89 sonuç bulundu

Geri dön

Re: '' Neden mi Sen ''

almira adminim tşkler
efe_19
Çar Mar 07, 2012 5:25 am

Foruma git
Konuya git

İpekböcegi tşkler
efe_19
Çar Mar 07, 2012 5:25 am

Foruma git
Konuya git

Ezo tşkler
efe_19
Çar Mar 07, 2012 5:26 am

Foruma git
Konuya git

OzLenensin

Uzaksın,Yakınsın,Özlenensin,Ama Bugün Degil Yarın Gibi Bir Şeysin Sen...

Payıma düşen her şeyi erteledim.
Ama erteleyemediğim bir şey vardı, sana benziyordu.

Ne dün, ne bugün, ne de yarin...
Hangi gün kavusur elim sana?
Hangi gün gözlerin gözlerime deger?
Hangi gün ellerin yüzüme dokunur?
Hangi gün kokunu içime çekerim?
Hangi gün yani basimda nefesini hissederim?
Bugün'mü?
Hayir!
Yarin'mi?
Hayir!
Bir gün, Bir 'yarin'...

Adina ask diyorlar, gelecek diyorlar , Bana Yetmiyor !!
Her şarkımda sana bir adım daha yaklaşmak istiyorum.
Bir başka dilden seviyorum, kırmızıdan daha uzundur...

Yüregimin en güzel yerini alanla,
Gün geçtikce canimin parçasi olup gidenle,
Herseye ragmen yüzümdeki tebessümümün nedeni ile,
Hayallerimin,
Umutlarimin,
Yarinlarimin tek sahibi ile,
Mucizem'le,
Hasretim'le,
Sebebim'le,
Bekledigim'le,
Bir gün kavusacagimi Iyi bilirim

Ve ben:

bir kentin ortasında
çığlık çığlığa bağırarak tek başına kalsam da yine seviyorum seni.
Ve sen:
Uzaksin, Yakinsin, Özlenensin, Ama Bugün DegiL Yarin Gibi Bir 'Sey'sin Sen
efe_19
Pzr Mar 04, 2012 3:22 pm

Foruma git
Konuya git

Re: OzLenensin

Almira adminim tşkler
efe_19
Pts Mar 05, 2012 9:55 pm

Foruma git
Konuya git

Re: OzLenensin

ELagan tşkler
efe_19
Çar Mar 07, 2012 5:24 am

Foruma git
Konuya git

PusLu..

Resim
Resim
Resim
Resim
elagan
Sal Mar 06, 2012 9:36 pm

Foruma git
Konuya git

Re: PusLu..

ELagan üstadım emeklerine sağlık tşkler
efe_19
Çar Mar 07, 2012 5:23 am

Foruma git
Konuya git

Vefa Nedir Bilirmisiniz..._

Vefa nedir, bilir misin? Vefa arkanda bıraktığını, giderken yaktığını yabana atmamandır. Vefa; dostluğun asaletine, bir dua sonrası verilen sözlere, hayallere ihanet katmamandır. Vefa; ötelerin sonsuz mükafatı karşısında, cehennemi hafife almaman, ulvi güzellikleri dünyaya satmamandır.
Vefa, sözünü yerine getirme, sözünde durma, sevgi, dostluk ve bağlılıkta kararlılık ve dini sorumluluklarını yerine getirme anlamlarına gelir.
Tabiki Ama Anlaya Bilene Bu Vefaaa..
Saygılarrr
Çar Mar 14, 2012 9:45 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Vefa Nedir Bilirmisiniz..._

EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK GÜZEL KARDEŞİM GÜZEL PAYLAŞIMIN İÇİN BANA BAK VEFAYI GÖR HAHAHA:)
Koray
Çar Mar 14, 2012 9:48 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Vefa Nedir Bilirmisiniz..._

Sevgili Koray Abim Biz Görüyozda Görmeyenleri ne yapalım Önemli Olan Bu:)))
Sayılar Canım Abi....
Çar Mar 14, 2012 9:53 pm

Foruma git
Konuya git

NİCE YILLARA SENEMİMMMM

♥ Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her daim varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Bugün beni göremezsen de bil ki yanındayım! Doğumgünün kutlu olsun... İyi ki varsın varsın..
♥ Yaşa . Sev . Gül! Bunlar eksik olmasın yaşamında. Yaşın kaç olursa olsun her şeyin en güzeli seninle olsun.

♥ Bugün belki de çok kişiden doğumgünü mesajı alacaksın, ancak şu an okuduğun içlerinde en farklısı. Çünkü bu mesajın her harfi tamamen sevgiden oluşuyor. Hayatının her döneminde mutlu ve sağlıklı olmanı diliyorum. Tüm hayallerin gerçekleşsin, hayat güneşi her daim seni aydınlatsın! İyi ki doğdun ve iyi ki varsın... Canımmm Arkadaşımm Sağlıklı Mutlu Nice Seneleree Birtanem Seni Seviyorumm..
Elif__
Cmt Nis 28, 2012 9:18 pm

Foruma git
Konuya git

Re: NİCE YILLARA SENEMİMMMM

AİLEN VE SEVDİKLERİNLE BERABER SAĞLIKLI HUZURLU VE BİR ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR DİLİYORUM İYİKİ DOĞDUN İYİKİ VARSIN ARKADAŞIM...
Koray
Cmt Nis 28, 2012 11:26 pm

Foruma git
Konuya git

İnsanlar Dört Bölümden oluşur...

BİRİNCİSİ: Kalbsiz ve dilsizdir. Asi ve hissizdir. Allah buna hayır vermemiştir. Sebebi: Bu ve benzerleri, hayrı istemezler, hayır yolunu sevmezler. Şu var ki; Bir gün Allah c.c. rahmeti iktizası bunları yola getirir. Kudret eli bunların kalbine iman ışığı tutar. Eğer istidatları varsa onlar da hak yola girerler.

Ama sakın bunlardan olma, onların ahlakını alma, onların hareketlerine katılma... Hikmeti ise: Onlar azap, gazap ve felaket insanlarıdır. Yerleri cehennemdir, arkadaşları şakilerdir. Ancak ilim sahibi isen, onlara yakınlık sana zarar vermez. Çünkü onlara hayrı öğreten, doğru yolu gösteren bir insan olursun. Eğer kendine güveniyorsan onların arasına gir ve Hak’ka davet et. Onlara doğru yolu öğret, hak yola çağır. Görürsün ki; bu sohbetin hoş oluyor. Allah sana, resullerin, nebilerin kadar sevap verir. Bunu anlatmak için Hz. Peygamber S.A. Hz. Ali’ye buyurduğu bir Hadis-i Şerifi nakletmek yeter:

- “ Allah bir kimseyi vasıtanla doğru yola getirirse, bunun sevabı yeryüzündeki bütün mülke bedeldir.”

İKİNCİSİ: Dili vardır, kalbi yoktur. Herkese hikmetten konuşur ama kendisi amel etmez. İnsanları doğru yola çağırır, kendisi kaçar. Başkasının hatasını büyük görür ama kendisi durmadan yapar. Allah’a karşı edep ve terbiye yollarını öğretir fakat kendisi büyük günahları işlemeğe devam eder. İnsanlar arasında iyi görünür, yalnız kalınca önüne geleni yutan hayvana benzer.

Peygamber efendimiz bu adamın durumuna işaret ederek:

-“ Ümmetim için en çok endişe ettiğim şey dilli münafıklıktır.”

Buyurmuşlardır. Diğer bir Hâdis-i Şerifleriyle de:

-“ Ümmetim için en korkulacak şey kötü bilginlerdir.”

Buyurmuştur...

Allah cümlemizi bu gibilerden korusun.

Bu zümreden çekin ve kaç, tatlı dili seni yakalar. Güzel (!) sözü seni aldatır. Günah ateşi seni yakar. Onun manevi kir kokusu seni öldürür.

ÜÇÜNCÜSÜ: Kalb sahibidir, ama dili yoktur. Halbuki o Allah’a tam inanmıştır. Allah da onu halkından gizlemiştir. Onun üzerine manevi bir örtü çekmiştir. Gözünü halktan kapatmıştır. Bu insan yalnız kendi ayıbını görür ve onu gidermeğe çalışır. Kalbi tevhid nuru ile doludur. Bu nur, insanlar arasına karışmanın güçlüğünü, onların ağzından çıkan sözün boşluğunu gösterir. O insan, selametin; sükütta, sessizlikte ve yalnızlıkta olduğunu bilir. Peygamber efendimizin şu hadisi-i Şerifini candan duymuştur.

-“ Susan kurtulur.”

O muhterem insan her şeyi can kulağı ile diler, bu dinledikleri arasında şu da vardır:

- “ İbadet on bölümdür, bunun dokuzu sükûttadır.”

Bu zat velidir. Allah onu kötülüklerden esirgemiştir. Daima selamet içinde olur. Akıl ve fikir sahibidir. Allah’ın rahman sıfatı onda tecelli etmiştir. Hayırlı insanla arasında, bu gibileri seçilir. Bu gibilerden hem hayır umulur, hem de arkadaşlık edilir. Hak onun işini gördürür. Hak onu sever. Sen de sev, ona yaklaş... Böyle yaparsan, Allah da seni sever. Bu gibi seçkin kulları ara, onların hürmetiyle yüce Allah seni sevgili kulları ve salih kişiler arasına katar.

DÖRDÜNCÜSÜ: En yüksek derece buna verilmiş ve melekût aleminde kendisine:

-

Adı verilmiştir. İşte Hazter-i Nebi bu büyük zatın şanını tarif ederken şöyle buyurmuştur:

- “ Bir kimse öğrenir öğretirse... Ayrıca bildiği, öğrettiği ile âmil olursa melekût aleminde ona, AZİM ismi verilir.

Bu zat, alim-i billah’tır. Mertebeler ölçülürse en yüksek derece onun olduğu ortaya çıkar. Dinin hikmet yönünü en iyi bilen odur. Allah-ü Taâla birçok bilinmeyen ilimleri onun kalbine yerleştirmiştir. Hiç kimsenin erişemiyeceği sırları ona sezdirmiştir. Bu saf ve temiz kul, Allah tarafından seçilmiş, sevilmiş ve Hakka cezbedilmiştir. İlâhi hikmetleri çözüldüğü kapıya yalnız bu insan yetişmiştir. Hidayet yolları buna açıktır. Bunda istidat çok büyüktür. Ve bütün sırları anlamak kabiliyeti vardır. Bunda bilgi sonsuz, hikmet ölçüsüzdür. Bu zat, Allah yolunda bir şahtır. Hak yola o çağırır, kötülükleri onlara o gösterir, kıyamet günü şefaatçi, dünyada temiz, Allah indinde herşeyi makbul ve merguptur. Doğrudur, doğruluğu tastiklidir. Resul ve nebilerin vekilidir. İşte peygamberler, bunları vekil etmiştir.

İşte son had buraya kadar... İnsan oğlunun son durağı bu makama varır. Buradan öte Peygamberlik başlar. Sana bu insan lazım. Bunu ara, bulunca muhalefet etme, sözlerine darılma, uzak kalmaktan hoşlanma. Onu sev ve sözlerine bağlan, her nereye varsan böyle birini ara ve zihninde onu gezdir. Şunu bil ki: O ne söylerse selamet ondadır. Helak, bataklık başkadadır. Allah’tan onu iste, yol bundan başkaya varmaz. Himmet başkalarında yoktur. Yolunu bu ülkeye vardırmayan kurtulamaz. Ama Allah başka türlü emretmiş ise bir şey denemez. Allah’ın doğru yolu gösterdiği kimselere kimse şaşmaz.

Ey iman sahibi; insanları sana bölüm bölüm gösterdim. Kendini düşün, eğer gözün varsa bak. Bu sayılanlara basiret gözünü gezdir ve kendine bir sığınak ara. Eğer kendine acıyorsan bunu yap ve kurtul.

Allah, insanlara verdiği ve razı olduğu yolları göstersin... Amin!..

Saygılar....
Liana
Cmt May 05, 2012 7:18 pm

Foruma git
Konuya git