Oturmayın.....

Oturmayın.....

İleti Ece » Cmt Haz 22, 2013 6:05 pm


Kendinizi birazcık düşünüyorsanız sakın fazla OTURMAYIN! Kas ve kemik problemleri hep fazla haraketsizlikten kaynaklanıyor. Günde bir saatlik jimnastikle, olası kötü sonuçları (osteokondroz, osteoporoz, skolyoz ve s.) kısmen önlemek mümkün.
Bir düşünün, daima haraketsiz kaldığınız için mideniz, böbrekleriniz, bağırsaklarınız ne halde yaşıyor. Aktif bir hayatın insana sağladığı gibi bir sağlamlığı hiç bir ilaç, vitamin, doping,veya her hangi bir enerji içeceği veremez.Halbuki doğru beslenme ve doğru egzersizle hep doğru anatomik yapıda kalınabilir, kendinizi hep örnek gösterebilirsiniz.
Hayat her insana bir kez verildiği gibi sağlık da bir kez verilir. onu kaybetmek çok kolaydır. Ama kazanmak mümkün değildir. Bir doktor size eskisinden de iyi olacaksınız diyorsa bir hata var demekdir. En iyisini Allah yarattı ve bizlere de onu korumak düşer. İyi bir yaşam ve iyi bir hayat uğrunda çalışdiğimiz bu hayatta çoğu şeyi elde edebiliyoruz kendi azmimiz sayesinde. Ama bir de görüyoruzki sağlığımı kaybetmişiz. Eğer bu hayatda birilerinin bize ihtiyacı varsa ilk önce biz kendimize iyi bakmalıyız, çünkü o birilerinin bir yaşam boyu bize ihtiyacı ola bilir. Eğer kendiniz için sağlığınıza dikkat edemiyorsanız hiç olmazsa o birilerini unutmayın. Mesela, gezmekten başlayabilirsiniz hayata.
Gün içinde 3 km gezmek tüm açıdan çok iyidir. Fazla zamanı olmayanlar ne yapsınlar? demeyin. İlk başda 3km 2 saat sürenizi alsa da, ilerleyen zamanlarda aynı süre içerisinde daha fazla geziçeksiniz. Unutmayın sizin kıymetinizi en iyi siz bilirsiniz ne bir doktor, ne bir ilaç. Hastalanmamanın en iyi yolu kendine iyi bakmaktır. Belki hergün birilerinden "kendine iyi bak" sözünü duyuyoruz. Eğer laf deyip geçmesek ve bu söze sahiplensek büyük ölçüde hiçbir zaman hastalanmaz ve doktorlara ihtiyaç duymayız.Bu mesaj için Ece adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Efe (Cmt Haz 22, 2013 6:22 pm)
Değerlendirme: 4%
 

Ece
 
İleti: 413
Kayıt: Cum Nis 05, 2013 12:33 am
Ettiği teşekkür: 606
Aldığı teşekkür: 935

Sağlık Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron