Erkekler için şık olmanın 7 altın kuralı

Yetkili: Koray

Erkekler için şık olmanın 7 altın kuralı

İleti asi_krall » Çar Haz 01, 2011 7:28 pm

Åžıklığın 7 altın kuralı

* Temizlik ve bakım konularına çok dikkat etmek. Mesela her sabah sinek kaydı tıraş olmadan sokağa çıkmamak.

* Görgü kurallarına uymak ve bunu yaşamımız içinde içselleştirmek.

* Zaman, zemin, mekan üçlemesinde neyin, ne zaman, nerede, hangi durumda giyileceğine ilişkin bilgi sahibi olmak.* Vücut tipimizi, bedenimizin olanaklarını göz önünde bulundurarak tercih yapmak.

* İçsel dünyamızın arzuları ile dış dünyanın (günlük ve çalışma hayatı) arasındaki diyalektik bütünlüğü doğru saptayarak seçimlerimize yansıtmak.

* Mevsime, hava sıcaklığına ve yaşa göre giyinmek.

* Kıyafeti hissederek taşımak.

Anlaşılacağı gibi şıklık aslında bir yaşam biçimi. Sadece akşamları değil, günün her saatinde bakımlı olabilen biri şık olarak tanımlanıyor. Åžık olmak pahalı giyinmek anlamına gelmiyor. Stil sahibi olmak da klasik olmak değil. Åžık olmak için gardırobunuzda çok elbise olması gerekmiyor. Åžık olmak, bedeninizi tanıyıp stilinizi oluşturmaktan geçiyor.Åžıklık, detaylarda gizlidir

Kol düğmesi, şıklık oluşturan önemli bir aksesuar. Kıyafetin kırışmaması için dikkat edilmesi gerekiyor. Pantolon ve gömlek ceplerinize kalın cüzdan, anahtar gibi şeyleri koymayın, hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkıyor. Modacılarımızın çoğu alyanstan başka yüzük takılmamasına dikkat çekiyor. Türk erkeği genelde boyasız ayakkabılarla sokağa çıkar, aman buna çok dikkat edin. Kendinize mutlaka bir mahalle terzisi edinin. Her türlü kıyafetinizi onlar daha da güzelleştirebilir. Ne olursa olsun kalite kumaşlardan dikilen kıyafetleri tercih edin. Erkek koleksiyonunda giysiler üzerinde çok büyük oyunlar olmadığı için kaliteli kumaş önem taşır. Cep mendili de yeniden moda olan bir aksesuar. Unutulmamalı ki, bir erkeğin cebindeki mendili onun şıklığının ve nezaketinin bir göstergesi.

***

Kiloluysanız…
Koyu renk takımlardan başka bir renk düşünmeyin. Bir veya iki pilili pantolonları tercih edin. Dikey çizgili kıyafetleri seçin. Kuvaze ceketleri tercih edin. Ceket etek boylarına dikkat edin. Üzerinize oturan doğru renkte seçilmiş yelekleri tercih edin. Kalın kumaşları seçmeyin.

Kısa boyluysanız…
Dikey çizgili kıyafetleri tercih edin. Koyu renk takımlar giyin. Ceket kesimi bele oturan bir tarzda olmalı. İki düğmeli ceketler daha iyi olur. Ceket omuzları tam oturmalı. Ceket veya pantolonun aynı renkte olmasına dikkat edin. Pantolon paçaları belden aşağıya doğru hafif daralmalı.

Uzun boyluysanız…
Kruvaze takımları tam size göre. Duble paçalı pantolonları giyebilirsiniz. Farklı renklerde birleşimler (pantolon, gömlek, ceket, kravat) oluşturabilirsiniz. Yere dik çizgili kıyafetlerden kaçının. Belinizden aşağıya doğru daralan pantolonları giymeyin.

***

Erkeğin kokusu
Bir erkek sık sık parfüm değiştirmemeli. Çünkü erkeğin kendine has bir kokusunun olması onun kişiliğinin, tutarlılığının, hayata bakışının bir göstergesi. Hafif çam, limon türü kokular hoş tercihler.

Erkeklere puan kaybettiren iki konu
Biri boyalı saçlar. İkincisi de açılan keli arkadan gelen saçlarla örtmeye çalışmak. Hangi yaşta olursanız olun, saçınızdaki aklar sizi daha karizmatik yapar. Kelinizi örtmeyi de bırakın, hatta kelseniz doğal bir karizmanız var demektir.


Bu mesaj için asi_krall adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
Hacegan__ (Cmt Şub 04, 2012 11:47 am) • Sedat_ (Sal Oca 31, 2012 9:11 am)
Değerlendirme: 8%
 

asi_krall
 
İleti: 11
Kayıt: Per Oca 12, 2012 1:23 am
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 25

Moda ve Giyim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron