Orduda Hz.Ali Camisi...

Orduda Hz.Ali Camisi...

İleti Ece » Pzr Haz 23, 2013 7:31 pm

CAMİ VE CEMEVİ AYNI ÇATININ ALTINDAcami, cemevi, Ordu, Fatsa, Alevi Sünni çatışması, haber, haberler, güncel haberler


Güncel - 23 Haziran 2013 11:07

Ordu'nun Fatsa ilçesinde yıllardır aynı çatı altında hizmet veren Hz. Ali Camii ve Cemevi, kardeşlik, barış ve hoşgörü örneği sunuyor.Fatsa'nın merkeze bağlı Fatih Mahallesi'nde bulunan Hz. Ali Camii ve Cemevi, olmaz diyenlere inat yıllarca Alevi ve Sünni vatandaşları aynı çatı altında biraraya getiriyor. Önyargıların yıkıldığı, barış ve hoşgörünün hakim olduğu bu mekanda, kimse birbirinden rahatsızlık duymuyor.


BURADA BARIŞ HAKİM


Ordu İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, hoşgörünün burada zirveye çıktığını ve en güzel örneğinin verildiğini ifade etti. Mustafa Kolukısaoğlu, 'Birbirlerini anlama, tanıma ve sevmenin burada zirveye çıktığını görüyoruz. Hoşgörünün en güzel örneği burada veriliyor.' şeklinde konuştu.


EHL-İ BEYT'İN TORUNLARIYIZ


Fatsa Cemevi Derneği Başkanı İhsan Kartal, 'Hiçbir ayrım yapmadan Alevi - Sünni kardeşliği içerisinde bu birlikteliğimiz devam ediyor. Biz Ehl-i Beyt'in torunlarıyız. Camimizde namazımızı kılıyoruz, aşağıya inerek cemimizi yapıyoruz' dedi.


Kardeşçe beraber yaşıyoruz


Yıllardır birarada huzur içerisinde yaşadıklarını, kız alıp verdiklerini ifade eden mahalle sakinleri de 'Hz. Ali Camii açıldığından beri buraya geliyorum. Bu zamana kadar hiçbir problemimiz olmadı, dostça, kardeşçe, bir arada yaşıyoruz. Sünni bir vatandaş olarak Alevi bir gelinim var. Onlar bizi seviyor, biz onları seviyoruz. Rabbim bu birliği, beraberliği herkese nasip eylesin' şekilde konuştu.Bu mesaj için Ece adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Efe (Pzr Haz 23, 2013 8:24 pm)
Değerlendirme: 4%
 

Ece
 
İleti: 413
Kayıt: Cum Nis 05, 2013 12:33 am
Ettiği teşekkür: 606
Aldığı teşekkür: 935

Re: Orduda Hz.Ali Camisi...

İleti Ece » Pzr Haz 23, 2013 7:54 pm


Bu mesaj için Ece adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Efe (Pzr Haz 23, 2013 8:24 pm)
Değerlendirme: 4%
 

Ece
 
İleti: 413
Kayıt: Cum Nis 05, 2013 12:33 am
Ettiği teşekkür: 606
Aldığı teşekkür: 935


Duygusal Paylaşımlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron