1 sonuç bulundu

Geri dön

YaQuZa'ca

Vefakar , Cefakar Aziz Vatanımız TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN yeterince derdi yokmuş, sırtında yeterince kalleş hanceri yokmuş gibi,15 Temmuz 2016 akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin (FETÖ) girişimleri neticesinde bir darbe hayata geçirilmeye çalışılmış çok şükürkü bu akılsızlığa TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ,nin asıl ve asil kadrosunu oluşturan yürekli ve şerefli personelinin itibar etmemesinden dolayı bu vicdansız girişim önlenmiş ve failleri hesap vermek üzere adaletin karşısına çıkarılmışlardır. Ne hazindir ki bu vicdansız eylemde insanlarımız şehadete yürümüş, geride yine gözü yaşlı eş, evlat, çocuklar, anne ve babalar kalmıştır. Kaybettiğimiz değerlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor yakınlarına sabırlar diliyorum, Bu darbe girişimi biz askerleri ne kadar derinden yaralamış, öfkelendirmişse bir o kadarda üzmüştür, içimizdeki sıkıntıları, üzüntüleri burada siz dostlarla paylaşmak istedim, eminim başta bir çok meslektaşım ve dostlarımda benimle aynı fikirdedirler,Öncelikle 25 yılı aşkın askerlik hayatımda, bize Jandarmacılığı öğreten ders hocalarımızdan, görev yaptığımız kıtalarımızdaki amir ve komutanlarızdan herhangi birinden dahi darbeyi öven ne bir söz duydum nede bir davranış gördüm,Cumhuriyetin bizler için bir nimet ve fazilet korumamız gereken en önemli değer olduğunu öğrendik ve öğrettik, bu uğurdada, şerefli elbisenin içindeki evlatlar,ataları gibi mert ve cesurca hakkını vatana, millete helal ederek ebediyete yürümüşlerdir,Yaşanan bu talihsiz olaylar sonrasında maalesef toplumda TÜRK askeri ,ALLAH korusun sanki hain, işbirlikçi birilerinin kulu gibi değerlendirilip öyle gösterilmeye çalışılmıştır, şahsen sosyal medyadan veya çevremden tanıdığım nice insanlar varki sanki bu günü, bu bahaneyi bekler gibi ağızlarından, ellerinden pisliklerini akıtmaya başlamışlardır, askere olmadık hakaret etmişlerdir, işin en ilginç yanı odurki, bu insanların içlerinde ******,hırsızlıktan,tacize kadar bir çok suctan sabıkalı insanların bu konuları dillendirmeleri, nöbet tutan askerlerin yanından, önünden geçerken aşağılayıcı, küfürler etmeleridir, her kötü söz sahibine aittir diyelim.Dostlar TSK bünyesinde çok fazla pislik taşıyan veya taşımaya meyilli olan bir kurum değildir, bu ekmek bilmez, vicdansız, makamının,rütbesinin değerinden habersiz, sözüm ona insanlar belkide yıllar önce ordudan atılacak ve bugünkü talihsizler yaşanmayacaktı maalesef bir şekilde yolları açıldı, korundular ve bu günlere geldiler, nasıl geldiklerini zaten bir çoğunuz bilmektesiniz, zaman gösterecektir ki bu vicdansızların en az yuvalanabildikleri kurumdur TSK , ama kadere bakınki hepsi hain, darbeci gibi gösterilmeye çalışılmaktadır, bundan da en çok kimin zarar göreceği aşikardır.İdam konusu gündeme taşınmıştır,evet, hatta geç bile kalınmıştır, darbecisi,haini,teröristi, sapığı, çocuk istismarcısı, kadın katili, hırsızı, rüşvetçisi,gaspçısı velhasılı hakeden kimse İdam edilsin kardeşim, hatta geriye yürütülerek yapılsınki, yaptığı yanına kar kalırcasına rahat, rahat beslenerek yaşayan asalakları sırtımızdan atalım,Şahsi fikrim odurki idam getirilsin ama suyu çıkarılmadan hakeden kimse hakettiği cezayı bulsun, insanların gözünde oluşan TÜRKİYE suç ve suclu cennetidir, yapanın yaptığının yanına kar kaldığı bir ülkedir imajı bitsin artık.Maalesef televizyonlarda, sosyal medyada gösterilen özellikle rütbesiz askerlerimizin hali, yaşadıkları, dışarıya yansıyan korkuları,şaşkınlıkları, bize bunlar niye yapılıyor halindeki çaresizlikleri içimizi yakmıştır,kimse yanlış anlamasın sivil veya asker ayrımı yok, her can bizimdir ama o çocukların tamamı benim çocuğumun yaşında ve ben meslek hayatım boyunca bana teslim edilen her askeri evladımdan ayrı görmedim, başta dedim ya vatanın, milletin kendisine verdiği makam ve rütbenin kıymetini bilmeyen kahrolsun, ama o erlerin belkide tamamı bu durumdan habersizdi, haketmediklerini yaşadılar, emir verildi,gidiyoruz denildi gittiler, askerlik yapan kaç kişi ben gelmem demiştirki ''abi vallahi,billahi ne olduğunu anlamadık,emir verdiler geldik,suçumuz yokki'' dedikçe ve silahlarını bıraktıkları halde bazı kimse kusura bakmasın ama sütü bozuk, karekteri lekeli bazı mahlukatlarca olmadık işkenceye maruz kaldılar, mahallelerinde araç kundaklayan, cam çerceve kıran yolcu otobüsü yakan 14-15 yaşındaki PKK' lı itlerin önünden kaçanlar ogün kendilerine güvenen sığınan askerlerin karşısında ''kahraman kesildiler'' Darbe yapmaya kalkan vatandaşimizi,polisimizi,askerimizi şehid edenler ne kadar vicdansız, ahlaksız,imansızsa o gariban vatan evlatlarına saldıran, göz altındaki bir darbeçiye senin 10 aylık kızını ........... diyen poliste o kadar zavallı ve insanlıktan uzaktır, bu yazıyı hanımefendilerde okuyacağı için elden geldikçe edebe riayet etmeye çalışıyorum, arkadaşlar o cocuklar korkuya kapılıp hedef gözetmeksizin ateş etseydiler, tanklardaki mühimatları kullansaydılar ALLAH korusun düşünmesi bile insanı tuhaflaştırıyor, bir tankın kapağını dışarıdan açmak için yüzlerce ton basınç gerekir yani öyle levye,spiral yok bir çekişte kapağı açtım bunlar komik şeylerdir, o askerler yaşanan yanlışlıkları, gerçeği görüp milletine teslim oldu ama gel görkü!!!! neyse......bir takım şeyler yazılıyor,söyleniyor,denize atılan askerler bıcaklanan, kayıp olanlar vs vs inşallah bunlar doğru değildir, bunlardan kimse yanlış veya farklı anlam çıkarmasın yine yazıyorum bu yaşanan acıların tamamı bizimdir,ALLAH kötüsünden milletimi, vatanımı korusun.Bizlere olmadık lafları söyleyen insanlar sıcak evlerinde eşlerine, çocuklarına sarılıp uyurken biz askerler sabahı görebimek için canımızı dişimize takarak çok uğraşlar verdik, sevdiklerimizin hayalleri ile çok hellaleştik, bize uzaktan laf atan çocuklar daha annelerinin karnında bile yokken, o anneler şerefi ile yaşayabilsin. vatanında başı dik yaşasın diye canlarımızı ortaya koyduk, amma öyle bir noktaya geldiki o çocuk şimdi bizi hain gibi görüyor, içimize sızmış üzerinde üniforması olan ama içinde ruhu olmayan kalleşler gibi sanıyor, bir kez daha yazıyorum biz askerlerin tarikatmış,marikatmış, şeyhmiş, mollaymış vs vs,kardeşim bizim kimseye ihtiyacımız yok mehmedin bir tarikatı varsa onun adı ''PEYGAMBER OCAĞI'',dır, bir pirimiz varsa cennet şehitlerinin efendisi Hz. Hüseyin'dir, birine mürid olacaksak onun adı GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'tür, yarın hepimiz Şefaat ya ''RESULULLAH'' diyeceksek niye başkasına meyil edelim,velhasılı Kardeşim biz mankurt değil hep BOZKURT olduk, bu yüzdendirki tasma ihtiyacı hissetmedik, bu yüzdendirki dağ tepesinde aman diyen teröriste kurşun sıkmadık, göz yaşını sildik, suyumuzu ekmeğimizi paylaştık, bizi bizden olmayan ile kimse lütfen karıştırmasın, bugün içinizden bazılarına kızmış olabiliriz ama sizden fazla sizin çocuklarınızın,torunlarınızın bir vatanı olsun diye bu canı yine feda ederiz, bu bizim yüreğimizin,boynumuzun borcudur, bu OĞUZ'un töresidir...siz sadece ordusu olan bir millet değilsiniz biz milleti olan bir orduyuz, bunun dünyada başka bir örneği yoktur. tarih boyunca yaralarımızı hep kendimiz sardık bu hep de böyle olacaktır.Hakımız her daim Vatana Millete helaldir, beklediğimiz tek karşılıkta Rabbimizin merhametidir.
YaQuZa
Cum Ağu 26, 2016 9:09 am

Foruma git
Konuya git