23 sonuç bulundu

Geri dön

Re: BATAK SALONUMUZ AÇILMIŞTIR...!!!

Batak Salonu Tekrar Eski Dostlarla Beraber Kardeşlik İçinde Faaliyette Olmasına Vesile Olan Kinem70 Kardeşime Teşekkür Ederim..

OGUZ-54
Sal Kas 04, 2014 8:01 am

Foruma git
Konuya git

BATAK SALONUMUZ AÇILMIŞTIR...!!!

BATAK SALONUMUZ AÇILMIŞTIR..!!!

kinem70
Pzr Kas 02, 2014 6:19 pm

Foruma git
Konuya git

Ya en Büyük Hatayı biz Yapıyorsak...

Utanç Tablosu

Kadın hamile.Bebek erkekmiş. Aile mutlu, çok mutlu.Bebek doğdu, pipisini amcalara gösterdi.Amcalarda bayram sevinci. Dünyanın en gerekli organını gördüler çünkü.Bebek biraz büyüdü. Sünnet olacak. Davullar, zurnalar, hediyeler... Çocuk düşündü:"Sanırım bu çok önemli bir organ.." Çocuk bunu aklının en karanlık köşesine yazdı. Üç beş güzel kız var gittikleri yerde, annesi babası dedi ki:"Hangisini alayım oğlum sana?"Çocuk düşündü:"Sanırım karşı tarafa sormaksızın seçme hakkım var."Çocuk bunu aklının en karanlık köşesine yazdı. Çocuk acıktı, sofrasını varsa kız kardeşleri ve annesi hazırladı. Yemek bitince topladılar.Çocuk düşündü:"Sanırım kızlar/kadınlar bana hizmet etmekle yükümlü."Çocuk bunu aklının en karanlık köşesine yazdı. Kalabalık bir yemek daveti, herkes masaya sığamayacak. Erkekler ve yaşlılar masaya oturdu. Çocuğu da masaya oturtturdular. Annesi ve varsa ablaları yerde oturuyordu.Çocuk düşündü:"Sanırım önemli olan erkeklerin konforu."Çocuk bunu aklının en karanlık köşesine yazdı. Servis yapılacak, önce erkeklere yemek verildi, erkekler yardım etmedi.Çocuk düşündü:"Sanırım öncelikli olan erkeklerin karnının doyması." Çocuk bunu aklının en karanlık köşesine yazdı. Çocuğun kız arkadaşı oldu.Bütün sülale duydu. Herkesin ağzı kulaklarında. Densiz bir amca:"Neler yapacan bahim gızlaraa" dedi.Çocuğun anne ve babası:"Oğlumdan iyisini mi bulacak?" dediler.Çocuk düşündü:"Sanırım en iyisini hak eden benim ve bu yüzden kızlara rızayla ya da rızasız istediğimi yapabilirim."Çocuk bunu aklının en karanlık köşesine yazdı. Çocuk büyüdü, arkadaşlarıyla dışarı çıktı, gezdi, eğlendi. Eve geç geldi, paşalar gibi karşılandı. Kız kardeşi eve geç geldiği için azar işitirken, dövülürken.Genç düşündü:"Sanırım eve istediğim saatte girip çıkabilirim."Genç bunu aklının en karanlık köşesine yazdı. Kavga etti, ağzı burnu kan içinde.Annesi, babası:"Koçum benim, helal olsun" dedi.Genç düşündü:"Sanırım güçlüyüm ve sorunlarımı bu şekilde halledebilirim."Genç bunu aklının en karanlık köşesine yazdı. Genç büyüdü.Ama bir türlü adam olamadı.  ... Ve yazdıklarını uygulamaya koyuldu..

Bos_Dunya
Çar Şub 18, 2015 7:11 am

Foruma git
Konuya git

AYYAŞ...

SENİN YAPTIKLARINI GÖRMEZDEN GELENLERE HİTABEN ATAM.... 

Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii..Kalktı Muş ve Van’ı Ruslardan temizledi.Bir kadeh daha vapurda sanıyor kendini hoopp Samsun’a gitti kafa.Amasya’da Erzurum’da Sivas’ta kongreler.Bir de Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu ikinci kadeh bitmeden.Kafa çakır tabii Başkomutan olduKalktı ayağa tokatla denize döktü Yunan’ı.Gaza geldi, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu.Kafa gitti tabii, ağzından çıkanı kulağı duymuyor.Saltanat kalkacak,Halifelik bitti,Kadın Erkek eşit,Şapkasız çıkmam abi,Tekke zaviye hikaye,SOY adın olacak,– Dur Ata’m yapma!!Derken biz Geometri kitabı yazmış ayyaş ama daha bitmedi.Türk dili,Türk harfi,Türk tarih kurumu,Ankara Hukuk,Merinos Halı,(Meze bitti o ara deniz börülcesi istedi ayyaş)Sümerbank,Chp,Çocuk Esirgeme Kurumu,Demiryolları,Havayolları,Limanlar Genel Müdürlüğü,Halkevleri,Etibank,İş bankası,Merkez bankası,Sağlık bakanlığı,Anadolu ajansı,Ziraat enstitüsü,Ayyaş iptal…Dedik “Ne gerek var Ata’m az ilerde 24 yaşında Subay Kubilay Öğretmeni öldürüyorlar, al eline Kuran’ı geç tabutun başına”Doğruldu ayyaş ve dedi ki:Eğer ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen,ben size hiç bir şey öğretmemişim demektir.

Menemen’i yakın !!

Kalp
KaIp
Sal Ekm 13, 2015 9:35 pm

Foruma git
Konuya git

Yalan Dünyada...

Yalan Dünya

Çok küçük bir yalanı Çok büyük bir orantıda Dinlediniz mi.. Çok büyük bir yalanıÇok yalın bir doğrultudaSöylediniz mi.. Gecikmiş bir gizlemi, Birikmiş bir özlemi Sakladınız mı.. Gelmeyecek bir gideni, Olmayacak bir nedeni Beklediniz mi.. Bir gerçeği erken, Bir açlığı tokken Anladınız mı.. Hep mi hep ölecekmiş gibi, Hiç mi hiç ölmeyecekmiş gibi Yaşadınız mı.. Yalanı sürmeye sürmeye, Yanlışı görmeye görmeye Saklandınız mı.. Doğruluğun yönünde, Doğruların önünde Aklandınız mı.. Ortamsız bir yaşamda, Yaşamsız bir ortamda Harcandınız mı..
Özdemir Asaf

Kalp
KaIp
Pts Kas 16, 2015 10:55 am

Foruma git
Konuya git

Vefatının 7.yılında Merhum Muhsin YAZICIOĞLU'nu Anıyoruz...

Bundan 7 yıl önce,
25 Mart 2009 günü helikopter kazası sonucu
Kahramanmaraş'ta aramızdan ayrılan ,
Büyük Başkan Muhsin YAZICIOĞLU'nu,
vefatının 7.yılında saygıyla anıyoruz.
Ruhun Şad Olsun Muhsin Başkan...

gezgin_07
Per Mar 24, 2016 7:44 pm

Foruma git
Konuya git

Eskici geldi eskici...

Eskici

Eskici geldi eskiciYıllarınızı alırımİlkbahar, kış , yaşanmış, yaşanmamışSonbahar, yaz ; yıpranmışsa da birazMevsimlerinizi alırımHey bayım ; sizElli yaşındasınız sanırımHanımefendi ; size kırk mı desemMum ekleyerek saydığınız yıllarınSöyler misiniz kaç yılını tam yaşadınız?Bitimine henüz birkaç adım kalmışkenGerinizde izi kalmış kaç adım bıraktınız?Hanımlar beylerSavrulurken her adımınız en ucuzunaSonuncusuna gelinmez mi sandınız ?Kalkınız...Okuduğunuz romanın son sayfasındaysanızEn azından o sayfayı kendi ellerinizle yazınızHaydi !! haydiiii… !!!Eskici geldiSilinip unutulmuş anılarınızıSavrulup uçmuş yıllarınızı alırımCeplerimde umutCeplerimde sevgiCeplerimde... papatyalarım..

Kalp

KaIp
Cum Ekm 14, 2016 9:05 pm

Foruma git
Konuya git

Atamızı Anıyoruz...Arıyoruz...

10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma

57 yıllık yaşama 11 savaş24 madalya7 nişan13 kitap1 ülkeMilyonlarca özgür insan sığdıranVe Türkün kurtulan gururuBir liderden daha fazlası...Saat 9:05..Siren sesi.Kalbe ağır gelen bir sızı.Gözlere hücum eden yaş..
Atamızı Anıyoruz ,Arıyoruz..Rahmetle..

Ben Atatürk'çüyüm gururla söylüyorum tapmıyorum,minnet duyuyorum .Bizlere bıraktıklarını unutan nankörlerden hatta ve hatta senden nefret edenlerden değilim şükrediyorum...Ruhun şad olsun Atam...
Kalp
KaIp
Per Kas 10, 2016 8:26 am

Foruma git
Konuya git

BiRLiK BERABERLiK ZAMANI...!!!

Allah birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen hainlere fırsat vermesin..Kahraman Mehmetçiğin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin, fedakar güvenlik güçlerimizin Polislerimizin verdiği mücadeleye destek olmak herkesin boynunun borcudur.  Bu ülkenin bölünmesine parçalanmasına asla müsaade etmeyeceğiz.Arkalarına aldıkları dış güçlerle  bölücülerin giriştikleri kanlı kalleş saldırılarla ülkemizi bölmeleri asla mümkün değildir.. Arkalarındaki iç ve dış destekler ne kadar fazla olursa olsun, sonucu değiştiremeyecektir.Evet, bu ülkeyi asla bölemeyecekler. Zira bu memleket benzeri sayısız ihanetler gördü ama her seferinde her türlü tezgâhı bozmasını bildi..Ne diyor Mehmet Akif..“Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda..Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.”Sözün bittiği yerdir bu cümleler...!!!

Efe
Cmt Arl 17, 2016 5:59 pm

Foruma git
Konuya git

Onlar ümidin düşmanıdır ...

Onlar ümidin düşmanıdır 

Onlar ümidin düşmanıdır sevgilimAkarsuyunMeyve çağında ağacınSerpilip gelişen hayatın düşmanı.Bursa'da havlucu Recep’eKarabük fabrikası’nda tesviyeci Hasan’a düşman.Fakir köylü Hatçe kadınaIrgat Süleyman’a düşmanSana düşman, bana düşmanDüşünen insana düşman.Vatan ki bu insanların evidir sevgilim, Onlar vatana düşman.Çünkü ölüm vurdu damgasını alınlarına - çürüyen diş, dökülen et -Bir daha geri dönmemek üzere yıkılıp gidecekler.Ve elbette ki sevgilimElbet dolaşacaktır elini kolunu sallaya sallayaDolaşacaktır en şanlı elbisesiyle, işçi tulumuyla Bu güzelim memlekette hürriyet.NAZIM HİKMET

Yine çalındı kapılar acı, acı, Düştü ateş! Yandı ana, bacı, Al bayrağa sarılmış bu kaçıncı? Yeter !! Kurulsun dar ağacı... Baş sağlığı değil, baş istiyoruz!
Kalp
KaIp
Cmt Arl 17, 2016 1:39 pm

Foruma git
Konuya git

YENi YILIMIZ KUTLU OLSUN...!!!

Yeni bir yıla girerken sevgi ve barış diliyorum. Savaşların, acıların ve felaketlerin, geçip giden koca bir yıl gibi geride kalması umuduyla.. Nice yıllara.!!! ( Kar Kış Yağmur Çamur Soğuk demeden vatanımızı koruyan  TÜRK ASKERİME TÜRK POLİSİME sağlık huzur başarı diliyorum. Yüce ALLAHIM sizleri korusun )

Efe
Cmt Arl 31, 2016 4:55 pm

Foruma git
Konuya git

Bir yıl daha bitti...

Bir yıl daha bitti

Bir yıl daha bitti,Dün yediğimiz yemek,Geçen ay ödediğimiz fatura,Yaşadığımız onca şey,Yaz tatili,Düğünler,Bayramlar,Doğumlar,Cenazeler derken,Bir telaş, bir acele,Koskoca sene geçti gitti...Hayaller, umutlar,Yine seneye ertelendi...Ah bir büyüsem,Okulu bitirsem,İşe girsem,Yuva kursam,Çocuklarım olsa,Çocukların sınavları,Çocukların okul masrafları,Düğünleri, dernekleri,Torunlar,Derken emeklilik,Tam rahat ettim,Dünyayı gezicem derken,Bir hastalık...Al işte,Ne bu sene,Ne bir daha ki sene,Erteleye erteleye ömür bitti...

"Bize kalmayacak dünya için;bize kalacak günahlar biriktiyoruz..."
Kalp
KaIp
Cmt Arl 31, 2016 8:11 am

Foruma git
Konuya git

Re: ''Saldırgan ''diyorlar bana !! Önyargılarımız..

Önyargılarımız

Satılık Köpek Yavruları" ilanın altında küçücük bir çocuğun başı gözüktü ve çocuk dükkan sahibine sordu:"Köpek yavrularını kaça satıyorsunuz?"Dükkan sahibi,"30 dolarla 50 dolar arasında değişiyor fiyatları" dedi."Benim 2 dolar 37 sentim var" dedi çocuk,"Bir bakabilir miyim yavrulara?"Dükkan sahibi gülümsedikten sonra bir ıslık çaldı ve köpek kulübesinden beş tane yumak halinde yavru çıktı. Yavrulardan biri arkadan geliyordu. Küçük çocuk yürümekte zorluk çeken sakat yavruyu işaret edip sordu:"Bunun nesi var?"Dükkan sahibi onun kalça çıkığı olduğunu ve hep sakat kalacağını açıkladı. Küçük çocuk heyecanlanmıştı."Ben bu yavruyu satın almak istiyorum."Dükkan sahibi,"Hayır, o yavruyu satın alman gerekmiyor. Eğer gerçekten istiyorsan, o yavruyu sana bedava veririm."Küçük çocuk birden sinirleniverdi. Dükkan sahibinin gözlerinin içine dik dik bakarak,"Onu bana vermenizi istemiyorum. O da diğer yavrular kadar değerli ve ben fiyatını tam olarak ödeyeceğim. Aslında, size simdi 2 dolar 37 sent vereceğim ve geri kalan borcumu da her ay 50 sent olarak tamamlayacağım."Dükkan sahibi çocuğu ikna etmeye çalıştı."Bu köpeği gerçekten satın almak istediğini sanmıyorum. Bu yavru hiç bir zaman diğer yavrular gibi koşup, zıplayamayacak ve seninle oynayamayacak."Bunun üzerine küçük çocuk eğildi, pantolonunu sıvadı ve büyük bir metal parçasının desteklediği sakat bacağını dükkan sahibine gösterip tatlı bir sesle,"Ben de çok iyi koşamıyorum ve bu yavrunun kendisini çok iyi anlayacak bir sahibe gereksinimi var" dedi.

Bir ruh, ancak bir benzerini bulduğu zaman ve bize, bizim aklımıza, hesaplarımıza danışmaya lüzum bile görmeden meydana çıkıyordu.Biz o zaman sahiden yaşamaya, ruhumuzla yaşamaya başlıyorduk.
Kalp
KaIp
Pts Haz 05, 2017 8:06 am

Foruma git
Konuya git

''Saldırgan ''diyorlar bana !! Önyargılarımız..

Önyargılarımız

"İçimde neler yaşadığımı bilmediğiniz gibi, nelerle mücadele etmem gerektiğini de bilmiyorsunuz. Hayatım hakkında birçok zor karar almam gerekirken, nelerden vazgeçmem zorunda kaldığımı da anlamıyorsunuz. Anlamanızı bekleyemem; kimse kimsenin iç dünyasında neler yaşadığını veya hissettiklerini bilmek zorunda değil. Neyse bilmeniz gerekmiyor; zaten çok da önemli değil. Hayat benim hayatım; iyisiyle kötüsüyle yaşadıklarım benim yaşadıklarım. Yani özetle; hiçbir şey bilmediğiniz halde fikir sahibi oluyor, dilediğiniz şeyi istediğiniz gibi düşünme hakkını kendinizde görüyor ve nihayetinde yargılayıp hüküm veriyorsunuz. Çok komiksiniz biliyor musunuz(!)"Hayat Güzel de "De" leri Var İşte!
Saldırgan diyorlar bana Oysa kırılganım ben … Gözyaşlarım mücevher ,saklıyorum herkesten...Ürküyorlar gözümdeki ateşten Ürküyorlar dilimdeki zehirden Ürküyorlar o dur durak bilmeyen gözü kara cesaretimden ….Diyorlar: Bir yanı sarp bir uçurum, Bir yanı çılgın dağ doruğu. Oysa böyle yapmasam ben, nasıl korurum içimdeki çocuğu..? Bir yanım çılgın nar ağacı Bir yanım buz sarayı…

Bana güç veren zaferlerim değil,yaşamdaki yenilgilerimdir.
Kalp

KaIp
Pts Haz 05, 2017 7:35 am

Foruma git
Konuya git

Aldırmıyorum...Ben buyum...

Aldırmıyorum

Aldırmıyorum...Kim ne düşünmüş ne söylemiş hakkımda umurumda değil.Dört dörtlük değilim elbet kimsenin de olamayacağını biliyorum.Herkesle konuşabilecek kadar fikrine saygılı,kendi söylediklerimin ardında duracak kadar tecrübeliyim diyorum.Öyle dürüstlük, yalan, samimiyet,kimse beni anlamıyor naralarıyla da dolaşmıyorum etrafta.Çünkü biliyorum en az onlar kadar benim de yanıldıklarım,güvenini kırdıklarım,samimiyetsiz olduklarım var.Herkesin yaşadıkları farklıyken,sen şu'sun ben bu'yum gibi hayatı sadece ben biliyormuş havasına da bürünemem.Her insan farklıdır,her insan yanılmıştır.Her insan kişiye göre doğru kişiye göre yanlıştır çoğu zaman.Aldırmıyorum yani.Kim sevmiş kim sevmemiş yada o şöyle biriymiş...Kim ne derse desin.Ben buyum.Olduğum gibiyim yani.Artık nasıl kabul ederseniz...

Kendini bulmak, başkalarının seninle ilgili ne düşündüklerinden kurtulmaktır.

Çocuk gibiyim şimdi,Aklımda anne nasihatları...İyi arkadaşlar ediniyorum kendime...Ağlamak yok,Düşünce, kalkıp siliyorum dizlerimi, geçiyor…!!
Kalp
KaIp
Pts Ekm 02, 2017 10:32 am

Foruma git
Konuya git

İnsan en çok kimi severse ona kırılır...

Yara derinse Allah Kerimdir

İnsan en çok kimi severse ona kırılır...En çok sevdiğine yarım kalırsın her zaman. En çok onun eksikliği kırar kolunu kanadını. Kimi en çok seversen en büyük tavizleri ona verirsin, en çok ona küser, onu affedersin...Haklı bile olsan özür dilersin saçmasapan bir tartışmada. En büyük kavgaları kendi içinde verir, en çok ona susarsın...Kaybetmek istemezsin çünkü... Dilinin ucuna gelir onca şey, ama birbir hepsini yutarsın.Sırf onun için!Sırf o kırılmasın, aman o üzülmesin, aman incinmesin diye diye kendini harcar bitirirsin...Sonra bir bakmışsın gitmiş...Hem de tek kelime etmeden, bittiğini bile söylemeden gitmiş...Şimdi sen söyle, hiç acımaz mı insanın içi? Kahrolmaz mı?Üzülmez mi verdiğin onca tavize, ziyan olan onca emeğe?Üzülür ya, elbette üzülür...Ama sen yine de içini ferah tut.Senin bile unuttuğun tüm hesapları hatırlayan biri hep var.Bir gün elbet bütün hesaplar görülür...Sükut bürünmüşse dillere yara derindirYara derinse Allah kerimdir...

Ah gönlüm...Aşka düşmek, sevda çekmek senin neyine.Belkide haddin olmayan birini sevdiğin içindi bunca çektiğim cefam.Sığmadın sığmadın bir yüreğe...Akrebi kırık yel kovanı bozuk bir saat gibi...Sen hep onda durdun...Onda vuruldun...
Kalp
KaIp
Pts Arl 11, 2017 11:09 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Candostlar 101 lobisinde Ödüllü Turnuva Yapılcaktır..

Turnuva Sonuçları

Nursel Tebrikler (Toprağım  ) 

Kalpp
Çar Oca 10, 2018 6:32 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Candostlar 101 lobisinde Ödüllü Turnuva Yapılcaktır..

SmileKutlarım Şampiyonn Ortimmm Nursel devamını beklerim .

OGUZ-
Per Oca 11, 2018 7:40 am

Foruma git
Konuya git

Biliyorum ki geçecek. Bundan öncekiler gibi…Her şey geçer…

Düşündüm de

Düşündüm de;Hayata pozitif bakmak ne güzel.Belim artık bir çay bardağı inceliğinde değil belki, ama incecik zevklerim oluştu dünden bugüne.Güzel bir kitap, yemek, manzara ve müzik hayatımın en keyifli anlarını sunuyor bir süredir.Eski kilomda değilim, tamam, ama tüm fazlalıkları da attım hayatımdan. Buna rağmen kendimi dolu dolu ve zengin hissediyorum.Öyle yüksek sesle müzik dinlemek, bağırtılı çağırtılı kalabalık yerler eskisi kadar ilgimi çekmiyor. Hafif bir müziğin eşlik ettiği sakin bir ortamdaki sohbetlerin tadı hiçbir şeyde yok.Deli gibi alışveriş yapmıyorum artık. Öyle çok güzel görünme çabam da azalmış. Elbette üstüme başıma dikkat ediyorum, ama artık son moda kıyafetler, kozmetikler ve takılar ilgimi eskisi kadar çekmiyor. Bir mağaza ya da kuaförde geçirdiğim uzun zamanlar sıkıyor. Yakışanın da, yakışmayanın da farkındayım. Başkalarının takdir etmesi güzel, ama en çok da kendime güzel görünmeyi seviyorum.Öyle çok insan tanıma hevesim de kalmadı. Samimi birkaç dost yetiyor da artıyor bile.Yolunda gitmeyen işlere, açılmayan kapılara eskisi kadar direnç göstermiyorum. Çünkü artık biliyorum ki kendimi paralasam da hayatın kendine ait bir öğretme biçimi var. Evrensel sistem olması gerekeni benden iyi biliyor ve kendi zamanını bekletiyor.Ne mutsuzken mutlu olmaya ne de her şey kötü iken yolunda olduğuna inandırmaya çalışıyorum kendimi. Her ne yaşıyorsam o karanlığın içinden geçip oradaki öğretiyi anlamaya çalışıyorum ki; bir gün gün ışığına çıktığımda kıymetini bileyim, ufak tefek şeyleri dert etmeyeyim.Her ne yaşıyorsam bir benzerini hemen herkesin yaşadığını biliyorum artık. Bu yüzden yaşadıklarımı dramatize edip çok abartmadan ve kendime acımadan kabule geçiyorum. Sabır… Nasıl da güzel bir kelimedir.Biliyorum ki geçecek. Bundan öncekiler gibi…Her şey geçer…Şikayeti çoktan bıraktım. Sürekli çözüme odaklanıyorum ki enerjim doğru yere kanalize olsun.Huzurum ve mutluluğum haklı olmamdan çok daha önemli artık.Kin ve intikam duygularımı çoktan hayatımdan çıkardım. İster kader deyin, ister ilahi adalet; adı önemli değil, ama sistem olması gerekeni bir şekilde yerine getiriyor nasıl olsa.Bana iyi gelen insanlarla görüşüyorum. Hayallerimi, umutlarımı desteklemeyen ve şikayet odaklı insanlara yer yok artık hayatımda.Listemin en tepesinde sağlık var. Kalanların hepsine çizik attım.Zamanın usul usul yaklaşan adımlarını seviyorum.Çünkü onun ortaya çıkardığı kadını seviyor ve zamanla kime dönüşeceğini merak ediyorum.Daha yaşlı belki, ama daha farkında ve duyarlı.O yüzden çok daha güzel….

Artık kimse için kürek çekmiyorum,Hatta sığ derin demeden körü körüne atlayıp paçalarımı dahi ıslatmıyorum ...Kâr dan zarardan geçtimGünü başa baş kapatınca şükrediyorum ...Zararın neresinden dönersemÖmrüme kârmışBunca zarardan sonra öğrendim...İnsanlara olan inancım iflas ettiİnsanlığın piyasası böyleyken Daha içimin kepenklerini açmamak üzere kapattım ben..
Kalp
Kalpp
Pts Ekm 08, 2018 9:23 pm

Foruma git
Konuya git

Yüz yaşıma da gelsem aslaa vazgeçmeyeceğim...

Kendiniz olun , insan olun !

Yüz yaşıma da gelsem aslaa vazgeçmeyeceğim çocuk olmaktan,Saçmalamaktan,kendim olmaktan,İçimden geleni söylemekten,ya da şımarmaktan..

Birilerine saçma gelmekten ya da eleştirilmekten asla korkmayacağım!
Kendime en iyi gelen halimle yaşayacağım bu hayatı..Ve bu iyilik içimdeki çocuğu büyütmemekle mümkün olacaksa da, asla büyütmeyeceğim o çocuğu..Şımartabildiğim kadar da şımartacağım!
Dinazor olacak yaşa geldiğimde dahi yapmayacağım bunu..Ben nasıl mutluysam öyle,Ben nasıl istiyorsam öyle,Ben ben;Sen değil yani, ben nasıl istiyorsam..
Bu halimi saçma bulman neyi değiştirir ki?‘’Çocuksun’’ diyerek eleştirmen ne kazandırır ki sana?Ben olmak istediğim yerdeysem eğer,Ben mutluysam eğer,İşte o zaman asıl kazanan ben olmuyor muyum?
İÇİMDEN nasıl geliyorsa,İÇİNDEN nasıl geliyorsa
*
Bıraktığın yerdeyim ama bıraktığın gibi değiLim.. Çok değiştim ve öğrendim; İnsanın topLanması için.. DağıLması gerekiyormuş..Dağıttığın için Teşekkür ederim..

İnsanların acıları gülüşlerinden daha mahremdir...Birinin size yarasını göstermesi ben güçsüzüm demek değildir ,seninle hüznümü paylaşacak kadar sana güveniyorum demektir..Bu yüzden;birileri size güvenecek kadar yürekliyse sizde bundan faydalanmak yerine, onları anlayabilecek kadar "insan" olun!
Kalp
Kalpp
Pzr Ekm 21, 2018 1:20 pm

Foruma git
Konuya git

Bakmayın siz bana...

Bakmayın 

Bakmayın,Siz benim bu kadar şen şakrak olduğuma..Gülücüklerimden hazan, Kahkahalarımdan isyan koparpür dikkat duyulduğunda..

Bakmayın,Gözlerimin böylesi ışıl ışıl yandığına..Görmesini bilen farkederYorgundur,buğuludur aslında..
Bakmayın,Siz benim kalabalık olduğuma,Yalnızlığım derindir,Saklıdır, gizlidir,O kocaman sol yanımda..

Bazen huzur istersin, Bazen mutluluk. Bazen öyle zamanlar gelir ki ağlamak istersin,gizli saklı değil; avazın çıktığınca ağlamak.Çünkü bazen gerçekten çok özlersin.Aslında insanın ihtiyacı olan tek şey başınıyaslayacağı bir omuzdur. Ama ne var ki,o omuz hep imkansızdır.... 
Kalp
Kalpp
Pzr Arl 02, 2018 8:29 pm

Foruma git
Konuya git

Gidenlere izin verin…İzin verin ki…!

Geçmedi mi geçmez dediğin ne varsa

Bir kadın asla tek başına yıkılmaz. Arkadan vuranları çelme takanları vardır.Bir kadın asla içindeki güzel duyguları tek başına öldürmez.Hayalleri yıkanları, hevesleri çalanları, umutları tüketenleri güven ve inancını yok edenleri vardır. Azar azar ölür, öldürür içinde küçük bir kız çocuğu çırpınışlarıdır, masumca sessizce.Sonra kalk toparlan derler.Öyle bir kalkar ki inadı, kalkanını savururcasına Artık daha güçlüdür, daha acımasız.Sıcak, sevimli, sempatik tarafı gitmiş, soğuk, mesafeli, mağrur tarafıyla heybetli çarpar. Sivrilmiştir tatlı dili, taşa dönmüştür pamuk gibi kalbi. Öyle bir kalkar ki hayata meydan okurcasına..Zaman, birilerinden nefret edip intikam planlarıyla harcanamayacak kadar değerli... Ya da bazı insanlar nefret duygusuyla bile akılda yer tutmak için fazlasıyla değersiz...Unutma Zamanla İnsan kendi yerini kendi belirler bir yer edinmesi için çokta çaba harcamaya gerek yok ...Geride kalan zaman, en büyük cezanın yok saymak olduğunu öğretti bana. Hayatta olan birine hayalet gibi davranmanın hakaretten daha çok acıttığını öğretti...

Gidenlere izin verin…Bırakın çıksınlar aklınızdan…Yolunuzdan ve Hayatınızdan…İzin verinki…!Yer açılsın size gelmek isteyenler için…“Her gelen gideni aratır ” sözü….Sadece bir genellemeden ibarettir…Bazen bir insanda ne kadar değerli olduğunuzu öğrenmek için…Yokluğuyla sizi tehdit edenlerle değil…Varlığıyla sizi mutlu edenlerle yaşamak gerekir…
Kalp

Kalpp
Çar Mar 13, 2019 11:01 am

Foruma git
Konuya git