86 sonuç bulundu

Geri dön

Sevgililer Günü

Sevgiyedir benim saygım... O halde Sevgiye,
Sevebilenlere Sevginin değerini bilenlere sevilenlere ... Sevgiyi kaybetmemek dileğiyle
  .
On dördünde Şubat’ın, perçinlenir sevgiler Hediyeler alınır, düzenlenir övgülerNe hoş sevmek sevilmek, karşılıklı anlayışKişileri sevgiyle, birbirine bağlayışSevgi daim olmalı, biteninden olmasın Söylemesi hoş değil, aman Allah bozmasınİki kişi bir gibi, olmalı ki yaşasın Zorlukları birlikte, sevgi ile aşasın
Hoş görülü olalım, kalmayalım darlara Söndürmesi zor olur, düştün müydü korlara?
Seviyorum deyipte, sevmeyenler yok değil Gerçekten ölümüne, sevenler de çok değilBazen yazık oluyor, ters dönüyor sevgiler Bu defa hediye, karşılıklı yergilerSevgililer sizlere, olsun kutlu gününüz Yıpranmasın sevgiler, dolu geçsin ömrünüz.

DeSTaN
Pzr Şub 16, 2014 9:44 am

Foruma git
Konuya git

Re: Sevgililer Günü

Harika bir paylaşım, renk uyumu ve anlatım dili; emeğine sağlık arkadaşım...

ASKIN_
Pzr Şub 16, 2014 5:54 pm

Foruma git
Konuya git

Teşekkürler

DeSTaN
Pzr Şub 16, 2014 6:11 pm

Foruma git
Konuya git

emeğine yüreğine sağlık arkadaşım harika bir paylaşım olmuş...

Koray
Sal Şub 18, 2014 2:46 pm

Foruma git
Konuya git

Koray...

İnsan yaşadıklarına , gördüklerine, duyduklarına, öğrendiklerine aklı yüreği ve vicdanı ile anlam verebildiği kadar, o anlamlara bilinci ile mana yükliyebildiği kadardır.Kimse beni sevmiyor diyorsan, sen kendini sevmiyorsun önce bunu gör. Kimse beni anlamıyor diyorsan sen kendini çözemediğin içindir. Kimse dürüst değil diyorsan,sen kimseyi yargılamadan önce kendi vicdanında kendin le bir hesap gör.Başkalarının sözü çok önemli ise, başkalarının bakışı için kendine şekil veriyorsan sen kendin de iktidar değilsin ki.ve daha baştan yeniksindir unutma...Koray
Koray
Sal Şub 18, 2014 4:16 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Koray...

Koray
Sal Şub 18, 2014 4:17 pm

Foruma git
Konuya git

Senem cee

Senem
Pts Şub 17, 2014 2:04 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Senem cee

Senem
Pts Şub 17, 2014 2:05 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Senem cee

Senem
Pts Şub 17, 2014 2:29 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Hepsi Bu.....

Bir zamda şu insanlara gelse kendilerini bu kadar ucuza satmasalar harika bir söz emeğine yüreğine sağlık...

Koray
Çar Şub 19, 2014 12:47 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Koray...

zaman ayırdığınız için ben teşk ederim arkadaşım sizinde emeklerinize sağlık...

Koray
Çar Şub 19, 2014 11:49 am

Foruma git
Konuya git

Kur'an ı Ölmüşlerimize Okumak

Yapmak istediğimiz bir şeyi, eğer doğru yapmak istiyorsak, önce o işe en doğru yerden başlamalıyız ki, iyi bir sonuç alabilelim. Peki, bizler İslam ı yaşarken, doğru yerden başlıyor muyuz? İşte çok önemli bir soru. Bu sorunun genel anlamda cevabını bizler kendi nefsimize, doğruya en yakın bir şekilde verdiğimiz ölçüde, imtihanımız dan başarılı olarak çıkabilir ve İnancımıza da doğru yerden başlamış oluruz.

Sevap kazanmak, bir değer oluşturduğumuzda, alınacak mükâfattır Allah katından. Allah tan mükâfat alabilmemiz için, bizlere gönderdiği rehberinde geçen hükümlere uyduğumuz da, yerine getirdiğimizde bizlere sevap yazacağını ve mükâfatlandırarak cennetine alacağını söyler. Bir bilgiyi sözlü olarak tekrar etmek değil, onu uygulamak la sevap kazanacağımızı artık anlamalıyız. Anlamını bilmeden okuduğumuz Kur’an ın, hiç kimseye bir faydasının olamayacağını fark edemiyorsak, bu işe baştan yanlış başlamışız demektir.

Allah Kur’an sizlerin gönül gözünüzü açacak, kalplerinizdeki kabukları kıracaktır diyor, ama bir şartla, okuduğunuz bilgiler üzerinde düşünüp, akıl edip, söylenenleri yerine getirmek şartıyla. Düşünebilmek için önce anlamak gerekir. Bugüne kadar bizlere, anlamını bilmesen de oku, Allah sevap yazar dediler. Bu düşünce bizleri Rabbimize değil, BU SÖZLERİ SÖYLEYENLERE YAKLAŞTIRACAKTIR. Bunun da sonu nereye varır, onu da Allah bilir.

Anlamını bilmeden okuduğumuz Kur’an, bizlerin ne gönül gözünü açacak, nede gönüllerimizin taşlaşmış kabuklarını kıracaktır. ALLAH BİLMEDEN, ANLAMADAN, ALLAH IN REHBERİNDEN UZAK OKUDUĞUMUZ KİTABIN ÖRNEĞİNİ, MERKEBİN TAŞIDIĞI KİTAPLARA BENZETİR. Allah ın, aklını kullanmayanlar için söyledikleri, bizler için çok açık bir uyarıdır.

Yunus 100: Allah'ın izni olmadıkça hiçbir benlik iman edemez. Allah, pisliği, aklını kullanmayanlar üzerine bırakır.

Bizler İslam ı yaşamaya, o kadar yanlış bir yerden başlamışız ki, anlamadan Kur’an ın tamamını hatim etmeyi bir meziyet görüp, daha sonrada yine anlamadan okuduğumuz bu hatim in sevabını da, ölmüşlerimize bağışlarız. Düşünebiliyor musunuz, kendimize bile anlamadan okuduğumuz için fayda sağlamadığı halde, yine amel defteri kapanmış, ölen birisine bağışlamayı ona fayda sağlayacağını, akıl ve mantığımıza sığdırabiliyoruz. Ölmüş yakınlarımıza yapabileceğimiz en güzel şey onlara DUA etmektir, lütfen bunu unutmayalım.

Kur’an ı Allah ölülere değil, dirilere okunması ve onlara rehber olması için indirdim der bizlere. Ölmüş bir insana Kur’an ı okuyup, onlara sevabını göndermemiz bu durumda doğru bir davranış mıdır? Ölmüş bir insana nasıl rehber olacağını düşünürüz? Yaşadığı dönemde Allah ın emrini yerine getirip, Kur’an ı rehber almamışsa, İMTİHANIN SÜRESİ BİTMİŞ, KALEM, SİLGİ ARTIK TOPLANMIŞ, İMTİHAN KÂĞITLARI ELLERİNDEN ALINMIŞ, ölmüş bir insana okunan Kur’an bir işe yarar mı sizce?

Bizler kendimize rehber olarak, gereği gibi Kur’an ı almayıp, onun ışığından faydalanmayı düşünmek yerine, yaptığımız yanlışın artık farkına varalım ve emaneti teslim etmeden, bizzat bizler kendimiz Allah ın nurundan faydalanmanın yolunu bulalım. Bakın Allah elçisine bile bu konuda ne söylüyor Rabbimiz.

Neml 80: SEN, ÖLÜLERE İŞİTTİREMEZSİN. Eğer dönüp giderlerse, sağırlara da çağrıyı duyuramazsın.

Rum 52: ARTIK SEN ÖLÜLERE İŞİTTİREMEZSİN. Dönüp gittikleri takdirde sağırlara da çağrıyı duyuramazsın.

Fatır 22:  Dirilerle ölüler de bir olmaz. Şüphesiz Allah, dilediğine işittirir. SEN KABİRLERDEKİLERE İŞİTTİREMEZSİN.

Allah elçisine, bu kitabı ölülere işittiremezsin dediği halde, bizler hala Allah elçisinin bile yapamadığını yapmaya çalışıyor, ölmüşlerimize Kur’an okuyup, onlara gönderdiğimizi söyleyip, işittirmeye çalışıyoruz. Eğer Kur’an ı anlayarak okusaydık, bu gerçekleri görecektik. Bu gerçekleri görmemiz engellendi ve toplumlar kendi çıkarları doğrultusunda, daha kolay yönlendirildi.

Eğer Kur’an ı anlayarak, düşünerek okusaydık, hiç kimsenin bir başkası adına hiçbir şey yapamayacağını, herkesin bu dünyada yaptıklarının karşılığını alacağını bilirdik. Bizler yaşarken neler yaptıysak, onun karşılığını göreceğiz.

Aslında yukarıdaki ayetler çok anlamlı ve düşündürücüdür. Allah ölülere işittiremezsin diyor, ama yaşayan bazı kişilere de duyuramayacağını söylüyor. İşte bu yaşayan körler ve sağırlara da Allah elçisinin duyuramayacağını söylüyor ayet. Ölmüş insana inatla duyurmaya çalışanlar, onların adına sevap işleyeceklerini zannedenler, sanırım Rabbimizin ayetlerinden habersiz olsalar gerek. Bakın Allah bizleri nasıl uyarıyor ve ne söylüyor.

Nahl 111: Gün olur, herkes kendi nefsi için mücadele eder ve herkese, yaptığının karşılığı tam tamına ödenir; onlar asla zulme uğratılmazlar.

Çok açık her insan, kendi nefsi için mücadele eder diyor. Bu ne demektir? Hepimiz kendi nefsimizin imtihanını veririz. İmtihanımızı hiç kimseye havale ederek, onların yönlendirmeleri ile yaşayamayız.

Kur’an dan faydalanmak, onun nuruyla nurlanmak istiyorsak, KUR’AN I ÖLMÜŞ KALPLERİMİZİ DİRİLTMEK İÇİN OKUMALIYIZ. Kur’an ın anlamını bilmeden çok okuduk. Şimdide anlamını bilerek, üzerinde düşünerek, anladığımız dilden bolca okuyalım ki, onun gösterdiği yoldan gidebilelim.

İslam toplumları olarak yüzlerce yıldır, Kur’an ı anlayabilmek adına, beşerin kitaplarını, Kur’an ın önüne alarak, Kur’an ı anlamaya çalıştık. Gelin şimdi Kur’an ı, beşerin kitaplarının önüne alarak, ondan faydalanmaya çalışalım. Şunu unutmayalım, bizleri Allah a ulaştıracak kitap, sorumlu olduğumuz yalnız KUR’AN dır.

İnşallah Allah ın nuruyla nurlanan, onun aydınlığını gönlünde hissedenlerden oluruz. Bizlere düşen ölmüş yakınlarımıza, sevdiklerimize gönülden bolca dua etmek olmalıdır. Çünkü Allah dua kapısını sevdiği kulları için, ardına kadar açık bırakmıştır. Dilerim mahşer günü sevdiklerimizle birlikte yüzleri gülen, Allah ın sevgili kullarından oluruz.

Saygılarımla Haluk GÜMÜŞTABAK
halukgta
Cum Şub 21, 2014 2:33 pm

Foruma git
Konuya git

Sevgiyi sorguladınız mı hiç...

