Uzun saçlar için model önerileri

Sanalkahve pişti salonu

Uzun saçlar için model önerileri

İleti sabunkopugu » Pzr Mar 29, 2015 9:49 am

Uzun saç modelleri arasından kendisine yakışanı en iyi bilen Megan Fox sanıyorum. Selena Gomez de kötü verebileceğim örnek. Gözlerini kapatacak kadar uzun kahküller ve küt saç stili kalp yüz şeklini boğuyor. Yine fön çekip kahküllerine en azından biraz şekil verse fena olmaz ama bu şekliyle bizimle deyılsın Selena! Baştan uyarıyorum, sonra bu kadının aşk hayatı neden böyle çalkantılı, Justin Bieber neden sürekli başka ortamlarda demeyin. Selena Gomez’in daha iyi bir saç stilistiyle çalışması gerek!
Saç renkleri konusunda en beğendiğim kişi Beyonce. Kadının her yaptığı olay zaten. Rihanna da aynı kategoride. Saç renkleri ve saç modelleri konusunda uzman olmak için siyahi olmak mı gerekiyor illa ki? (Kabul ediyorum, biraz ırkçı bir yaklaşım oldu. Smileyabancı ünlüler arasında bu ikisi kadar renk ve modeli doğru uygulayan başka kişiler var mıdır acaba? Elbette gerek saç stilleri gerek elbise modelleri ile efsane olan moda ikonları var ama ya aramızda değiller (Audrey Hepburn mesela) ya da zaman zaman rüküşlükleriyle gülünç durumlara da düştüler. 
Özellikle uzun saç modelleri kullanan arkadaşlar sürekli maşaya ya da fön makinesine maruz kalıyor. Elbette bunlar ve modeli sabitlemek için kullanılan jöle, sprey gibi birçok ürün saçın yapısını bozuyor. Bu durumda daha dikkatli bir saç bakımı uygulamak ve buna önem göstermek gerek.
Son dakika magazin haberleri ile devam edelim. Yabancı ünlüler cephesinde bu hafta en dikkatimi çeken konu Kim Kardashian’ın tıpkısının aynısı bir kadının ortaya çıkması. Kadının yüzü Kim Kardashian’la birebir. Tabii ki ilk işim vücudunun geri kalanını incelemek oldu zira aynı fizik dünyada zor bulunur. Ne de olsa Kim Kardashian da Anadolu kadını. Hanımefendinin adı Marianna Hewitt. Açıkçası Hewitt’in Kardashian’dan daha güzel bir proporsiyonu olduğunu düşünüyorum. İnce bir bel, ayarında bir göğüs ölçüsü ve Kardashian’a göre daha dar kalçalar. Kendisine bu benzerliği iyi değerlendirmesini öğütlüyor ve en azından gece elbiseleri seçerken kendini patatese çevirmemesini umuyorum. Kardashian’ın en büyük hatası, fazlasıyla balık etli vücuduna dar, hareketli, tüllü, dantelli, desenli (leopardan gına geldi artık Kim!) ya da dokulu pofuduk kumaşlardan oluşan gece kıyafetleri seçmesi. Bir de kadın moda ikonu olacak, bu yabancı ünlüler çok tuhaflar. Ha Kim Kardashian’la ilgili bir diğer haber de Kardashian’ın 16 aylık kızı için terzi tutup kendisiyle bir örnek kıyafetlerden kızı için diktiriyor olması. Ufacık kızın tüllü dantelli gece elbiseleri giymesi rezilliği bir yana, Kim Kardashian’ın çok güzel giyiniyormuş gibi davranıyor olması ayrı bir komik olmuş. O geniş kalçalara ancak şalvar, ince bele de gümüş kemer yakışır Kim kızım. 
Bazı saç modelleri saçı o kadar yıpratıyor ki saç bakımına normalde harcadığınızdan çok daha uzun zaman harcamanız gerekiyor. Özellikle her gün evden çıkmadan düzleştirici ya da maşa kullanan kadınlar için hayat çok zor olmalı. Hem dünyanın zamanını şaçını şekillendirmeye ayır, hem saç bakımı için hem vakitten hem nakitten ol. Argan yağı gibi bakım ürünleri de bir yere kadar saçı toparlıyor. Saatlerini bunun için harcayan kadınlara önerim kuaförünüze gidip keratin ve protein bakımlarından saçınıza en uygunu hangisiyse yaptırmanız. İlk başta biraz pahalı gibi geliyor ama tüm diğer bakım malzemelerine harcadığınız paraya göre daha uygun fiyata uzun süre (mesela 6 ayda bir yaptırırsanız olur) ipek gibi saçlarınız oluyor. Ben boyadan yanmış saçlarıma uyguladığım her türlü saç bakımı ürününü bir kenara attım ve protein bakımı yaptırdım mesela. yanıkların büyük bölümünü kurtardı diyebilirim.


sabunkopugu
 
İleti: 18
Kayıt: Pts Nis 08, 2013 12:44 pm
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Sanalkahve Pişti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron