32 sonuç bulundu

Geri dön

Re: ANNELER NEDEN ÇABUK AGLAR

Çok güzelmiş ablacımmm ellerine saglık...

Ne sulu gözlüsünüz diyenlere duyrulur

Birsu__
Pts Kas 25, 2013 11:39 pm

Foruma git
Konuya git

Kepez emeklerine sağlık paylaşım için tşkrler

Efe
Sal Kas 26, 2013 4:35 am

Foruma git
Konuya git

Canım seni forumda böyle güzel bir paylaşımla görmek çok mutlu etti beni devamını dilerim :) Sevgiler... Kalp

Siyahin_Matemi
Sal Kas 26, 2013 6:44 am

Foruma git
Konuya git

Re: AMA ÖNCE KENDİ İÇİNİZDEKİ ÇOCUĞA ÖĞRETİN

emeğine yüreğine sağlık güzel paylaşımın için  kepez...

Koray
Çar Kas 27, 2013 11:10 am

Foruma git
Konuya git

KALBİMDEKİ KADIN

nasıl olmalı biliyormusun içimdeki yaşamgözlerime baktığındagözlerimdendamla damla düşmeli bakışarıhiç kırpmadan göz kapaklarınıakmalı yüreğimedirhem dirhem süzülüpinşa etmeli kendini kalbimeetmeli kibir bakışınabir andabir ömürüfeda etsinkalbimyanmalı gerektiğinde yokluğumdakorkmalıhani o kaybetme korkusu var yaateş gibi düşmeli yüreğinegittiğimdehiç gelmeyecekmişim gibitelaşe kapılıpsavurmasını bilmeli rüzgaraortalığı birbirne katıpçılgına dönmeli bir andahani dillerinden gelmese bilesöyleyemese de içindeki ateşi yüzümesadece bir eli ileanlatmalı dünyasını sevdiğinesusmayı bilmeliama sustuğunda bilebir çok şey anlatabilmeli gözlerimeanlatabilmeli kiher baktığımda onaiçime ateşler düşssün her dakikasakin olmalı yanımda olduğun dabütün hırçınlığınıyokluğuma saklamalı ben gidincebir adım yer değiştirsemher adıma bir hesap yapmalı gözleriylebazen de alınmalı yüreğimekırılmalı hani uzak kaldığımdagönül koyup darılmalı sevdiğinebir söz söylemese bilebir bakışıylaanlatmalı içindeki kışıüşüdüğü gecelerdegözü pek olduğu kadar dakarartmasını da bilmeli gerektiğindekorkutup yüreğimititretmeli ellerimihani varlığı kadar dayokluğunu da hissetirmeli kalbimehisstirmeli kikaybetme korkusunuyaşadığı kadar dayaşatmasını da bilmeli sevdiğinesevdiğim kadar da sevildiğim olmalıailem olmalısırdaşım olmalı her istediğimdegeçip karşıma dinleyipdinletmesini de bilmeli gerektiğindecan olup candan olmalı kaderimegüzel görünüp parlamalı gözlerimeama her şeyden öncekadın olmalı kalbimdedüşlerde değilgerçek olmalı sevdiğimuzakta değilyanımda olmalı geleceğimolmalı kikadınım olsun kaderim.
semson
Pts Arl 09, 2013 5:31 pm

Foruma git
Konuya git

Re: İNSAN,,,,,,,,,,,

Fotoğraf: Her şeyini kaybetsen de merhametini kaybetme. 
<br />"Merhamet" insanı insan yapan en önemli duygudur..

Her şeyini kaybetsen de merhametini kaybetme.
"Merhamet" insanı insan yapan en önemli duygudur..

Birsu__
Çar Tem 09, 2014 9:40 pm

Foruma git
Konuya git

"Huzura buradan ne kadar daha var...?"
<br />
<br />Tarık Tufan,,,,,,

Birsu__
Sal Tem 08, 2014 10:07 pm

Foruma git
Konuya git

Aşk-ı Hayal'ın fotoğrafı.Aşk-ı Hayal'ın fotoğrafı.

Aşk-ı Hayal'ın fotoğrafı.Aşk-ı Hayal'ın fotoğrafı.

Bu sabahlar deli eder insanı..
Uyansan koca bir hayat bekler,
Yorulursun..
Uyanmasan koca bir hayat gider..
Kaybolursun..

Birsu__
Pzr Tem 06, 2014 12:43 pm

Foruma git
Konuya git

Ne kadar kalbi kırılsa da bir derviş hep şunu der;
<br />
<br />"Allah'ım, sen yine de herkese iyilik ver..."

Ne kadar kalbi kırılsa da bir derviş hep şunu der;

"Allah'ım, sen yine de herkese iyilik ver..."

Birsu__
Cmt Tem 05, 2014 8:32 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Lütfen

Burcu
Pts May 18, 2015 3:40 pm

Foruma git
Konuya git

Yalan Dünyada...

Yalan Dünya

Çok küçük bir yalanı Çok büyük bir orantıda Dinlediniz mi.. Çok büyük bir yalanıÇok yalın bir doğrultudaSöylediniz mi.. Gecikmiş bir gizlemi, Birikmiş bir özlemi Sakladınız mı.. Gelmeyecek bir gideni, Olmayacak bir nedeni Beklediniz mi.. Bir gerçeği erken, Bir açlığı tokken Anladınız mı.. Hep mi hep ölecekmiş gibi, Hiç mi hiç ölmeyecekmiş gibi Yaşadınız mı.. Yalanı sürmeye sürmeye, Yanlışı görmeye görmeye Saklandınız mı.. Doğruluğun yönünde, Doğruların önünde Aklandınız mı.. Ortamsız bir yaşamda, Yaşamsız bir ortamda Harcandınız mı..
Özdemir Asaf

Kalp
KaIp
Pts Kas 16, 2015 10:55 am

Foruma git
Konuya git

Sus Yazık Etme Nefesine..Ben Unutmadım ki Seni..

Sus Yazık Etme Nefesine

Güneşi karartan uykusuz gecelerimi, Kalın bir yorgan gibi örterim üstüme, Eğer anlatabilseydim sana düşüncelerimi,Bir sevda melodisi yüklerdim sesime, Ne zaman gönlümdeki aşktan konuşsam,Gem vuruyorsun çocuksu hevesime, Çırpınma boşuna F Tipi sana kalbim, Unutmadım unutmayacağım unutamam, Sus ne olursun sus yazık etme nefesine sus...
Bütün güzellikler senden almış ilhamınıYüzüne baktıgımda kesiliyor nefesimSevdan kızgın demir gibi daglar canımıBeni bir cocuk gibi avutuyor resminNice dergahlarda dilekler tuttumHasretini koynumda uyuttumBen unutmayı unuttumSeni nasıl unutayımSuss ne olursun sus yazık etme nefesine SussYalanım yok kanım aksınSen canımın cananısınHer saniye aklımdasınBeni seni unutamadımHaberin olsun ey yarSende başladı bende hayat sevgisiCan oldun ömrümün her saniyesineNefes alıp veriyosam sebebi sensinUnutmadım unutmuycam unutamamSuss ne olursun sus yazık etme nefesine SussMevsimleri degiştiren seyler var haniGüneş kızgınlıgı ile vurur kar tanesineAma sen sakın dokunma bendeki mangal yuregeBen benzemen daglardaki kar tanesineSeni unutmam için kıyameti bekleÇunku o gun herşey dönecek tersineBenki seni ruhumla sonsuz seviyorumUnutmadım unutmuycam unutamamSuss ne olursun sus yazık etme nefesine SussDerviş dergahında dilekler tuttumHasretini koynumda uyuttumBen unutmayı unuttumSeni nasıl unutayımSuss ne olursun sus yazık etme nefesine SussYalanım yok kanım aksınSen canımın cananısınHer saniye aklımdasınBeni seni unutamadımHaberin olsun ey yar

İbrahim Dizlek

Kalp
KaIp
Çar Arl 02, 2015 12:42 pm

Foruma git
Konuya git

Daha fazla yiyemeyom dohtor bey :))))

Dohtor Bey

Verdiğin perhize budur gayratımBundan başka yiyemiyom dohtor beyÜç sepet yumurta sabah kahvaltımTeker teker sayamıyom dohtor bey

