son on yıl.......

son on yıl.......

İleti Leydii » Cmt Haz 19, 2010 1:16 pm

Son on yılınıza bir bakın .....

Åžimdi bu dönemde aktif hale gelen, öne çıkan döngüler hayatımıza yukarıdan bakabilmek adına çarpıcı gerçekler sunuyor.  Tam bir değerlendirme ve öz eleştiri yapabilme fırsatı ile karşı karşıyayız. Uzun zamandır yaptığımız işlerden bir adım geri çekilerek, kendimizi aynada bakabilme olanağına sahibiz. Böyle dikkat çekici bir dönemi, farkındalık eşiğini her zaman yakalayamayabiliriz. Zira insan hayatın içinde yuvarlanırken, neyi, neden yaptığını, hatta hayattan neler istediğini bile çok net farketmeyebilir ya da olayların içerisinde kendini unutup, kaybolabilir.

Halbuki önümüzdeki aylarda, özellikle Temmuz sonunda, Ağustos’un ilk günlerinde karşı karşıya gelecek olan iki gezegen, Jüpiter ve Satürn son on yıldır, hangi konulara odaklanmış, hangi hedefleri önemsemiş ve kendimize bir felsefe olarak benimsemişsek, şimdi bu sürecin sonuna doğru yaklaştığımızı ve çok daha farklı bir tutum izlemek durumunda olabileceğimizi anlatıyor. Astroloji’de Jüpiter ve Satürn kişinin kariyeri ve mesleki konuları ile yakından ilgili sayılan iki gezegendir. Jüpiter genişlemeyi, zenginleşmeyi, bizi sosyal, ahlaki ve düşünsel açıdan topluma bağlayan, entegre eden konuları, kısaca sosyal arenadaki kabulleri ve beklentileri, Satürn ise profesyönel bir bakış açısının getirdiği kuralları, sorumlulukları, inşaa etmeyi ve dolayısıyla kariyerimizi sağlamlaştıran dinamikleri, sistemleri temsil eder.

Bu iki gezegen 2000 yılının Mayıs ayında, Boğa burcunda yanyana gelmişti. Åžimdi son on yıllık geçmişinize bir bakın, acaba 2000 yılında neler yapmaya başlamış, nasıl bir hayat felsefesi ve bakış açısı kurmuş olduğunuzu farkedin. Muhtemelen 2000 yılında yaptığınız yeni başlangıçlar sırasında özellikle istikrarlı ve huzur verici bir yaklaşımı benimsemeye başlamış olmalısınız. 2000 yılından bu yana bu kararlı, maddi konularda istikrarlı dengeyi kurmaya, yavaş ama emin biçimde ilerlemek isteyebileceğiniz bir yol üzerinde ilerlemek arzunuz olduğunu görebilirsiniz. örneğin ben 2000 yılında bankacılığı bırakıp, kariyerimi profesyonel astroloji çalışmalarına odaklamış, bu alanda yeni ve istikrarlı bir denge arayışına girmiştim. Zira Boğa toprak elementinden sabit bir burçta gerçekleşen Jüpiter-Satürn birleşimi hayatımıza böyle yeni bir düğüm atmıştı. Bu yüzden 2000 yılında nasıl yeni bir tempoya girmiş olduğunuz üzerinde yeniden düşünün ve hayat hikayenizi gözden geçirin. Ne demek istediğimi şimdi kolayca farkedeceksiniz.

Yıl 2010, bu iki gezegen önümüzdeki aylarda, karşı karşıya gelecekler. Aradan geçen on yıldan sonra, tam 180 derece karşı karşıya duracaklar. Söz konusu karşıtlık durumu, 2000 yılından bu yana başlatmış olduğunuz hedeflerinizi ve kariyer sürecinizi çok daha farklı bir noktaya getirmekte. Belirli bir tatmin ya da tatminsizlik, kimi zaman ikisinin birden geçerli bir dönemden geçmektesiniz. Belirli sonuçlar elde ettiniz, belirli bir deneyim ve anlayış seviyesine ulaştınız. Åžimdi 2010 Temmuz – Ağustos geçişinde gerçekleşecek olan karşıtlık, 2000 yılında başlatmış olduğunuz projeleri, kariyer hedeflerini yenilemeniz ve daha geniş bir boyuttan bakmanızı zaruri kılmakta. Evet dünya değişiyor ve bizler de değişiyoruz. Artık aynı yerde, aynı koşullar altında değiliz. Antik filozofların dediği gibi değişmeyen tek şey değişim. Hayatınızı çeşitlendirmeniz ve sizin için artık enerjisini, heyecanını kaybeden ögeleri tazelemeniz ve daha farklı bir bakış açısı kazanmanız gerekiyor. Kendimizi özellikle iş hayatında yenilemekten, vites değiştirmekten çekinmemeliyiz. Böyle bir değerlendirme döneminde sadece olumsuzları değil, elde ettiğimiz tüm sonuçları artı ve eksisi ile görmek durumundayız.

Astroloji hayat döngülerini anlama ve farkındalık geliştirme sanatıdır. Ancak hayatımıza daha yukarıdan bakarak ve gerek duygusal gerekse mantık yönü ile kavrayabileceğimiz bir alandır. Olaylara yüzeysel bakarak ne kendimizi, ne hayatımızı ne de Astroloji’yi anlayabilir, ne de bir yere koyabiliriz. önümüzdeki aylarda 2000 yılından bu yana gelen süregelen hedeflerimiz, önceliklerimiz ve hareket yönümüz, kısaca vitesiminizin kayda değer biçimde değişeceğini göreceğiz.

SEVGİLERİMLEEEEEE........


Leydii
 
İleti: 0
Kayıt: Per Oca 12, 2012 1:23 am
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

son on yıl.......

İleti Leydii » Cmt Haz 19, 2010 1:16 pm

tşk ederim.altın sözlü kardeşimmm

Leydii
 
İleti: 0
Kayıt: Per Oca 12, 2012 1:23 am
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0


Burçlar ve Fal Dünyası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron