531 sonuç bulundu

Geri dön

Re: Arka Kapısı Yok Ki Sevdaların

Senem adminim emeklerinize sağlık bu güzel sunumlar için tşkrler

Efe
Cum May 31, 2013 11:42 am

Foruma git
Konuya git

Re: Arka Kapısı Yok Ki Sevdaların

Bir şarkı bestelenir bu şarkıyı besteleyen bir kişiye yapar.Ama o şarkıyı dinleyen milyonlarca insan kendinde bişeyler bulur şarkıyı dinlediğinde şarkı milyonlara hitap eder. Şarkıda kendini bulamayanlar başka şarkı dinler yani demek istediğim yoktan var edenlere emek verenlere her zaman saygılı olmalıyız
Efe
Cum May 31, 2013 1:02 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Ötekileştirmek...!

Ece adminim emeklerinize sağlık paylaşım için tşkler
İnsan toplumsalın içine doğar. İçine doğduğu toplumsal gerçeklik; onun beğenilerini, kendisini, tercihlerini kısaca sosyal kimliğini oluşturur. Birey sosyal kimliğini içinde bulunduğu sosyal kategori ve gruba (cinsiyet, sınıf,meslek, milliyet, vb.) göre belirler. Eğer bir kategoriden, gruptan bahsediyorsak; dominant olanın diğerini kendisi gibi yapmaya çalışması, yapamıyorsa kendinden olmayan yani öteki olarak görmesi söz konusudur.
Efe
Cum May 31, 2013 1:57 pm

Foruma git
Konuya git

Her insanın bir benliği olduğuna göre, bizim irade gücümüzü temsil eden bir "ben" var piyasada öncelikle. e o zaman ben'in dışında kalan herkes öteki haline geliyor. ama algımıza göre bu böyle olmuyor. çünkü ben kavramı çoğu insanda herkesi "öteki" yapacak kadar güçlü değil, bu tek başınalık ona güven vermiyor ve bir "biz" arayışına giriliyor. işte hastalıklılık bu noktada peyda oluyor. çünkü herhangi bir nedenle bir araya gelen "biz" - bu dini, mesleki, ahlaki, ırksal, fiziksel veya ruhsal, ailevi aklınıza gelen herhangi bir sebepten olabilir - kendisinden olmayanı ötekileştirmeye, yani karşı durmak falan değil direkt yok saymaya başlıyor. bu durum genelde azınlık kalan kesimlere zarar veriyor; çünkü yazılı olarak adı konulmamış olsa da hatta kişiler bunu aralarında konuşmuyor bile olsa ayrımcılık toplumun kılcal damarlarına işliyor ve farklı olana yani "öteki"ne karşı yoğun bir sosyal baskı uygulanıyor. çoğu zaman ne biz, ne öteki bunu kendine itiraf dahi etmiyor. 
Efe
Cum May 31, 2013 7:18 pm

Foruma git
Konuya git

Kişinin bazı fenomenlere kendine mahsus görmesi, bazılarına ise kendisine ait olamamakla beraber kararlı bir karşı tutum sergilemesine denir. burda üstünde durulması gereken konu; kişi ötekileştirmeyi yaparken belli bir mantık silsilesi içinde değil alışkanlıklar ve öğretiler doğrultusunda karar verir. örnek verilmek gerkirse: bir galatasaraylı için fenerbahçeliler ötekidir.Bir fenerbahçeli içinde bir galatasaraylı aynısıdır.Bu tutum ötekileştirmedir.
Efe
Cum May 31, 2013 7:14 pm

Foruma git
Konuya git

velhasıl, günümüz toplumunda ötekileştirme ve "biz" kavramı yaratma kişileri en derinden yaralayan ve bir yığın zora koşan ama ne yazık ki gün geçtikçe yerini daha da sağlamlaştıran ve hatta büyüyüp gelişen olgular. o kadar geniş çaplı bir mevzuu ki, birey bunu en basitinden kendi ailesinde, sosyal çevresinde de fark edebilir ya da bütün o iç savaşlarda, ırksal ve dinsel ayrımcılıklarda da görebilir. işin kötüsü çare aramak da pek akıl karı gibi durmuyor. biz kavramı asgari düzeye indirilmedikçe ötekileştirmeye dur demek imkansız görünüyor, "biz" yaratmaksa toplumun ilk çağlardan beri en büyük tutkusu. hele kapitalist alanda gittikçe gelişen(!) dünyada, sınıfsal uçurumların ve rekabetin bu kadar yoğun olduğu bu düzlemde, ulus-din devleti kavramları siyasi yapılanmayı tekeline almışken "biz"i yıkmak iyice ütopya haline geliyor. ve bireysel karşı gelişler dışında ötekileştirme tam gaz yoluna devam ediyor.
Efe
Cum May 31, 2013 7:47 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Özgüven....

Ece adminim emeklerinize sağlık bu güzel bilgilendirici paylaşımlarınıza tşkler

Efe
Cmt Haz 01, 2013 12:53 am

Foruma git
Konuya git

Re: Dostluk

Liana kardeşim paylaşım için tşkler emeklerine sağlık

Efe
Cmt Haz 01, 2013 1:57 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Hayat

Hayat emeklerinize sağlık paylaşım için tşkler

Efe
Cmt Haz 01, 2013 3:23 pm

Foruma git
Konuya git

Re: ✿ ✿ ✿ ✿ ✿ Yürek Yüreğe ✿ ✿ ✿ ✿ ✿

Üstadım emeklerine sağlık

Efe
Cmt Haz 01, 2013 3:21 pm

Foruma git
Konuya git

Re: 11.Haziran.1868 Türk Kızılayı

Ece adminim bu anlamlı paylaşım için teşekkürler emeklerine sağlık.

Türkiye genelinde faaliyet gösteren Türk Kızılayı Şubeleri ve tüm okullarda çeşitli etkinliklerle kutlanan Kızılay Haftası, Kızılaycılık felsefesi ve temel ilkelerini tanıtmak ve benimsetmek, gerçekleştirdiği yenilikleri ve hedefleri konusunda kamuoyunu bilinçlendirme imkanı sunması açısından büyük önem taşımaktadır. Türk Kızılayı gönüllü olarak yürüttüğü tüm çalışmalarında vatandaşların desteğine ihtiyaç duymaktadır. Kızılay Haftası dolayısıyla bir kez daha kadirşinas Türk Halkını Türk Kızılayı’nın kampanyalarına katkıda bulunmaya ve gönüllü destek olmaya davet ediyoruz.

Efe
Cmt Haz 01, 2013 3:43 pm

Foruma git
Konuya git

Re: O Çocuklar

Ece adminim emeklerine sağlık tşkler

Efe
Cum May 31, 2013 4:16 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Ne Arıyosan Kendinde Ara...

Sevgide güneş gibi ol,

Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol,

Hataları örtmede gece gibi ol,

Tevazuda toprak gibi ol,

Öfkede ölü gibi ol,

Her ne olursan ol,

Ya olduğun gibi görün,

Ya da göründüğün gibi ol.

Efe
Cum May 31, 2013 12:21 am

Foruma git
Konuya git

Re: Saygımı ? Sevgimi ?

Senem üstad emeklerine sağlık paylaşım için tşkrler

Efe
Cmt Haz 01, 2013 10:07 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Çocuk İstismarına Hayır.....

Ece adminim emeklerine sağlık paylaşım için tşkrler

Efe
Cmt Haz 01, 2013 10:47 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Ne Arıyosan Kendinde Ara...

Ece adminim emeklerine sağlık paylaşım için tşkler

Efe
Per May 30, 2013 10:36 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Önce Seni Sevmeyi Sevdim Ben...

Koray kardeşim emeklerine sağlık

Efe
Pzr Haz 02, 2013 8:20 pm

Foruma git
Konuya git

Re: ✿ ✿ ✿ ✿ ✿ Vazgeçemedim ✿ ✿ ✿ ✿ ✿

Senem adminim emeklerine sağlık

Efe
Pzr Haz 02, 2013 8:20 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Bilerek Beni Savurarak Gittin Sevgili...

Koray kardeşim emeklerine sağlık

Efe
Sal Haz 04, 2013 8:41 pm

Foruma git
Konuya git

Re: ŞiŞli ATATÜRK Evi (İnkılap Müzesi)

Ece adminim paylaşım için tşkler emeklerine sağlık

Efe
Çar Haz 05, 2013 3:41 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Babalar Günü