23 sonuç bulundu

Geri dön

Lekesiz ve Sessizce Olmalı Ayrılıklar


Yaşamın bana öğrettiği,  Kötü kokular geliyorsa Zorlamamalı.
İnat edilirse sonuç, felaketçe bir kopuş…Oysa ayrılıklar da başlangıçlar gibi sessiz olmalı… Araya girdiyse ötekiler,  Başladıysa kar çiçekleri güneşle dansa, Yalanlarla grileştiyse mavi, Üşümeye başlayan ruhların Ne ilacı vardır ne hekimi…

Buz gibi olduysa yürekler yararı yoktur geri dönüşün.. Bir şans daha denirse başlar titreme nöbetleri.. Ne niçin,”keşke”lerde dolanmak  Öfke
Kin
İntikamla

suçlar üremek daha da yaralar ayrılıkları..Yaşanmışları güzelliğince oldugunca bırakmak varken  Kirletmek neden ve niye?
Bir zamanlar “sevdiğim, herşeyim” dediğinde
 kara bir leke gibi kalmak hem de kendi sürdüğün bir leke verilen bir hakmı ve kime niye_? O yaşanan ve yaşatılan,güzel,doyumsuz anlar  eğer kibir suçsa hataysa  Tek kişilik degildi işlenirken oysa
 
Tükenişe geçildiyse vazgecmek gerek saygıyla bir zamanlar“vazgecilmezim”denilenden, daha da karartmadan maviyi sunulan güvenle verilmiş Yasam defteri sonlanınca,üşüyüp yoruldugunda; ruh nasıl tertemiz beyazlar içinde bırakıp gidiyorsa bedeni; onur,gurur zedelenmeden suclamaya girmeden Lekesiz ve sessizce olmalı ayrılıklar…

 
 

 
 
DeSTaN
Cum Şub 28, 2014 9:04 pm
 
Foruma git
Konuya git

Re: ''' 19 MAYIS 1919 '''


  

Efe
Sal May 20, 2014 11:26 pm
 
Foruma git
Konuya git

Crome Java Eklentisini Aktif etme..

Crome java eklentisi çalışmıyor artık bunu basit birkaç ayarla halledebiliriz.Java eklentisinin çalışmama sebebi tamamiyle google crome tarafından.Sizlere tavsiyemiz google crome yi kullanmamanızdan yanadır kendini tekel zanneden bir firma. Sanalkahve sitesine crome üzerinden girmek istiyorsanız.
1. Adres Satırına:
chrome://flags/#enable-npapi
2. NPAPI’yı Etkinleştir. Sekmesine tıklayın.
3.Tarayıcıyı kapatıp açın veya şimdi yeniden başlata tıklatın.
 

https://www.java.com/tr/download/faq/chrome.xml
Admin
Cum Nis 17, 2015 11:09 pm
 
Foruma git
Konuya git

Re: Seninle;görmeden sevmeyi öğrendim ben....

bu güzel paylaşıma tşkler


  

Efe
Cmt Nis 06, 2013 3:08 am
 
Foruma git
Konuya git

CUMHURiYETiMiZ KUTLU OLSUN...!!!

Osmanlı İmparatorluğu, ikinci Meşrutiyetin ilanından altı yıl sonra Birinci Dünya Savaşına girdi. 1914’te patlak veren Birinci Dünya Savaşı’nda zamanın dünyaca güclü devletleri yeraldı. Bu savaş dört yıl sürdü. Savaş sonunda Osmanlı ile birlikte olan devletler yenildi. Savaş kurallarına göre Osmanlı da yenilmiş sayıldı. Osmanlı toprakları hızla İngilizler, Yunanlılar,Fransızlar,İtalyanlar tarafından paylaşıldı.Osmanlının içinde bulunduğu bu berbat durumdan kurtulması için, ulusuna inanan, sonsuz güvenen Mustafa Kemal Paşa,19 Mayıs 1919’da Samsun’a geldi. Erzurum’da,Sivas’ta kongreler düzenledi toplantılar yaptı. Mustafa Kemal Paşa “Tek bir egemenlik var,o da Milli egemenliktir.Ülkeyi yine ulusun kendi gücü kurtaracaktır.” diyordu. Memleketin dört bir tarafından gelen millet temsilcileri -milletvekilleri- 23 Nisan 1920 günü Ankara’da Büyük Millet Meclisi’nde toplandı.
Toplanan Meclisde Mustafa Kemal Paşa başkan seçildi. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde Büyük Millet Meclisi Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlattı. Bir yandan efeler,dadaşlar,seğmenler bulundukları yörede düşmana karşı koydular.Öte yandan düzenli ordular İnönü’de,Sakarya’da,Dumlupınar’da savaştılar. Memleketimiz düşmanlardan kurtarıldı.
 
Tahtını, rahatını düşünen padişah, yenilen düşmanla birlikte yurdumuzdan kaçtı. İmzalanan Lozan Barış Antlaşması ile yeni bir devlet doğdu. Bu doğan devletin yönetim biçimi henüz belirlenmemişti.
İkinci dönem Büyük Millet Meclisi 11 Ağustos 1923’te ilk toplantısını yaptı. 13 Ekim 1923’te Ankara Başkent oldu. Atatürk; düşmanın ülkeden atılıp sınırlarımızın belirlenmesinden sonra,çoktan beri tasarladığı cumhuriyetin ilanı üzerinde hazırlıklar yapmaya başladı. 28 Ekim 1923 akşamı yakın arkadaşlarını Çankaya’da yemeğe çağırdı. Onlara , “Yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz.”Dedi.
29 Ekim 1923 günü Atatürk,milletvekilleri ile görüştükten sonra taslağı hazırlanan cumhuriyet önergesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne verildi. Meclis önergeyi kabul etti. Böylece ülkemizde cumhuriyet yönetimi kuruldu. Atatürk kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı oldu. Cumhuriyet’in ilanı yurtta sevinç ve coşku ile karşılandı.
Cumhuriyet;yurttaşların seçme ve seçilme hakkının olduğu bir yönetimdir. Ulus temsilcilerinin kabul ettiği yasalarla ülkenin yönetilmesidir. Cumhuriyet yönetiminde söz ulusundur. Cumhuriyet’i korumak, kollamak, yaşatmak her yurttaşın ödevidir.
 
Efe
Cmt Ekm 28, 2017 8:28 am
 
Foruma git
Konuya git

vazgeçmek

unutmak mı ? yoksa affetmekmi


diye sorsalar


ben vazgeçmek derim ...


beni okuyan burdan özelden tebriklerini sunan bütün dostlara arkadaşlara


veda ediyorum hoşkalın hoşçakalın allaha emanet olun ....

alicandan
Per Kas 02, 2017 7:43 pm
 
Foruma git
Konuya git

Re: HERŞEY SENDE GİZLİ

alıştığın kişiyi kaybedince .. düşüyosun o boşluğa işte


sanki herkes gidiyor


koca dünyada sen tek kalıyosun ...


güzel akşamların olsun hüsran kardeşim

alicandan
Cmt Kas 11, 2017 3:56 pm
 
Foruma git
Konuya git

Re: Sevgi dünyası

Amin

Efe
Per Arl 21, 2017 12:13 am
 
Foruma git
Konuya git

vicdan matamatiği

sevdiklerinizle siyaset yapmayın....
siyaset dostlukları zedeler.
siyasetçiler yollarına devam eder
siz dostlarınızı yitirmekle kalırsınız ......
bu yazıyı neden yazma gereği duydum son zamanlarda sitemizde bir üstünlük bir eğo savaşı aldı başını gidiyor ..
sanki herkes ben daha çok seviliyorum benim daha çok sevenim var hesapları tutmaya başladı ...
seveni oldugunu düşünenelere bir sorum var cvplarını kendi içdünyalarına sorup cvbını alsınlar
ya kırdıklarınız?
bunu hesaba hiç kattınızmı 
sevenlerinizle kırdıkalarınızın matamatiği size dogru bir yol çizecektir umarım ...
sevgiler saygılar
 
alicandan
Çar Arl 20, 2017 10:30 am
 
Foruma git
Konuya git

Re: Can YüceL'den Bikaç Güzel Söz...!!!

Seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun? Elin elime değmeden avuçlarımı terleten sıcaklığını taa içimde hissetmek. Seninle olmanın en kötü yanı ne biliyor musun? ''Seni seviyorum'' sözcüğü dilimin ucunu ısırırken her konuşmamızda boş yere saatlerce havadan sudan söz etmek. Seninle olmanın en heyecanlı yanı ne biliyor musun? Aynı şeyleri seninle aynı anda düşünmek, birlikte ağlamak gülmek. Ve buradayken bile seni çılgınca özlemek. Seninle olmanın en acı yanı ne biliyor musun? Seni hiç tanımadığım bir sürü insanlarla paylaşmak. Senin yanında olan, seninle konuşan herkesi çocukça kıskanmak. Seninle olmanın en mutlu yanı ne biliyor musun? Tanıdık birileriyle karşılaşma tedirginliği ile yollarda yürümek yan yana. Elimdeki şemsiyeye inat yağmurda ıslanmak birlikte. Elimde kır çiçeğiyle seni beklemek. Aynı mekanlarda aynı yiyecekleri yemek. Seninle olmanın en romantik yanı ne biliyor musun? Sensiz gecelerde sana söyleyemediklerimi, yıldızlara, aya anlatmak. Okuduğum kitabın sayfalarında; dinlediğim şarkıların, türkülerin, şiirlerin her mısrasında seni bulmak. Seninle olmanın en zor yanı ne biliyor musun? Seni kaybetme korkusuyla hayatta ilk kez tattığım o tarifsiz duygularımı umut denizinin ortasında küreksiz bir sandala hapsetmek. Sevgili yerine yıllarca dost kalmayı başarmak. Yalın ayak yürümek bıçağın en keskin yerinde. Kanadıkça tuz yerine gözyaşlarımı basmak yüreğime. Seninle olmanın tek yan etkisi ne biliyor musun? Nereden bileceksin? Sen benimle hiç olmadın ki. Olsaydın avuçlarım terlemezdi. Isırmazdım dilimin ucunu. Özlemezdim seni yanımdayken. Kıskanmazdım. Korkmazdım yollarda yürümekten. Islanmazdım yağmurlarda. Yıldızlara aya dert yanmaz, böyle her şarkıda sarhoş olmazdım. Korkmazdım seni kaybetmekten ayaklarım kan revan atlardım sandaldan denize... Ve her kulaçta haykırırdım seni. Ama sen hiç benimle olmadın ki. YA AKLIN BAŞKA YERLERDEYDİ, YA YÜREĞİN. ____Can Yücel____
Efe
Pts Ekm 19, 2015 12:37 am
 
Foruma git
Konuya git

101 SALONU BiLGi YARISMASINA DAVETLiSiNiZ

Pazar akşamı yani bu akşam saat 22 : 00 da  101 salonumuzda genel kültür bilgi yarışmamız vardır. Tüm Sanalkahve üyelerimiz davetlidir. Yarışmamıza katılacak üyelerimize başarılar.

Efe
Pzr Şub 18, 2018 5:52 pm
 
Foruma git
Konuya git

HAYIRLI RAMAZANLAR

Ramazan ayı ülkeme ve tüm inananlara sağlıklar güzellikler ve bolca huzur getirsin. Hayırlı Ramazanlar…


  

Efe
Çar May 16, 2018 12:51 pm
 
Foruma git
Konuya git
cron