9 sonuç bulundu

Geri dön

8Mart Dünya Kadınlar Günü...

“Varlıkları ile yaşamın tüm alanlarında üretken olan, yaşamı yeniden üreten kadınlar, dünyayı değiştirme ve dönüştürme gücüne de sahiptir. İnsanlık tarihi boyunca, kadınlar adalet ve eşitlik mücadelesinin inançlı ve yılmaz savaşçıları olmuştur. Toplumsal ilerleme, kadınların içinde yer aldığı mücadeleler sonunda sağlanmıştır. Günümüzde 8 Mart, kadınların insan uygarlığına yaptığı katkıların anımsanması için kutlanması gereken bir gündür.

8 Mart, insan onurunu korumak adına, insanca koşullarda çalışma hakkının, çalışma sürelerinin düşürülmesi mücadelesinin, kadınların kararlılığı ve dönüştürücü gücünün açığa çıktığı bir olayın adsız kahramanlarını anma günüdür.
8 Mart, sadece kendi çocukları için değil, zor durumda olan bütün çocuklar için kaygılanan, ağlayabilen; açlığa, yoksulluğa, savaşa direnebilen kadınların günüdür.
8 Mart, üretkenliği, hakça paylaşımı, toplumsal adaleti ve barışı savunanların, barış diliyle konuşanların günüdür.
8 Mart, özgürlük ve hak mücadelesinde yanarak yaşamlarını kaybeden kadınların, uğruna öldükleri değerleri koruma günüdür.
8 Mart, Emekçi Kadınlar günüdür. Her türlü baskıya, zorbalığa, şiddete, kara töreye bedenleriyle karşı duranların, yaşamlarıyla bedel ödeyenlerin günüdür.
Bu yıl da, insan onurunu, emeğin kazanımlarını, özgürlükleri, üretkenliği, sevgiyi, barışı, eşitlik, dostluk ve dayanışmayı koruyup güçlendirecek; yaşanılır bir ülke inşaa edecek kahraman kadınlarımızın, Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutluyorum.
Kadınların, doğası, inancı, iradesi ve kararlılığının, dünyada barışın yayılmasını sağlayacağına, dünyayı yaşanılır kılacağına inanarak, tüm dünya kadınlarını, insanlık için güzel bir gelecek öncesinde selamlıyorum. “
Dunya__
Pzr Mar 09, 2014 8:42 am

Foruma git
Konuya git

Re: 8Mart Dünya Kadınlar Günü...

çok tşkler finaly

Dunya__
Pzr Mar 09, 2014 11:52 am

Foruma git
Konuya git

yaz DOSTUM YAZ

Yaz dostum... Burası sanal dünya... Elli yaşında ki, olur sana yirmilik genç... Evin de temizlik yapan kız, ya fotomodel, yada mankendir... Kahve köşelerin de gezinen adam, yüksek lisans mezunu, altında son model arabaya sahiptir... Evli çoluk çocuklu bir an da bekar kalmıştır... Kime baksan merhamet, vicdan yüklü, duygusal iyilik meleğidir... Herkes dindar hacı hoca olup ahkam keser... Ülke bura da kurtarılır... İkramlar, misafir perverlik, dostluk, sonsuz güven sadakat buradadır... Bir tıkla hayatına girenler, bir tıkla hayatına son verir... E sanal dünyanın yalan insanları... Yaz dostum, burası sanal dünya, atış serbest..
semson
Pzr Mar 09, 2014 11:54 am

Foruma git
Konuya git

Re: Adı Sanalmı! Yalanmı!:☺

Emeklerinize sağlık süper bir paylaşımm

Dunya__
Pzr Mar 09, 2014 11:53 am

Foruma git
Konuya git

Çanakkale Zaferi

Aylardan mart. Gelibolu’nun o muhteşem manzarasından bir hüzün doğuyor. Karşıda binlerce düşman. Mehmet Akif Ersoy’un deyimiyle “Kimi yamyam, kimi Hindu, kimi bilmem ne bela” Çanakkale Boğazı vatanın kalbi, geçilmemesi gerekiyor. Bu yüzden bıyığı yeni terlemiş delikanlılar bile cepheye koşuyor. Damarlardaki o asil kan durmuyor. Vatan askı tutuşturuyor bedenlerini Öyle bir akın oluyor ki Çanakkale’ye o yıl tıp fakültesi hiç mezun vermiyor. Hepsi cephede şehadet şerbetinden içip şehit oluyorlar. Analar ağlıyor… Yavrusunu kınalayıp “Haydi oğul, haydi git! Ya gazi ol, ya şehit!” diyerek gönderdiği yavrusu için gözyaşı döküyor.
Amansız bir mücadele başlıyor Çanakkale’de Boğazda 26 mayın patlıyor. Ve düşman gemileri geri çekiliyor. Düşman anlıyor denizi geçemeyeceğini. Bu sefer karadan saldırmaya karar veriyor. Ama bilmiyorlar ki ne denizimiz onlara geçit verir ne de karamız. Mustafa Kemal Pasa emrediyor askere : “Askerler ben size taarruzu emretmiyorum. Ben size ölmeyi emrediyorum. Sizin düşmanı oyalayacağınız zaman içinde, yerinize başka askerler gelebilir.” Zaten onlar ölmeye hazırdı ve hepsi seve seve canlarını verdi.
Simdi ise pırıl pırıl deniziyle kendisini ziyarete gelenleri kucaklıyor Gelibolu. Her yağmurda buram buram kan kokusu yükseliyor topraktan… Azıcık, toprağı kazsalar kemik parçaları ve mermiler çıkıyor. Bir metrekareye 6000 merminin düştüğü Çanakkale, atalarını unutmayan ve onlar için bir Fatiha okuyacak bu vatanın evlatlarını bekliyor.
Çanakkale’m, ah kahraman gazilerimiz, gençliğine doymadan vatan için canını veren aziz şehitlerimiz! Yaşamımız için canını veren, havadan daha önemli bağımsızlığımızı kazandıran isimsiz kahramanlarımız! Ruhunuz şad olsun! Bu vatanı, bu topraklarda yatanları, bu topraktaki kanları artık bizler koruyacağız. Bu vatan bizim. Gerektiğinde sizler gibi bizler de canımızı vereceğiz.
Sizler rahat uyuyun.
Dunya__
Çar Mar 19, 2014 12:10 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Çanakkale Zaferi

emeğine yüreğine sağlık bu önemli ve anlamlı paylaşımı yaptığın için bir kez daha seni tebrk ediyorum çanakkale zaferini paylaştığın için nur içinde yatsınlar onların yeri mekanı cennettir...

Koray
Çar Mar 19, 2014 9:33 pm

Foruma git
Konuya git