İki leğen pilav bir yayık ayranİster yağlı olsun ister yavanYanına kesiyom beş kilo sovanYeyom yeyom doyamıyom dohtor bey
Üç tencere bamya yerim bişinceYirmi tas su içip biraz gosuncaHer yanım sökülür karnım şişincaSağlam göynek giyemeyom dohtor bey
Şinciye acımdan coktan ölürdümSağolsun komşular gönderir dürümBir guzudan cok yiyemiyom var sözümAyıp olur cayemeyom dohtor bey
Bazı az geliyo beş kasa hurmaYedi lahanadan yapıyoz sarmaOnudamı yedin diye hiç sormaUtanıyom deyemiyom dohtor bey
Günde iki cuval unum gidiyoAvradım her sabah ekmek ediyoBir gazen fasile gönül ye diyoArttırmaya gıyameyon dohtor bey
Senede kırk dönüm bostan ekerimBenden başka kimse yemesin derimGavunu garbuzu gabuklu yerimAceleden sayameyon dohtor bey
Bilmem bu işin sonu nereye giderBuyumuş kısmetim buyumuş gaderBir günde yediğim işte bu gaderDaha fazla yiyemeyom dohtor bey 
Alperen Sağdıç 
KaIp
Pts Arl 07, 2015 8:23 am

Foruma git
Konuya git

Hep mi?

Ah be yalan dünya,bu kadarsin işte...

ßir yanimda dertLer,

diğer yanimda namertLer.

Senin yükünü hep mi günahsizLar çeker ?

Ruhu_Beyaz
Pzr Mar 20, 2016 8:50 pm

Foruma git
Konuya git

TüRKiYE CUMHURiYETiM...!!!

Allah birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen hainlere fırsat vermesin..Kahraman Mehmetçiğin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin, fedakar güvenlik güçlerimizin verdiği mücadeleye destek olmak herkesin boynunun borcudur.  Bu ülkenin bölünmesine parçalanmasına asla müsaade etmeyeceğiz.Arkalarına aldıkları dış güçlerle  bölücülerin giriştikleri kanlı kalleş saldırılarla ülkemizi bölmeleri asla mümkün değildir.. Arkalarındaki iç ve dış destekler ne kadar fazla olursa olsun, sonucu değiştiremeyecektir.Evet, bu ülkeyi asla bölemeyecekler. Zira bu memleket benzeri sayısız ihanetler gördü ama her seferinde her türlü tezgâhı bozmasını bildi..Ne diyor Mehmet Akif..“Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda..Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.”Sözün bittiği yerdir bu cümleler...!!!
Efe
Per Ağu 25, 2016 11:55 pm

Foruma git
Konuya git

Kurban Kesme Konusu Ve Kur'an ın Emri.

Kurban kesme konusunu araştırdığınızda, tüm inançlarda farklı şekillerde var olduğunu görürüz. Hatta insanlığın yaradılışıyla var olan bir gerçektir. Kurban kelimesinin anlamı, YAKLAŞMAK, ALLAH’A YAKINLAŞMAYA VESİLE OLAN ŞEY anlamına gelir. Bunun Kur’an da birçok yolu olduğu gibi, bir tanesi de Allah ın rızasını kazanmak için kurban kesmektir. Örneğin zekât vermek, hayır ve hasenatta bulunmak, oruç tutmak, köle azat etmek de Allah a yaklaşmalıklar arasındadır.
Gelelim Kur’an da bahsedilen, Allah ın rızasını kazanmak için, Kurban kesme konusuna. Kur’an ın zaman ve mekân belirterek emrettiği Kurban, yalnız HAC vaktindedir. Buda açıkça ayetlerde belirtilmiştir. Gelelim Kurban bayramında kestiğimiz Kurbana. Bildiğiniz gibi Kur’an da böyle bir günden, bayramdan bahsedilmemiştir. Peygamberimizin ümmetine bir hediyesi olduğu rivayet edilir. ONUN İÇİN BUNA FARZ İBADETTİR, HER ZAMAN KESMELİYİZ DİYEMEYİZ. Elbette Allah ın rızasını kazanmak için, böyle bir günde Kurban kesmek ve ihtiyaç sahiplerine dağıtmak, bizlerin güzel bir geleneğidir. Kurban kesme ibadetimizi, yılın tek bir gününde toplayıp, diğer günlerde yapılmaması, Kur’an ın emrine ters düşer, bunu da hatırlatmak isterim.
Bu durumda Allah Kur’an da bizlere, Kurban kesme konusunda neler söylemiştir, bağlayıcı nasıl bir hükümde bulunmuştur, şimdi de ona bakalım.
Kevser 2: O hâlde, Rabbin için namaz kıl, KURBAN KES. (Diyanet meali)
Ayete dikkat ettiyseniz, Allah a ibadet et dedikten sonra, zaman ve sayı belirtmeden Rabbimiz bir emir veriyor. RABBİN İÇİN KURBAN KES. Demek ki Kurban konusunda bir emri var Allah ın ama çok geniş bir zamana yayılmış, tıpkı Hac emrini verdiğinde olduğu gibi, bizleri zora sokmayan, zamana, mekâna ve ortama göre rahatlıkla hareket edebileceğimiz, geniş alana yayılmış bir emir olduğunu görüyoruz. Eğer öyle olmasaydı, bunun sayısını söyler, gerekli sınırlamalarda koyardı. Bu durumda şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İmkânı olan, HAYATI BOYUNCA EN AZ ALLAH RIZASI İÇİN, BİR KEZ KURBAN KESMELİDİR.
Kur’an a baktığımızda, bu konularda Allah ın verdiği kurban örneklerini de görüyoruz. Âdem peygamberimizin çocuklarının kestiği kurbanlardan bahsedilir Kur’an da, birisinin kabul edilip, diğerinin edilmediği anlatılır. İbrahim peygamberimizin oğlu ile imtihanında bahsedilen kıssada, Allah ın gönderdiği hayvanın kurban edilmesinden, böyle bir emrin bizleri de kapsadığını anlıyoruz. Çünkü Allah ayetlerinde verdiği örnekleri, boşuna vermiyor. Hac suresi 34. ayette de, bu konuda bizlere bilgi vermiştir.
Musa peygamberimizin kavmiyle imtihanında bahsedilenlerde, Kurban konusuna açıklık getiriyor.
Bakara 67: Hani Musa kavmine, “ALLAH, SİZE BİR SIĞIR KESMENİZİ EMREDİYOR” demişti. (Diyanet meali)
Sizce Allah neden Kurban kesilmesi emrini veriyor? Yoksa Allah ın bunlara ihtiyacı yok. Bilmemiz ve yabana atmamamız gereken konuda, biz insanlar için hayvan etinin çok önemli olduğudur. Et besin maddelerinin temelini teşkil eder ve en önemli protein kaynağıdır. Bu proteinlerin vücutta emilimi %97–98 dir. Yani vücutta tamamı kullanılır.
Aslında bu konuyu tek başına düşünürsek, anlatılmak isteneni doğru anlayamamış oluruz. Daha önce söylediğim gibi, KURBAN kelimesi tek başına hayvan kesmek anlamında olmadığı, ALLAH A YAKLAŞMAK, ONUN RIZASINI KAZANMAK ADINA YAPILANLAR ANLAMINDA OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİK. Bu durumda yalnız hayvan kesmekle, et dağıtmakla bu yaklaşmayı yapamayız. Onun yanında yoksulu koruyup kollamak, yetimi gözetmek ve yardım etmek yoksa yalnız Kurban keserek etinin dağıtılmasının, Allah ın oluşturmak istediği, gerçek sosyal adaletli bir toplumun oluşmasına bir faydası olmayacaktır.
Kur’an ın emirlerinin, bir bütün halinde yerine getirilmediği bir toplumda, halkın bolca Kurban kesmesinin, Allah a gerçek yaklaşmalık olamayacağını artık anlamalıyız. Her zaman sorulan bir soru geldi aklıma. Acaba bizler Allah a Kurbanlık hayvan sunmak yerine, onun parasını fakir ve yetimlere versek daha iyi olmaz mı? Gerçektende bu soru çok soruluyor. Her ibadetin, Allah a yaklaşmak, onun rızasını kazanmak için yaptıklarımızın, BİR BİRİNDEN ÇOK FARKLI AMAÇLARI VARDIR. Hiç birisi diğerinin yerine konamaz, alternatifi değildir. Örneğin namaz kılmayayım da, onun yerine zekât vereyim diyemeyiz. DİKKAT EDERSENİZ, ALLAH BİZLERE HER YIL KURBAN KESİN ŞEKLİNDE BİR EMİR VERMEMİŞTİR KUR’AN DA. Onun içinde böyle bir soru sormanın anlamı yoktur. Ama yaşamımızın her anında, çevremizde ihtiyacı olan kişilere zekât vermek, hayırda bulunma emrini vermiştir bizlere. Fıkıh inancının ve mezheplerin öğretisinde olduğu gibi, yılda bir zekât değil, her zaman verilir. Onun için Allah ın rızasını kazanmak adına yaptığımız bu davranışlarımız, bir birine alternatif değildir, birisi diğerinin yerine konmaz, gereği de yoktur zaten. Çünkü hepsini gerektiğinde, yapmakla yükümlüyüz, ÇÜNKÜ HEPSİNİN FARKLI AMAÇLARI VAR.
Dilerim Kur’an gerçekleri, toplumlarımız tarafından doğru algılanır ve yapacağımız ibadetleri gösterişten ve Takiye den uzak yaparız. Böylece sosyal bir toplum olmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşarız. Günümüzde bu gerçeklerin, farkına varılmasına çok ihtiyacımız var.
SaygılarımlaHaluk GÜMÜŞTABAK
http://hakyolkuran.com/http://halukgta.xxxx.com/http://kuranyolu.xxxx.com/
halukgta
Pts Eyl 05, 2016 4:15 pm

