86 sonuç bulundu

Geri dön

Re: Doğum Günün Kutlu Olsun DENİZ GEZMİŞ

başı dik alnı açık yüzü gülerek ve bir sigara içimiyle gitti ölüme hiç bir şey koymamıştı ona yirmibeşinde ölmesi kadar iyiki doğdun iyiki varsın denizim... emeğine yüreğine sağlık dünya deniz deyince kendimden geçiyorum harika bir paylaşım olmuş denizi unutmamışsın çok sevindim süpersin...
Koray
Cmt Mar 01, 2014 5:30 pm

Foruma git
Konuya git

İyiki Doğdun Deniz Gezmişim...

başı dik alnı açık yüzü gülerek ve bir sigara içimiyle gitti ölüme hiç bir şey koymamıştı ona yirmibeşinde ölmesi kadar... iyiki doğdun iyiki varsın deniz gezmişim

Koray
Cmt Mar 01, 2014 5:35 pm

Foruma git
Konuya git

Koray...

Tek odalı kiralık evinde ömrünü son kuruşunu edebiyata adayan, öldükten sonra kitapları yok satan yazarların yaşadığı bir ülkedeyiz düşünün. Ne kadar insansan o kadar dertlisin şu zalim düzende çünkü sana riyakarlığı yalancılığı ihaneti yanlışı dayatan bir düzeni yıkamıyor bu halklar neden? Okumuyoruz, Öğrenmiyoruz , merak etmiyoruz. birde herşeyi bildiğimizi sanıyor, cehaletimizle Övünüyoruz...Koray  Arkadaşlar benim kendi adımı taşıyan paylaşımlarım alıntı değil kendi yazılarımdır
Koray
Pts Mar 03, 2014 9:18 am

Foruma git
Konuya git

Re: Kendinizi Ziyaret Edin....

emeğine yüreğine sağlık harika bir paylaşım olmuş her zamanki gibi bu arada ben kendimi hep ziyaret edip kontrol ediyorum:)

Koray
Pts Mar 03, 2014 3:32 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Koray...

teşk ederim dünya seninde emeğine yüreğine sağlık güzel yorumların için...

Koray
Pts Mar 03, 2014 3:31 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Şekerin Zararları...

emeğine yüreğine sağlık dünya duyarli paylaşımın için sağlık insanın herşeyi...

Koray
Sal Mar 04, 2014 12:51 pm

Foruma git
Konuya git

Bugün Sana Üşüyorum...

Bugün sana üşüyorum, içimde sessiz çığlıklar ardı ardına kopuyor.Bütün geceleri sabahlara bağlıyorum, senin bana ağlayışını hatırlıyorum, ben niye ağladığını her soruşumda sen sadece bilmiyorum derdin ve ben kendimi her soruşumda suçlu hissederdim.“Sen kendini suçlu hissettiğin için ağlıyordun , sen ağladığın için ben kendimi suçlu hissediyordum.”Şimdi yoksun ama ben hala kendimi suçlu hissediyorum, belki de suç seni benden ayıranda ama bunu sende bende bilmiyoruz.Her gecemiz gizli bir günahtı kendimizden habersiz, olup biten her şeye rağmen biz günah ağacının birer meyvesiydik ama sen hep ağlıyordun, Ah! Niye ağladığını bir bilsem, niye gittiğini ve gidişinden sonra dönmek istemediğini, Ah! Bir bilsem.Bıktım, öylesine bıktım ki önünde diz çöküp sana “git eğer başka biri varsa ve seni ağlatmayacaksa ona git, beni terk et, yeter ki ağlama” ama ben bunları söylerken bile sen ağlıyordun.“Siz hiç sevdiğinizi başka birine gitmesi gerektiğini söyleyecek kadar sevdiniz mi?”Umutsuzum ve bugün sana üşüyorum, uzaksın, uzaklığın içimi üşütüyor, yokluğun içimi kanatıyor. “Birini unutman gerekiyorsa başka birine sığın” bunu sen söylemiştin bana, hiç kimseyle göz göze gelmedim çünkü seni unutmak istemedim, sen benim vazgeçilmezliğimsin, yüreğimde sana ait bir şeyler var ve yaşadığım sürece var olacak. Bugün sana üşüyorum çırılçıplak bir yürekle...
Koray
Sal Mar 04, 2014 4:47 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Bugün Sana Üşüyorum...

“Siz hiç sevdiğinizi başka birine gitmesi gerektiğini söyleyecek kadar sevdiniz mi?”

Hayir sevmedim... 

Bu sözü daha öncede duymustum. O zamanda hosuma gitmemisti.

Baskasina gitmeyi düsünüyorsa zaten, demek ki yeterince sevememisim.

Koray
Sal Mar 04, 2014 4:50 pm

Foruma git
Konuya git

Koray...

başkalarından işittiğin şeyleri  ciddiye alıyorsun bu seni öldürür.üzerlerine kafa yoruyorsun bu seni söndürür.sen önce sen ol doğruların varsa yine korkasın, vicdanın rahatsa yine açıklama yapasın, kimin ne dediğine değil kendin ne diyorsun hayatta ona bakacaksın bu kadar açık ve net...Koray 
Koray
Çar Mar 05, 2014 3:13 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Koray...

Koray
Çar Mar 05, 2014 3:47 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Kuzeyin Oğlundan çok anlamlı bir konser

emeğine yüreğine sağlık dünya çok harika bir paylaşım olmuş...

Koray
Çar Mar 05, 2014 3:02 pm

Foruma git
Konuya git

öyle .))

DEĞERİNİ bilerek, YOK SAYMAYA çalışanlara ise HADDİNİ bildireceksin..Fındık kabuğunu DOLDURMAYAN işlerle; boğuşmanı sağlamaya çalışan insanları, SİLECEKSİN defterinden..GÜLÜŞLERİNİ çalmaya kalkanları, çıkaracaksın hayatından..İLİŞKİLERİ; bir yük haline getirenleri, UZAKLAŞTIRACAKSIN yanından ve.. ilişkinin MUTLULUK getirmesi gerektiğini yazacaksın kafana..Velhasıl; onca YILINI vererek, IŞIL IŞIL bir enerji deposuna çevirdiğin BEYNİNİ düşünerek,BEYİNSİZLERE ezdirmeyeceksin kendini..KARTAL olacaksın, KARTAL;YILAN' larla birlikte SÜRÜNMEYECEKSİN..!!
Sibel
Cum Mar 07, 2014 1:13 am

Foruma git
Konuya git

Re: Merhaba Arkadaşlar...

emeğine yüreğine sağlı dünya güzel paylaşımın için...

Koray
Cum Mar 07, 2014 3:44 pm

Foruma git
Konuya git

Koray...

Ruhunuzda bulunsun müzik dinlemeyen, kitap okumayan, şiir sevmeyen çocuklaşamayan insanın ruhu çöldür.Karşılıksız sevemezler, kendileri olamazlar, gelişemezler.Şimdi müziğin koynunda ruhumla sevişme vakti.kendimi seviyorum...Herkesleştiğim kadar hiçleşen benliğim , hiçleştiğinde herkesleşen yüreğim benim bana ihtiyacım var dinlenmek vakti hoşçakalın...Koray
Koray
Cmt Mar 08, 2014 3:37 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Merhaba Arkadaşlar...

eyvallah dünya çok teşk ederim ama şımarıyorum bak ona göre...

Koray
Cmt Mar 08, 2014 8:51 pm

Foruma git
Konuya git

Re: 8Mart Dünya Kadınlar Günü...

Rica Ederim Kardeşim seninde emeklerine sağlık ..

Finaly_
Pzr Mar 09, 2014 12:31 pm

Foruma git
Konuya git

GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN... Kuralları vardır KADIN olmanın doğduğun andan itibaren... Bir kere önce sen doğmayacaksın; ilk önce çağrılan sen değilsindir ne de olsa... Doğarken bile sıranı bileceksin... Sonra, fazla konuşmayacak sormayacak sorgulamayacaksın, Senin için daha iyisini bilen birileri vardır daima... Hizmette kusur etmeyeceksin...küçücük yaşta ögrenmelisin hayatın kurallarını ve onlarla başetmeyi Baş edemezsen eğer yine de yıkılmayacaksın... Fikir sorulduğunda da mutevaziliğinden ödün vermeden alltan alarak ifade edeceksin, ama asla erkeğinin önüne geçmeden Akıllı kadın idare edendir sözünü unutmayacaksın... Senden önce belirlenen kalıpları kırmayacak ve zedelemeden senden sonrakilere devredeceksin.. Ve doğruracaksın, ama mutlaka doğuracaksın, doğruramıyorsan eger bir başka senin gibi kadına yanında yer verecek, kabul edecek ve kabul edileceksin.. Yüreğinin sesine gidip de aşk - sevgi söz konusu oldugunda bile sen ille de mantık arayacaksın Namus söz konusu oldugunda bunu töre ile canınla ödemeye razı olacaksın Ya babanın kızı ya da kocanın kadını oldugunu unutmayacaksın, hoş sen unutsanda sana hatırlatanlar olacaktır zaten.. Ve Anne oldugunda artık kadın oldugunu unutacaksın...hele bir de geleceğin kadını küçük bir kız çocugu annesi isen artık bedeninle değil sadece beyninle yaşayacaksın...
Biz; bunların hiçbirini kabul etmeden KADIN gibi KADIN olarak yaşamak, toplumun içinde saygınlığımızı taşımak ve yeni nesile güçlü - yürekli kadınlar yetiştirmek istiyoruz...
BİZ KADINIZ...Güçlü - Güvenli- Üretken ve daima erkeği ile eşit olan.... Anne-Eş- Kardeş ve Çalışan KADINLARIZ , KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN...
Melda TUNÇEL ( Mart-2010)
MasaL-_
Pts Mar 10, 2014 8:53 am

Foruma git
Konuya git

görünmeyen emek kır kafesini.uyan diren özgürleş, erkek vuruyor devlet koruyor.Mutfaktaki tencere kimin umrunda, bu dünyanın yükü benim sırtımda.Yaşasın 8 mart, yaşasın kadınların örgütlenmiş mücadelesi, Tüm emekçi kadınlarımızın 8 mart dünya emekçi kadınlar günü kutlu olsun... emeğine yüreğine sağlık dünyacım harika bir paylaşım olmuş ve çok anlamlı bir paylaşım olmuş..
Koray
Pts Mar 10, 2014 6:48 pm

Foruma git
Konuya git