75 sonuç bulundu

Geri dön

Re: Koray...

herşey ne zaman güzel olacak biliyormusunuz? umut satanların,kandıranların, yasaklarla yasalarla senden aldığı vergilerin hesabını sana vermeyenlerin saltanatını yıktığımız gün. kader deyip susmayan kabullenmeyen, kadere teslim olmayan bir toplum kurduğumuz gün...Koray

Koray
Çar Oca 29, 2014 10:23 pm

Foruma git
Konuya git

Re: ZEKA SORUSU

soru harikaydı ama cidden cevabıda bizim anestezi doktoru kalem kağıt alıp pazar demişti valla bende tamam pazar yazacam dedim)))

Koray
Per Oca 30, 2014 9:37 pm

Foruma git
Konuya git

Sana Özel Bu...

Hani o kaybolduğun duyguların buğusu var ya,iliklerine kadar titreten ve seni sırılsıklam aşık eden, işte o buğuda kayboldum ben, sesimden bul beni, yüreğimden vur beni... Seviyorum seni... Gece gibi değil, zulüm gibi değil, ölüm gibi değil , güneş kadar sıcak, ay kadar sadık, yıldızlar kadar çok...Papatyalar gibi müjdeli, gelincikler kadar kırmızı ve narin,ama badem çiçekleri kadar inatçı ve direnen yanımla,bahara çıkan yarınlarda bekliyorum seni...Gel gözlerine sür beni, gözlerinden düşürme, düştüğümde kalkamam, senin elin olmadan hayata tutunamam,nefesim yetmez sensizken hiç bir yol çıkmaz, çıkmazlara koyma beni...Ya suyuma can ol, ya nefesime, ya çölüme vaha ol, ya rüyama serapama illede yüreğime yakışan ol,illede sen ol hep ol. Bırakma beni...Koray
Koray
Per Oca 30, 2014 10:27 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Sana Özel Bu...

sakin bir limana girer gibi sevmem hayatı, öyle olanlara sığınmayı sevmem. sakin düz renksiz olmamalı. Açık denizler gibi hoyrat, tekinsiz hayatla ölüm arasında fırtınaya tutulmalı doğru bildiklerim...Koray

Koray
Per Oca 30, 2014 10:37 pm

Foruma git
Konuya git

Re: CAN YÜCEL-GİTMEK

kendine emek vermiyenlerin, kendini adam etmeyenlerin emek ve değer talebi sonuçsuzdur , mutsuzluktur...Koray  emeğine yüreğine sağlık Aşkın harika olmuş paylaşım...

Koray
Cmt Şub 01, 2014 8:00 am

Foruma git
Konuya git

Sevgililer Günü

Sevgiyedir benim saygım... O halde Sevgiye,
Sevebilenlere Sevginin değerini bilenlere sevilenlere ... Sevgiyi kaybetmemek dileğiyle
  .
On dördünde Şubat’ın, perçinlenir sevgiler Hediyeler alınır, düzenlenir övgülerNe hoş sevmek sevilmek, karşılıklı anlayışKişileri sevgiyle, birbirine bağlayışSevgi daim olmalı, biteninden olmasın Söylemesi hoş değil, aman Allah bozmasınİki kişi bir gibi, olmalı ki yaşasın Zorlukları birlikte, sevgi ile aşasın
Hoş görülü olalım, kalmayalım darlara Söndürmesi zor olur, düştün müydü korlara?
Seviyorum deyipte, sevmeyenler yok değil Gerçekten ölümüne, sevenler de çok değilBazen yazık oluyor, ters dönüyor sevgiler Bu defa hediye, karşılıklı yergilerSevgililer sizlere, olsun kutlu gününüz Yıpranmasın sevgiler, dolu geçsin ömrünüz.

DeSTaN
Pzr Şub 16, 2014 9:44 am

Foruma git
Konuya git

Re: SEVGİLİ...

Bu güzel ve duygusal paylasimin icin cok tesekkur ederim canim. Emegine yüregine saglik. SENI COK SEVIYORUMMMMM

Virane_
Cmt Şub 22, 2014 9:57 pm

Foruma git
Konuya git

Emegine yüregine saglik askim bu güzel paylasimin icin SENI COK SEVIYORUMMMMMMM

Virane_
Cmt Şub 22, 2014 10:12 pm

Foruma git
Konuya git

Emegine yüregine Sağlık

DeSTaN
Pzr Şub 23, 2014 10:48 am

Foruma git
Konuya git

Sevgiyi sorguladınız mı hiç...

Sevgiyi sorguladınız mı hiç... sevmek nedir.sevgi,sevgili,sevmek üçgenindemi sevgi anlayışınız.Sevebilirmisiniz karşılıksız herkesi,herşeyi taşı, toprağı her canlıyı.tanımadığınız insanların acısından yanarmı yüreğiniz.yoksa ucu size dokunmadıkça işiniz olmaz mı.merkeze kendinizimi koyarsınız yok sa vicdanı ve sevgiyi mi sevgi sınırsızdır oysa...sevdiğiniz kadarsınızdır, sevdikçe çoğalır,kendi sınırlarınızı da aşarsınız içinizde...nefret duygusu kadar insanı tüketen bir duygu yoktur.nefret eden,nefret ettikleri kadar eksilir kendinden.sevmesini bilmiyoruz sevgiyi ve aşkı cinsle tanımlar olduk,evrensenliği unuttuk.sevmek deyince,Aşk deyince,cılkını çıkardık bu duyguların içini boşaltıp bacak aralarına hapsettik insan sevgisini unutanlar.insan olamayanların cehennemine mahkum olurlar ki  yaşadığımız her acının kaynağı da bu aslında İNSAN OLAMAMAK...Koray
Koray
Pts Şub 24, 2014 11:28 am

Foruma git
Konuya git

Lekesiz ve Sessizce Olmalı Ayrılıklar

Yaşamın bana öğrettiği,  Kötü kokular geliyorsa Zorlamamalı.
İnat edilirse sonuç, felaketçe bir kopuş…Oysa ayrılıklar da başlangıçlar gibi sessiz olmalı… Araya girdiyse ötekiler,  Başladıysa kar çiçekleri güneşle dansa, Yalanlarla grileştiyse mavi, Üşümeye başlayan ruhların Ne ilacı vardır ne hekimi…

Buz gibi olduysa yürekler yararı yoktur geri dönüşün.. Bir şans daha denirse başlar titreme nöbetleri.. Ne niçin,”keşke”lerde dolanmak  Öfke
Kin
İntikamla

suçlar üremek daha da yaralar ayrılıkları..Yaşanmışları güzelliğince oldugunca bırakmak varken  Kirletmek neden ve niye?
Bir zamanlar “sevdiğim, herşeyim” dediğinde
 kara bir leke gibi kalmak hem de kendi sürdüğün bir leke verilen bir hakmı ve kime niye_? O yaşanan ve yaşatılan,güzel,doyumsuz anlar  eğer kibir suçsa hataysa  Tek kişilik degildi işlenirken oysa

Tükenişe geçildiyse vazgecmek gerek saygıyla bir zamanlar“vazgecilmezim”denilenden, daha da karartmadan maviyi sunulan güvenle verilmiş Yasam defteri sonlanınca,üşüyüp yoruldugunda; ruh nasıl tertemiz beyazlar içinde bırakıp gidiyorsa bedeni; onur,gurur zedelenmeden suclamaya girmeden Lekesiz ve sessizce olmalı ayrılıklar…

DeSTaN
Cum Şub 28, 2014 9:04 pm

Foruma git
Konuya git

Cantanem...

Seni bugün hiç özlemedim. Bugün seni sevdiğimi bile düşünmedim. Bugün aklımdan öylesine geçerken hiç dolmadı gözlerim. Ben bugün seni istemedim kollarımda, korkmadım ilk defa sensizliğe,beni sarmanı istemedim delice bugün.. Ben bugün seni hiç sevmedim... Biliyor musun beni aslında gelmek üzere sen terkettin... Seni hep kabul edip sarmamı istedin,her med_cezirde deniz gibi seni karşılamamı bekledin ama bak ben bugün seni beklemedim. Ben şu bir avuç kalbimle dağ gibi aşkımı ayağının altına sermiştim. Ben seni öylesine sevmemiş, ölesiye benimsemiştim. Sen hep beni yerdin,hep sana dönerim diye boşverdin,ama bak ben bugün sana dönmedim. Canım bugün acımadı CANTANEM,alıştım belki de sensizliğe, geçiverdi günler. Önce zor geldi sonra alıştım sensizlik zorluğuna. Şimdi dimdik ayaktayım, hep gücüm yok diye arardım seni ama bak ben bugün seni aramadım... Ellerimi ellerinde hisseder isyan ederdim,hani şu bizi bir türlü birlikte olmamıza izin vermeyen yanlızlık var ya ,ona hep ağlardım ellerin elimdeyken ve ben karanlık kutumda yanlızken... Ben bugün ellerini hissetmedim,hissedemedim ve ben bugün hiç ağlamadım ağlayamadım... Gitme diye dualar ederdim her gece sen uyurken üstünü örterdi yüreğim... Ama bugün senin için dua etmedim ve üstünü örtmedi yüreğim.. Ve uykuya daldığımda rüyama girerdin CANTANEM.. Uykumda severdim seni ama bak bugün rüyama bile girmedin.. Sen bugün bende bittin... Ben bugün yeniden sensiz bir hayata hoş geldim... Sensizdim ama bugün bunu hiç önemsemedim... Her yeni güne uyandığımda, her saniye her an, seni yeniden hep yeniden severdim. Gözlerimin önüne gelirdi hayalin,bugün gelmedi... Bugün sana gelmedim,seni aramadım,seni istemedim,seni hissetmedim, ağlamadım ve ben bugün seni hiç sevmedim...
Koray
Pzr Mar 30, 2014 10:32 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Cantanem...

hayat bir masaldır güzel olan ise masalı anlamak ve güzel okumaktır.. hayatın ve sevginin bir çok aşaması vardır bunları ögrenmek ve yaşamak için bir sınavdan geçmek gerekir tabi bu sınav bazı zaman iyi ve bazı zaman güzel iyi olmayan yanları ögretir.. bunlar dan ders almakta bir başarıdır. BİZLER SEVMESİNİ BİLİRİZ UNUTMASINI DEĞİL 
Koray
Pzr Mar 30, 2014 10:35 pm

Foruma git
Konuya git

Koray...

'Mesleğiniz nedir acaba, nerelisiniz merak ettim?''Ne işinize yarayacak bu bilgiler peki? ...Ev kadınıyım desem ya da yazarım ya da gazeteciyim desem,daha az saygı, ya da daha cok itibar mı duyacaksınız?Hiç bir kariyerim yoksa eğer, boş konuşma arkadas mı diyeceksiniz?Yoksa fiyakalı kariyerim olsa ooo iyiymiş mi diyeceksiniz..Beni düşüncelerimle fikirlerimle degil de, meslegimle memleketimle yada ırkımla dinimle cinsimle degerlendirmek hangi önyargınıza tekabul edecek acaba?İnsan ne etten kemikten bir canlıdır, ne meslekle ölçülür ne memleketle ne dinle, ırkla cinsiyetle ölçülür..İnsan sadece düşündükleri ve davranışları üzerinden ölçülendirilir,en azından bana göre böyledir bu... Senin çöpçü oldugunda itibarın düşmez bende,yada müdür oldugunda itibarın artmaz.İnsanmısın degilmisin ona bakarım ..YANİ sözün tavrın fikrindir bende ki kimligin kariyerin ..böyle bak sende...Koray
Koray
Pzr May 25, 2014 2:42 pm

Foruma git
Konuya git

Koray...

ONUR İnsanın kendini NESNE olmaktan çıkararak ''ÖZNE'' olduğunu farketmesi ile kendine kazandırdığı özsaygıdır..
Kant'a göre 'onurlu bir varlık olması dolayısıyle insan hiç bir zaman bir araç olarak kullanılmamalıdır...

Koray
Pzr Arl 07, 2014 10:11 pm

Foruma git
Konuya git

Yolun Açık Olsun 10 Numara

Büyük İnsan,Kocaman Bir Yürek
Bir Futbolcudan Çok Daha Fazlası,Seni Asla Unutmayacağız..
Hersey İçin Tesekkürler Büyük Kaptan
Yolun Açık Olsun 10 Numara..

Kanarya-
Sal Arl 09, 2014 4:53 pm

Foruma git
Konuya git

Değerinin farkındamısın?

Değerinin farkındamısın?
Köyde amcanın biri, son dakikada yetiştiği trene binmiş. Bindigi vagon dolu olduğu için oturacak yer bulamamış. Diğer vagonları da tek tek dolaşmış, hepsi dolu... Tam umudunu kestiği anda vagonlardan birinin boş olduğunu görmüş ve ''milletvekillerine aittir'' yazısını da farketmeden, gidip oturmuş.

Biraz sonra, biri gelmiş ve adama çıkışmış; - Ne işin var burada, çabuk kalk!.. Burasi, benim yerim!.. - Nereden senin oluyormuş, para verip biletimi aldim, burası da boştu, niye kalkayım? - Bak arkadaş, şu levhaya dikkat etsene ''milletvekillerine aittir'' diye yaziyor. Ben milletvekiliyim, sen kimsin? - Hadi oradan be... Sen milletin vekili isen ben de aslıyım. Milletin aslı varken, vekilin ne işi var!..
Bu hikayeden çıkarılacak ders : Asıl olan değerini anladığında, vekil vekilliğini bilmek zorunda kalır.

Tüm gönül dostlarıma huzur dolu bir akşam diliyorum...)

Yeşil Evren Çanak 101 
Tutku
Sal May 26, 2015 5:52 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Değerinin farkındamısın?

Yüreğine sağlık Adminem Kahve içinde Teşekürler

Turku
Cum May 29, 2015 10:57 am

Foruma git
Konuya git

Re: Değerinin farkındamısın?