Sevgiyi sorguladınız mı hiç... sevmek nedir.sevgi,sevgili,sevmek üçgenindemi sevgi anlayışınız.Sevebilirmisiniz karşılıksız herkesi,herşeyi taşı, toprağı her canlıyı.tanımadığınız insanların acısından yanarmı yüreğiniz.yoksa ucu size dokunmadıkça işiniz olmaz mı.merkeze kendinizimi koyarsınız yok sa vicdanı ve sevgiyi mi sevgi sınırsızdır oysa...sevdiğiniz kadarsınızdır, sevdikçe çoğalır,kendi sınırlarınızı da aşarsınız içinizde...nefret duygusu kadar insanı tüketen bir duygu yoktur.nefret eden,nefret ettikleri kadar eksilir kendinden.sevmesini bilmiyoruz sevgiyi ve aşkı cinsle tanımlar olduk,evrensenliği unuttuk.sevmek deyince,Aşk deyince,cılkını çıkardık bu duyguların içini boşaltıp bacak aralarına hapsettik insan sevgisini unutanlar.insan olamayanların cehennemine mahkum olurlar ki  yaşadığımız her acının kaynağı da bu aslında İNSAN OLAMAMAK...Koray
Koray
Pts Şub 24, 2014 11:28 am

Foruma git
Konuya git

Bir Demet Alıntı..

. . . . . . . . . .12. . . . ... . . . . .11 . .|| . . 1 . . . . Şimdi şurda oturup..... . .1o . . \\ .||... . . .2. . . Saatin tik tak sesini dinlemek yerine..... .9 . . . . . \\||.. . . . ..3. . . Göğsüne yatıp,. . . .8 . . . . . . . . . . .4. . . . Kalbinin sesini dinlemek vardı yaaa.... . . . . .7. . . . . . ..5 . . . Neyseee.... . . . . . . . . .6. . . . Susuyorum...!!!

Hergün sana soruyorumya bugün ne yedin?, ne yaptın?, nerdesin?? Düşünsene; Mesela ben sana yemek pişirirken arkamdan sessizce yaklaşıp belime sarılabilirsin sımsıkı. Hiç kızmam hatta puding yaptığımda tencerenin dibini sıyırabiliriz , yemek yerken dudağımın kenarındaki salçayı peçeteyle silebilirsin , utanırım belki ama gülümserim.En meşgul anımda
Hadi bırak film izleyelim'diyebilirsin her şey önemsizleşir .
Yorgun yatağa girmeni istemem uyumadan önce sana masaj yapabilirim soğuk ellerimle sonra beni ısıtırsın olmaz mı ?
Sorunları görmezden geliriz birlikteyken küçük ama mutlu bir dünyamız olur.
Beni istediğin sürece yanında olurum ve her gece sana masal anlatır mutlaka beraber uyuruz...
ahh nerde o günlerr....

Canımı acıtan bir kadın  var benim , Gözlerine bakmaya kıyamadığım , İçimi yakan .Kalbimin en derinlerinde dolaşan , Beni aşkıyla zorlayan ...Gülüşüyle dünyamı birbirine katan , Ellerimde ellerinin izleri olan .Çok sevdiğim bir kadın var , Bir türlü vazgeçemediğim ,
Dik başlı , Kimseye minneti olmayan ..
Beni hiç takmayan , Haykırışlarımı , Ağlayışlarımı duymayan .Bir kadın var , Gözlerine son kez baktım , Ben aşkı onda yaşadım , Onda bıraktım !.

FinaLy
Pzr Şub 23, 2014 9:01 am

Foruma git
Konuya git

Re: yol

Göze alandır kadın çekip gitmeyi sahip olduklarından vazgeçmeyi karşılık beklememeyi mucadele eder, kızar , bağırır ama hep sever.Dedim ya bir dünyadır kadınlar, yürekleriyle konuşan, gözleriyle gülen...Koray emeğine yüreğine sağlık güzel paylaşımın için
Koray
Sal Şub 25, 2014 11:17 am

Foruma git
Konuya git

Re: Aşk, Dostluk ve Güven...

Teşekkürler Dünya

DeSTaN
Sal Şub 25, 2014 10:48 am

Foruma git
Konuya git

Re: Adın Kadın...

emeğine yüreğine sağlık harika bir paylaşım olmuş her zaman ki gibi...

Koray
Per Şub 27, 2014 6:17 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Doğum Günün Kutlu Olsun DENİZ GEZMİŞ

Harika bir sayfa hazırlamışsın teşkkür ederim Ben GEZGİN
yucellecuY
Cmt Mar 01, 2014 11:10 am

Foruma git
Konuya git