13 sonuç bulundu

Geri dön

Re: Ehli Kitap Arasındaki Çekişmelere, Allah ın Cevabı

Yazınızı okuduktan sonra şunu anlıyorumki::Efendimiizin ölümünden hemen sonra başlayan siyaset islama fitneyi ve kanlı bölücülügü yerleşti,rmişdir..Oyüzden den de din ayrı devlet siyaset işleri ayrı olmalıdır..
Şimdiiki yönetemeyenlerde aynı hatayı yapıyor ALLAH adına kendi dogrularıyla bir din anlayışı geliştiridiler...VE uyguluyorlar yanlışlarının hesabını verecekler..

kaleminize saglık.........
Birsu__
Per May 16, 2013 12:14 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Risale-i Nur Öğretisinden Bir Bölüm Ve Düşündürdükleri

Güzel bir örnekle islam kullanılarak nasıl bölücülük yapılır açıklamışsınız ALLAH razı olsun sizden..
Nurculugun nihayi hedefinin kürtçülük oldugu yıllalrdır söylenirdi kimse inanmazdı..Ama bakın yıllalrdır islamla kandırılıp cemaatleştirilen TÜRKİYE Amerika merkezli bir hareketle nasıl bölünmenin eşiginde..
saidi nursi veya fetullah gülen bir din ögreticisi olarak başladıkları yerden islamı bölen yere getirdiler hepimiizi..

ALLAH ıslah etsin onlara inananları.........
Birsu__
Per May 16, 2013 12:07 pm

Foruma git
Konuya git

Re: İslam Dininde, Allah dan başka Dine Hüküm Koyan var mıdı

Sayın haluktga.....
Sizin yazılarınızı bu sitede ve aynı nikle başka siteler de de okuyorum..İslama  islam adına yanlışlar yapan ve insanlara çeşitli yollarla yanlış yaptıranlara karşı yazılarınız begeniyorum ve faydalanıyorum..
Tabiki İslam inancını yaratan, kurallarını koyan makam-güç ALLAH..Bunu kabul etmeden zaten müslüman olunamaz..
AMA Kuranı kerim biz insanlar için Efendimiz peygamberimize yollanmıştır ki önce o anlasın sonra bize anlatsın diye...ALLAH özel bir kul seçerek insanların dini kabul edip daha güzel daha kolay yapabilme ve dünya da çok özel bir kişinin varlıgıyla güven sevgi ve baglılık içerisinde islamı yaşama yolunu göstermiş olup bir lider saglamıştır...Bize düşen ALLAH ın kanunlarını peygamberimizn sünnetiyle yaşamaktır diye düşünüyorum..Sünnetin gözardı edilmesinide çok tehlikeli buluyorum..Ülkemizde son yıllalrda selefilik hareketinin yaygınlaşmasını islamı zayıflatma projelerinden görüyorum..

Kaleminize saglık...

Birsu__
Per May 16, 2013 12:01 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Ölüm Bir Son Değil, Sonsuzluğun Başlangıcıdır.

Ölüm günümde tabutum yürüyüp gitmeye basladi mi, bende bu cihanin gami var,dünyadan ayriligima tasalaniyorum sanma; bu çesit süpheye düsme.Bana aglama, yazik yazik deme. seytanin tuzagina düsersemiste hayiflanmanin sirasi o zamandir.Cenazemi görünce ayrilik ayrilik deme.O vakit benim bulusma ve görüsme zamanimdir.Beni kabre indirip birakinca, sakin elveda elveda deme;zira mezar cennetler toplulugunun perdesidir.

Tutku
Pzr May 19, 2013 9:29 am

Foruma git
Konuya git

Re: Rivayetler Kur'an ın Önüne Geçerse

Bizlerin Kur’an ı anlamaya çalışırken unutmamamız gereken, İslam dininin akıl ve ilim dini olduğudur. Yaradan bir emir veriyorsa, onun ilimle ve akılla çelişmesi mümkün değildir. Birkaç damla emilen sütten, hiçbir şey olmayacağını, bünyeyi kalıcı etkilemeyeceğini, uzun zaman emerek gelişimini, bu şekilde tamamlamasının gerektiği, ilmi ve akli bir düşüncedir.
esmersevda
Per Tem 25, 2013 11:37 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Kur'an ın Namaz Konusunda Verdciği Detaylar

ÇOK GÜZEL KONUYA DEĞİNMİŞSİNİZ  AYETLERLE ÇOKTA GÜZEL ANLATMIŞSSINIZ  TEŞEKKÜRLERRRRRRRRR

esmersevda
Pzr Ağu 18, 2013 9:00 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Kur'an ın Namaz Konusunda Verdciği Detaylar

Dinden uzak yaşayan toplumlarda çarpık bir din anlayışı hakimdir. Böyle bir toplumda yetişen insanlar, dini sadece kulaktan dolma, yanlış bilgilerle öğrenir, Allah'ı ve Allah'ın emrettiği güzel ahlakı tanımazlar. Bu nedenle de herkesin din adına farklı uygulamaları, kuralları ve birbiriyle benzeşmeyen doğru ve yanlışları olur. Oysa gerçek dinin öğrenilebileceği ana kaynak Kuran'dır. Çünkü Kuran tüm kainatı yoktan var eden, herşeyin en doğrusunu bilen Allah'ın sözüdür.
Kuran, her insanın anlayabileceği, sade ve anlaşılır bir üsluba ve eşsiz hikmete sahiptir. Ancak buna rağmen Allah'a ve dine karşı samimiyetsiz, hatta düşmanca bir tutum içerisinde olan insanlar Kuran'a ön yargıyla yaklaşır, kendi bozuk mantık örgüleri nedeniyle ayetleri çarpık yorumlarlar. Kimileri de dini kasten zor göstermek için pek çok batıl inanç, bidat ve hurafe türetirler. Kuran'ı bilen ve tanıyan iman sahibi insanlar ise, bunların birer hurafe olduğunu anlar ve hiçbirine itibar etmezler. Ancak Allah'ı ve Kuran'ı tanımayanlar, cahillikleri nedeniyle bu hurafelerin etkisinde kalır, temeli Kuran'a dayanmayan bu batıl dini, gerçek din zannetme yanılgısına düşerler. Kuran'ı okumadıkları için de Allah'ın seçip beğendiği dinin güzelliklerini göremezler.

Bu hatalı yolu izleyen kişiler, Allah'ın tüm insanlara bir hidayet rehberi olarak indirdiği Kuran'da yazılı olanları merak dahi etmezler. Dinle ilgili merak ettikleri konuları öğrenmek istediklerinde, Allah'ın kıyamete kadar geçerli kıldığı, doğruluğunda şüphe olmayan Kuran dışındaki her kaynağa başvurur, ancak Kuran'ı okumazlar. Bu durum, Kuran'da, "Rabbim gerçekten benim kavmim, bu Kuran'ı terk edilmiş (bir kitap) olarak bıraktı" (Furkan Suresi, 30) sözleriyle ifade edilmektedir.
Oysa dinin kaynağı, Kuran ayetleri ve Kuran'da emredilenleri en güzel şekliyle uygulayan Peygamber Efendimizin sünneti, yani sözleri, tavırları ve her türlü uygulamalarıdır. Allah Kuran'ı, insanların okuyup anlamaları, içinde yazılanları öğrenmeleri, tüm kainatı yoktan var eden Rabbimizi tanımaları, O'na nasıl kulluk edeceklerini bilip, sakınmaları için göndermiştir. Türlü örnek ve kıssalarla ayetlerini birer birer ve çeşitli biçimlerde açıklamıştır. Allah'ın "Biz Kitap'ta hiçbir şeyi noksan bırakmadık..." (Enam Suresi, 38) ayetiyle de bildirdiği gibi Kuran eksiksizdir. Gerek dünya hayatı, gerekse ölümden sonraki hayat ile ilgili pek çok detay, Kuran'da en hikmetli şekilde açıklanmıştır. Allah, "Andolsun, size (bütün durumlarınızı kapsayan) zikrinizin içinde bulunduğu bir Kitap indirdik. Yine de akıllanmayacak mısınız?" (Enbiya Suresi, 10) ayetiyle de bizlere bu gerçeği bildirmektedir.
 Kuran'ın Allah'ın sözü ve insanlar için bir hidayet rehberi olduğunu, dünya üzerindeki her insana hitap ettiğini, hükümlerinin indirildiği zamandan bu yana tüm devirleri kapsadığını, dolayısıyla her insanın başvurması gereken en önemli kaynakolduğunu anlatmak amacıyla hazırlanmıştır.
İslam Dininin doğru bilinmesi ve Kuran ayetlerinin gerektiği gibi kavranması, insanların doğru yolu bulmaları için zaruridir. Bu konunun tüm insanlara anlatılması ise akıl, vicdan ve sağduyu sahibi her Müslümanın en önemli görevlerinden biridir.
                                                        Emeğinize yüreğinize sağlık...
Ferzin__
Pts Ağu 19, 2013 7:52 am

Foruma git
Konuya git

Re: Bakara 146-147. Ayetlerden Alacağımız Dersler

Gönül gözlerimizin açık olmasını istiyorsak, Kur’an ayetlerini anlamadan değil, anlayarak bolca okuyalım ve üzerinde düşünelim. Bakın o zaman imanımızın, inancımızın bizlere, çok daha huzur verdiğini nasıl fark edeceksiniz.

esmersevda
Sal Ekm 01, 2013 8:17 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Sosyal Bir Toplum Olmaktan Uzaklaşınca

Gerçekten tebrik edilecek teşekkür edilecek çok güzel bir yazı...Nasıl bir din anlayışı hakim olmaya ve yanlışlar yapmaya başladı inanılmaz...En büyük günahı işliyorlar ALLAH cezalarını versinki herkesi dininden sogutmaya başladılar..
Benim dinim en hoşgörülü en sevimli en dogru peygambere sahip..ALLAH bizi onun yolundan ayırmasın...
Birsu__
Pzr Kas 24, 2013 9:23 am

Foruma git
Konuya git

Re: Başörtüsü Konusu ve Kur'an.......

Bu kadar güncel ve önemlli bir konuya getirdiginiz bu açıklamalar çok güzel....ALLAH razı olsun sizden....

Birsu__
Cum Oca 24, 2014 1:15 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Kur'an ı Ölmüşlerimize Okumak

Eğer Kur’an ı anlayarak, düşünerek okusaydık, hiç kimsenin bir başkası adına hiçbir şey yapamayacağını, herkesin bu dünyada yaptıklarının karşılığını alacağını bilirdik. Bizler yaşarken neler yaptıysak, onun karşılığını göreceğiz.

çok güzel bir paylaşım anlıyan için harika bir paylaşım gören gönlünüze sağlık
Hurriyet
Cmt Şub 22, 2014 8:45 am

Foruma git
Konuya git

Re: Yaptığımız Yanlışa Çarpıcı Bir Örnek.

Yıllardır yazdıklarınızı okurum ALLAH razı olsun,,,İslam cemaatleştikten sonra siyasete alet edildi ve günümüzde gerçegiyle alakası olmayan bir kavram kirlenmişligi yaşıyor maalesef,,,Din güçlü olanın istedigi dogrultuda yorumlanıp topluma sunuldu ALLAH ın laneti onların üzerine olsunki eger buysa müslümanlık ben degilim noktasını yaşatıyor insanlara,,,,
ALLAH yolundan ayırmasın,,

Birsu__
Sal Tem 01, 2014 6:44 am

Foruma git
Konuya git

Re: Bizi Yönetecekleri EHİL İnsanlardan Seçelim.

Çok güzel uyarılarla dolu bir yazı tebrikler,,,Bu yazıdan çıkardıgım sonuç bizi yönetecek kişi herkese eşit olabilecek biri olmalı,,,Her ALLAH ın günü her kanaldan nefret bölücülük aşagılama saçmayan kiişi olmalıdır,,,Dini siyasete alet etmeyen ben ben ben demeyen biri olmalıdır,,
İYİ BAYRAMLAR TÜRKİYEM,,,,,,,,
Birsu__
Pts Tem 28, 2014 7:19 pm

Foruma git
Konuya git