181 sonuç bulundu

Geri dön

Aşkı Bulmak Zordur....

Aşkı bulmak zordur.. Öyleyse kıymetini bileceğiz aşkın. Bir kez
buldunmu yapışacaksın yakasına. Ellerini bir saniye bile ayırmayacaksın
aşkın üstünden. Bir çiçek gibi sulayacaksın. Büyüteçeksin. Öyle uzaktan
bakmayla yaşanmaz aaşk. Ruhunu adayacaksın. Beni düşündüğünde bedenin titreyecek, ellerin terleyecek, yutkunamayacaksın. Özlem tutuşturacak seni, alev alev yanacaksın. Ayrılık fikri deli edecek seni......... Yokluğum aklına geldiğinde bir taş gibi yüreğine oturacak, ağırlığının altında
ezileceksin. Yerinden kalkamaz hale geleceksin. Düşünemeyecek, konuşamayacak hatta ağlayamayacaksın. SENİ SEVİYORUM dediğinde bunu sadece dilinle değil, yüreğinle, gözlerinle de söyleyeceksin. Ben, beni sevdiğini senin söylemenle değil gözlerine baktığım zaman anlayacağım. Ancak o zaman inanacağım.........
Birlikteyken unutacaksın dünyayı; .Sadece bana ait olacaksın, ben de sana... Birbirimizden başka hiçbir şeyin önemi olmayacak. Sana dokunduğumda kanın hızlı; hızlı; akacak. Yüreğin deli gibi çarpacak. Nefes nefese kalacaksın Ve sanma ki senden farklı; olacağım ben de... Bin kilometre ötede olsan GEL
dediğinde koşacağım sana merak etme. Bir tek gün bile bırakmayacağım
elini. Yanımda olmasan aklımda olacaksın, baktığım her yerde seni göreceğim........
Ben aşktan bunu anlıyorum işte. Sıradan olmadım hiç. Birkaç sevgi sözcüğüyle geçiştirilecek aşklar bana göre değil. Yaşayacaksam, doya doya yaşamalıyım aşkı. Her hücreme girmelisin. Bende hüküm sürmelisin. Aşk kaçağı değil, aşk mahkumu olmalısın. Şimdi bırakalım tedirginliği bir kenara. Kenetlensin ellerimiz ve aşk bizi alsın kollarına... Hadi ne duruyorsun gel artık herşeyinle bana...
Uzat ellerini birlikte sonsuzluğa yelken Acalım....
Saygılar..
Liana
Pts May 21, 2012 7:46 am

Foruma git
Konuya git

Re: Aşkı Bulmak Zordur....

EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM GÜZEL PAYLAŞIMIN İÇİN...
Koray
Pts May 21, 2012 2:49 pm

Foruma git
Konuya git

11.Haziran.1868 Türk Kızılayı

11 HAZİRAN 1868 – 143.YILI

Bütün toplumlarda farklı şekillerde de olsa yardımlaşma vardır. Genellikle yokluk zamanlarında, sıkıntılı dönemlerde insanın birbirlerinin yaralarını sarmaları insanlık için en büyük erdemdir. Bu erdemli davranış dünyanın kuruluşundan beri artarak devam etmiştir. Toplumlar hiç beklemedikleri bir anda savaş, deprem su ve sel baskını, toprak kayması, yangın gibi felaketlerle karşılaşırlar. İnsanların böylesi arzu edilmeyen günlerinde uzanacak bir dost eline ihtiyaçları vardır. Felakete uğrayan insanların: beslenme, barınma, sağlık vb.gibi kapsamlı ihtiyaçlarının kısa zamanda giderilmesi için bir organizasyona gerek duyulmuştur. 1863 yılında İsviçre'nin Cenevre kentinde düzenlenen uluslar' arası bir toplantıda,bütün dünyada beklenmedik olaylarda halka yardımcı olmak için “DERNEKLER” kurulması kararlaştırılmış ve anlaşma imzalanmıştır. Bunun sonucunda da kara gün dostu “KIZILHAÇ” ve “KIZILAY” adıyla kuruluşlar dünyada kurularak faaliyet gösterir. Osmanlı Devleti döneminde yüzlerce yardım kuruluşu vardı. Bunlardan biride “HİLAL-İ AHMER “ adıyla bilinen bugünkü “ KIZILAY” kurumudur. 11 Haziran 1868'de bu amaç için , MECRU-HİN-İ ASAKİR-İ OSMANİYE MUAVENET CEMİYETİ kurulur 1877 yılında Sadrazam Hüsnü Paşa önderliğinde, yaralı askere yardım maksadıyla “ HİLAL-İ AHMER CEMİYETİ kurulur ve başına Doktor Arif bey getirilir..Bu Kızılay derneği, 14 Nisan 1877'de HİLAL-İ AHMET CEMİYETİ adını alır ve dünya devletlerince tanınır. 28 Nisan 1935 tarihinde “ HİLAl-İ AHMER “ Adı ATATÜRK tarafından, hilal ve ahmer kelimelerinin Türkçe karşılığı olan “KIZILAY “ olarak değiştirilerek bugünkü “ tüzel kişiliğe sahip” bir konuma getirildi. Cumhuriyetle birlikte yardım dernekleri görevlerini sürdürürken KIZILAY Kurumu da bütün Türkiye'de faaliyetlerini devam ettirmektedir. Kızılay, Osmanlı-Rus savaşı (18771878) sırasında ve 1.Dünya savaşı boyunca yararlı hizmetler verdi. “Türkiye Kızılay Derneği” tüm yurtta 650 şubesi, 20 kan merkezi ve dispanseri, 30'u aşkın aş evi ile zorda kalan yurttaşlarımıza yardım elini uzatmaktadır. Yurtdışında da muhtaç insanlara ve yoksul ülkelere gerekli yardım ve hizmeti yapmaktadır. Kızılay, merkezi İsviçre'de bulunan uluslar arası yardım kurumu Kızılhaç örgütüne bağlı olarak dünyada faaliyet gösterir. Kızılhaç'ın kurucusu JEAN HENRY DUNANT, İsviçreli olmasından dolayı, İsviçre bayrağı da Kızılhaç ambleminden esinlenerek yapılmıştır. Kızılay da Türk Bayrağı'ndan esinlenerek hilal işaretini almıştır.
KAN BAĞIŞININ İSLAMDAKİ YERİ Yüce Allah'ın bizlere lütfettiği sayısız nimetler ve değerli emanetler vardır. İnsanın maddi ve manevi değerlerlerini koruyabilmesi, Allah'a karşı gereği gibi kulluk yapabilmesi bu nimetlerden biri olan sağlıkla mümkündür. İnsanlar çeşitli sebeplerle hastalanmakta, kaza geçirmekte tedavi için ameliyat olmaktadırlar. Ameliyat esnasında ve trafik kazaları sonrası kan nakline ihtiyaç duyulmaktadır. Şüphesiz ki herkes hayatı boyunca bu duruma şahit olmuş, kendisi veya yakınları için kan aramıştır. Dinimiz insan hayatına büyük önem vermiş, bir kimsenin sebepsiz yere öldürülmesini yasaklamış, bir kimseyi yaşatmayı da, bütün insanlığı yaşatmak kabul etmiştir Kim bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya karşılık olmaksızın bir cana kıyarsa bütün insanlığı öldürmüş gibi olur. Her kim bir canı kurtarırsa, bütün insanları kurtarmış gibi olur(maide suresi.32) Bu nedenle bir Müslüman'ın, dini, milleti ne olursa olsun yaşatmak için kana ihtiyaç duyan bir insana kan vermesi gerekir. Bu durumda kan ücretle değil bağış olarak verilmesi insanî ve ahlâkî bir davranıştır. . Kan naklinde göz önünde bulundurulması gereken en önemli husus, kan verecek kişinin sağlıklı olması ve kanın bozulmasını önleyecek tedbirlerin alınmasıdır. Başka birisinin yaşaması için kan verilebileceği gibi sağlığı koruma veya tedavi amacıyla da verilebilir. Sevgili Peygamberimiz tedavi amacıyla uzman olan kişilere kan aldırdığı gibi, Müslümanlara da bunu tavsiye etmiştir Sonuç olarak bir insanın yaşamasına yardımcı olmak, kendimiz veya yakınlarımız ihtiyaç duyduğunda kan bulabilmek için kan bağışında bulunalım. Kızılay kan toplamak, kan bağışı yapmak için yurdun çeşitli yerlerine kan merkezleri kurmuştur. İlçemizde de, Kızılay'ın eski Marmaris Şube Başkanı MUSTAFA AYAZ ve yeni Başkan NAFİZ KAMADAN ile YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN yıllardır kurulmasına çalıştıkları KIZILAY KAN MERKEZİ BİNASI DA eski Datça yolu üzerinde inşaatı bitti, içi döşendi. Faaliyete geçti. Fakir ailelere yardım etme, fakir öğrencilere burs verme, yurtlarından yararlanmalarını sağlama, sakat ve yoksul vatandaşlara sakat arabası ile takma organlar temin etme şeklinde yardım anlayışını sürdürmektedir. Bütün bu yapılanlardan sonra “” KIZILAY KARAGÜN DOSTUDUR “” sözü gerçekten doğru söylenmiş bir sözdür. Kızılay'ın teşkilatı, Genel merkez ve şubelerinden oluşur. Kızılay'ın Genel Müdürlük teşkilatı dışında kalan bütün kademelerindeki görevler fahridir.
Ece
Cmt Haz 01, 2013 3:48 am

Foruma git
Konuya git

Re: 101 Adminlerimiz

okuyan gözlerine sağlık Fisun Ablam

Ena
Cum Haz 28, 2013 9:58 am

Foruma git
Konuya git

Re: 101 Adminlerimiz

Ena bu güzel sunumun için tşkrler emeklerine sağlık