Adı Sanalmı! Yalanmı!:☺

SanalKahve 101 Lobisi siir

Adı Sanalmı! Yalanmı!:☺

İleti Finaly_ » Per Mar 13, 2014 11:26 am

 


Medeniyetin ve modernliğin getirisi internet hepimizin evinde. O kadar alıştık ki! Panik yaşıyoruz bağlantı kesildiğinde. Kullanma dozunu ayarlamaksa bizim elimizde. Ama ne gezer… İstisnalar kaideyi bozmaz desek de, çoğunlukla dalmış gidiyoruz sanal âlemin derinliklerine. Önceleri ne kadar kızardık çocuklarımıza ‘’Yeter, kapat artık’’ diye. Şimdi ise, hepimizin birer laptop’u var önümüzde. İnternet her birimizin hayatında vazgeçilmez oldu bile. Getirdiği kolaylıklardan faydalanmak yerine, oyuncak ettik elimizde.

Kimimiz Facebook’ta, kimimiz Orda burda oyun oynamakta, kimimiz de arkadaş arama oyun odalarında. Allåh sonumuzu hayır etsin derim, çünkü gerçekten oyaladığı kadar da tehlike herkesin kapısında.

Gazetelerde okuyup, televizyonda izliyoruz… Evden kaçan kaçana… Kimileri tanışmış sohbet odalarında… Kadın, bir ay sonra almış çocuğunu kucağına. Ardından aramaya koyuluyor çocuğunun babasını ekranlarda. Çocuklar, oyunlar sayesinde derslerini bırakmışlar bir kenara. Ya da ödevlerini araştırarak yapmak yerine, bir tuşa basması ile zaten hazır karşısında. Ne aile sohbeti kaldı, ne de karı koca muhabbeti. Koca işten gelir, yemeğini yer, hemen bilgisayar başına. Kadın dizilerini izler televizyon karşısında. Artık beraber girilmiyor bile yatağa. Arkadaş buluşmaları, o güzelim yemek sohbetleri bitti. Cam var ya! Nasıl olsa. Sanal dünya, özlemleri de yok etti dostlar arasında. Fatura ödemeleri, banka işlemleri halledilir oldu bir tuşla. Hareket etmez olduk… Sanırım, zayıf insana rastlamak güç olacak aramızda.
İki muhabbetden sonra başlarız  ağlamaya sızlanmaya ,karşımızındakini kullanmayyı normaşl görür olduk,
Yok icra geldi, yok faturamı ödiyemedim hemen acırız elimizde ne var ne yok yollarız karşıdakine?
Meğer alışkanlık yapmış bir sen deyilmişsin  istenen ,sen gibi onlarca kişiye aynı numara?
eee kolay kazanç  bu olsa gerek!
Ama en önemlisi, aldanmamak lazım söylenen yalanlara. Çoğu insan sanal âlemde gerçeği değil, kurduğu hayalleri paylaşmakta. Yani, hayali bir hayat yaşamakta. Tanıttığı kendi değil, olmak istediği kimliğe bürünüyor oysa. Zayıf ya da kilolu, genç ya da yaşlı, evli ya da bekâr olması önemli değildir orada. Bu yüzden duygular ani ve yoğun yaşanır, kolaylaşır hoşlanma. Sınır yok sanal dünyada. Paylaşılıyor sorunlar tanımadığın bir insanla. Geçici rahatlık yaşattırıyor bu durum. Sevgi ve ilgi yoksunluğu gideriliyor en başta. Hâlbuki sonu hüsran oluyor çoğunlukla.

Görmeden sevmeler, dokunmadan sevişmeler, ikonlar yoluyla öpüşmeler… Kabul gördü aramızda. Evlisi de yaşıyor, bekârı da. Rekor rakamlara ulaştı aldatmalar sanal yolla. Önce tanışma, sonra yazışma, sonrası cam da, hoşlandıysan buluşma… Sistem herkeste aynı işliyor, başka yolu yok sanalda.

Peki;

Çekingenlik ve içe kapanıklılık mı..

Gerçeklerden korkup kaçmak mı..

Sevgiye ve ilgiye açlık mı..

Can sıkıntısını gidermek, sorunları unutmak mı..

İstediğimiz gibi biri olabilmenin kolaylığı mı.. Bizi itiyor yaşamaya sanal dünyada...
Şimdi;

Ya! Devam etmek var… Sanaldaki yalan hayata. Ya da! Korkmadan yaşamak var… Gerçek hayatta.

Hepimiz adına; Özlediğimiz sohbetlere kavuşabilmeyi, gerçekten hissederek sarılabilmeyi, olduğumuz gibi görünebilmeyi ve


temiz arkadaşlıklar, dostluklar diliyorum yaşantımızda...Yazımızıda Güzel Gönüllerin dostu


Mevlana ile; sonlandıralım..


 


Ben dostlarımı ne kalbimle, ne de aklımla severim...
Olur ya... Kalp durur... Akıl unutur...

 


Ben dostlarımı ruhumla severim...
O, ne durur... Ne de unutur...

Bu mesaj için Finaly_ adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 3
sllascarl (Sal Haz 10, 2014 6:43 am) • DiLay__ (Çar Nis 30, 2014 8:06 pm) • sev-can (Per Mar 13, 2014 1:27 pm)
Değerlendirme: 12%
 

Finaly_
 
İleti: 12
Kayıt: Çar Mar 05, 2014 11:59 am
Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 19

SanalKahve 101 Lobisi siir

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron