38 sonuç bulundu

Geri dön

Kursini sozler

Nerelerdesin beni hasretine mahkum eden
Bırakıp giden sevgili nerelerdesin söyle
Benim için verdiğin hüküm çok ağır
Ellerime kelepçeler taksalar umursamazdım
Karanlık hücrelere atsalar acımazdı içim
... Hasretin ölümdür bana yokluğun zulüm
Sen gideli sanmaki gülüyor bu yüzüm
Hasretindir yüreğimi böyle çoşturan
Özlemindir kalemimi böyle konuşturan
Sensizliktir bana ayrılık şiirleri yazdıran
Dön sevgili son atışlarıdır kalbimin sensiz
Dön gel ki birtanem hasretim özlemim dinsin
Vuslatı göreyim de bu can öyle tükensin
Gözlerim seni son kez olsun bir daha görsün
Ecelim gelecekse varsın o zaman gelsin....
SeNeM
Pts Şub 13, 2012 3:45 am

Foruma git
Konuya git

Kursini sozler

Gitme sevdalı yar.., ecelim olur sensizlik…
Kabuk bağlamaz yaralar. Kanar içerden içerden
İkimize ait bu sevda, ne satırlara, ne asırlara sığar…
Gideceksen beni de götür…yüreğimi sal özgür sulara…
Bedenimi savur engin denize…bitti dediğin yerde öldür beni
SeNeM
Pts Şub 13, 2012 4:34 am

Foruma git
Konuya git

Kursini sozler

En vazgeçilmez sandıklarımızdan vazgeçtik...
En güvendiğimiz kişilerin güvenilmez olduğunu gördük...
Donuk suratlar, katı kalpler gördük...
Bitmez sandığımız sevgilerin tükenişini, emek verdiğimiz sevdaların
düşüncesizce savruluşunu gördük...
Acele etmiyorum hayat, seni yavaş yavaş öğreniyorum
SeNeM
Pts Şub 13, 2012 5:18 am

Foruma git
Konuya git

Kursini sozler

Yanlış yüreklere sunmuştum ki aşkı,
Birde baktım ki,sunduğum yürekde aşk kalabalığı iğne atsan yere düşmez..
Ey gözleri yalan aşka davette usta adam...
Sahte aşklar mesken edinmiş yüreğini.
Ben mahkumdun avuç içine..
Anladım ki avuç içinden yüreğine yol yokmuş ...
Gönüllüyüm gitmeye.
Çöz parmaklarını avuç içinden kayıp azada talibim yar
SeNeM
Pts Şub 13, 2012 5:20 am

Foruma git
Konuya git

Kursini sozler

Sendeki imkansızlığı, sana sarılamamanın acısını sevdim.
Sırf sonunda sen varsın diye sana olan hasreti sevdim..
Yalnızken aklımda oluşunu, hayallerime rüyalarıma doluşunu sevdim.
Seni bir qün görme umuduyla yaşamayı sevdim.
Seni "yaşama nedenim" bilmeyi sevdim.!!
♥ BEN SENİN YÜREĞİNİ SEVDİM.!♥
SENİ Bİ BAŞKA SEVDİM
SeNeM
Pts Şub 13, 2012 5:23 am

Foruma git
Konuya git

Kursini sozler

LAFIM çoktur , hepsini CEBİMDE taşıyorum ama HARCAMAM..!
Sözlerim sadece ANLAYABİLENE...
KİNİM çok ama BİLEYEMEM..!
çünkü NEFRET bile ancak düşmanlığını söyleyebilecek kadar YİĞİT olabilene..!
Ne yazık.!!!
Yüzümün kötü yarısını görmek isteyenlere...
Oysa DOSTLUĞUM daha güçlüdür elini UZATABİLENE....
SeNeM
Pts Şub 13, 2012 5:24 am

Foruma git
Konuya git

Kursini sozler

Kalır gibi gidişlerini izledim önce…
sonra gider gibi kalışlarını…
ve anladım ki ne sen gidebiliyorsun ne ben kalabiliyorum......
Öyle bir hayat yaşıyoruz ki şimdi; ağlamak gülmenin mahkumu,
gülmek ağlamanın gardiyanı gibi
SeNeM
Pts Şub 13, 2012 5:25 am

Foruma git
Konuya git

Kursini sozler

Ben yokluğunun zehriyle dirhem dirhem ölürken ,
sen hangi kapıyı aralıyorsun kimbilir ?
Söylesene şimdi kimin gözlerine şiirler hediye ediyorsun..!
Kimin tesellisi oluyorsun..?
Onun da mı bahçesini tarumar edeceksin?
Bir sevdayı daha mı vicdansızlığına kurban edeceksin..?
Yazık …Çok yazık..!
Ve dilim sana değil sevdaya duyduğu saygı hatrına son kez söylüyor :
Sevmiyorsan , yapma..!
Başka bir can daha yakma..!
Sakın aşkın ahını alma..!....(
SeNeM
Pts Şub 13, 2012 5:27 am

Foruma git
Konuya git

Kursini sozler

seyahatte olan ev sahibi bahçıvana telefon açar ve konuşmaya başlarlar:

- nasıl,evde her şey yolunda mı?
- yolunda... küreğin sapı kırıldı, şu anda onu tamir ediyordum.
- neden kırıldı?
- köpeğinize mezar kazarken zorlamışım, ondan kırıldı.
- nee! köpeğim mi öldü?
- maalesef havuza düştü...
- benim köpeğim çok iyi yüzerdi; havuzda nasıl ölür?
- havuzun suyu boşalmıştı, atlayınca betona çakıldı.
- havuzu yeni doldurtmuştuk, neden boşalttınız?
- itfaiyeciler evdeki yangını söndürürken ilave suya ihtiyaç duydular.
- neee evde yangın mı çıktı?
- evet efendim. annenizin vefatı dolayısıyla taziyeye gelenlerden biri yanık sigara bırakmış.
- annem mi öldü? yahu kadın daha iki hafta önce sapasağlamdı?
- haklısınız da... yatak odanızda karınızla en yakın arkadaşınızı aynı yatakta görünce kalbine inmiş.
- yahu hiç pozitif bir haber yok mu adam sende?
- var efendim... geçen gün siz aids testi yaptırmıştınız ya...
sonucu geldi, pozitif... :lol:
SeNeM
Pts Şub 13, 2012 5:31 am

Foruma git
Konuya git

Kursini sozler

Yoluma TAŞ koyan, herkese TEŞEKKÜRLER..!
O taşlardan, kendime MERDİVEN yaptım;
ZİRVEYE doğru yükseliyorum..!

Resim
SeNeM
Pts Şub 13, 2012 5:40 am

Foruma git
Konuya git

Kursini sozler

Resim

BOĞULMADIK diye, sevinmesin BAZILARI..!
Ben, DALGAMIN en büyüğünü; SONA SAKLARIM..!
SeNeM
Pts Şub 13, 2012 5:42 am

Foruma git
Konuya git

Kursini sozler

Varlığınla yokluğun arasında kalmayacağım artık,
sadece olmayacaksın. Sensiz kalma ihtimali olmayacak
aleyhine kurulmuş cümlelerimin sonunda. Belki birkaç
satır arasında unutulacaksın bir müddet sonra. İçimden olmayacak,
boş bir kağıdın gölgesine sığınmayacak sana sitemlerim.
Hani hep kızardın ya “Konuş konuş konuş” derdin,
haykırabilir miyim şimdi korkaklığını.
Bıraktığın bu mavi düşleriyle avunan yalnızlığı,
artık sahiplenilmeyecek olmanın
burukluğunu yaşarken, haykırabilir miyim dersin,
susar mıyım, gülüp geçer miyim yoksa ...?
SeNeM
Pts Şub 13, 2012 5:44 am

Foruma git
Konuya git

Kursini sozler

Sen ! Ateşi küllenmiş yüreğime, kürekler dolusu kor atıp durma!
Bakma sakın böyle yaşanmışlıkları unutmuş gibi durduğuma.
Bilir misin, hangi acıların son durağı oldu bu yürek?...
yada sen herzamanki gibi BOŞVER
SeNeM
Pts Şub 13, 2012 5:46 am

Foruma git
Konuya git

Kaç Sevgilin Sewgisi Gercek Acaba?

Bir zamanlar, bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış; mutluluk, üzüntü, bilgi, aşk ve değerleri. Bir gün, adanın batmakta olduğu, duygulara haber verilmiş. Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar. Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş. Ada neredeyse battığı zaman, aşk yardım istemeye karar vermiş. Zenginlik, çok büyük bir teknenin içinde, geçmekteymiş. Aşk, "Zenginlik, beni de yanına alır mısın?" diye sormuş. Zenginlik, "Hayır, alamam. Teknemde çok fazla altın ve gümüş var, senin için yer yok." demiş.Aşk, çok güzel bir yelkenlinin içindeki kibirden yardım istemiş. "Kibir, lütfen bana yardım et!", Kibir "Sana yardım edemem, aşk. Sırılsıklamsın ve yelkenlimi mahvedebilirsin." diye cevap vermiş. Üzüntü yakınlardaymış ve aşk yardım istemiş: "Üzüntü, seninle geleyim." Üzüntü "Of, aşk, o kadar üzgünüm ki, yalnız kalmaya ihtiyacım var." Mutluluk da aşkın yanından geçmiş; ama o kadar mutluymuş ki aşkın çağrısını duymamış. Aşk, birden bir ses duymuş. "Gel aşk! Seni yanıma alacağım..."Bu aşktan daha yaşlıca birisiymiş. Aşk o kadar şanslı ve mutlu hissetmiş ki, onu yanına alanın kim olduğunu öğrenmeyi akıl edememiş. Yeni bir kara parçasına vardıklarında, aşka yardım eden yoluna devam etmiş. Ona ne kadar borçlu olduğunu fark eden aşk, bilgiye sormuş: "Bana yardım eden kimdi?" Bilgi "O, zamandı" diye cevap vermiş. "Zaman mı? Neden bana yardım etti ki?" diye sormuş aşk. Bilgi gülümsemiş: "Çünkü sadece zaman aşkın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir“ demiş...

Sevgililer Günü'nün tüketim kültürüyle ilişkisini, en özel hislerin 'özel gün'lere hapsedilmemesi gerektiğini anlatan yazılarda var ama, bunlardan daha fazla da, romantik vakit geçirme tavsiyeleri, alternatif kutlama reçeteleri ve olası hediye çeşitlemelerine rastlamışsınızdır bol bol. Çünkü sevgililer günü ve arada imaj bozan anarşist tenkitler de çıkıyor olmasına rağmen, medyaya göre bu, çıldırasıya önemli. Memlekette gül ve hediye stoklarının, hem de beş katı kazançla bir anda eritilmesinin katkıda bulunduğu sektörlerin sayısı çok fazla Gerçek bir sevgi ve sevgililik varsa, sevgililer günü ile hatırlanan, kutlanan; güzel, hoş... Kutlayan kaç çiftin sevgileri, sevgililikleri gerçek acaba? Kaç kişi gerçek aşkını bulur dersiniz bu hayatta? Eşinize, sevgilinize, ya da sevgili olmaya can atacağınız o kişiye bakın; o sizin gerçekten ruh eşiniz mi, yoksa sadece tipi, çevresi ya da cebi mi sizi ilgilendiriyor? Nasıl anlarsınız beraber olduğunuz kişi, gerçekten sizin diğer yarınız mı? Üzgünseniz o da sizinle üzülür mü; sevinçli haberinizi ilk kimle paylaşırsınız; ağlamak için en iyi omuz onunki midir; onunlayken yağmur daha romantik, güneş daha mı sıcaktır ve gerçekten yürekten sevdiğinizin her, 'Seni Seviyorum' deyişinde içinizi ısıtan ses onun sesi midir? Gülüşünü sevmiyorum ama beraberim, espirileri komik değil ama yalnız kalmayayım, giyinişi ne kadar da kötü ama yine de yanımda biri olsun dememeli insan. O kolaya kaçmak olur,azıyla,sahtesiyle yetinmek, hazırı kabul edip rol yaparak yaşamak ya da çıkarları için yaşamak...Bulmuşsan eğer diğer yarını, hayat daha güzel, daha yaşanası,gökyüzü daha mavi, yıldızlar,güneş daha parlaktır...Sevgilisindir zaten onunla,ayrı da olsan,evli de,sevgili de olsan...Bir gün değil,bir ömür farkındasındır bunun zaten...Herkes kendince sever; herkesin sınırları, verebilecekleri, geleceğe bakışı, geçmişe duruşu o kadar farklıdır ki bu fark sizin yüzünüzü her döndüğünüz kişiye farklı duygular ile bakmanıza neden olur. Benzer yerde büyümüş, benzer dönemlerde yaşamış her sanatçının aynı gördüğü manzarayı farklı resimlemesi gibidir; ya da aynı yemeği aynı malzemelerle her aşçının farklı lezzette yapması; aynı enstrümanlarla farklı parçaların ortaya çıkması gibidir. Sevgiler, aşklar yaratıcıdır; ve belki de zevkli, yaşanır, güzel kıldığı gibi zor kılan şey; bir insanı tam anlamı ile anlamanın yolu yoktur. varsa bile henüz bir başkasının aklına giremediğiniz, onun gözlerinden bakamadığınız sürece mümkün olmayacakdır. işte bu yüzden sevgiler kıyaslamaz, sınanamaz ve birbirlerine benzemezler...Herkes yüreği kadar sever, kimi gülücüklerde kimide gözyaşlarında. Kimisi canında bedel öder sevdaya, kimisi bedelden çalar nefsine. Kimisi kutsallaştırır sevdayı, kimisi haram bulaştırır aşka, kimisi de bilmeden düşer tuzağına kaderin. Herkes yüreği kadar sever niyeti kadar var olur. Kimisi cesaretli, kendi ömrüne bile çelme atar, kimisi de yüreksizliğiyle iter, gölgesinde insanlığa oynar. Herkes yüreği kadar sever. Kimisi aldırış etmez dünya malına, sevdasını servet sayar, kimisi de sevdiğinin yüreğini dünya malına satar.Kimisi sever; güzelliği aramadan varlığına tapar,kimisi de bu fırsattan faydalanıp sevdiğini ateşe atar. Herkes yüreği kadar sever, niyeti kadar insan olur...
Sal Şub 14, 2012 9:09 am

Foruma git
Konuya git

EMEK

Hindistan’da renklerin ustası anlamına gelen Ranga Guru adı verilen çok ünlü bir ressam varmış.
Onun yetiştirdiği bir ressam olan Raciçi ise artık eğitimini tamamlamış, son resmini yaparak Ranga Guru’ya götürmüş ve ondan resmini değerlendirmesini istemiş. Rangu Guru ise;
– Sen artık ressam sayılırsın Racaçi ve artık senin resmini halk değerlendirecek diyerek resmi şehrin en kalabalık meydanına götürmesini ve en görünen yerine koymasını istemiş. Yanına da kırmızı bir kalemkoyarak, halktan beğenmedikleri yerlere çarpı atmalarını rica eden bir yazı bırakmasını istemiş.
Raciçi denileni yapmış. Birkaç gün sonra resme bakmaya gittiğinde tüm resim kırmızı çarpılar içinde ve neredeyse görünmüyor. Emeğini ve yüreğini koyarak yaptığı tablo kırmızıdan bir duvar sanki. Üzgün bir şekilde resmi Ranga Guru’ya götürmüş ve ne kadar üzgün olduğunu belirtmiş. Ranga Guru üzülmemesini ve yeniden resme devam etmesini önermiş. Raçici, yeniden resmini yapmış ve Rangu Guru’ya götürmüş. Rangu Guru tekrar resmi aynı meydana ama bu sefer yanına bir palet dolusu çeşitli renklerde yağlıboya ve birkaç fırça ile birlikte bırakmasını istemiş. Resmin yanına da insanlardan beğenmedikleri yerleri düzeltmesini rica eden bir yazı bırakmasını söylemiş.
Raciçi resmi meydana götürmüş. Birkaç gün sonra resmi görmeye gittiğinde meydanda resmine hiç dokunulmamış, fırçalar da boyalar da kullanılmamış. Çok sevinmiş ve koşarak Ranga Guru’ya gitmiş ve resme dokunulmadığını söylemiş. Ranga Guru ise öğrencisine demiş ki;
– Sevgili Raciçi, sen ilk seferinde, insanlara fırsat verildiğinde ne kadar acımasız eleştiri yapabileceğini gördün. Hayatında resim yapmamış insanlar dahi gelip senin resmini karaladı. Oysa ikinci seferde, onlardan hatalarını düzeltmelerini istedin, yapıcı olmalarını istedin. Yapıcı olmak, eğitim gerektirir. Hiç kimse bilmediği bir konuyu düzeltmeye kalkmadı.
Sevgili Raciçi, mesleğinde usta olman yetmez, bilge de olmalısın. Emeğinin karşılığını ne yaptığından haberi olmayan insanlardan alamazsın. Onlara göre senin emeğinin hiçbir değeri yoktur. Sakın emeğini bilmeyenlere sunma ve asla bilmeyenlerle tartışma.

ZeHRA__
Pts Kas 07, 2016 12:27 pm

Foruma git
Konuya git

Atamızı Anıyoruz...Arıyoruz...

10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma

57 yıllık yaşama 11 savaş24 madalya7 nişan13 kitap1 ülkeMilyonlarca özgür insan sığdıranVe Türkün kurtulan gururuBir liderden daha fazlası...Saat 9:05..Siren sesi.Kalbe ağır gelen bir sızı.Gözlere hücum eden yaş..
Atamızı Anıyoruz ,Arıyoruz..Rahmetle..

Ben Atatürk'çüyüm gururla söylüyorum tapmıyorum,minnet duyuyorum .Bizlere bıraktıklarını unutan nankörlerden hatta ve hatta senden nefret edenlerden değilim şükrediyorum...Ruhun şad olsun Atam...
Kalp
KaIp
Per Kas 10, 2016 8:26 am

Foruma git
Konuya git

Re: Kadınları mutlu etmek zor değildir aslında...

2017 

2017 de  ...
Kadın ve çocuk tecavüzlerinin ,cinayetlerinin ,istismarın , baskının ,her türlü özgürlüğünün kısıtlanmadığı,hiç bir ana kuzusu evladının terörle  ,ölümle baş başa  kalmadığı güzel bir sene olması dileğimle ''MUTLU ,UMUTLU ,HUZURLU VE BARIŞ DOLU ''seneler dilerim..
Kalp
KaIp
Per Arl 29, 2016 9:17 am

Foruma git
Konuya git

BİZ,FM SANAL KAHVEDE(Hüner Çoşkuner Konuk )

PROGRAMCILAR (DJ'LER) - TÜM PROGRAMCILAR (DJ'LER)

Duyuru
TÜRK SANAT MÜZİĞİNİN DEV İSMİ HÜNER COŞKUNER BİZ FM DE KONUĞUMUZ. SAKIN KAÇIRMAYIN !02.02.2017 perşembe saat 20:00

BİZ FM SANAL KAHVEDEBİZ BURADAYIZ !
KaIp
Pzr Oca 29, 2017 4:11 pm

Foruma git
Konuya git

Hoş geldin 11 ayın sultanı; Ramazan-ı Şerifimiz

Hoş geldin 11 ayın sultanı; Ramazan-ı Şerifimiz

ALLAH 'IMTüm müslümanların;Dertlilerine deva Borçlularına eda,Hastalarına şifa Gözlerine nur,Geçmişlerine rahmet Evlerine bereket ver. ALLAH 'IM şu saatteAf olmayan kul,Kabul olmayan dua,Def edilmeyen bela,Şifa bulmayan hasta ,Huzur bulmayan kalp,Allah demeyen dil kalmasınALLAH 'IM Bizlere sarsılmaz bir ahlak,Şükredici bir beden ,Zikredici bir dilHayırlı ve sağlıklı ömür,Salih ve saliha evlatlar ,Dünya ve,ahiret güzellikleri,İhsan et. ALLAH 'IM Ruhumuzu daraltma ,Kalbimizi karartma,Darda koyup aratmaHak yolundan saptırma,Bizi Senden başkasına yalvartma ALLAH ' IM Sahip olduklarımıza şükretmeyi bilen, kaybettiklerimiz için de isyan etmeyen kullarından olmamızı nasip et.Ruhumuzu kabz edeceğin ana kadar bizi emanette emin kıl. AminHoşgeldin ya şehr-i Ramazan.Oruçlarımızn kabul olması dileğiyle..Hayırlı Ramazanlar

Ey gönül!Oruçlu iken Allah"a misafirsin; sana gökyüzü sofrası yakışır!
"" Hz. MEVLANA ""
Kalp
KaIp
Cum May 26, 2017 11:22 pm

Foruma git
Konuya git

''Saldırgan ''diyorlar bana !! Önyargılarımız..

Önyargılarımız

"İçimde neler yaşadığımı bilmediğiniz gibi, nelerle mücadele etmem gerektiğini de bilmiyorsunuz. Hayatım hakkında birçok zor karar almam gerekirken, nelerden vazgeçmem zorunda kaldığımı da anlamıyorsunuz. Anlamanızı bekleyemem; kimse kimsenin iç dünyasında neler yaşadığını veya hissettiklerini bilmek zorunda değil. Neyse bilmeniz gerekmiyor; zaten çok da önemli değil. Hayat benim hayatım; iyisiyle kötüsüyle yaşadıklarım benim yaşadıklarım. Yani özetle; hiçbir şey bilmediğiniz halde fikir sahibi oluyor, dilediğiniz şeyi istediğiniz gibi düşünme hakkını kendinizde görüyor ve nihayetinde yargılayıp hüküm veriyorsunuz. Çok komiksiniz biliyor musunuz(!)"Hayat Güzel de "De" leri Var İşte!
Saldırgan diyorlar bana Oysa kırılganım ben … Gözyaşlarım mücevher ,saklıyorum herkesten...Ürküyorlar gözümdeki ateşten Ürküyorlar dilimdeki zehirden Ürküyorlar o dur durak bilmeyen gözü kara cesaretimden ….Diyorlar: Bir yanı sarp bir uçurum, Bir yanı çılgın dağ doruğu. Oysa böyle yapmasam ben, nasıl korurum içimdeki çocuğu..? Bir yanım çılgın nar ağacı Bir yanım buz sarayı…

Bana güç veren zaferlerim değil,yaşamdaki yenilgilerimdir.
Kalp

KaIp
Pts Haz 05, 2017 7:35 am

Foruma git
Konuya git

Ramazan Bayramımız KutLu OLsun...!!!

Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı… Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.

SANALKAHVE YÖNETİMİ

Efe
Cmt Haz 24, 2017 8:53 pm

Foruma git
Konuya git