karın germe ameliyatları

Erkeklerin girmesi yasaktır...

karın germe ameliyatları

İleti arzusoydas » Cum Ekm 21, 2016 3:14 pm

Karın Germe


Karın kaslarındaki gevşeklik, aşırı yağlanma, obezite cerrahisi sonrası karında cilt fazlalığı, kilo verme veya hamilelik sonrası karın kaslarında gevşeklik ile birlikte olan cilt yapısında bozukluk gibi sonuçlar karın germe ameliyatları ile giderilmektedir. Karın germe ameliyatları iki temel cerrahi prensip içerir.


Cerrahi Prensipler 


Bunlardan biri kas zarınınki buna kas fasiası denir gerginleştirmektir. Sanki bir iç korse gibi bu yapı dikişlerle gerginleştirilir. Bu karın kas zarının gevşekliğine bağlı olarak oluşan karın iç organlarının dışarıya doğru karın ön duvarını bombeleştirmesini ortadan kaldırır. Cerrahi teknikte bu yapının onarımı estetik olarak çok önemlidir ve usulüne uygun yapılırsa hastalarda çok iyi sonuçlar elde edilir. Ameliyat sonrası dönemde bu gerginlik hastalarda bir miktar rahatsızlık yaratabilir ki bu beklenen bir sonuçtur. Özellikle karın kaslarını kullanma sırasında bu sıkıntılar daha fazla artacaktır. Ancak zamanla hastada bu sıkıntılar çok hızlı gerileyecektir. Ameliyat sonrası erken dönemde hastalarımın bir miktar öne doğru eğilerek yürümelerini isterim. Bu hem gerginliğe bağlı hastada oluşacak şikayetleri azaltırken dikişlere de daha az yük binmesini sağlayacaktır. Ben ameliyat sonrası hastalarıma ek liposuction yapmadı isemkorse kullanmasını istememekteyim. Korsenin çok da yararlı bir uygulama olduğunu düşünmüyorum.


İkinci prensip ize aşırı gevşek cilt ve ciltaltı dokunun çıkarılmasıdır. Bu sayede karında estetik olarak güzel bir görüntü sağlanırken aynı zamanda karın alt bölgesindeki doğum veya kilo alıp vermelere cağlı çatlaklarda çıkarılmaktadır. Burada yeni göbek deliği oluşturulması oldukça önemlidir. En sık yapılan hatalar normalden büyük veya küçük göbek deliği yapmak veya orta hatta bu yapıyı planlayamamaktır


Karın germe cerrahi adımların şematik görüntüsü


detaylar http://serdarnasir.com/karin-germe


 


arzusoydas
 
İleti: 1
Kayıt: Cum Ekm 21, 2016 3:11 pm
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Bayanlara Özel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron