14 sonuç bulundu

Geri dön

Re: matemler yakıyorum

Gitme kal demek elimde olsaydı eğer,sana kalma git derdim,

Ama giderken yüreğimi alma git demeyi de ihmal etmezdim!

Yüreğiniz,elleriniz dert görmesin değerli arkadaşım,güzel bir şiiri narin ve marifetli bir terzi gibi işlemişsiniz paylaşımınızdaki sunum eşliğinde...

metincee
Pzr Mar 31, 2013 7:42 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Bırak Kalbimi (de) Benliğimi Bulayım!!

Hüzün dolu bir paylaşım yapmışsın ama nedense hüzünlenmek yerine gülümsedi yüzüm
Belki gözlerime çötü hüzün ama yine de gülümsedi yüzüm...
Yaşanmışlıkların yıkıl(a)mayan öz geçmişini benimseyen yürek yaralansada gülümsedi yüzüm
Bir türlü geçmiş demeyip bu gününe hatırı sayılır hatıralar taşısada özüm,gülümsedi işte yüzüm...
Bu güzel paylaşım için teşekkürler TeLma.
metincee
Sal Nis 02, 2013 8:11 pm

Foruma git
Konuya git

Tut Ellerimden

Soğuk bir kış günü,gözlerimi mutluluk için açtığımda üşümeye başladığım yalnızlığımBeni o kadar çok mu sevdinki bir türlü peşimi bırakmadın!Sessizlik lütfen!Bir kadeh daha sessizlik alayımSusun,konuşmayın bu kadehin de tadını çıkarayım,Bu kadeh sizlerin şerefine olsun sevdiklerim,Sevenim bilip sevilemediklerimDuyuyor musunuz sessizliğimi?Görüyormusunuz yok olup gidişimi!Bitişimi...Ah be zalim hayat,ipini çektim seninİdâm sehpan oldu şu küçücük yüreğimBen artık acılar deniziyim İnadına çılgın,inadına asiHadi,gücün yetiyorsa durdur beniNe olur durdur beni!Durdur beni,durdur kalbimi...Ben zaten hiç yaşamadım bu kahrolası hayatıTaaki seni tanıyana kadarNefesim oldun doldun ciğerlerimeTaht kurup oturdun kalbimeBu bana nede iyi gelmiştiNeden gittinki?Bilemedin mi sensizliği çekemeyeceğimi?Dayandım.Yandım yandım dayandımAma artık kalmadı gücümBak,nasılda eriyip bitiyor sevdiceğin!Hani bana kıyamazdın,hani beni çok özlerdinSesin nefesimdir derdin ya haniNefesin senden sonra sustuBiliyormusun artık dolamıyorum ciğerlerine!Yetemiyorum kendime ve bunu anlatamıyorum hiç kimseye!Bulutların arasından bir yağmur tanesi düştü elimeBen zaten kabullendim de sende mi ağlıyorsun kaderime?Dalmak istiyorum,bir daha hiç uyanamayacağım bir uykuyaKolların yastığım olsa,tenin yorganımUyusam,hiç uyanamasam!İnan artık çok yorgunum...Hadi tut ellerimden ve çek al yanına beni...
Metincee
metincee
Cmt Nis 06, 2013 7:48 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Tut Ellerimden

Kuzey'imm;buradaki ilk paylaşımımda beni yalnız bırakmadığın için teşekkür ederim.Bu sitedeki ilk paylaşımım olduğu için hatalarım olabilir ama güzel dostlar hatayı görmezden gelirler bunu da bilirim...Varlığınız umarım hiç ayrı düşmez bu kardeşinizden.

Telma;hissediyorum,yaklaşıyorum,sabırla bekliyorumen büyük özlemime kavuşacağım günüölüme sarılacağım onla buluşacağım günü hayal ediyorum heponu hiç bırakmıycamtıpkı sevgilisine sarılınca o'nu hiç bırakmak istemeyen aŞık gibi...güLüne kavuşmuş bülbül gibi....

Gözler nemlenir,hasret akla düşünce
Kalpler demlenir,gözden yaş gelince
Hayaller süslenir,umutlar bitince!
Benim umudum ne gözyaşında
Ne de kalp yangınında!
Benim umudum dün demediğim,diyemediğim yarınımda
Ve her yarınım  bahar tadında.
Bülbülün koynunda gül açar,
Gülün dikenleri bülbül'ü yaralasada
Her damla kanda ortalık sevda kokar.

Telmaaaa,yüreğine sağlık.Sen hep yaz emi?Yazmak istemediğin zamanlarda kalemi kır ve yüreğine batır ki kelimeler anlasın neler kaçırdığını!

Birsummmm;o güzel yüreğinden bu Ağabeyini sakın düşürme,bir yerleri kırılır sonra!Varlığına sağlık.Kocaman saygılarımı sundum o güzel yüreğine...

metincee
Pzr Nis 07, 2013 7:04 pm

Foruma git
Konuya git

Re: İyi Bir Dosta...Şiir.!

Dostluk dilde değil yürekteyse insanın sırtı üşümezmiş!

Emeğine,yüreğine sağlık Telma,çon anlamlı ve değerli bir paylaşım.Sırtını üşütmeyecek dostların gönül kapından hiç eksik olmasın.

metincee
Pzr Nis 07, 2013 7:11 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Hayata Dair

Umarım bu ''HayataDair'' paylaşımınız gitmesi gereken yerlere kanatlanıp uçmuştur!Fazla birşey yazmak istemiyorum,bu defalık susma hakkımı kullanmama müsaade edeceğinizi umuyorum!Yüreğiniz dertten uzak kalsın.

metincee
Pts Nis 08, 2013 8:42 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Dost...

Eskiden düşmalıkta dahi bir onur vardı,şimdiki dostluk kelimesini diline dolayanların dostluk anlayışında bulamadığımz onur!Emeğinize sağlık,çok anlamlı ve güzel bir paylaşım.

metincee
Pts Nis 08, 2013 8:46 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Susma Hakkımı Kullanıyorum...

Ve her susuşumda camda yürüyor kırılgan kalbim.Bir bilsen ne kadar çok yanıyor canım.
Bir bilsen,kaç kelime saklıyorum kalp lûgatımda sana söylenmesi gereken!Ama dilini lâl edince insan sadece gözlerinden avuçlarına dökülen gözyaşlarında saklıyor bütün sevda sözcüklerini...
İçime öyle bir doldunki sen,her nefes çekişimde yeniden susma hakkımın sana doğru yol alışını izlemekle yetiniyor,yolunu adımlayamayan ayaklarım!
Yüreğine sağlık TeLma,yine alıp götürdün beni susma hakkımın derin haykırışına...
metincee
Sal Nis 09, 2013 9:43 pm

Foruma git
Konuya git

Re: BaHaR......

Dostlar ırmak gibidir.Kiminin suyu az,kiminin çok...Kiminde elleriniz ıslanır sadece,kiminde ruhunuz yıkanır boydan boya...

metincee
Sal May 14, 2013 7:44 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Gözlerinin Kıyılarında Büyümek Öylece

Bu güzel paylaşım taa yüreğinin derinlerinde açan gülü öyle güzel anlatmış ki o güzel yüreğine sağlık kardeşim.Derinlerde açan gül su ister,sevgi ister ve sen eminimki onu beslemek için yüreğini feda ettin...

metincee
Pts May 27, 2013 9:24 pm

Foruma git
Konuya git

Nerden Bileceksinki

Nerden bileceksinki acınası suskunluğumda
Azraille ecel pazarlığı yaptığımı!
Duvarlar dile gelip konuştuğunda
Suskunluğum kelimesiz cümlelerde vücut bulacak
Ve işte o zaman
Çiçeksiz bahçelere yağacak gözlerimin yaşı destursuz...

Işıkları söndürülmüş bir hayatın son demini içine çekerken yokluğun
Hüzün denilen kör kuyuda
Bir yudum sevda sür
Kurumuş dudaklarıma...

METİNCEE
metincee
Pzr Arl 25, 2016 2:56 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Nerden Bileceksinki

Seni görmek de çok güzel oldu benim için Birsu kardeşim...

Uzun zamandır gelemiyordum buraya,buradabıraktıklarımdan ve bırakamadıklarımdan kimler var diye bakayım dedim...

metincee
Sal Arl 27, 2016 12:43 pm

Foruma git
Konuya git