda. Biz. bayanlarda hosnut. kaliriz..Hadi. beyler Arkadasimizin bu paylasimi. İcin. duyarsiz. kalmayin. Emegi. bir. İse. yarasin..hem bizler. Hemde. Sizler. İcin..


Bu mesaj için sensizliginGozyasi adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Koray (Çar Oca 15, 2014 6:39 am)
Değerlendirme: 4%
 

sensizliginGozyasi
 
İleti: 3
Kayıt: Cum Oca 10, 2014 7:33 am
Ettiği teşekkür: 7
Aldığı teşekkür: 2


SanalKahve 101 Okey

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron