8 sonuç bulundu

Geri dön

Re: ANNELER GÜNÜNE ÖZEL HEDİYELERİMİZ...

Anne çok iyisin kalbim canımsın
Baharımdaki hasretimsin
Amacımın gülüsün anne
Her gece ruyalarımı süsleyensin
Anne 5 vakit duamdasın anne

Diyarbakrın diyarındasın ordan bile kokun bana geliyor
Anne Sen fıratım diclemsin aşkı sabrımsın annem

Sen kevser suyumsun
Anne sen bacım abim babamsın anne[b][/b]
Ben sana hayranım annem

Paşam bu kalbimdeki şiirdir anneme olan hasretimdir
KiZiL_DuSLeR
Cum Nis 06, 2012 6:22 pm

Foruma git
Konuya git

Özgürlük şiiri

Özgürlük
Okul defterlerime Sırama ağaçlara Kumlar karlar üstüne Yazarım adını Okunmuş yapraklara Bembeyaz sayfalara Taş kan kağıt veya kül Yazarım adını; Yaldızlı tasvirlere Toplara tüfeklere Kralların tacına Yazarım adını Ormanlara ve çöle Yuvalara çiğdeme Çın çın çocuk sesime Yazarım adını En güzel gecelere Günün ak ekmeğine Nişanlı mevsimlere Yazarım adını Gök kırpıntılarına Güneş küfü havuza Ay dirisi göllere Yazarım adını Tarlalara ve ufka Kuşların kanadına Gölge değirmenine Yazarım adını Fecrin her soluğuna Denize vapurlara Azgın dağın üstüne Yazarım adını Bulutun yosununa Kasırganın terine Tatsız kaba yağmura Yazarım adını Parlayan şekillere Renklerin çanlarına Fizik gerçek üstüne Yazarım adını Uyanmış patikaya Serilip giden yola Hıncahınç meydanlara Yazarım adını Yanan lamba üstüne Sönen lamba üstüne Birleşmiş evlerime Yazarım adını İki parça meyvaya Odama ve aynaya Boş kabuk yatağıma Yazarım adını Obur köpekçiğime Dimdik kulaklarına Acemi pençesine Yazarım adını Kapımın eşiğine Kabıma kacağıma İçimdeki aleve Yazarım adını Camların oyununa Uyanık dudaklara Sükütun ötesine Yazarım adını Yıkılmış evlerime Sönmüş fenerlerime Derdimin duvarına Yazarım adını Arzu duymaz yokluğa Çırçıplak yalnızlığa Ölüm basamağına Yazarım adını Geri gelen sağlığa Kaybolan tehlikeye Hatırasız ümide Yazarım adını Bir tek sözün şevkiyle Dönüyorum hayata Senin için doğmuşum Seni haykırmaya Özgürlük
KiZiL_DuSLeR
Cum Mar 29, 2013 6:57 pm

Foruma git
Konuya git

Ben deliyim!!!

Ben deliyim…Yorgun ve yalnızım kaldırımlara misafirim…Gecenin gözleri üzerimde.Denizin ortasında küçük biradayım, yüzme bilmem…Yüreğimi bir yere bırakmışım, bıraktığım yerden çok uzaklardayım. Kapıları kapatmışım üstüme,sürgüleri beynime çekmişim.Heysabreden derviş banada sabretmeyi öğretsene.Ben deliyim, ama çok şey bilirim.Renkler ve zevkler hiçbir şey ifade etmez bana…Sonların başladığı yerden, başlangıçların son bulduğu yere gidiyorum.Kara bir tren gibiyim yani, bir istasyondan biristasyona, hep aynı raylar üzerindeyim…
Ben deliyim…Yağmurun yağması benim için romantik değildir,ben kurşun yağmurlarını bilirim.Benim güneşim batmaz,dünyam dönmez,ayım hep mehtap halindedir,rüzgârlarım doğudan eser…Kadehime doldurduğum hüzünle sarhoş olurum,mezem ise bir dilim umut…Ezbere bilirim yaşamayı,yaşarken savaşmayı…
Ben deliyim…Benim mevsimim değişmez sadece bahardır,kuşlardan sadece güvercini bilirim,yüreğim kanatlarıyla beraber çarpar.İnsanlardan yalnız çocukları severim,onları da büyüyünceye kadar..
Ben deliyim…Kendimle sohbet eder,kendi kendime gülerim.Telefon kulübeleriyle kavga ederim.Asfaltın siyahında kaybolup,düşüncelere dalarım.Çıkmaz sokaklarda kendimi ararım,bir de güzel hayaller kurarım.Sonra hayallerimle beraber suya düşerim.
Ben deliyim…Çayım sekiz şekerlidir,sigara üstüne sigara yakarım.Parayı sevmem ama para için çalışırım.Çalışırken annemi düşünürüm ağlarım..Alnımın teri gözyaşlarıma karışır…Babamın otobüsüyle geçmişe yolculuk yaparım..Ninemin masallarıyla ,annemin radyodan ezberlediği sanat müziği şarkılarını hiç bıkmadan defalarca dinlerim..Dört yaşında aşık olduğumu,ablamla vardiyalı kullandığımız çadır bezinden çantayla okula başladığımı görürüm..sonra babamınbaşımı hiç dayamadığım omuzlarında uykuya dalarım..Rüyalar görürüm uyandığımda hiçbirini hatırlayamadığım
Ben deliyim…Güzel bir yaşam benim için anlam taşımaz,ben köyleri ve yürekleri yakılmış insanlar görürüm.kimsenin düşmanı değilim kimseye dost olmadım..Ben yabancıyım bana..söyleyemediğim düşüncelerim vardır..her akşam ayrı bir meydandaatatürk heykelinin karşısında,olmayan aklımı darağacına asar ipini çekerim….
Ben deliyim…Çizilmiş sınırları reddetmişim.ben Hakkaride düşen çığ,Şırnakta kömür yatağıyım,Eskişehirde tabut hücreNevşehirde pari bacalarıyım..Maraşta katliamMarmariste orman yangınıyım.Tuncelide ozanların sazıErzurum yaylasında çoban kavalıyımDiyarbakırlı yedi kardeş burcuDerikte zeytin ağacıyımAlmanyada yıkılmış bir duvarAmerikada bağımsızlık heykeliyimFransada yıllanmış bir şarapİngilterede özgürlük meydanıyımSomalide aç bir çocukHollandada bir gram kokainim,Irakta mülteci kampıİran da rejim muhalifi bir demokratım,Brezilyada görkemli bir festival,
KiZiL_DuSLeR
Cum Mar 29, 2013 6:46 pm

Foruma git
Konuya git

Herkse bir soru sadece

Sİzce sanalmı yalan yoksa insanlarmı ya sevgimi yalan yoksa insanlarmı buyrun yorumlarınız alalım

KiZiL_DuSLeR
Cum Mar 29, 2013 7:14 pm

Foruma git
Konuya git

Re: (((( Adam gibi adam olmak ))))

Emeğine sağlık kuzen süper olmuş
KiZiL_DuSLeR
Pts Nis 01, 2013 11:38 am

Foruma git
Konuya git

Anti msn dondurucu

Selam arkdaşalr gayet dikkatli okursanız msn nizi kimse donduramaz
MSN DONDUĞU ZAMAN KULLANACAĞIN KESİN ÇÖZÜMBAŞLAT / ÇALIŞTIR / aşağıdaki yazıları’kodu çalıştıra yapıştır ve enterle çözümü göreceksinRunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\\INF\\msmsgs.inf,BLC.Remove
KiZiL_DuSLeR
Sal Nis 02, 2013 4:19 pm

Foruma git
Konuya git

İki yüzlü

İkiyüzlünün dilinde tat, kalbinde fesat vardır.

KiZiL_DuSLeR
Per Ağu 01, 2013 6:45 pm

Foruma git
Konuya git

Yalanmı cesaretmi?

Yalan zeka işidir, dürüstlük ise cesaret. Eğer zekan yetmiyorsa yalan söylemeye, cesaretini kullanıp dürüst olmayı dene.

KiZiL_DuSLeR
Çar Ağu 14, 2013 12:52 pm

Foruma git
Konuya git