75 sonuç bulundu

Geri dön

Hazırım sevmeye cansuyum...

Acıları kurutmalısın,yüreğindeki sayfalarda.Umut olmalı,heyecan olmalı kahverengi gözlerindeHüzünlerden kederlerden uzak olmalısınHayat bulamlısın ,huzur dolmalısınİşte yaşamak bu,nefes almak bu demelisinGözlerimi düşündükce daha fazla sevmelisinBende seni senin gibi öyle sevmeliyim.Korktuğumda sıkıca sarılabilmeliyim sana, Üşüdüğümde soğuktan titredğimdeSen ısıtmalısın beni yüreğinleÇocuklaşıp ağladığımda okşamalısın saçlarımı,Tesellim olmalısın tesellin olmalıyım.Yüreğinde merhamet düşüncelerinde vicdan olmalı,Bütün güzelliklere kalbinde yer açmalısın.Düşenlerin dostu,gülenlerin huzuruAğlayan herkesin umudu olmalısın.Yağmurlar gibi yağmalısın,bir adım gelene,Şimşekler gibi çakmalısın,karanlıkta gezeneGüneş gibi doğmalısın,garibanın gönlüne,Yıldırım gibi düşmelisin,zalimlerin üzerineSen hep böyle olmalısın.Ben seni sevdiğimden gurur duymalıyımAcılara gülümseyebilmelisinHayat denizinden attığın her oltayaGülücükler takılmalı,umutlar yakalamalısın,Umutların bugün doğmuş bebek gibi olmalıGeçen her zaman büyütmeli onlarıBazan küçük bir tebessümün yaşatmalı beniBazanda koca bir yürekten akan sevgin.Sevdamız sınırsız ve ölümsüz olmalıBiz toprak olsakta sevgimiz dillerde dolaşmalı.Ne varsa hayata dair paylaşmalısın benimleAcolarını,sevinçlerini vede korkularını bilmeliyim.Gözyaşlarımızı gizlemeden ağlayabilmeliyiz,Sevinçlerimizi paylaşıp gülebilmeliyiz,Korkularını anlatmalısın hiç çekinmedenKorktuğunda hiç kimselerin bilmediği sığınağın olmalıyım.Korkuları birlikte yenmeliyiz.Sevmediklerini söyleyebilmelisin bana, bende sanaİçimde olmalısın yanımda yoksan bileHissetmeliyim varlığını fizanda olsan yinedeTutkunsam,yanıksam sevdalıysam sanaBedeli ölüm olmamalı, yaşatmalı beniSenin vazgeçilmezin ben olmalıyımSende benim vazgeçilmezim olmalısınPaylaşmak istemediğin tek varlık ben olmalıyımSen paylaşılmazım olmalısınBeni herşeyimle kabullenmelisin ben buyum,böyleyim diyebilmeliyim korkusuzcaHüzünlendiğimde huzur bulduğum kucak,Mutluluğumda sarıldığım beden olmalısın.Bütün şarkılarım sana hitap etmeliİç çekmelerimin nedeniŞiirlerimin ilhamıBütün sohbetlerimin konusu sen olmalısın.Bir anda dört mevsimi yaşatmalısın bana.Sevginle kış ortasında baharı getirmelisin,Beni düşündüğünde güneş doğmalı şehreBirdaha asla batmamalı.Bedenimdeki bütün hücrelerimde sen olmalısın.Damarlarımda sen dolaşmalısın,Damarlarında dolaşmalıyım kan yerineHücrelerinde hissetmelisin beni bende seniCanım olmalısın sen yaşatmalısın beniCanın olmalıyım ben yaşatmalıyım seni.sen ve ben olmamalı Türkçe'de ve diğer dillerde,Biz olmalıyız yalnızca bizTek yürek, tek beden,Tek can olmalıyız.Ben beni, sende yaşamalıyımSende seni,bende yaşamalısın.Masallar anlatmalısın aşka dair,Sevdalar işlemelisin yüreğinle yüreğimeAyrılık kelimesi geçmemeli sözlerindeSen saçlarımı okşarken yanımdayken bile,Yüreğimdeki denizlerden,hasret şiirleri haykırmalıyımBütün çılgın dalgalar,fısıldamalı kulağınaKahverengi gözlerin yaşamamın tek nedeni olmalıSaçların rüzgar olup göyaşlarımı kurutmalıUzaklardada olsak düşünmemeliyiz mesafelerle aylarıZaman kavramı olmamalı içimizdeSevgimiz büyümeli sığmamalı yüreğimizeTaşmalıyız ırmaklar gibiCoşmalıyız ilkbaharda dereler gibiÇöllerde Vaha olmalıyızBozkırlar sevgimizle yeşile dönmeliGözlerin karanlıkta ışığım olmalıSözlerin bilinmezliklere uçurmalıBulmacaların olmalıyımBeni sen çözmelisinİpuçların olmalıyımki,rahatlayabilesinBenim olmalısın baenimsin diyebilmeliyim.Senin olmalıyım,benimsin diyebilmelisin.Bütün duyguların bende yoğunlaşmalıSeviyorsan tek sevdiğin ben olmalıyımKızabilmelisin bana bağırıp çağırabilmelisinKüsebilmelisin bana, arasıra çekip gitmelisin.Geri bana gelebilmelisinYenebilmelisin gururunuSevdiğini defalarca söylemelisinNefretini bütün açıklığıyla haykırmalısınSitem etmelisin edebilmelisin banaÖfkeni yenebilmek için tokat bile atabilmelisinSeni herhalinle sevebilmeliyim.Kölemdir diye tanıtsanda dostlarınaBaşım dik ve gururla evet kölenim diyebilmeliyimeziyet etsende bana, ben seni sevdiğimi söyleyebilmeliyim.Bir damla suyu bir parça ekmeğiOturup katıksız yemeliyim senleKimseler bilmemeli açlığımızı bileSana ve bana ait ne varsa paylaşmalıyız senle verdiklerinle değil yalın halinledeSevmeliyim hissetmeliim seni.Düşüncelerinde yalnızben olmalıyımHayalimle yüreğini ben süslemeliyim.Gözlerindeki aşk kıvılcımıyla yalnız ben yanmalıyım.Vede benim ateşimle sen yanmalısınYüreğinle sarmalı,gözlerinle ısıtmalısınTenime her dokunuşunda ben inlemeliyimSen hiç tatmadığın kadar haz almalısınVe hiç bir zaman doymamalısın bana bende sana doymamalıyımİhanetlerini aldatmalarını bilmeliyimAçıkca söylemelisin banaBugün A şahsını sevdim diyebilmelisinFakat o an hayalinde ben olmalıyımÖptüğün o tenin kokusunda hissetmelisin beniBedenine sahip olmalı o her kimseyüreğin vede aldığın haz bana ait olmalıSenleyken korkmamalıyım ölümden bileSenin gibi çok seven olmalıyımYiğitliğin destanını öğretmelisin banaSonra cahilliğimi yüzüme vurmamalısınGit dediğinde surat asmadan gitmeliyimKal dediğinde ateşinle daha çok yanmalıyım.Allahtan sonra taptığım tek varlığım olmalısınYüreğimden gelen sesle kadınımsın diyebilmeliyimBöyle sevmelisin beni,bende seniSenin ruhun bende olmalıBenim ruhum sendesen öldüğünde bende yaşamamalıyımİşte bitanem böyle sevmelisin beni bende seniKabülümsün,Vazgeçilmezlerinle,Olmazsa olmazlarınla,bende senin kabulünsem,Hazırım...Hazırım senle tüm savaşlara....
MUTLU___
Çar Eyl 04, 2013 11:51 am

Foruma git
Konuya git

Re: Hazırım sevmeye cansuyum...

Emegine Yüregine SagLikkk  Canözümm..

MUTLU__
Çar Eyl 04, 2013 12:01 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Hazırım sevmeye cansuyum...

MUTLU__
Per Eyl 05, 2013 3:33 pm

Foruma git
Konuya git

Gizemli Anahtar..

Aslında herkesin elinde olan ama çoğumuzun kullanmayı bir türlü beceremediği o gizemli anahtar!
İnsanın kendi iç zenginliğini fark etmesine yol açan; farkındalığını çoğaltan, hayatın daha anlamlı, daha yaşanabilir olduğunu kanıtlayan bir insani duygu. Bir anlamda mutluluğun gizli anahtarı, şükretmek…Oysa ki kullanmayı bilenler hayatın o en güzel anlarını iliklerinde hisseder, şükrettikçe ruhunun zenginliğini daha da çoğaltır. Mutluluğunun farkına varıp hayatına yeni mutluluklar katar. Evet mutluluğunu fark eder. Çünkü hepimiz sahip olduğumuz o kadar çok şey adına mutluyuz ki aslında. Ama farkında değiliz; elimizin tersiyle itip duruyor, kendimizden uzaklaştırıyoruz. Oysaki küçücük bir gayretle farkına varmaya başladığımızda sayıları karşısında şaşıracağımızdan; mutlu olmamıza yetecek kadar çok sayıda değere sahip olduğumuz için hepimizin aslında çok zengin olduğundan kimsenin şüphesi olmasın.
Bunu bir kere değil, beş kere değil tıpkı nefes alır gibi her an hissetmeliyiz. Neden mi? Çünkü farkındalığın gücünü kendi içimizde yaşatmaya başladığımızda ancak, etrafımızda bizi mutlu etmek için bekleyen çok özel detayların olduğunu anlayabiliriz. Elimizdeki her şeyin, sahip olduğumuz tüm sevgilerin kıymetini daha güçlü hissederiz. Dışarıda bizi düşünerek, bizim için çarpan kalpler olduğunu bilmek bile şükretmek için yeterli neden değil mi sizce?Sevebiliyorsanız, özgürce sevginizi haykırabiliyorsanız, seviliyorsanız, paylaşıp çoğalıyorsanız, sevdikleriniz için çabalıyor, onların gözlerinde tatlı tebessümler yaratabiliyorsanız ne mutlu size. Şükredin tüm bunlara. Elinizdekileri kaybetmeden değerlerinin farkına varın, çünkü inanın bana herkes kendi ölçüsünde çok zengin. Yeter ki o zenginliğin farkına varalım, yeter ki zengin olmamıza sebep olan her bir detay için şükretmesini bilelim.İnanmak ve beklemek, beklerken elimizdeki azlara, çoklara her şeye şükretmek; aslında tüm yapacağımız bu. Olumsuz duygu ve düşüncelerden olabildiğince uzak durarak iyi şeyleri hatırlamak. Güzelliklerin yine güzellikleri çektiğini, karamsar ve negatif duyguların ise çoşkumuzu bir balon gibi söndürdüğünü unutmadan. Hep olumlu, hep seven, hep mutlu ve sevgi dolu.Peki sorarım size hangimiz bunu sıklıkla yapıyor ve yeterince şükretmesini biliyor? Maalesef etrafımızdaki örnekler bir elin parmaklarını dahi geçmiyor. Biliyorum bu hayat şartlarında, onca olumsuzluğun içinde bunu başarmak hiç kolay değil ama bunu öğrenebiliriz. Tekrarlarla tıpkı bir dersi çalışır gibi hevesle, canla başla. Her gün bakış açımıza, farkındalığımıza yeni bir tuğla ekleyerek. Her olayda edindiğimiz tecrübelerle attığımız adımları daha da sağlamlaştırarak. Tek tek, özenle, yılmadan ve her defasında denemekten heyecan duyarak, isteyerek.
Çünkü her şeye rağmen hayat çok güzel. Yaşamak, nefes almak, bu serüvenin bir parçası olmak çok önemli. Yaşam koşturmamız içinde her defasında şükretmemiz gereken fark edemediğimiz o kadar çok güzellik var ki… üstelik tümü mutluluğumuza mutluluk katacak kadar önemli detaylar.
Sabahları uyanırken, gözlerimizi ilk açtığımız anda sağlıkla gerinebiliyorsak eğer… işte ilk neden karşımızda duruyor bile. Ne dersiniz? Sağlıklı olmanın parayla bile ölçülemeyecek derecede önemli olduğunu hepimiz biliyoruz, öyle değil mi? Biliyoruz da hangimizin aklına bunun için şükretmek geliyor ki? Ancak hastalandığımızda, sağlığımızı kaybetmeye başladığımızda değerini anlıyoruz; ama iyileşince her şey tekrar eskiye dönüyor, rutine biniyor ne yazık ki… Tıpkı bunun gibi bir başka örnek… market arabamızı elimizdeki listeyle doldurup eve geldiğimizde tüm alabildiğimiz nimetler için şükretmemiz gerekmez mi sizce; hele hele istediklerini, özlediklerini, onlardan da önemlisi ihtiyaçlarının çoğunu alamayanları düşününce? Peki bizler ne yapıyoruz; elimizin ağırlığından, yorgunluğumuzdan dem vuruyoruz öyle değil mi? Bunlara benzer örnekleri çoğaltmamız mümkün elbette ama bunların pek çoğunu fark edebilmemiz için mutlaka bir şeylerin sebep olması, bize bir şekilde hatırlatılması gerekiyor. Oysaki… kendiliğinden fark edebildiğimiz, şükür edebildiğimiz ölçüde mutluluk kıvılcımları daha bir etkili olacak, denizin mavi serinliklerinin ruhumuzu dinlendirmesi gibi daha bir sarıp sarmalayacak dört bir yanımızı.

Kendi mutluluğunu fark edenler çoğaldığında ise sadece kendileri mutlu olmakla kalmayıp; etrafındaki kişilerin, sevdiklerinin kalplerini de bu ışıltıyla ısıtıp sıcacık yapacaklar. Sadece tek bir eylemle ne kadar çok şey başarabiliriz aslında düşünsenize; yapacağımız tek şey bunu unutmamak, o kadar. Gelin şükreden insanlardan olalım, gelin tercihimizi bu yönde kullanalım ve güne gülerek başlayalım, her yeni günde yaşanacak pek çok güzellik olduğuna yürekten inanalım. O günü daha gelmeden, yaşamadan mutluluk adına tüm frekanslarımızı açık olarak bekleyelim. Ve unutmayalım ki günümüz güzel geçecek; üstelik eğer dün için yaşadıklarımıza şükredersek, bugünümüz dünden daha zengin ve güzel olacak. Ben buna inanıyorum ve her sabah yatağımdan gülümseyerek kalkmanın keyfini yaşıyorum. Ya siz?
Tutku
Çar Eyl 04, 2013 1:25 am

Foruma git
Konuya git

Re: Gizemli Anahtar..

Şükretmek İçin Sebebim Var

Sorunu bu kutuya bıraktıktan sonra onu unut ve üzülmeyi unut. Bunun yerine hayattaki bütün güzelliklerle ilgilen, onlardan zevk almaya çalış...

Eğer trafikte sıkışırsan; sinirlenme. Dünyada araba kullanmanın ne olduğunu bilmeyen çok kişi, araba kullanmanın ayrıcalık sayıldığı çok ülke var...

Eğer işte kötü bir gün geçirirsen; Yıllardır iş bulamadan oturan perişan insanları düşün...

İlişkin kötü giderse; Hiç sevememiş ve bu sebepten de hiç sevilmemiş insanları düşün...

Bir hafta sonu daha geçti diye tasalanırsan; Çocuklarının rızkını çıkartmak için 3 kuruş paraya günde 12 saat, haftada 7 gün çalışan kadınları düşün..

.

Dağ başında araban bozulur ve yürümek mecburiyetinde kalırsan; hemen öfkelenme.Bir adım atabilmek için her şeylerini vermeye hazır kötürümleri düşün...

Sabah aynada saçında bir ak tel daha görürsen; tasalanma. Saçsızlıklarını dert etmeyi akıllarına bile getiremeyen, yaşam mücadelesi veren kanser hastalarını düşün...

Hayatta gayesiz kaldığını düşünüp karamsarlığa dalarsan; müteşekkir ol. Senin yaşadıklarını göremeyen, genç yaşta öldükleri için senin kullandığın hiç bir fırsata sahip olamayanlar o kadar çok ki...

Eğer insanların cahilliklerinin, bağnazlıklarının, kötülüklerinin, aşağılıklarının, hırslarının kurbanı olursan;Daha kötüsü olup senin de onlardan biri olabileceğini hatırla, gene de şükret...

Her şeye rağmen hayat çok güzel ve uğrunda mücadele etmeye değer.

Rabbim sana çok şükür...

Emeğine sağlık canım sevgiler...Kalp

Siyahin_Matemi
Çar Eyl 04, 2013 11:53 am

Foruma git
Konuya git

Re: Gizemli Anahtar..

Gözleri parladı çocuğun  Görünce, sokakta dondurmacıyı. “Baba, Dondurmacı!” dedi sevinçle, Dönerken babasıyla eve. Duymazdan gelirken çocuğu, Hızlandırdı adımlarını baba, Uzaklaşmak istedi bir an önce oradan. Cebinde son kalan,  Akşamın ekmek parasına kıymadan. Korktu çocuk,  Ya dondurmacı görmezse,  onun dondurma istediğini, Ya da babası, dondurmacıyı Geçip giderse görmeden. Kıpı kıpır etti içi, Telaşlandı birden.

Bir eliyle göstermeye çalışırken dondurmacıyı, Bir eliyle de, daha da kuvvetli çekiştirdi ceketini. Titremeye başladı “dondurma!, dondurma!” diyen sesi, Yetişmeye çalışırken, kocaman adımlarına  Babasının. “Çekiştirip durma ceketimi!” dedi baba çocuğa  “Sonra hasta olursun” yüzüne bile bakmadan. Belki de vazgeçer diye, Kendisi bile buna inanmadan. Gördü onları dondurmacı. Daha da güçlü çıktı birden  “Kaymak dondurma!” diyen sesi. Bilmez miydi babaların yüreğini, O da düşünürken evinin ekmeğini. Değiştirdi akşamın ekmek parası, Babayla dondurmacının, Birbirine takılan gözlerinde, Yerini...

Varken de yokken de yiyememek, özlem duymak işte böyle bir şey.

Hayatın ta içinden, hayatın ta kendisi.

Pek çoğumuzun haberdar dahi olmadığı, bir kesimin ise ömür boyu yaşadığı acı gerçekler…

O nedenle ağzımıza attığımız her lokma için şükretmeyi unutmamak ve aslında ne kadar şanslı olduğumuzu her zaman hatırlamak gerek. Hele hele cebimizde çocuklarımızı sevindirecek bir dondurma ya da şekerleme paramız varsa ve onlar bunları özgürce tüketme şansına sahipse…
Tutku
Per Eyl 05, 2013 10:52 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Özcan Deniz - Hayat Arkadaşım

Emegine yüregine saglik canim, seni cok seviyorum tesekkur ederim bu guzel paylasimin icin

Virane_
Cum Eyl 06, 2013 4:59 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Özcan Deniz - Hayat Arkadaşım

emeğine yüreğine sağlık AŞKIN güzel paylaşımın için ...

Koray
Cmt Eyl 07, 2013 11:33 am

Foruma git
Konuya git

BUDA YEŞİL EVRENDEKİ YÜREKİL CANLARIMA GELSİN

Astığım ama öldüremediğim sevdamın çığlıkları var bu gece odamda. Sana susamışlığımı gözyaşlarımla dindirmeye çalışırken; sende kendimi öldürüyorum sevdanı öldüremediğim için kendimde. Ve hazan mevsimi yaşanıyor gönlümde. Artık gözyaşı değil, kan akıyor kurumuş sevda topraklarına. Ne yapsam olmuyor, adın kazınmış beynime. Kalbim mühürlenmiş bir kere. Her adres, her yol, sana çıkıyor bu yıkık şehirde. Ve onu ne terk edebiliyorum, ne de huzur içinde kalabiliyorum. Kendime ters düştüm. Ruhunun esaretindeki ruhum kendini yitirmiş başıboş dolaşıyor yollarda. Viran şehrime güneş doğmaya başladı. Yine sensiz, hasret kokan bir gün doğuyor. Ve ben acılar yumağında kavrulmuş oyun bahçemde, insanlara gülücükler dağıtacağım, acılara gülüp geçerek!
Desinyo
Pzr Eyl 08, 2013 8:17 pm

Foruma git
Konuya git

Yüreğim Seninle...

O kadar yakınsın ki bana, Bir o kadar da uzak, Sanki ilk defa aşık olmuş gibiyim, Uzana bilsem bir adım kadar yakın, Ama sanki ayaklarıma prangalar vurulmuş, O bir adımı atamıyorum, Sadece seyrediyorum seni, Dizlerine yatıp, elini sımsıkı tutmak istiyorum, Gökyüzüne bakar gibi, Gözlerine dalmak istiyorum, Sana bakarken prangaların ayağıma değil, Yüreğime vurulduğunu hissediyorum, İçin için yanan yüreğime, Seni sevenin ben değil, Yüreğimin olduğunu anlıyorum, Yüreğim senin sevdanı istiyor, Yüreğim senin sıcaklığını istiyor, Kırmamı söylüyor zincirleri, Ve ilk defa kırmaya çalışıyorum, Doğru bildiğim şeyleri atıveriyorum bir tarafa, Sırf sana daha yakın olabilmek için, Zincirlerle bağlı yüreğimi bırakıveriyorum, Bir kuş gibi ormana, Yüreğim bir kuş oluyor senin yanında, Ürkek bir kuş, Soğuk bir havada titreyen üşümüş bir kuş, Çok şey değil istediği yüreğimin, Sadece sevdanın ve sıcaklığını istiyor, Senin sıcaklığını, Sonra kanat çırpıp uçmak istiyor seninle, O güzellikleri seninle paylaşmak istiyor gökyüzünde, Dünyadan uzak yüreğim seninle...
Koray
Çar Ekm 09, 2013 5:36 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?

benim hayatımı yargılamadan önce, benim ayakkabılarımı giy, ve benim geçtiğim yollardan geç.hüznü,acıyı ve neşeyi tat.Benim geçtiğim senelerden geç.Benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk. Ve aynı yolu tekrar git.benim gittiğim gibi.Ancak ondan sonra beni yargılıyabilirsin... Koray
Koray
Per Ekm 31, 2013 10:27 am

Foruma git
Konuya git

Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?

Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı? Ağlamak için gözden yaş mı akmalı? Dudaklar gülerken, insan ağlayamaz mı? Sevmek için güzele mi bakmalı? Çirkin bir tende güzel bir ruh, kalbi bağlayamaz mı? Hasret; özlenenden uzak mı kalmaktır? Özlenen yakındayken hicran duyulamaz mı? Hırsızlık; para, malmı çalmaktır? Saadet çalmak, hırsızlık olamaz mı? Solması için gülü dalından mı koparmalı? Pembe bir gonca iken gül dalında solmaz mı? Öldürmek için silah, hançer mı olmalı? Saçlar bağ, gözler silah, gülüş, kurşun olamaz mı?
Victor Hugo

Koray
Per Ekm 31, 2013 10:19 am

Foruma git
Konuya git

Re: Dedeme... :(

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun...

Koray
Çar Arl 25, 2013 7:05 pm

Foruma git
Konuya git

Re: DELİ KADINLAR...

Emegine yüregine saglik canim evet haklisin deli bunlarLaughing

Virane_
Çar Oca 01, 2014 5:46 pm

Foruma git
Konuya git

Hoş Geldin 2014...

YENİ YILIN ÜLKEMİZE ÖNCELİKLE SAĞLIK HUZUR VE MUTLULUK GETİRMESİNİ TEMENNİ EDERİM VE UMARIZ Kİ 2014 YILI  2013 GİBİ REZİL BİR YIL OLMAZ YENİ YIL BİZE YOLSUZLUK SAVAŞSIZ SÖMÜRGESİZ BARIŞ DOLU KARDEŞLİK DOLU BİR YIL GETİRSİN...

Koray
Cum Oca 03, 2014 9:49 am

Foruma git
Konuya git

Vecihi Abime Özel..

H ep beni avlamak istiyorsun ama

I stakada taş dizmeye benzemez beni avlamak

R enkli renkli lastikler alırsın pazardan

C ivan olarak hissedersin kendini

I rak diyarlarda olsak bile

N adir bulunan insanlardansın..

Kanarya-
Pzr Oca 19, 2014 9:26 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Vecihi Abime Özel..

U çağıyla dört dönen

Y üreğiyle övünen

S evgisiyle gurur duyan

şkıyla şaşırtan

L eblebici uysaL..

