154 sonuç bulundu

Geri dön

Re: Hep mazeret.....

Yüreginize saglık abicim....ALLAH hepimize yakarış dua nasip etsin...edeyim demekle olmuyor çünki...

Birsu__
Cum May 03, 2013 10:23 am

Foruma git
Konuya git

İthal terör...

Ana - Vatan kan ağlıyor. Reyhanlı kan  ağlıyor. Amerika, İsrail dünyaya terör ithal ediyor. Obama’ya “sesini  özledim” demekten utanmayan Başbakan, ABD ve İsrail’in ihraç ettiği  terörü “İTHAL” ediyor.Erdoğan sıkılmadan olayı barış  denilen ihanet sürecine bağladı. Süreçle ne ilgisi var? 65  vatandaşımızın vahşi bir şekilde öldürülmesini bile ranta çeviriyor.  Milletin önüne barış süreci diye koyduğu idam fermanına meşruiyet  arıyor.Yazıklar olsun!Olaydan 6-7 saat sonra “Suriye Devleti ve El Muhaberat” suçlandı. Madem 6 saatte işi çözecek istihbaratınız vardı(!).. O zaman  daha önce niye önlem almadınız? Reyhanlılı vatandaşlarımız “bomba yüklü  araç var haberlerini biz bile duyduk, önlem alınmadı” diyor.Askeri bir hata olsaydı, satılmış medya linç ederdi?MİT nerde? Ne iş yapar? Ülkeyi bölmekle meşgul oldukları için başka işlere zamanları kalmıyor mu?Yoksa MİT’iniz Kandil, İmralı arasında kayboldu mu?Vicdan yok, insanlık iflas etmiş.Ulusal Kanal’a bağlanan bir vatandaşımız;“Dün bir bakan gelecekti, iptal etti. Nedeni belli değil” diyerek farklı bir noktaya işaret etti. Pek Sayın Erdoğan, Suriye hava sahasında uçağımız düşürüldü. Apırdınız, köpürdünüz. Sonra sustunuz. Neden?Putin uçağımızı düşüren ülkenin İsrail olduğunu belgeleri ile önünüze koyduğu için olmasın sakın(!)? İsrail daha önce de Suriye’ye girmiş, uçağın yakıt tankını ülkemize “suç unsuru olarak” bırakmıştı.Emniyet İstihbarat Dairesi Pakistan ve Afganistan’da eğitim alan 2 binin üzerinde El Kaide üyesinin Türkiye’de olduğunu bildirdiTürkiye terörist ve ajan kaynıyor. Suriye sınırı silindi.Terör bağıra bağıra geldi.Davut’un oğlu Ahmet oturmuş, Tayyip Recep Televizyonunda milleti kandırıyor. Karşısına iki parti sözcüsü yağdanlık almış. Boş potaya atıyor da atıyorSığınmacıları biz mi çağırdık diyor.Evet,  siz çağırdınız. Suriye’yi kana bulamak için dünyanın dört bir  tarafından kiralanmış katillere ülke sınırlarını siz açtınız. Dünya  basını yazıyor. Silahları siz veriyorsunuz. Eğitimi siz verdiniz. O  katillerin silahları ile girip, silahları ile çıkmasına siz izin  verdiniz.Daha Suriye’de olaylar başlamadan kamplar kuran siz değil miydiniz?Davutoğlu; sen akşam evine gidince çocuklarının yüzüne utanmadan nasıl bakıyorsun?Müslüman maskeli Müslüman katilleri sizi…Suriyeli masum sığınmacılar diyor, “Suriye Özgür Katillerini” saklıyorsunuz.Bir de çıkmış eleştirenleri suçluyorsunuz. 10 parmağınızda 10 kara, hemen başkalarına sürüyorsunuz.Davut’un oğlunun “masum insanlar” dediği “Özgür katiller”in vukuatlarını hatırlayalım:12 Şubat 2013Cilvegözü sınır kapısında bombalı aracı patlattı. 4’ü Türk 14 ölü, 26 yaralı02 Mayıs 2013Akçakale’de  Gümrük koruma memurlarına, asker ve polise saldırdılar. Uzun namlulu  silahlarla ateş ettiler. Bir polisimiz şehit oldu. 1 Polis, 5 asker, 4  sivil yaralandı.03 Mayıs 2013Gaziantep’te evlere ve arabalara saldırdılar. Gençleri bıçakla tehdit edip, kızlara-kadınlara sarkıntılık yaptılar.03 Mayıs 2013 Hatay’da  Ehl-i Beyt Derneği Başkanı’nın evine girdiler, eşyaları tahrip edip  camları kırdılar. “Seni öldüreceğiz, yakacağız” notu bırakıp gittiler.06 Mayıs 2013Halep’in Kuzeyinde bulunan Kocali Türkmen Köyünü basıp 3 Türkmen öldürdü.07 Mayıs 2013Reyhanlı’da bir genci tartakladılar. Polislere saldırdılar.Lokantalarda yemek yiyip ödemediler. Tayyip ödesin dediler.Halkın evlerinde güvencesi kalmadı. Bahçeli evlerin balkonlarına girip evleri gözetlediler.Alevi kardeşlerimizi “sizi öldüreceğiz” diye tehdit ettiler.“Biz Hatay’a gitmek için gelmedik, burası zaten bizimdi” diyerek halka meydan okudular.İşte Devid’in masum dediği katiller bunlar.Hakikaten çok masumlar Devid Efendi(!).. En az sizin kadar masumlar(!)..Terörist görünce dayanamıyorsunuz. Çünkü hükümetiniz de 11 yıldır Türk Milletine karşı terör uyguluyor.Barzani’de, El Beşir’de, Öcalan’da, Karayılan’da kendinizi görmeseniz, bu kadar sevgi-muhabbet besleyebilir misiniz?Dünyaya terör ihraç eden AB-D ve İsrail’e ayakçılık yapmanızın bedelini millet ödüyor. Reyhanlı  saldırısını ÖSO, El Kaide yapmış olabilir. Suriye Devlet Başkanı özenle  Erdoğan ve AKP hükümetini Türk Halkından ayırıyor. Türk Halkının  Suriye’ye yapılan terör saldırılarını desteklemediğini biliyor. Suriye  ile savaşa “hayır” dediğini biliyor. Esad Türk Halkını karşısına alıp  bir cephe açacak kadar salak değil. Putin uçağımızı düşüren İsrail ile ilgili bilgileri Erdoğan’ın önüne koydu mu?Güneydoğu ajan kaynadığına göre…MOSSAD’ın Suriye gizli servisi Muhaberat içine gömüldüğü bilindiğine göre…İngiliz, Amerika ve İsrail istihbaratının bu işin içinde olması göz ardı edilemez. Teröristleri kullanmakta en mahir ülkelerdir.Erdoğan Reyhanlı’da 25 bin Suriyeli var diyor. Doğru değil.Orada çok vahim bir durum var.Reyhanlı’nın nüfusu kaç?25 bin 517Peki kaç Suriyeli var?70 bin olduğu ifade ediliyor.Hatay üzerinde gizli bir proje yürütülmüyorsa, bu bir aymazlıktır.Askeri dışlayıp, Amerikan patentli danışmanlarınızla iş tutarsanız, tuzağa düşmeniz kaçınılmazdır.İyi  niyetli, aklı, öngörüsü olan hiç kimse bir ile-ilçeye kendi nüfusundan  fazla yabancı yerleştirip o il ve ilçeyi işgal ettirmez.Anlaşılan o ki, bu patlamalar “BARIŞ” dedikleri apışma sürecinde, Hatay’ı Yahudi Kürdistan’ına katma çalışmasıdır. Demirtaş denilen PKK sözcüsü ne buyurmuştu?“Güney boydan boya Kürdistan olacak”  demişti değil mi?Kurmayı planladıkları Yahudi Kürdistan’ının denize açılması gerekiyor.Obama’nın  sesini bile özleyen Erdoğan gibi birini bulmuşlar… Meşruiyetini  kaybetmiş bir mecliste oturan ve terör yuvasına dönmüş meclisi  meşrulaştıran, iktidar olmaktan şiddetle kaçan  muhalefeti de bulmuşlar.Bu fırsatı sonuna kadar değerlendireceklerdir.Erdoğan Osmanlıcılığı da, dini de sadece kullanıyor.Neden mi?“İradesi elinden alınmış bir zatın, kendine ait hiçbir hedefi olamaz da ondan.” Beyzbol sopası nereyi gösteriyorsa, oraya yürüyorlar.Erdoğan;  Osmanlı’nın yasını tutmaktan elinde olana sahip çıkmayı akıl edemeyen  zavallılara, dinini yaşayamadığını sanan aymazlara Osmanlı kılıflı, din  etiketli bir elma şekeri uzattı. Yalamaktan şeker bitti, sapı ellerinde kaldı.Türkiye Devid’in stratejik derinliğinde boğuluyor.Savaş Türkiye’ye taşındı.AK Cinayet Ortadoğu bataklığına saplandı.Teröristle yatan teröristle kalkar, terörist doğurur.Kılavuzu “küresel çete” olanın burnu boktan kurtulmaz.Sizden istifa etmenizi isteyen saflar var ya? Ben istifa etmenizi isteyecek kadar saf değilim. Biliyorum ki;İstifa “erdemli insanların” yapacağı bir eylemdir.Not:  Reyhanlı saldırısı üzerine Necdet Özel bir kınama yayınlamış(!).. Sayın  Özel; bu millet sizi “kınama yayınlayın” diye beslemiyor. Kınamayı  Sivil örgütlerde yapar. Biraz sıkılır insan. Sınır silinmiş. Türkiye  teröriste “üs” yapılmış. Vatandaş kaderi ile baş başa bırakılmış. Siz  kanarya severler derneği başkanı mısınız? Yazıklar olsun. O ordu  mensupları yüreklerinde sizi Genel Kurmay Başkanları olarak kabul ediyor  mu acaba? Ben vatandaş olarak kabul etmiyorum da.

ZAHİDE UÇAR....

Birsu__
Cum May 03, 2013 10:32 am

Foruma git
Konuya git

Re: Önce Vatan

Yüreginize saglık kardeşim.....

TC ASI BOZKURT

Birsu__
Cum May 03, 2013 9:27 am

Foruma git
Konuya git

Kandilimiz Kutlu Olsun..

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir.
Bütün arkadaşlarımın, Türk ve İslam dünyasının Regaib kandilini kutluyorum. Regaib Kandili dolayısıyla Cenab-ı Allahtan içinde bulunduğumuz şu zor dönemde Ülkemize, Milletimize ve bölgemize istikrar ve hayırlar vermesini niyaz ediyorum. Allaha emanet olunuz...

Birsu__
Pts May 06, 2013 8:13 am

Foruma git
Konuya git

Re: Kandilimiz Kutlu Olsun..

Çok güzel dualar=)) AMİN............

Birsu__
Pts May 06, 2013 1:44 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Özlem ablam.

Özlem ablacımmm sizi seviyorummmmmmmm

Hayatınız gerçek güzellikler gerçek degerler ve gerçek dostlarla dopdolu olsun.....

Verdiginiz emekler için teşekkürler.......

Fotoğraf: Matematiğin bilmediği şeyler de var,
<br />Helâl 2 liranın, haram 5 liradan daha çok olduğu gibi...
<br />
<br />MUTLU AKŞAMLAR
<br />
<br />....

Birsu__
Sal May 07, 2013 12:56 pm

Foruma git
Konuya git

BaHaR......

Çiçek tozu üstümüz başımız, Bak, Sen geldin...

Nerede bir yangın çıksa şair yanar içinde Nerede çiçekler açsa bir şair var içinde Hiçbir yapı-kapı yok şiirin girmediği Şiirin tohumları yeşerir kar içinde
Birsu__
Sal May 14, 2013 6:29 am

Foruma git
Konuya git

Re: BaHaR......

"Bahar gelince içimi bir huzur kaplıyor" diyenler BEĞENsin!

Dürüstlük size fazla arkadaş kazandırmaz,
Ama her zaman iyi arkadaşlar kazandırır.

- John Lennon

Birsu__
Sal May 14, 2013 6:34 am

Foruma git
Konuya git

Huzur nerede diye soranlara:
huzur güzel bir günün gün batımında; lezzetli bir yemeğin son lokmasında. huzur uyuyan çocuğun soluğunda. ...  yağan yağmurun cama vuran damlalarında, bir kış gecesinde yanan sobanın ışığında Ve ... huzur eğer insan isterse her zaman tam da sol yanında.....

''Çaylar olsa da demli;  Kahve daha kıdemli'' demiş kademeli bir deli... . . .

Birsu__
Sal May 14, 2013 6:37 am

Foruma git
Konuya git

"Fikri fikrinizle uymayan insanla fazla meşgul olmayınız. Fikirdeki ayrılık, kolay giderilmez..!"

Hz. Ali

HAYIRLI SABAHLAR

Huzurlu bir gün dilerim ............

"Fikri fikrinizle uymayan insanla fazla meşgul olmayınız. Fikirdeki ayrılık, kolay giderilmez..!"
<br />
<br />Hz. Ali
<br />
<br />HAYIRLI SABAHLAR 
<br />
<br />Huzurlu bir gün dilerim ...

Birsu__
Sal May 14, 2013 6:44 am

Foruma git
Konuya git

Ablacımmm harika hepside ellerinize saglık... Özlü sözlere katkımız olsun dimi

Birsu__
Sal May 14, 2013 8:31 am

Foruma git
Konuya git

Fotoğraf: Nereye gidersem yanıma önce kendimi aldım,
<br />Nereden dönersem biraz dağınık kaldım. 
<br />
<br />Yılmaz Odabaşı

”Keyifler değildir yaşamı değerli yapan. Yaşamdır, keyif
almayı değerli kılan"

Bernard Shaw

Birsu__
Sal May 14, 2013 11:58 am

Foruma git
Konuya git

Yazın bununla Ege-Akdeniz sahil boyu gezicen:)
<br />
<br />...Murat ...

ne hoş dimi

Birsu__
Sal May 14, 2013 1:41 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Birliğe Ulaş..

Fotoğraf: Yüreğimle yüreğinin kapısındayım; bilirsin ki Sevgili, Allah'ın misafiri geri çevrilmez.. Buyur et beni Aşkına, Allah Aşkına...
<br />
<br />Hz Mevlana
<br />
<br />_____________________Semazen <3

Yüreğimle yüreğinin kapısındayım;

bilirsin ki Sevgili, Allah'ın misafiri geri çevrilmez..

Buyur et beni Aşkına,

Allah Aşkına...

Hz Mevlana..........

Birsu__
Sal May 14, 2013 6:00 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Ben Türk'üm

B O Z K U R T L A R

Yüreginize saglık abicim çok güzel bir paylaşımm...

Birsu__
Pts Nis 15, 2013 7:30 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Ehli Kitap Arasındaki Çekişmelere, Allah ın Cevabı

Yazınızı okuduktan sonra şunu anlıyorumki::Efendimiizin ölümünden hemen sonra başlayan siyaset islama fitneyi ve kanlı bölücülügü yerleşti,rmişdir..Oyüzden den de din ayrı devlet siyaset işleri ayrı olmalıdır..
Şimdiiki yönetemeyenlerde aynı hatayı yapıyor ALLAH adına kendi dogrularıyla bir din anlayışı geliştiridiler...VE uyguluyorlar yanlışlarının hesabını verecekler..

kaleminize saglık.........
Birsu__
Per May 16, 2013 12:14 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Risale-i Nur Öğretisinden Bir Bölüm Ve Düşündürdükleri

Güzel bir örnekle islam kullanılarak nasıl bölücülük yapılır açıklamışsınız ALLAH razı olsun sizden..
Nurculugun nihayi hedefinin kürtçülük oldugu yıllalrdır söylenirdi kimse inanmazdı..Ama bakın yıllalrdır islamla kandırılıp cemaatleştirilen TÜRKİYE Amerika merkezli bir hareketle nasıl bölünmenin eşiginde..
saidi nursi veya fetullah gülen bir din ögreticisi olarak başladıkları yerden islamı bölen yere getirdiler hepimiizi..

ALLAH ıslah etsin onlara inananları.........
Birsu__
Per May 16, 2013 12:07 pm

Foruma git
Konuya git

Re: İslam Dininde, Allah dan başka Dine Hüküm Koyan var mıdı

Sayın haluktga.....
Sizin yazılarınızı bu sitede ve aynı nikle başka siteler de de okuyorum..İslama  islam adına yanlışlar yapan ve insanlara çeşitli yollarla yanlış yaptıranlara karşı yazılarınız begeniyorum ve faydalanıyorum..
Tabiki İslam inancını yaratan, kurallarını koyan makam-güç ALLAH..Bunu kabul etmeden zaten müslüman olunamaz..
AMA Kuranı kerim biz insanlar için Efendimiz peygamberimize yollanmıştır ki önce o anlasın sonra bize anlatsın diye...ALLAH özel bir kul seçerek insanların dini kabul edip daha güzel daha kolay yapabilme ve dünya da çok özel bir kişinin varlıgıyla güven sevgi ve baglılık içerisinde islamı yaşama yolunu göstermiş olup bir lider saglamıştır...Bize düşen ALLAH ın kanunlarını peygamberimizn sünnetiyle yaşamaktır diye düşünüyorum..Sünnetin gözardı edilmesinide çok tehlikeli buluyorum..Ülkemizde son yıllalrda selefilik hareketinin yaygınlaşmasını islamı zayıflatma projelerinden görüyorum..

Kaleminize saglık...

Birsu__
Per May 16, 2013 12:01 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Ne derler Hastalığı......

Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin ona verdiği vesveseyi de biz biliriz.
Çünkü biz, ona şah damarından daha yakınız...''

Kaf Süresi /16........

ALLAH bizi dogru yola yönlendirsin...emeginize saglık Abicim...

Fotoğraf: Mü'minin kalbi Allah'ın evidir . .  <3
<br />
<br />Hz. Muhammed (S.a.v)

Birsu__
Çar May 15, 2013 3:46 pm

Foruma git
Konuya git

Biz gideni de duâlarla uğurlarız
ve arkasından su dökeriz.
Geri dönsün diye değil.
Su gibi aziz,
duâ gibi pak bir ömrü olsun diye. . .

| Cengizhan Konuş

Birsu__
Pzr May 19, 2013 7:48 am

Foruma git
Konuya git

Re: Düsün bakalım.......

Hz. İsa'ya sormuşlar; "ölü diriltmekten daha zor ne olabilir?"

O da Demiş ki:

"İfhamü men la yefhem"
( anlamayana, anlatmak)

Allah emeginizi yaglı etsin abim=))) bu tabir Konyalı ca dır......Ve çok kapsamlıdır=)

Fotoğraf: - El-hayrû fimâhtera hullahû.
<br />
<br />“ Allah (c.c.) neyi seçti ise, hayırlı olan odur. . ”

Birsu__
Pts May 20, 2013 7:56 am

Foruma git
Konuya git

Re: Cuma ile ilgili çeşitli sorular....

Emegine saglık abim......

Birsu__
Sal May 21, 2013 9:22 am

Foruma git