102 sonuç bulundu

Geri dön

Re: Aklım Takıldı...

TeLmA  emeklerine sağlık paylaşım için tşkleRr..

Okan_
Per Mar 28, 2013 3:09 am

Foruma git
Konuya git

Re: Aklım Takıldı...

emeğinize yüreğinize sağlık güzel paylaşımlarınız ve foruma katkaılarınızdan dolayı...

Koray
Cum Mar 29, 2013 8:33 am

Foruma git
Konuya git

Re: Seninle;görmeden sevmeyi öğrendim ben....

SEVDİM Habersiz
Henüz erken sanırım sevgi sözleri Umudumu kırmadan sevdim habersiz Gerçi resmini gördüm kahverengi gözleri İsim dahi sorma dan sevdim habersiz Yıllar yılı yüreğim aşkı aradı Gönlüm bulup getirdi oldu muradı Biraz çekmiştim ama sonuç yaradı Kalbimi çok yorma dan sevdim habersiz Görmemiştim karşıma birden çıkınca Durup durup yüzüme baygın bakınca Gözlerim den süzülüp kalbe akınca Hayal dahi kurma dan sevdim habersiz Görmeden önce bir kez resmine baktım Aklım başım dan gitti sigara yaktım İlla ki konuşmayı kafaya taktım İnce belden sarma dan sevdim habersiz  

Okan_
Cum Mar 29, 2013 4:26 pm

Foruma git
Konuya git

TeLma paylaşım için tşkleRr emeklerine sağlık

Okan_
Cum Mar 29, 2013 4:27 pm

Foruma git
Konuya git

emeğinize yüreğinize sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş tebrk ederim...

Koray
Cum Mar 29, 2013 8:47 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Adını koyamadığım sevdam...!

emeğinize yüreğinize sağlık güzel paylaşımınız için...

Koray
Per Mar 28, 2013 9:58 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Avuçlarımın içi acıyor....

emeğinize yüreğinize sağlık güzel paylaşımınız için...

Koray
Cum Mar 29, 2013 8:36 am

Foruma git
Konuya git

Re: matemler yakıyorum

Gitme kal demek elimde olsaydı eğer,sana kalma git derdim,

Ama giderken yüreğimi alma git demeyi de ihmal etmezdim!

Yüreğiniz,elleriniz dert görmesin değerli arkadaşım,güzel bir şiiri narin ve marifetli bir terzi gibi işlemişsiniz paylaşımınızdaki sunum eşliğinde...

metincee
Pzr Mar 31, 2013 7:42 pm

Foruma git
Konuya git

Re: matemler yakıyorum

emeğinize yüreğinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş herzamanki gibi...

Koray
Pzr Mar 31, 2013 8:45 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Bırak Kalbimi (de) Benliğimi Bulayım!!

ellerine sağlık  çok güzel olmuş telma  şiirlerin devamını bekliyoruz 

KuZzEy__
Sal Nis 02, 2013 5:05 pm

Foruma git
Konuya git

Hüzün dolu bir paylaşım yapmışsın ama nedense hüzünlenmek yerine gülümsedi yüzüm
Belki gözlerime çötü hüzün ama yine de gülümsedi yüzüm...
Yaşanmışlıkların yıkıl(a)mayan öz geçmişini benimseyen yürek yaralansada gülümsedi yüzüm
Bir türlü geçmiş demeyip bu gününe hatırı sayılır hatıralar taşısada özüm,gülümsedi işte yüzüm...
Bu güzel paylaşım için teşekkürler TeLma.
metincee
Sal Nis 02, 2013 8:11 pm

Foruma git
Konuya git

emeğine yüreğine sağlık arkadaşım yine harika bir paylaşım olmuş...

Koray
Sal Nis 02, 2013 8:55 pm

Foruma git
Konuya git

MUTLAKA OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM !

Birgün 4. Murat Sadrazamıyla birlikte tebdil-i kıyafet gezerken bir deri dükkanın önünde dururlar. Dükkan son derece kötü bir durumdaydı ve dericinin hali ise içler acısıydı. İhtiyar derici sandalyesini çekmiş dükkanın önünde oturmaktadır. Padişah: Selamın Aleyküm derici der. Derici şöyle gelenlere göz atar ve hemen toparlanarak: -Aleyküm Selam Ya Cihan-ı Serdar der Padişah: Yazı Kışa hiç katmadın mı? Derici : Kattım ama hiç bir şey tutturamadım der.. Padişah: Peki geceleri hiç çalışmadın mı? Derici: Çalıştım ama el aldı der. Peki der Padişah sana bir kaz göndersem yolar mısın? Derici yolarım der hem de hiç bağırtmadan.. Padişah dericinin yanından ayrılarak saraya döner. Sadrazam dayanamaz.. Haşmetlim der derici ile yaptığınız konuşmadan hiçbir şey anlamadım. Padişah kızar Sadrazama dönerek.- Sen nasıl sadrazamsın der ne demek bir şey anlamadım. Derhal o dericinin yanına gideceksin ve ne konuştuğumuzu anlayacaksın. Eğer anlamazsan tez zamanda kelleni vurdururum der. Korkuya kapılan sadrazam soluğu dericinin yanında alır. Derici sadrazamın koşarak geldiğini görünce doğrularak. —Hoş geldin der. Sadrazam – Çabuk bana Padişahla ne konuştuğunuzu anlat der Derici- Anlatırım ama bir kese altın vereceksin der Sadrazam kelle korkusuyla kabul eder ve sorar —Söyle bakalım gelenin padişah olduğunu nasıl anladın? Derici- Padişah kılık değiştirmişti ama yeleğini değiştirmeyi herhalde unuttu üzerinde öyle kıymetli deriden yapılmış bir yelek vardı ki o yeleği ancak padişahlar giyebilirdi Peki der sadrazam Yazı kış katmadın mı ne demek? Derici- Anlatırım ama bir kese altın daha vereceksin der Sadrazam mecburen kabul eder. Derici- Padişah yazı kışa katmadın diye sordu yani yaz kış çalışıp kazanmadın mı ki sen ve dükkânın bu haldesiniz dedi bende çalıştım ama hiçbir şey tutturamadım dedim Peki der Sadrazam. Geceleri hiç çalışmadın mı? Diye sordu Derici -Anlatırım ama bir kese altın daha vereceksin der. Sadrazam biraz da kızarak kabul etmek zorunda kalır. Derici -Yani padişah geceleri çalışıp çocuk filan yapmadın mı özellikle oğlun yok muydu sana yardım edecek demek istedi. Bende yaptım ama oğlum olmadı kızlarım oldu onları da elin oğlu aldı dedim… Peki der sadrazam Padişah sana bir kaz yollasam yolar mısın dedi o ne demek?.. İhtiyar derici elindeki altın keselerini şöyle hafifçe havaya atıp tuttuktan sonra… Eeeee.. Onu da artık sen anla sadrazamım demiş…
ZiCan
Cum Nis 05, 2013 10:35 am

Foruma git
Konuya git

Re: Kutlu Doğum Haftası..

PEYGAMBER EFENDİMİZİN DOĞUM GÜNÜ OLARAK OLARAK MEVLİD KANDİLİNİ KUTLUYORSAK BU KUTLU DOĞUM HAFTASI NEREDEN ÇIKTI ??İSLAM DÜNYASINDA BÜTÜN ÖNEMLİ GÜNLER HİCRİ TAKVİM ESASINA BAĞLI OLARAK KUTLANIRKEN, ''SADECE'' KUTLU DOĞUM HAFTASI NEDEN MİLADİ TAKVİME GÖRE KUTLANIR ??MİLADI TAKVİME GÖRE HER YIL TAKVİM 10 GÜN  GERİ ATARAK GİDERKEN BU KUTLU DOĞUM HAFTASI NEDEN SABİT KUTLANIR??TÜRKİYE DIŞINDA BAŞKA HİÇ BİR İSLAM ÜLKESİNDE NEDEN KUTLU DOĞUM HAFTASI DİYE BİR HAFTA KUTLANMAZ ??ŞİMDİYE KADAR OSMANLI'DAN SELÇUKLU'YA, MEMLÜK'TEN, GAZNELİLER'E KADAR NEDEN HİÇ BİR İSLAM DEVLETİ KUTLU DOĞUM HAFTASI DİYE BİR HAFTA KUTLAMAMIŞTIR ??
TÜRKİYE 1980'LERİN SONUNA KADAR BÖYLE BİR HAFTA KUTLANMAZKEN SON 20 YILDA BU HAFTAYI KİM İCAT ETMİŞTİR??
PEYGAMBER EFENDİMİZİN DOĞUM TARİHİ OLARAK ŞİMDİYE KADAR 12 REBİUL-EVVEL YANİ 17 HAZİRAN KABÜL GÖRMÜŞKEN BU HAFTA NEREDEN ÇIKTI ??
ECDADIMIZ AKILSIZ MIYDI ??ONLAR BÖYLE BİR HAFTAYI KUTLAMAYI BİLMİYOR MUYDU ??

Kutlu doğum, miladi takvime göre kutlanmaz. Mevlit Kandili zaten Hz. Muhammed'in doğumudur, o da hicri takvime göre olduğu için 10 gün geri gelir.Mevlit Kandili de geçtiğimiz ocak ayında kutlandı.

GulSamira
Pzr Nis 07, 2013 1:21 am

Foruma git
Konuya git

Re: Sindirme.Susturma ve Köleleşme

Çokkkkkkkkk güzel tespitlerrrrr...Paylaşımın için teşekkürlerrrrrr

Yüreğine sağlık Hacegan

Tutku
Pzr Nis 07, 2013 12:47 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Tut Ellerimden

abicim yüreğine sağlık  çok güzel bir paylaşım olmus...

KuZzEy__
Cmt Nis 06, 2013 8:19 pm

Foruma git
Konuya git

Tut Ellerimden

Soğuk bir kış günü,gözlerimi mutluluk için açtığımda üşümeye başladığım yalnızlığımBeni o kadar çok mu sevdinki bir türlü peşimi bırakmadın!Sessizlik lütfen!Bir kadeh daha sessizlik alayımSusun,konuşmayın bu kadehin de tadını çıkarayım,Bu kadeh sizlerin şerefine olsun sevdiklerim,Sevenim bilip sevilemediklerimDuyuyor musunuz sessizliğimi?Görüyormusunuz yok olup gidişimi!Bitişimi...Ah be zalim hayat,ipini çektim seninİdâm sehpan oldu şu küçücük yüreğimBen artık acılar deniziyim İnadına çılgın,inadına asiHadi,gücün yetiyorsa durdur beniNe olur durdur beni!Durdur beni,durdur kalbimi...Ben zaten hiç yaşamadım bu kahrolası hayatıTaaki seni tanıyana kadarNefesim oldun doldun ciğerlerimeTaht kurup oturdun kalbimeBu bana nede iyi gelmiştiNeden gittinki?Bilemedin mi sensizliği çekemeyeceğimi?Dayandım.Yandım yandım dayandımAma artık kalmadı gücümBak,nasılda eriyip bitiyor sevdiceğin!Hani bana kıyamazdın,hani beni çok özlerdinSesin nefesimdir derdin ya haniNefesin senden sonra sustuBiliyormusun artık dolamıyorum ciğerlerine!Yetemiyorum kendime ve bunu anlatamıyorum hiç kimseye!Bulutların arasından bir yağmur tanesi düştü elimeBen zaten kabullendim de sende mi ağlıyorsun kaderime?Dalmak istiyorum,bir daha hiç uyanamayacağım bir uykuyaKolların yastığım olsa,tenin yorganımUyusam,hiç uyanamasam!İnan artık çok yorgunum...Hadi tut ellerimden ve çek al yanına beni...
Metincee
metincee
Cmt Nis 06, 2013 7:48 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Tut Ellerimden

Kuzey'imm;buradaki ilk paylaşımımda beni yalnız bırakmadığın için teşekkür ederim.Bu sitedeki ilk paylaşımım olduğu için hatalarım olabilir ama güzel dostlar hatayı görmezden gelirler bunu da bilirim...Varlığınız umarım hiç ayrı düşmez bu kardeşinizden.

Telma;hissediyorum,yaklaşıyorum,sabırla bekliyorumen büyük özlemime kavuşacağım günüölüme sarılacağım onla buluşacağım günü hayal ediyorum heponu hiç bırakmıycamtıpkı sevgilisine sarılınca o'nu hiç bırakmak istemeyen aŞık gibi...güLüne kavuşmuş bülbül gibi....

Gözler nemlenir,hasret akla düşünce
Kalpler demlenir,gözden yaş gelince
Hayaller süslenir,umutlar bitince!
Benim umudum ne gözyaşında
Ne de kalp yangınında!
Benim umudum dün demediğim,diyemediğim yarınımda
Ve her yarınım  bahar tadında.
Bülbülün koynunda gül açar,
Gülün dikenleri bülbül'ü yaralasada
Her damla kanda ortalık sevda kokar.

Telmaaaa,yüreğine sağlık.Sen hep yaz emi?Yazmak istemediğin zamanlarda kalemi kır ve yüreğine batır ki kelimeler anlasın neler kaçırdığını!

Birsummmm;o güzel yüreğinden bu Ağabeyini sakın düşürme,bir yerleri kırılır sonra!Varlığına sağlık.Kocaman saygılarımı sundum o güzel yüreğine...

metincee
Pzr Nis 07, 2013 7:04 pm

Foruma git
Konuya git

Re: İyi Bir Dosta...Şiir.!

Dostluk dilde değil yürekteyse insanın sırtı üşümezmiş!

Emeğine,yüreğine sağlık Telma,çon anlamlı ve değerli bir paylaşım.Sırtını üşütmeyecek dostların gönül kapından hiç eksik olmasın.

metincee
Pzr Nis 07, 2013 7:11 pm

Foruma git
Konuya git

Günün yorgunluğu diyelim Telma ..Paylaşımınızı beğendiğim için girmiştim sayfanıza..Yüreğinize sağlık..

Tutku
Pzr Nis 07, 2013 8:18 pm

Foruma git
Konuya git

DÜŞÜNMEYEN TUTUCUDUR, DÜŞÜNMEYEN APTAL, DÜŞÜNMEDİĞİNE ALDIRMAYAN İSE KÖLE.."

( Willam Drummond

Yüregine saglık TELMA..

Birsu__
Pzr Nis 07, 2013 3:12 pm

Foruma git
Konuya git