Kanarya-
Pzr Oca 19, 2014 9:30 pm

Foruma git
Konuya git

Re: CAN YÜCEL-SENİNLE YAŞLANMAK İSTİYORUM

Ablacım ellerine saglık büyük ustadan harika bir şiir.......

Fotoğraf

Birsu__
Pts Oca 20, 2014 3:04 pm

Foruma git
Konuya git

emeğine yüreğine sağlık AŞKIN yine her zamanki gibi harika bir paylaşım tabi bu can yücel olunca dahada güzel olmuş o çok büyük bir usta...

Koray
Pts Oca 20, 2014 6:03 pm

Foruma git
Konuya git

Koray...

Herkesin içinde bir “BEN” var… Kimi çıplak farklı… Kimi ürkek saklı… Ama ikisi de kendince haklı..! Ne acıdır ki; içteki “BEN” Dışa vurulamamakta kararlı..! Kimileri hayat boyu parçalar kendiniAnlatabilmek için, Kimileri de çabalar kendini Saklamak için… Sonuçta sebep her ne olursa olsun; İçteki “BEN” içte kalır. Hem de yapayalnız ve öksüz... Ve bu diyardan anlaşılamadan, Öbür diyara usulca bir göç başlar; Sadece Yaradan’ın anlayabileceği… Ben de içimdeki “BENİ” Çığlık çığlığa dışına anlatmış, Fakat anlaşılamamışlardanım… Ne en uzağımdakilere, Ne de en yakınım görünenlere… Bağır-çağır haykırdım anlatamadım! Duyuramadım niyetimin feryadını… Çünkü ya o yüreklerin kulakları sağır olmuş, Ya da dilleri sus-pus kalmış… Dünya öyle bir hal almış ki; Ne haykıranı duymuşlar, Ne de susanın neden sustuğunu anlamışlar. İçteki “BEN” ya kimilerine anlatılamamış, Ya da kimilerince anlaşılamamış… Belki de kimseye anlatamışsınızdır İçinizdeki “BEN”inizi, En iyi Yaradan bilmiştir niyetinizi. Kiminiz bu huzurla gidersiniz, Kiminiz de bu azapla..! Ama bunu sadece içinizdeki ”BEN” Ve “ALLAH” duymakta!!! Hem kendimi anlatmaya çalıştım, Hem de karşımdakini anlamaya. Kendi içimdekileri anlatamadım, Ama dışımdakileri hep anladım… Ama anlamak dindirir mi? Anlaşılamamanın ızdırabını...! utuz bir yıl  yaşamım boyunca; Önce hayırlı bir evlat, Ardı sıra vefalı bir dost, Sonra mükemmel bir eşVe fedakar bir baba , Sözün özü iyi bir insan; Olmaktan başka bir gayem yoktu… Ne acıdır ki; anlatamadım içteki “BEN”i, İçi dışı bir olmama rağmen… Tohum ne kadar verimli olursa olsun, Toprak çoraksa eğer; Değeri bilinmiyormuş anladım, Kullar tarafından meğer...
Koray
Pts Oca 20, 2014 6:09 pm

Foruma git
Konuya git

Ablacım emeğine yüreğine sağlık.. 

Kanarya-
Pts Oca 20, 2014 10:57 pm

Foruma git
Konuya git

Re: ZEKA SORUSU

Aşkın süper bir soru hazırlamışsın gerçekten çok beğendik ameliyathane olarak cevap veriyorum pazar günü hem erkek hemde kadının doğru söyleme günüyse ortak gün de pazar günü oluyorsa cevap pazar tabi bunu kısa olarak yazdım açıklama istiyorsan onuda yazabilirim)))) emeğine yüreğine sağlık paylaşımın için...
Koray
Per Oca 30, 2014 12:44 pm

Foruma git
Konuya git

Re: ZEKA SORUSU

Perşembe günü diyorum ablacımm :):)

Kanarya-
Per Oca 30, 2014 5:51 pm

Foruma git
Konuya git

Koray...

senin için hayatındaki kadını aldatan erkek, yarın bir başkası için de seni aldatır.İhanet ve sadakat duygu değil, karakter meselesidir...Koray

Koray
Çar Oca 29, 2014 9:35 pm

Foruma git
Konuya git