Sistem saati: Per Mar 28, 2024 3:31 pm

News News of Sanalkahve Kültür & Sanat

Site map of Sanalkahve Kültür & Sanat » Forum : Sanalkahve Kültür & Sanat

Sanalkahve Edebiyat Şiir v.b

DİN ALLAH IN, ŞERİAT RESULÜNÜN DÜR DEMEK, ALLAH IN DİNİNE Şİ

Bu makalemde, sizlerin üzerinde düşünmesine vesile olmak istediğim konuyu, birçok makalemde daha önce gündeme getirdim, yazdım. Fakat ne yazık ki Allah ın apaçık ayetlerini tebliğ alıp, ayetlere iman ettiğimizi söylediğimiz halde batıl, sanı, rivayet inançlarımız o kadar baskın geliyor ki, Allah ın ayetlerinin hükümleri ile oynamaktan, ayetlerin anlamlarını tahrif etmekten çekinmiyoruz. Allah böyle insanları ıslah etsin demekten başka elimden bir şey gelmiyor. Amacım, Kur’an ı ...

Read more : DİN ALLAH IN, ŞERİAT RESULÜNÜN DÜR DEMEK, ALLAH IN DİNİNE Şİ | Gösterim : 448 | Cevaplar : 0 | Forum : Dini Konular

ALLAH IN RESULÜNÜN BİZLERE ÖRNEK OLUŞUNU, HANGİ KAYNAKTAN ÖĞ

Şöyle bir başlık okumuştum, Peygamberimizin örnek oluşunu bizler, yalnız Kur’an dan mı öğrenip anlamalıyız? Aslında bu sorunun, tuzak bir soru olduğunu düşündüğüm için, yazımda bu konu üzerinde sizlerin, düşünmenize vesile olmak istedim. Bu sorunun cevabını mantık ve Kur’an süzgecinden geçirerek, birlikte önce düşünelim. Allah Kur’an da, Resulünü bakın nasıl bizlere örnek gösteriyor

Ahzab 21: Andolsun, ALLAH’IN RESULÜNDE sizin için; Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı uman, Allah’ı çok zikreden kimseler için ...

Read more : ALLAH IN RESULÜNÜN BİZLERE ÖRNEK OLUŞUNU, HANGİ KAYNAKTAN ÖĞ | Gösterim : 337 | Cevaplar : 0 | Forum : Dini Konular

ADAK KURBANININ DİNİMİZDEKİ YERİ.

Bu makalemin konusu, ADAK KURBANI üzerinde olacaktır. Hiçbir şart gözetmeden, Allah ın rızasını kazanmak adına, Allah a kurban adamak, yani kurban kesmek için söz vermek, elbette konumuzun dışındadır, bunu her zaman yapabiliriz. Bildiğiniz gibi bizlerin Kurban bayramı adı altında kestiğimiz kurbanlar, Kuran da Allah ın emrettiği farz bir emir değildir. Kurban yılın yalnız bir gününde değil, her gününde kesip, Allah a saygımızı gösterebiliriz. Allah yalnız kendisi adına olmak şartıyla, Kurban kesmemize ...

Read more : ADAK KURBANININ DİNİMİZDEKİ YERİ. | Gösterim : 444 | Cevaplar : 0 | Forum : Dini Konular

YAŞADIĞIMIZ BATIL İNANÇLARA, KANIT ARAMA ÇABALARI.....

Müslüman toplumlar olarak bizler, İslam ı yaşarken öyle bir yol tutuyoruz ki, Allah ın dinde sakın bölünmeyin emrine tamamen muhalif olduğu gibi, sizleri Kur’an dan sorumlu tutuyorum, Kur’an ın sınırlarını sakın aşmayın, Kur’an ın ipine sarılın emrinden çok uzak olduğumuz anlaşılıyor.

Benim bir makalemin konusunu, beğenmiş olsa gerek bir kardeşimiz kendi cemaat sitesinde yayınlamış. Tabi bundan hiç memnun olmayan cemaat önde gelenleri, hem yazımı yayınlayan kardeşimize, hem de benim yazıma reddiye, karşı oluşlarını bildiren bir ...

Read more : YAŞADIĞIMIZ BATIL İNANÇLARA, KANIT ARAMA ÇABALARI..... | Gösterim : 441 | Cevaplar : 0 | Forum : Dini Konular

İSTİDRAÇ, YAŞANAN YANLIŞ İNANCI GİZLEMEK ADINA, ÇIKARTILMIŞ

Toplumlar bazı çıkar çevreleri tarafından, her zaman kendi istedikleri doğrultuda yönlendirilmiş, hatta toplumların bazı gerçekleri fark etmeleri önlenmiştir. Böylece insanlar istedikleri gibi yönetilmiş, haksız ve adaletsiz yönetimlere de itiraz etmeleri bu şekilde önlenmiştir. Toplumları bu şekilde yönetmeye çaba harcayanlar, toplumun inanç değerleri ile oynamış ve Kur’an ın uyardığı gibi, ALLAH İLE ALDATMIŞLARDIR. Bir örnek vermek gerekirse, insanların çok kalabalık olduğu, doğru yönetilmeyen, fakirliğin kol gezdiği Asya toplumlarında, Budizm adı altında öyle ...

Read more : İSTİDRAÇ, YAŞANAN YANLIŞ İNANCI GİZLEMEK ADINA, ÇIKARTILMIŞ | Gösterim : 308 | Cevaplar : 0 | Forum : Dini Konular

Tura Turizm'den Bahar Şenlikleri

tura turizm bu hafta sonu bağdat caddesinde bahar şenlikleri düzenlemiş. etkinliğe katılanlara da çeşitli hediyeler, indirimler falan sunuluyomuş. tatil dönemi öncesi güzel bi fırsat yakalanabilir..

Read more : Tura Turizm'den Bahar Şenlikleri | Gösterim : 424 | Cevaplar : 0 | Forum : Turizm

İslam Dininde Liderlik, Halifelik Konusu Üzerine......

Günümüzde çok konuşulan bir konu vardır. İslam toplumlarının dini bir lidere ihtiyacı vardır, dini lider HALİFE etrafında birleşilmelidir diyenleri duyarız. Halife kelimesini araştırdığınızda, şöyle bir anlamı olduğunu görürsünüz.

“Hazreti Muhammet’ten sonra, ONUN VEKİLİ OLARAK Müslümanların imamlığını ve ŞERİATIN KORUYUCULUĞUNU yapmakla görevli kimse.”

Önce şunu hatırlatmak isterim, ALLAH IN ELÇİSİNİN VEKİLLİĞİNİ HİÇ KİMSE YAPAMAZ. Çünkü böyle bir görevi yapmaya hiç kimsenin yetkisi ve salahiyeti ...

Read more : İslam Dininde Liderlik, Halifelik Konusu Üzerine...... | Gösterim : 843 | Cevaplar : 0 | Forum : Dini Konular

Kendilerini Müctehid Ve Fıkıh Alimi Zannedenlere.....

Bizlerin İslam anlayışına güzel bir örnek, geçen gün Cumhurbaşkanı ve kendisini dinde söz sahibi gören bir Profesör arasında geçti. Cumhurbaşkanı, dini konularda hiç hoş olmayan farklı sözler konuşan, hatta haddini aşan kişilerin sözlerini tenkit ederek, İslam ın hükümlerinin güncellenmesi konusunu gündeme getirdi. Prof. Dr. Ahmet Akgündüz sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanına şöyle bir cevap vermiş, basından okudum.

"MUHTEREM CUMHURBAŞKANIM! HADDİNİZİ AŞARAK ŞER’Î MESELELERDE FİKİR BEYAN ETMEYİNİZ! ZİRA NE MÜCTEHİD VE NE ...

Read more : Kendilerini Müctehid Ve Fıkıh Alimi Zannedenlere..... | Gösterim : 831 | Cevaplar : 1 | Forum : Dini Konular

Rivayet Hadislere Gösterdiğimiz Saygıyı, İtinayı, Allah ın A

Bizler ne yazık ki, rivayet hadislere gösterdiğimiz saygıyı, Kur’an ayetlerine göstermiyoruz. Onun içinde Kur’an ın gerçekleri ile buluşamıyoruz. BİR MÜSLÜMAN IN ÖLÇÜSÜ YALNIZ KUR’AN OLMALIDIR. Eğer Kur’an ın dışından farklı ölçü Kullanırsak, inancımız mutlaka Kur’an ile çatışır ve ters düşer, bunu asla unutmayalım. Doğru tekdir, oda Kur’an dır. Kur’an a uymayan, onayından geçmeyen hiçbir söz, bir Müslüman ı bağlamaz. SİZCE ALLAH IN RESULÜ, KUR’AN IN ONAY VERMEDİĞİ TEK BİR SÖZ SÖYLER Mİ? Cevabınızın, ...

Read more : Rivayet Hadislere Gösterdiğimiz Saygıyı, İtinayı, Allah ın A | Gösterim : 790 | Cevaplar : 0 | Forum : Dini Konular

İzlediğimiz Yolun Doğruluğundan, Ne Kadar Eminiz?

Bir kardeşimiz bana verdiği cevapta, yazılarımın ana fikrini tenkit ederek, bazı uyarı ve ikazlarda bulunmuş. Ben fikirlerimin tenkit edilmesine çok önem veririm. Çünkü hepimiz hata yaparız, hatasız insan olmaz. Onun içindir ki, her tenkit ve uyarıdan sonra, düşüncelerimi tekrar gözden geçirir ve Kur’an a danışırım, tekrar araştırırım. Gelin bana verilen cevaplar üzerinde, birlikte düşünelim ama HAKEMİMİZ, DANIŞACAĞIMIZ REHBERİMİZ YALNIZ KUR’AN OLMALIDIR. Bunun nedenini biliyorsunuz, çünkü Allah SİZLERİ YALNIZ, KUR’ANDAN SORUMLU TUTUYORUM ...

Read more : İzlediğimiz Yolun Doğruluğundan, Ne Kadar Eminiz? | Gösterim : 654 | Cevaplar : 0 | Forum : Dini Konular

Oturum Aç

İstatistik

Toplam ileti 26267 • Toplam konu 14459 • Toplam üye 4