382 sonuç bulundu

Geri dön

Re: KORAY...

SENİNDE YÜREĞİNE EMEKLERİNE SAĞLIK ABİM...
Koray
Cum Mar 23, 2012 9:01 pm

Foruma git
Konuya git

Re: BİR OLALIM BİRLİK OLALIM....

TÜRKİYEDE BU ZİHNİYETLE HİÇ BİR ZAMAN BU ZİHNİYETLE BARIŞ OLMAZ HUZUR OLMAZ ÖNCE ZİHNİYETİMİZİ DEĞİŞTİRECEZ HÜKÜMET İNSANLARIN ÖZGÜR KUTLADIĞI NEVRUZ BARIŞ BAHAR BAYRAMINA BİLE İZİN VERMEYEN BİR HÜKÜMET BANA GELMİŞ SURİYE İRAN HİNDİSTAN GÜNEY AFRİKA İSRAİL SORUNLARINI HALLETMEYE ÇALIŞIYOR AÇ TAVUK KENDİNİ BUĞDAY AMBARINDA SANIRMIŞ MİSALİ... SEN ÖNCE KENDİ ÜLKENDEKİ SORUNLARI HALLET KENDİ ÜLKENDEKİ SAVAŞI BİTİR DAHA SONRA KOMŞU ÜLKELERE AKIL VER YARDIM ET... DEDİĞİM GİBİ ÖNCE KENDİ ZİHNİYETİMİZİ DEĞİŞTİRMEMİZ LAZIM...
Koray
Cmt Mar 24, 2012 2:47 pm

Foruma git
Konuya git

Re: DOST

EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK GÜZEL PAYLAŞIMINIZ İÇİN...
Koray
Cmt Mar 24, 2012 8:33 pm

Foruma git
Konuya git

KORAY...

Unutma ! Gerçekte sen ne hissediyorsan, o her zaman doğrudur. Hayatta senin için neyin doğru olduğunu, bir tek içindeki ses söyleyebilir. Dolayısı ile içindeki ses ile konuşmayı öğren. İçindeki sesin kendine has nedenleri vardır ki akıl hiçbir zaman anlayamaz. Her gün kendinle kalmak için zaman ayır ve kalbini dinle. Tüm diğerleri farklı hissedebilir, farklı düşünebilir ama bu senin hissettiklerinin yanlış olduğunu göstermez, sadece onlardan farklı olduğunu gösterir. Sadece, onların bakış açılarını anlamaya çalış. Hemfikir olmaya çalışma! Bazen içindeki ses sana zor geleni yapmanı söyleyebilir… Korkma… ve içindeki sesi dinlemeye devam et… Her yanlışında kendini acımasızca eleştirip üzme… Gereğinden fazla üzülmek, bugünün gücünü tüketir, yarınlarının güzelliklerini çalar. Aksine, başını okşa, kendini kucakla ve her şeyin geçeceğini kendine hatırlat. Yaşadıklarının senin için önemli bir ders olduğunu bil. Bu tecrübe ile aldığın bilgiyi incele, bir dahaki sefer için hazırlıklarını yap. Kimsenin senin adına karar vermesine izin verme, ama başkalarının da haklı olabileceklerini unutma. Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Unutma! Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir. Her zaman ama her zaman, mutlaka kendine iyi davran. Sen buna layıksın ! Hayatta en büyük dostun sen olabileceği gibi, en büyük düşmanın da sen olabilir. Seçimini yap ve kendin için dost mu yoksa düşman mı olacağına karar ver. Yaşamdaki tüm acılarını atlatabilirsin, her şeye rağmen mutlu olmayı başarabilirsin, istersen kötü alışkanlıklarını bırakabilir ve her zaman yeniden başlayabilirsin. Bugün, hayata yeniden başla! ilk adımın kendini bağışlamak olsun! Tıpkı kasvetli ve bulutlu bir havanın ardından kendini gösteren güneş gibi olabilirsin. Ve aynı güneş gibi, ay gibi, her gün ve her gece bıkmadan usanmadan yeniden doğabilirsin. Asla tecrübe kazanmaktan kaçma… Ne kadar zor olursa olsun, yeniden ayağa kalk ve devam et! İnan bana, o tecrübelere ihtiyacın var… Unutma! Yapılacak daha nice yeni hatalar var, öğrenilecek daha nice yeni dersler var, tekrar tekrar aynı hatalara düşmek niye? Unutma ! Her şey sende gizli. Hayatın kötü bir yola girmişse, direksiyondakinin sen olduğunu hatırla! Kendini yalnız hissettiğin kadar yalnız, güçlü hissettiğin kadar güçlüsün. Seçimi yapacak olan sensin….))

Yazan
Koray
Sal Mar 27, 2012 4:22 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Sadece Susuyorum...

''Kimse pahalıdan satmasın kendini Biz biliriz herkesin indirimli günlerini. Gidene üzülme başkasına gidiyordur,gelene sevinme başkasından geliyordur. Biz üç kişiyiz BEN,KEYFİM VE KAHYASI.. .Beni tanıyan bilir,bilen anlar,anlayan susar... EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK GÜZE PAYLAŞIMIN İÇİN...
Koray
Çar Mar 28, 2012 4:43 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Nihayet Söndürdünüz...

Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne. "O olmazsa yaşayamam." demeyeceksin. Demeyeceksin işte. Yaşarsın çünkü. Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki. Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın. Ve zaten genellikle o daha az sever ...seni, Senin onu sevdiğinden. Çok sevmezsen, çok acımazsın. Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem. Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin. Senin değillermiş gibi davranacaksın. Hem hiçbir şeyin olmazsa, kaybetmekten de korkmazsın. Onlarsız da yaşayabilirmişsin gibi davranacaksın. Çok eşyan olmayacak mesela evinde. Paldır küldür yürüyebileceksin. İlle de bir şeyleri sahipleneceksen, Çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin. Gökyüzünü sahipleneceksin, Güneşi, ayı, yıldızları... Mesela kuzey yıldızı, senin yıldızın olacak. "O benim." diyeceksin. Mutlaka sana ait olmasını istiyorsan birşeylerin... Mesela gökkuşağı senin olacak. İlle de bir şeye ait olacaksan, renklere ait olacaksın. Mesela turuncuya, yada pembeye. Ya da cennete ait olacaksın. Çok sahiplenmeden, Çok ait olmadan yaşayacaksın. Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem de hep senin kalacakmış gibi hayat. İlişik yaşayacaksın. Ucundan tutarak... EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK SAYGILARIMLA...
Koray
Çar Mar 28, 2012 4:40 pm

Foruma git
Konuya git

BİLMELİSİN...

Ben düşünce dizlerim değil, yüreğim kanar.
Bilmelisin.
Ben, Keşiş dağlarının kekik kokulu rüzgarlarında
Üşüttüğüm gögsümde ne avare başlar ısıttım.
Bilmelisin.
Benim türkülerim başı boz dumanlı dağlara değil,
Yüreğini ellerinde gezdiren dilencileredir.
Kısrak koşumu, keklik sekişi, ipek çekimi
Düşlerim vardır benim.
Bilmelisin.
Benim bir gülüşüm vardır,
Güle damlayan kezzap damlas gibi..
Dudaklarında sırmalanan pembeliği getir,
Ben gülünce aynaları kan tutar.
Bilmelisin.
Bir gidişim vardır,
Hani, gülün uğurlanışı gibi ilk yazdan.
Eteklerinde ırgalanan lavanta çiçeklerini getir,
Ben gidince toprağı çiğ tutar.
Bilmelisin.
Benim bir ölüşüm vardır,
Güvez akşamlarda efkar efkar savrulan bir sarma tütün gibi.
Bilmelisin.
'Gülün ilkesidir vaktinde solmak'
Misbah olsun kabrime, gözlerini getir...
Koray
Cum Mar 30, 2012 6:33 am

Foruma git
Konuya git

Re: BİLMELİSİN...

*Geçici heves değil, hak edene nefes olurum *Kelimelerin gücünü bilmiyorsan insanların kuvvetini asla tahmin bile edemezsin *Hayatı seviyorsanız, zamanınızı boşa geçirmeyin. Çünkü zaman hayatın ta kendisidir ...
Koray
Cum Mar 30, 2012 6:47 am

Foruma git
Konuya git

Re: BİLMELİSİN...

GÜZEL YORUMLARINIZ İÇİN BEN TEŞK EDERİM...
Koray
Cum Mar 30, 2012 8:45 am

Foruma git
Konuya git

Re: Sana Hayranligimi bana Ögrettigin sözle Ifade ediyorum

EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK GÜZEL PAYLAŞIMINIZ İÇİN...
Koray
Cum Mar 30, 2012 8:43 am

Foruma git
Konuya git

Re: ALLAH RIZASI ANA BABA RIZASI...

EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK GÜZEL PAYLAŞIMINIZ İÇİN ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNDİĞİNİZ İÇİN...
Koray
Pzr Nis 01, 2012 2:28 pm

Foruma git
Konuya git

KORAY...

Ferhat olmaksa muradın ya da Şirin Korkmayacaksın ölümden. Ölümün ayrılık değil kavuşmak olduğunu bileceksin.Dünyaya kafa tutacaksın tek başına. Yandaş yoldaş aramayacaksın. Bir Allah'ına bir kendine güveneceksin sadece. Yol arkadaşın terk etse bile seni yarı yolda aşkına sahip çıkacaksın sonuna kadar. Tek başıma taşıyamam demeyeceksin. Ölünceye kadar taşıyacaksın şerefle.Karşılık beklemeyeceksin. Sevmek olacak tek amacın. Sevilmemişsin ne fark eder. Ayıplanmaktan korkmayacaksın. Sevgini gurur madalyası olarak taşıyacaksın göğsünde kim ne derse desin...Sevgin için zindana atılmayı da attırmayı da göze alacaksın. Karanlıklar sırdaşın böcekler yoldaşın olacak.Bileceksin sonunda ayrılık olduğunu. İsyan etmeyeceksin vuslat beklemeyeceksin. Zaman ve mekan sizi ayıramayacak. Nerede olursan ol her daim sevdiğinin yanında olacaksın. Üzüntüsüne üzülecek sevincine sevineceksin. Sanma ki beraber olmak için yan yana olmak lazım. Gönüller beraberse mesafenin ne önemi var!.. Gönül gözüyle görecek duyacaksın. Gönül diliyle konuşacaksın. Bilmez misin gönlü kainat bile kuşatamaz dar gelir. Gönül dilinden anlamam konuşamam dayanamam bu çileye karşılıksız hiçbir şey veremem diyorsan talip olmayacaksın Ferhat'lığa. Ferhat olmak için Ferhat gibi yürek gerek gönül gerek iman gerek. Şirin değilsen eğer peşine düşmeyeceksin Ferhat'ların. Kendi ayarında birini seveceksin ki mutlu olasın. Her babayiğidin harcı değildir Ferhat’lık ve her kadının harcı değildir Ferhat yüreklileri taşıyabilmek layık olabilmek Şirin olabilmek!...
Koray
Pts Nis 02, 2012 4:13 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Rüya Kaç saniye sürer

EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK ADMİNEM GÜZEL PAYLAŞIMIN İÇİN...
Koray
Per Nis 05, 2012 6:20 am

Foruma git
Konuya git

Re: TAKDİRE RAZI OL....

EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK GÜZEL PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN...
Koray
Per Nis 05, 2012 6:18 am

Foruma git
Konuya git

ANNELER GÜNÜNE ÖZEL HEDİYELERİMİZ...

> Dostlar Mekanında Anneler Günü İçin Lobimizde Şiir Yarışması Yapılacaktır. Kendi Şiirlerinizi En Geç 30.04.2012 Tarihine Kadar (sizdostlar@hotmail)Adresine Gönderiniz. Ödül 1.ye Cep Telfonu 2.ye250kntr 3.ye 100kntr Bol ŞansSponsorumuz Hayal Admin(H) ŞİMDİDEN BOLŞANSLAR... :) Not.. Hayal bende son model bi araba istiyorum:)
Koray
Per Nis 05, 2012 6:57 am

Foruma git
Konuya git

Re: ANNELER GÜNÜNE ÖZEL HEDİYELERİMİZ...

Dostlar Mekanında Anneler Günü İçin Lobimizde Şiir Yarışması Yapılacaktır. Kendi Şiirlerinizi En Geç 30.04.2012 Tarihine Kadar (sizdostlar@hotmail)Adresine Gönderiniz. Ödül 1.ye Cep Telfonu 2.ye250kntr 3.ye 100kntr Bol ŞansSponsorumuz Hayal Admin(H) ŞİMDİDEN BOLŞANSLAR... :) Not.. Hayal bende son model bi araba istiyorum:)
Koray
Per Nis 05, 2012 4:39 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Yüreğim cam kırığı...

EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK GÜZEL PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN...
Koray
Pzr Nis 08, 2012 11:47 pm

Foruma git
Konuya git

KORAY...

Dünya dönüyor,yollar uzuyor,sen gidiyorsun,ben titriyorum.Daha sen gitmeden korkularım artıyor ve seni daha şimdiden özlüyorum.İlk gördüğüm yerdeyim her gece sensiz.Başımı kaldırıyorum sanki önümden tekrar geçeceksin!ama yoksun yalnızlığın geçiyor yoldan.Yamalı zannederdim aşkıdeğeri öyle yüceki sen gibi senin gibi.gözlerim her gece sağınak kışın soğuğu üşütmüyoriçimdeki sen ovuyor bedenimi sanki.Biliyormusun her gece senle uyuyorum ve her sabah seninle açıyorum gözlerimi.Sana baktığım o gözlerle.sadece ağlıyorum.doyamadan o gül yüzüne sen uzaklaşıyordun hayalin bana koşuyor ben eriyorum, sen su serpiyorsun mesajlarınla.Sesin titrerdi üzüldüğünde kısılırdı sana söylemezdim içim kan ağlardı.Atla karayı seçerdim seni güldürene kadar.öyle yakışırdıki gül yüzüne.her yan gül kokardı ortalık.Severdim çikolatayı hiç biri senin kadar tatlı değilmiş.hediyelerin öyle acıtıyorki kullanamıyorum.Onlarmı beni kullanıyor yoksa senmi onlara bürünmüşün.Kilit vurdular sanki dilime denizler deliriyor ben coşuyorum alo dediğin zaman.Eyy sevgili yarınlar yakın sen uzaksın, sırlar taze, sen gizli, ben saklı, kalp yaralı, aşk desen bi dünyaa.Gel artın suyum dudaklarım kurudu ölümüm yakın.yaşamım benim deniz rengim.gül yüzüm ağlatma yeter.
Koray
Çar Nis 11, 2012 4:44 pm

Foruma git
Konuya git

ÖZLEDİM SENİ...

özledim seni...
ayrılık yüreğimi uyuşturuyor karıncalandırıyor nicedir.
beynimi uyuşturuyor özlemin...
çok sık birlikte olmasak bile
benimle olduğunu bilmenin
bunca zamandır içimi ısıttığını
yeni yeni anlıyorum
Yokluğun,
Hatırladıkça yüreğime saplanan bir sizi olmaktan çıkıp
mütemadiyen bir boşluğa
Sabahları seni okşayarak başlamaları
aksamları her isi bir kenara koyup
seninle baş başa konuşmaları özlüyorum
oynaşmalarımızı,
yürüyüşlerimizi,
sevimli haşarılığını,
çocuksu küskünlüğünü...
Nasılda serttin başkalarına karşı
beni savunurken
ve ne kadar yumuşak
bir çift kısık gözle kendini
ellerimin okşayışına bırakırken
Gitmeni asla istemediğim halde
buna mecbur olduğunu görmek
ve sana bunları söylemeden
'git artık' demek
'beni ne kadar çabuk unutursan, o kadar çabuk
kavuşacaksın mutluluğa'
demek sana nede zor
seni görmemek ve belki yıllar sonra
karsılaştığımızda
bana bir yabancı gibi bakmanı istemek senden...
yeni bir sevdayı yasakladığım kalbime söz geçirmek....
Koray
Per Nis 12, 2012 2:31 pm

Foruma git
Konuya git

Re: KURTULUŞ VE ÇÖZÜM...

Koray
Çar Şub 29, 2012 2:51 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Kalbin kırılmasına asıl kim kırılır?

EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK GÜZEL PAYLAŞIMINIZ İÇİN TEŞKLER...
Koray
Pzr Nis 15, 2012 9:28 pm

Foruma git
Konuya git

Re: KUTLU DOĞUM.....

EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK BÖYLE GÜZEL Bİ GÜNDE VE ÖZEL BİR GÜNDE BİZE BU PAYLAŞIMI YAPTIĞINIZ İÇİN...
Koray
Pts Nis 16, 2012 12:53 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Sadece bir gül sunuyorum yüreğine

YÜREĞİNE EMEĞİNE SAĞLIK GÜZEL PAYLAŞIMIN İÇİN...
Koray
Per Nis 19, 2012 2:00 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Aldırma Yürü Dostum

Koray
Cmt Nis 21, 2012 9:07 pm

Foruma git
Konuya git

Re: ALLAH IN RIZASINI KAZANMAK

Koray
Çar Nis 25, 2012 5:58 pm

Foruma git
Konuya git