7 sonuç bulundu

Geri dön

BATAK SALONUMUZ AÇILMIŞTIR...!!!

BATAK SALONUMUZ AÇILMIŞTIR..!!!

kinem70
Pzr Kas 02, 2014 6:19 pm

Foruma git
Konuya git

YeNi YıL KuTLaMaSı

Değerli Dostlarım  (^)yeni yılın  sizlere sağlık  mutluluk başarı  ve de  ülkemize dirlik düzenlik getirmesini  DİLERİM her şey gönlünüzce olsunVVeğerli Dostlarım 

Qrcun
Cum Oca 02, 2015 5:32 pm

Foruma git
Konuya git

Dünya Emekçi Kadınlar Günü...

8 Mart'a Girmişken Bilin İstedim Dünya Kadınlar Günü DEĞİL, Dünya Emekçi Kadınlar Günü !!Hani Öyle Eril Eril Konuşmayın Diye ..Neden 8 Mart Dünya Emekçiler Kadın Günü :8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde Cotton tekstil fabrikasında 40.000 dokuma işçisi 16 saatlik iş gününün 10 saate indirilmesi ve ücretlerin yükseltilmesi talepleriyle greve başladı.Ancak polisin her zamanki gibi işçilere saldırması ve işçileri fabrikaya kilitlemesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçmaması üzerine tam 129 kadın işçi katledildi !Devam eden yıllarda Klara Zetkin editörlüğünde 2.Enternasyonel'e bağlı olarak gerçekleşen "İkinci Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansında " -Kadın işçilere 8 saatlik çalışma süresi talebi -Hamile kadınlara doğumdan önce 8 haftalık doğum izni talebi -Emziren kadınlara süt izni -12 yaşından küçük çocukların çalıştırılmasınin yasaklanmasıVe Kadınlara Oy Hakkı talebi bu konferansta karara bağlandı.Yine 1917 yılında Çarlik Rusya takvimine göre 23 Şubat bugün kullandığımız takvime göre 8 Mart 1917'de Petrograd'li tekstil işçilerinin yukardaki talepler doğrultusunda grev ve direnişler yapilarak Şubat Devrimini baslatmistir.İşte bu gelişmeler ve önceki yıllardan 1921 yılına kadar olan kadın emek mücadelesini yürütmek ve sürdürmek adına 8 Mart'i Uluslararası Emekçi Kadınlar Günü ilan ederek mücadeleyi ateşleyen tekstil işçilerine ithaf edildi.Hani o sosyal haklarınız var ya işte onlar gökten zembille inmedi Emekçi Kadınların Onurlu Mücadelesi ile kazanıldı hem de canlarını ortaya koyarak canlarını yitirerek kazandılar !!!O yüzden 8 Mart kutsal anneler itaatkar kadınlar edepli kızlar için değil tüm bu hastalıklı fikirleri yıkmak için var. 

Hia
Sal Mar 08, 2016 10:20 am

Foruma git
Konuya git

Re: Dünya Emekçi Kadınlar Günü...

Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz kutlu olsun...

Emeğinize sağlık...

KaIp
Sal Mar 08, 2016 2:55 pm

Foruma git
Konuya git

ANNELER GUNU KUTLAMASI

___ LaughingTÜM ANNELERİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUNLaughing____

KANEK0
Pzr May 08, 2016 9:00 am

Foruma git
Konuya git

BiRLiK BERABERLiK ZAMANI...!!!

Allah birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen hainlere fırsat vermesin..Kahraman Mehmetçiğin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin, fedakar güvenlik güçlerimizin Polislerimizin verdiği mücadeleye destek olmak herkesin boynunun borcudur.  Bu ülkenin bölünmesine parçalanmasına asla müsaade etmeyeceğiz.Arkalarına aldıkları dış güçlerle  bölücülerin giriştikleri kanlı kalleş saldırılarla ülkemizi bölmeleri asla mümkün değildir.. Arkalarındaki iç ve dış destekler ne kadar fazla olursa olsun, sonucu değiştiremeyecektir.Evet, bu ülkeyi asla bölemeyecekler. Zira bu memleket benzeri sayısız ihanetler gördü ama her seferinde her türlü tezgâhı bozmasını bildi..Ne diyor Mehmet Akif..“Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda..Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.”Sözün bittiği yerdir bu cümleler...!!!

Efe
Cmt Arl 17, 2016 5:59 pm

Foruma git
Konuya git

YENi YILIMIZ KUTLU OLSUN...!!!

Yeni bir yıla girerken sevgi ve barış diliyorum. Savaşların, acıların ve felaketlerin, geçip giden koca bir yıl gibi geride kalması umuduyla.. Nice yıllara.!!! ( Kar Kış Yağmur Çamur Soğuk demeden vatanımızı koruyan  TÜRK ASKERİME TÜRK POLİSİME sağlık huzur başarı diliyorum. Yüce ALLAHIM sizleri korusun )

Efe
Cmt Arl 31, 2016 4:55 pm

Foruma git
Konuya git