Foruma git
Konuya git

Gülüyorum İşte

Bazen tutamıyorum kendimi , gülüyorum işte.. Olup bitenlere gülüyorum, Geçip gidenlere gülüyorum.. İyi niyetlerime , hayallerime , Ağızlarını aşk diye açanların , ayrılıklar da önüme sundukları nedenlere gülüyorum.. Delilikten değil yahu benim bu halim..! Bunca olup bitenden sora , yerinde kalan aklıma , İnsanlara gösterdiğim sabrıma , Ve hatta kendime bile gülüyorum..!
DuR-GuNeS
Sal Oca 19, 2016 9:27 am

Foruma git
Konuya git

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun...!!!

Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle...
Kurban Bayramınız mübarek olsun
Efe
Cmt Eyl 10, 2016 2:16 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Çevremizdeki Ethem amcalara dikkat edelim...

Kestikleri kurbanın neredeyse bütün etlerini ‘No Frost’ dolaplarına dolduranlar yerine getirdiklerini zannettikleri bu kurban ibadetinden ancak 'No Sevap’ alabilirler.

Canım emeğine yüreğine sağlık...Hayırlı Bayramlar...

Kalp

KaIp
Pzr Eyl 11, 2016 9:33 am

Foruma git
Konuya git

Re: Çevremizdeki Ethem amcalara dikkat edelim...

Bu anlamlı Paylaşımlar için teşekkürler arkadaşlar.

Kurban Bayramınızı en güzel dileklerimle kutluyorum bu arada.

gezgin_07
Pzr Eyl 11, 2016 7:16 pm

Foruma git
Konuya git

Hayat Hep Bıraktığın Yerden Başlar ...

Hayat Hep Bıraktığın Yerden Başlar 

Sen, şimdi bizim sokaktan geç,Bütün solgun çiçekler açar.Hanımeli kokar,Menekşe kokar,Karanfil, papatya kokarSen kokar yollar,Bahçeler sen kokarSokak sen kokarAyak sesinden tüm kaldırım taşları uyanırKerpiç evler, tepeden tırnağa,Sana boyanır….Sen, şimdi bizim sokaktan geç,Kuşlar gökyüzünü kaç defa öper,Kaç kanat bırakır maviliklereBilemezsin!Bir bulutun memesinden emer yağmuru toprak,Sonra emzirir bütün ağaçları,OtlarıVe ne varsa suya susamış yeşil.Sen, şimdi bizim sokaktan geçKarıncalar güneşi ağızlarında taşırKelebekler umutlara tutunur,Uzun ömürlü şarkılar,Bin yıllık türküler mırıldanırlarHer biri bir düşün elinden tutarBütün iklimlere mavi bir yolculuk başlarGülüşün düşer çocukların yüzlerine,Gülüşün!Yüzleri çukurlaşır çocuklarınYüzleri derinleşir,Umutsuzluğun nabzı yavaşlar,Kalbi dururBir annenin gözlerinden mutlu şiirler doğarYağar yanağına sevinçli yaşlarVe sonra hayat, hep bıraktığın yerdenYeniden başlar..
Şiir : Serkan Uçar

"BİTTİ'' dediğin anda , Yeniden başlarmış insan... Başka yerde,başka şekilde, başka hayatlarla... Mutsuz ,tedirgin ama "YENİDEN"..Ve bitti dediğinde durduğunu zannettiğin herşey; Yeniden yepyeni güzellikler için çarpmaya devam edermiş... Yani nefes alıyorsa insan ; UMUT var demekmiş...
Kalp
KaIp
Cum Şub 03, 2017 1:39 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Hayat Hep Bıraktığın Yerden Başlar ...

Karşınıza istediğiniz insanlar değil, ihtiyacınız olan insanlar çıkar. Öyle ki bu insanlar size yardım edecek, sizi incitecek, size acı verecek, sizi terk edecek, sizi sevecek ve olmanız gereken insan olabilmenizi sağlayacaktır..

Kalp

KaIp
Cmt Şub 04, 2017 1:57 pm

Foruma git
Konuya git