155 sonuç bulundu

Geri dön

Re: Hey aşk hoş geldin...

Yine Yeniden

Bakmayın siz benim kuru bir yaprak gibi sallandığıma...Köküm sağlamdır sarsılsam da kopmam dalımdan...Öyle kolay değil, rüzgarın önüne kapılıp gitmem...Son ana kadar `vazgeçmem` yaşamaktan...Ne fırtınalar koptu, benim hayat dallarımda...Hiç birinde vazgeçmedim umutlarımdan...İçimde kıyametler kopsa da.Ben baharıyım yarınlarımın,Çiçek açarım her kışın ardından!

Bir yaprak misalidir insan,Düşünür durur kıpırdamadan,Ne yağmurlar,Ne rüzgarlar vururda;Kopamaz tutunduğu dalından…
Kalp
KaIp
Sal Şub 14, 2017 10:28 am

Foruma git
Konuya git

**BİR NUMARA BÜYÜK OLSUN**

Bir ömür anlatılan ve her anlatıldığında insanın içini ısıtan anıdır bazen bir numara büyük ayakkabı almak...!

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakkabılar ve açık hava

cesmi_siyah
Pts Şub 13, 2017 4:46 pm

Foruma git
Konuya git

Bugün pazar ve ben seni çok özledim...

Bugün pazar ve ben seni çok özledim

Yağmur da var çok sevdiğim rüzgar daBugün pazar daha uyanmadı komşularGazetelerini açıp bakmadılar dahaDamların üzerinde kaldırımların üzerinde kuşlar henüz rahatlarEski şarkıları çalıyor bu saatlerde radyolarYağmur da var,çok sevdiğim rüzgar daBugün pazar ve ben seni çok özledimDışarı çıkmak istiyor canım tek başına haytalık etmekIslanmak pazar sabahında yağmurda Boş caddelerde dolaşmak Mağazaların vitrinlerine bakmakSinemaların afişlerine ,sokakların isimlerineTelefon kulübelerinde uyuyan çocuklaraBir merhaba demek, sessizceSahilde martılara simit atmakOtobüslerin ilk seferlerine binmekGitmek istiyor canım,hayatın gittiği yereIslık çalıp şarkılar uydurmak kendi keyfinceFırından taze ekmek alıp ,buğusunu çekmek içineVe ben seni çok özledimBelki eski bir dosta rastlamak,bir selam vermekKonuşmak eski güzel günlerden,böyle bir şey işteSabahçı kahvesine uğramak,bir bardak çay,taze dem kokusuHayatın atardamarlarında dolaşmakBölmeden şehrin uykusunu,bir şiir yazmakPazar bulmacasının boş karelerine,böyle bir şey işteHesapsız gölgesiz bedelsiz kimsesiz sensizBir şiir yazmak,sokaklarda gezmek,yağmurda ıslanmakVe ben seni çok özledimYağmur da var,çok sevdiğim rüzgar daBugün pazar,daha uyanmadı komşularGazetelerini açıp bakmadılar dahaDamların üzerinde kaldırımların üzerinde kuşlar,henüz rahatlarEski şarkıları çalıyor bu saatlerde radyolarYağmur da var çok sevdiğim rüzgar daBugün pazar ve ben seni çok özledim...Şiir : İbrahim Sadri

Kalp
KaIp
Pzr Şub 26, 2017 7:43 am

Foruma git
Konuya git

Sahi, sevgi neydi?..

Sevgi

Sahi, sevgi neydi?..Her şeyi kendi içinde görmek ve kendini her şeyde görmenin adıymış sevgi… Sonsuzlukmuş, bencil olmamakmış…Kayıtsız, şartsız ona güvenmekmiş bir de… Nedensizce ve delicesine özlemekmiş, onun yokluğunda… İliklerine kadar duymak, tırnaklarına kadar hissetmekmiş sevgi…Hayatın anlamı diyorlar ona; yalnız insanların değil, tüm canlıların yaşama sebebiymiş… Öyle bir etkisi varmış ki sevginin, “sen ordan bir ‘canım’ dersin, benim kalbim kaburgalarımın altına sığmaz burada” sözünü hissettirebiliyormuş…Kalp mi insana “sev” diyen, yoksa yalnızlık mı körükleyen?.. Sahi nedir sevmek, bir muma ateş olmak mı, yoksa yanan ateşe dokunmak mı?..Şems-i Tebrizi, “Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca / Dağı bile taşır insan aşık olunca, inanınca” diyor… Küçük İskender’e göre ise, birini gerçekten sevdin mi; yaşı, ne kadar uzakta olduğu, boyu, kilosu sadece lanet birer sayıymış… Özdemir Erdoğan şarkısında, “Sevgi anlaşmak değildir, nedensiz de sevilir / Bazen küçük bir an için ömür bile verilir” diye anlatıyor sevgiyi…Halil Cibran, “Sevgi bir şey istemez, tamamlanmaktan başka” diyor… Mevlana, “Sevgi karanlık bir tünelde yakılan mum ışığı gibidir; size yolunuzu gösterir ama uzakta ne olduğunu söylemez” diyor.Fuzuli’ye sormuşlar, “Sevmek mi daha güzeldir, sevilmek mi?” diye; “Sevmek” demiş.. “Çünkü, sevildiğinden hiçbir zaman emin olamazsın”… Nazım Hikmet, “Ah benim sevdasında bencil, yüreğinde sağlam sevdiğim. Aklıma gelişini seveyim. Ne güzel de darma duman ediyorsun beni” diyor dizelerinde…Dostoyevski der ki: “Sevmek, güzel birinde aşkı aramak değil; o kişide bilmediğin bir zamanın beklenmedik bir anında kendini bulmaktır.” Can Yücel, “Tabaklarda kalan son kırıntılar gibiydi sana olan sevgim. Sen beni hep bıraktın, bense hep arkandan ağladım” diyor…Ağlamak için zamanınızın, ağlayacak kimsenizin olmadığı hayatlarda ise sevmek bu denli arsızca, bu denli çok, bu kadar coşkulu yaşanmıyor. Hayata dişlilerin dokunduğu yerden başlarken, çok şey istemedim ben… Aynı büyüklerden bir şey istememek gerektiğini öğreten çocukluğum gibi, hayat da kendisinden çok şey istemememi fısıldadı kulağıma. Öyle kızarak, emir verir gibi değil. Görmüş geçirmiş bir ağabey gibi kolunu omzuma atıp, elinde tespihini sallayarak söyledi. Yani kızmadım, korkmadım, üzülmedim. Samimi bir haldi hayatla aramdaki muhabbet.Azın/çoğun ne olduğunu öğrendim zamanla. Neye nasıl bakarsan, azlığı-çokluğu bakışının belirlediğini gördüm. Çok sevginin, sözler, hediyeler, maskeler, yapmacık tavırlar olmadığını; utanan bir çift göz olduğunu gösterdi güzel bir insan. Yanında olmanın değil, yolunu gözlemenin ayrı bir sevgi olduğunu anladım. Çok sevgi istemedim. Çünkü sevginin azı – çoğu olmadığını beni her zaman aynı şekilde seven annem gösterdi. hayatımın fonunu belirleyen sevgi lugatını daha iyi okuyabildim. emek- sevgi ilişkisini anladım. Bana çok emeği geçti, önce emek vermeyi, sonra sevmeyi öğrenmişim meğer fark etmeden.Sevgisiz olmaz elbet… Ne kadarına yetiyorsa yüreğin, o kadar sevmelisin. Aklını başından alacak kadar değil, aklı başında olacak kadar sevmelisin.Senden çok onun ihtiyacı olan bir şeyi ona vermişsen, bu bir hediyedir. Ondan çok senin ihtiyacın olan bir şeyi ona vermişsen, işte bu sevgidir.Tıpkı Cengiz Aytmatov’un ünlü eseri Selvi Boylum Al Yazmalım’ın unutulmaz repliğindeki gibi, sevgi ne demekti?.. Sevgi iyilikti, dostluktu…Sevgi emekti.
Makale:Nejat Gümüş

İnsan gidemez sevdiklerinden,gidermiş gibi yapar...Dönüş bileti hep cebindedir..Seven gönderemez peşi sıra ''su'' dökmüştür .Tez zamanda gel niyetine..İnsan gidemez sevdiklerinde,gökyüzünden bir yerlere.Dördüncü cemredir yüreğe düşen,Gelir......
Kalp
KaIp
Pzr Mar 05, 2017 12:19 pm

Foruma git
Konuya git

Aşk; bedel ödemektir Ey Sevgili !

Aşkın Hükümdarlığı

Aşk; bedel ödemektir Ey Sevgili!Bülbül, gonca gülü görebilmek için her seher uyanık olmak ve güle ulaşmak için yüreğini gülün dikenine asmak, kanını akıtmak zorundadır. Ya ben yüreğimi nereye asayım Ey Sevgili.Çünkü Aşk bedel ister, külfetsiz nimet olmaz.Beklemek bedel ödemekse eğer hâlâ ödüyorum o bedeli. Bilesin!Aşk; vazgeçmektir Ey Sevgili!Mecnun gibi aklından, Kerem gibi bedeninden vazgeçmek. Yardan gayrısından, cümle cihandan vazgeçmek.Yemeden, içmeden, uykudan, uyanıklıktan ve vazgeçmekten bile vazgeçmektir gün gelince.Senin için senden vazgeçmişim. Bilesin!Aşk; bilmektir Ey Sevgili!Bir tek yârı bilmek, onu candan daha aziz bilmektir. Ondan gayrı bildiklerinin hiçbir şey olduğunu dünyanın onunla mana bulduğunu bilmektir.Onun selamı ile gelen bela olsa Eyvallah diyebilmektir.Kızmana, gülmene, gelmene, gitmene hepsine Eyvallah. Bilesin!Aşk; susmaktır Ey Sevgili!Onun güzelliğini, iyiliğini tarif etmeye gücün yetmediği an susmaktır. Kelâmın, kalemin, sözün tükendiği yerde, manayı sessizliğe yükleyip susmaktır.Artık sustum Ey Sevgili. Bilesin!Aşk dediğin susup beklemektir,marifet işte o zaman SENİ SEVİYORUM diyebilmektirBİLESİN...

Dost, Kavuşma kapısını kapamış bana;gönlümü eziyetlerle kırmış gitmiş...Mademki dost, Kırık gönlü seviyor;Bundan böyle ben de dostun kapısında,Gönlü kırık bir halde oturur dururum ...Hz. Mevlana
Kalp
KaIp
Pts Mar 13, 2017 12:23 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Aşk; bedel ödemektir Ey Sevgili !

Aşk

Gül bana dedi ki: Senin aklın yok mu?Dikenden ne beklersin? Onun kimseyi incitmemisini, batmamasını, yumuşaklık göstermesini mi istersin?Dedim ki: Sen de, ne diye aşık olanlarda, kendilerini bir sevdaya kaptıranlarda akıl ararsın?...Hz.Mevlana

Anladım ki, Gönül çuvalımdaki Kelimeler Sana Yetmez, Oysa Benim Gönlüm Güzel Olmasa Bahçende Gül Dahi Bitmez,Ey Sevdiğim, Senin Aşkın Daim Olsun .Benim Yaram Olsada Farketmez. .Hz.Mevlana
Kalp 
KaIp
Pts Mar 13, 2017 1:27 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Aşk; bedel ödemektir Ey Sevgili !

mutlulugu(aşk'ı) sende bulan senindir.. gerisii misafirr.. Hz. mevlana..

Umrumdami
Pts Mar 13, 2017 3:41 pm

Foruma git
Konuya git

**TARİHTE BU GÜN** ÇANAKKALE SAVAŞI

BÜYÜK SAVAŞA 4 GÜN KALA ...

Bugün 14 Mart 1915. Deniz savaşına 4 gün var. Düşman en uygun zamanı kolluyor. Deniz biraz sakin ve ufuk hattı açık olmalı. Oysa Martın bu günleri deniz biraz hırçın ve hava puslu. Enver paşa Amerikan elçisi ile Çanakkaleyi gezdi. Tahkim edilmiş mevkiileri gösterdi. Oysa Amerikan elçisi İngilizlere gördüklerini anlatacaktı. Belki de Enver paşa bunu bilerek yaptı. Çanakkalenin geçilmesinin imkansız olduğunu anlasınlar diye. Ama kişi yanlış. ABD savaşa sonradan girecek ve İngiliz limanına ve İstanbula işgal yıllarında gemilerini gönderecektir.

Düşman her sabah işe çıkar gibi bütün gemileriyle sahillerimizi bombalıyordu. Gecede mayın tarama gemileri mayın avına çıkıyordu. Bizim tek sorunumuz cephaneydi. Almanyadan geliyordu. Ve attığımızın yerine yenisini koyamıyorduk. O yüzden devamlı yumruk yiyen ama ayakta durmaya çalışan bir boksör gibiydik. Asıl harekatın başlaması bizim için gongun sesi olacaktı aslında...
cesmi_siyah
Çar Mar 15, 2017 4:05 pm

Foruma git
Konuya git

**ÇANAKKALE GEÇİLEMEZ...! ** ZAFER-ANMA

ÇANAKKALE GEÇİLEMEZ...!

Görüntünün olası içeriği: yazı

cesmi_siyah
Cum Mar 17, 2017 6:03 pm

Foruma git
Konuya git

Re: **ÇANAKKALE GEÇİLEMEZ...! ** ZAFER-ANMA

MİNNETTARIZ...SAYGIYLA ANIYORUZ...

Çanakkale'de, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için hayatını kaybetmiş bütün şehitlerimize Yüce Allah'dan rahmet diliyoruz..Biz kefenleri ile dolaşanların değil toprağın altında kefensiz yatanların torunlarıyız.Bu eşsiz zaferin 102'inci yıl dönümünde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve kahraman şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz..Vatan size minnettardır..Dünya döndükçe Çanakkale yine geçilmez.Kanınla suladın toprağı hangi canlı seni bilmez.Sen yazdın cihana şanlı tarihi artık kim bozar.Türk milleti aynı destanı yine yazar.

Bulutlar sarmıştı her yanı,Kapkara bir geceydi,Yağmur,bardaktan boşalırcasına,Sağnak gibi yağıyordu,Yedi düvelin gemilerinden yükselen,Top,tüfek sesleri,Her yanı inletiyordu,Mustafa Kemalin askerleri,Aslanlar gibi dövüşüyordu,Ve Çanakkale kahramanca,Düşmana selam veriyordu,Kükrüyordu tepeden,Mustafa Kemal,Vatanıma ayak basacaksa düşman,Yaşamanın ne gereği var,En son nefer ölünceye kadar,Dövüşeceksiniz aslanlar,Görecek bütün dünya,Ne aslanlar doğururmuş,Emineler,Hatçeler,Ayşeler,Fatmalar.

ÇANAKKALE GEÇİLEMEZ...! 
Kalp
KaIp
Cum Mar 17, 2017 10:09 pm

Foruma git
Konuya git

**KANDİL GECELERİ KANDİL OLURUZ!**

Ey zahit şaraba eyle ihtiram İnsan ol cihanda bu dünya fani Ehline helaldir, na ehle haram Biz içeriz bize yoktur vebali
Sevap almak için içeriz şarap İçmezsek oluruz düçar-ı azap Senin aklın ermez bu başka hesap Meyhanede bulduk biz bu kemali
Kandil geceleri kandil oluruz Kandilin içinde fitil oluruz Hakkı göstermeye delil oluruz Fakat kör olanlar görmez bu hali
Sen münkirsin sana haramdır bade Bekle ki içesin öbür dünyada Bahs açma Harabi bundan ziyade Çünkü bilmez haram ile helali
Harabi
cesmi_siyah
Per Mar 30, 2017 4:59 pm

Foruma git
Konuya git

KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN ...

REGAİB KANDİLİ DUASI

"Euzu Billahi Mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim ..Allahümme Salli âlâ Seyyidina Muhammedin ve âlâ Âli seyyidina Muhammed (Allahım (peygamberimiz) Hz.Muhammed'e ve aline (evladu iyaline) salatu selam ve esenlikler eyle )Ya Rabbi! Acizlikten, üzüntüden, tasadan, kederden,Korkaklıktan, kabir azabından, cehennem ateşinden sana sığınırız.Bizleri kötülükten ve kötülerin şerrinden emin eyle ya Rabbi!Bize karşı düşmanlık duygularıyla oturup kalkanların kalblerini yumuşatmakmurad ediyorsan,bize ve gönüllüler hareketine karşı onların kalblerini yumuşatve sinelerini daim bir sevgiyle doldur!Ey kalbleri evirip çeviren Sultanlar Sultanı!Bizim kalblerimizi de, onların kalblerini de sevdiğin ve hoşnut olduğungüzelliklere çevir! Ya Rabbi!Sen bizlere bizi aşan istidat ve kabiliyetler verve lutfedeceğin bu kabiliyetlerisenin rızan yolunda kullanmayıbizlere nasip eyle ya Rabbi!Sen bizlere peygamberleri donattığın sıfatları lutfet lakin biz lutfedeceğin bu sıfatları tefahur vesilesi yapmayalım ve hep kendimizi sıfır görelim ya Rabbi!Cümlemize vicdan genişliği lutfetKalplerimize inşirah bahşetBizleri kollektif şuura sahip kullarından kılVe bizleri müttakilere rehber eyle ya Rabbi!Ey yüceler yücesi olan AllahımBiz ümmeti Muhammedin dağınıklığını giderBize ve ülkemize birlik ve dirlik verBütün dünyaya da huzur ve barış nasibeyle..Kalplerimizi birbirene ısındır veBizleri birbirimize sevdirDünyanın dört bir tarafında hizmet eden kardeşlerimiziBizlerle beraber ihlas-ı etemme muvaffak kıl ya Rabbi!"AMiN.. 

Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi, "Recep Allah'ın ayı, Şaban benim ayım,Ramazan da ümmetimin ayıdır." bu mübarek günleri duasız geçirmemek dileğiyle,...KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN
Kalp

KaIp
Per Mar 30, 2017 4:03 pm

Foruma git
Konuya git

**MÜBAREK OLA**

REGAİP KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUNHicri aylardan üç ayların ilki olan Recep ayının, ilk perşembesini cumaya bağlayan geceye Regaib gecesi denir. Regaib; rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisidir.Tüm dualarınızın kabul olmasını diliyorum.
                                                                            **cesmi_siyah**
cesmi_siyah
Per Mar 30, 2017 4:49 pm

Foruma git
Konuya git

Zafer yine kötülerin..

Hain
"Hayatın en hüzünlü anı, mevsimine kapıldığın kişinin bahçesinde açabilecek bir çiçek olmadığını anladığın andır."

Siz hiç Sizi öldüren birini sevdiniz mi? Ben sevdim. Hem de ” Seni mutluluğa götüreceğim ” dediği yol üzerinde İşledi tüm cinayetlerini. Peki siz hiç Ölüp ölüp dirildiğinizde Tekrar öldürmesi için katilinizin peşinden gittiniz mi …….ben gittim.

Çünkü kanmaktır Aşk…… ölümü göze alarak.
Kalp
KaIp
Pzr Nis 02, 2017 10:41 am

Foruma git
Konuya git

**DEĞER**

Bir insana değer vermek,Özen göstermek Ona kıymetli olduğunu hissetirmek de bir "Kültürdür"Bunun eğitimi yoktur,Kitaplarda yazmaz.Yolu "İnsan"olmaktan geçer.
                                                                       **cesmi_siyah**

cesmi_siyah
Sal Nis 04, 2017 7:10 pm

Foruma git
Konuya git

**MUTLULUK İÇİN**

“MUTLULUK " için 10 basit kural var;
1) Kendine küçük hedefler koy, 2) Beklentilerini az tut, 3) İhtiyaçlarının farkında ol ve onları talep et, 4) Her şeyi koşulsuzca kabul et, 5) Hayatın gerçekleriyle savaşma, 6) Geleceği belirlemeye çalışma, geçmişe takılıp kalma, şu an ve şimdi anı yaşa, 7) Daha çok sev, koşulsuzca sev, 8) affet, 9) Kalbini nefretten arındır ve 10) Basit yaşa…...
cesmi_siyah
Sal Nis 04, 2017 7:06 pm

Foruma git
Konuya git

Ey ÖLÜM!

Ey ÖLÜM!

Ey ÖLÜM!Habersiz geleceksin bir gün biliyorum.Kapımı çalmadan gireceksin içeri.Elimde işim, ocakta aşım, yanımda eşim, gözümde yaşıma bakmadan geleceksin.Ne haber vereceksin, ne davet edilmeyi bekleyeceksin…Dünya halen içimdeyken, heveslerim zirvedeyken, hiç bir işim bitmemişken geleceksin.Hazırlığım yok, umutlarım çokken, belki aç belki tokken geleceksin…“Biraz bekle”,”biraz dur”,”biraz geç kal” diyemeden,Bir şeyler alamadan yanıma, yalnız kalınca bir kabirde neler gerekir?Onları dolduramadan valize, kimseyle vedalaşmadan,Son taksitleri yatıramadan…Oğlumu son kez göremeden, kızımı öpemeden, son sözlerimi diyemeden geleceksin.12-İzin bile almadan, ”müsaitmisin” diye sormadan, yaşa başa bakmadan, son lokmayı yutmadan geleceksin.Anaları evlatsız, evlatları anasız, yiğitleri yarsız bırakansın sen.Gülüşleri yarım, sızıları derin bırakansın sen.Her yeni ölümle hayatın yalanlığını anlatansın sen.Ey ÖLÜM!Kapıyı en çok çalan ama hiç beklenmeyensin.Davetliler arasında bulunmayansın.En çok görünen fakat hiç hatırlanmayansın.Hayallerim sensiz, planlarım sensiz, sensiz kalemim kağıdım, sensiz ekmeğim aşım…Biliyorum habersiz geleceksin birgün.Her şeye rağmen, tüm unutulmuşluklara, tüm aldanmışlıklara rağmen geleceksin.Yarım olan, tam olan neyim varsa alıp gideceksin.Kimseye bildirmeden en sessiz halinle geleceksin; ama giderken nice fırtınalar bırakacaksın ardında…Ansızın geleceksin bir gün,En güzel azalarımı çürütmek için, en tatlı varlığımı eritmek için geleceksin.Yanıma yalnızlığı vererek, bütün pişmanlıkları önüme sererek geleceksin...Ve Ey ÖLÜM!Nasıl gelirsen gel, ne zaman gelirsen gel!Ömrümüzün en hayırlısı, ömrümüzün sonu olsun.Amellerimizin en hayırlısı, son amelimiz olsun.Günlerimizin en hayırlısı, Rabbü'l-alemin'e kavuştuğumuz gün olsun...

Mezardakilerin pişman oldukları şeyler için dünyadakiler birbirlerini yiyorlar.
Kalp

KaIp
Cum Nis 07, 2017 12:55 pm

Foruma git
Konuya git

Ben sana nasıl küseyim...

BEN SANA KÜSEMEM

Ben sana küsememYoksa bu şehir üstüme gelirBu şehir bana küser Her aksam uykularım kaçar uyuyamamKabusum olur sensiz geçen her dakikaDayanamamAmed dar gelir bana artıkYaşayamam

Ben sana küsememKüsersem yollar kapanır önümdeÇıkmaz sokaklarım çoğalırEşkıyalar gecelerimi basar Talan eder sana ait yanlarımı Adreslerimi şaşırırımyürüyemem
Ben sana küsememDar gelir bu coğrafyaNefes alamamHeyula örer tüm rüyalarımıYalnız kalırım her geceDüşlerimle baş başa bu hengamedeÇocuk olurum yüzüne,utanırımbakamam
Ben sana küsememYıldırımlar parçalar yerleriZamansız yağmurlar yağar bu şehre Kaçacak yerim yokArtıkSensizliğe alışamam
Kalabalıklar içinde yalnızımKuru bir yaprak gibi sahipsizdurgun çaresiz Hangi rüzgarda nereye savrulacağımıbilemem Ben sana küsememKüsemem

"Sen ne kadar kalsan da, geliyorsun benimle.Ben ne kadar gitsem de, kalıyorum seninle…"
Kalp
KaIp
Pzr Nis 09, 2017 1:49 pm

Foruma git
Konuya git

**RASTLAMAK**

Seni sessizliğinde dinleyebilen ya da sükunetinde anlayabilen birine kaç kez rastladın?
                                                         **CESMİ_SİYAH**
cesmi_siyah
Cum Nis 14, 2017 2:52 pm

Foruma git
Konuya git

**ÇÜNKÜ**

"Doğallığın verdiği huzuru, doğal olmayan yollardan arama.
Çünkü sadelik, sahtelik sevmez."

Zata

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakkabılar, kar ve açık hava

cesmi_siyah
Cum Nis 14, 2017 2:41 pm

Foruma git
Konuya git

ANLAYANA...

DEĞMEYENLER İÇİN ZAMANINIZI ,SAĞLIĞINIZI ,HUZURUNUZU HARCAMIYIN !!!

Kalbini Kıranlara Öfkelisin Biliyorum.Çok Deger Verirken Birdenbire Az Değer Görmek incitti Seni. Anlıyorum Anlamaz mıyım hiç? Ama Sende Anla,Hayat Böyle Biraz..Hiç Yapmaz Dediklerin Hiç Yapmaz Dediğin Şeyleri Yapar,Hiç Gitmez Dediklerin Hiç Gitmeyeceğini Sandiğın Bir Anda Gider Ortada Kalırsın, Hayat ; Öyle işte....Gör biraz. Oysa onlar seni kırıklarını sandıklarında seni bambaşka biri yaptıklarından habersizdir.Bunu unutma kırıldıkça değişirsin. Bunu asla unutma seni üzmüş olanlar seni mutlu edenlerden daha çok yarar sağlamıştır sana.

Bazı insanlar belli dönemlerde bir insanın müptelası oluyorlar. Sonra o dönem geçince o insanın bir değeri kalmıyor. Şimdi başka müptelalar peşinde koş bakalım. Dönüp baktığında o insanı bulamamak sana güzel acı verirken ben sana gülüyor olacağım.

Yüreğinizi göremeyenlere en güzel yarınlarınızı harcatmayın...Siz ki bir çok kişinin belkide en güzel "HAYALİ" siniz ....Değmeyenlerin "HİKAYESİ" olmayın...
Kalp
KaIp
Pts Nis 17, 2017 11:50 am

Foruma git
Konuya git

Sen Sen Sen..

Sen Ol Yeter

Dilime bu türkü, gönlüme bu sevda..Düştü, düşeli yollardayım..! Yüreğime çoktan cemre vurdum..Seni sevmek için baharı beklemeyeceğim..!

Bir dağbaşı yalnızlığı yaşıyorum yeniden..Dağbaşı yalnızlığı ölümden beter..!Hiç kimse aramasa, sormasa beni..!Sen gelsen yeter..!
Huzur ellerinin güzelliğidir..!Gözlerin karşımda mutluluk denizi..Her sabah soframızda ekmeğimizi..Sen bölsen yeter..!
Yüreğim Seninle yaylalar kadar serin..Ne bir çizgi hasret, ne bir nokta gam..Yayla dumanı gibi gözlerime her akşam..Sen dolsan yeter..!
Bende çaresizlik sonsuz kördüğüm..!Bende sabır, Sende naz..Gündüzünden vazgeçtim, düşümde biraz..Bir yüz görümlüğü, Sen olsan yeter..!
Duymasa da hiç kimse şâir gönlümün..Sende karar kıldığını..Ve içimin şerha şerha yarıldığını..Sen bilsen yeter..!
Bir gün duysan bittiğimi, tükendiğimi..Çıkıp gelsen uzaklardan, korkulu ürkek..Bir incecik dal gibi üzerime titreyerek..Eğilsen yeter..!

Ey kalbimle seven..!Ey kalbiyle sevdiğim..!Sesi bana gelmeyen, sesim ona gitmeyen ey..!Tezatlarım benim, benim tekrirlerim..Ama muhabbetinden asla rücu etmediğim..!
Kalp
KaIp
Çar Nis 19, 2017 10:06 pm

Foruma git
Konuya git

Bu dağların karı eksilmez dost...

Sevmekten Vazgeçmeyiz

Bu dağların karı eksilmez dostÜşür üşütür insan yanımızıBir yarası vardır mutlaka kunduzunYorar, yordurur canımızıBir yalanı vardır geçip gideninKırar, kırdırır inancımızıYine de vazgeçmeyizBir çift gözde sonsuzluk görürüzBir anlık seste dile gelmemiş olan muthiş anlamBir dokunuş hatırlatır kendimiziBir güzel yürek unutturur yenilgilerimiziYeniler kavgamızı, aşkımızı, sebebimiziBiz oralıyız dostBiz aşklıyızKavgalıyızSonuna kadar gidenizBiz yaşamak sevdalısıyız

Gel bakalım ateşle nasıl oynanır Göstereyim. Gör bakalım ateş mi seni yakar, Sen mi ateşi ? Şems-i Tebrizi 
Kalp
KaIp
Per Nis 20, 2017 10:48 am

Foruma git
Konuya git

**YAŞAMALI**

İnsan diyorum; toprağa ayağının değeceği, bahçesinde memleket türküleri söyleyeceği, oturup bir ağaç altına semaverden çay içecegi ve gece yıldızları seyredip, sabah kuş sesleriyle uyanabileceği bir yerde yaşlanmalı. Soğuk betonların ve taş yürekli insanların arasında değil.
                                                                                                                                              **cesmi_siyah**
cesmi_siyah
Çar Nis 19, 2017 6:15 pm

Foruma git
Konuya git