195 sonuç bulundu

Geri dön

Çay deyip geçme !

Her çayın demi ve tadı aynı değildir

Çay diyip geçme ! Her çay, aynı demde, aynı tat da, aynı kıvamda olmaz . . .!Kederliysen eğer ; şekerle doldursanda bardağını, tatlanmaz ! Senin için acıdır bir kere...Bazen , bir deniz kıyısında içilen çay , huzurdur, birini özlemek , beklemek kadar anlamlıdır...Çayın tadı ve yosun kokusu birbirine karışırken , dalga sesleri de tatlı bir melodi gibi gelir . . .!Yalnızlık duygusu verir bazen , balkonunda yada bahçende içtiğin çay...Yalnızsındır ama için kalabalıktır...Çay, demini döker bardağa, sen de özlemini . . .!Coşkudur, sevinçtir bazen arkadaşlarla içilen çay...Şeker katmasan da tatlıdır, keyiftir . . .!Sevgi dir , babanla, annenle, ailenle içtiğin çay...Farklı gelir tadı da ....Demi de . . .!Aşk tır bazen, sevdiğinle içtiğin...Demi de boldur , sevgisi, tutkusu da . . .! Özgür hissettirir bazen , özlem duyduğun özgürlükse . Ciddiyettir verdiği tat , bir toplantıdaysan eğer . . .!Sözün özü yani ; her çayın demi ve tadı aynı değildir....! Hayat ın neresinde içtiğine göre değişkendir . . .!

Çayın'da derdi var dedi Adam...Ateşler içinde yandığına göre,Unutulduğunda soğuduğuna göre,Bekleye bekleye acıdığına göre,Var bir derdi...!
Kalp
KaIp
Cmt Kas 19, 2016 8:18 pm

Foruma git
Konuya git

Re: ONUN ADI KADIN...

Kadın sustu, sinsi dediler...Kadın güldü, hafif dediler....Kadın konuştu geveze dediler....Kadın giyindi, tahrik etti dediler.....Kadın baktı, kaşı gözü oynak dediler,....Kadın evet dedi, çantada keklik dediler....Kadın hayır dedi, kendini beğenmiş dediler....Kadın sevişti, namusun kirlendi dediler....Erkek sevişti, elinin kiri yıka geçer dediler....Diye, diye kadının ömrünü yediler... Oysa Her Erkeği doguran bir Kadın Degilmiydi,? 
KaIp
Sal Mar 10, 2015 9:06 pm

Foruma git
Konuya git

Ve Ben Hep Yanlış Kişileri Sevmişim...

Ve  Ben Hep Yanlış Kişileri Sevmişim

Ben hep, yɑnlış ders kitɑbını okulɑ götürdüm. Yɑnlış bölümü seçtim, yɑnlış zɑmɑndɑ yɑnlış yerde oldum. Yɑnlış şıklɑrı işɑretledim, yɑnlış otobüse bindim, yɑnlış durɑktɑ indim. Ben hep yɑnlış şɑrkıyı dinledim, yɑnlış kɑldırımlɑrdɑ yürüdüm ve yɑnlış kɑlplerde ɑşk ɑrɑdım. Ben sık sık yɑnlış zɑmɑndɑ sustum, yɑnlış zɑmɑndɑ konuştum.Yɑnlış kıyɑfeti giyindim, yɑnlış mevsimde güneş bekledim. Ben bir de yɑnlış kişiyi sevdim.. En güzel yɑnlışımdı, şimdi onu ɑcı olɑrɑk geri ödüyorum... Sevdiğim insɑnlɑrı teselli etmek için yüzlerce kelime buluyorum. Kendimi teselli edecek tek kelime bulɑmɑzken. Hɑyɑt gɑriptir, eğer bir şeye ihtiyɑcınız vɑrsɑ o şey ɑslɑ sizin olmɑz.  Hɑyɑtın kurɑlı budur, zɑten hɑyɑt olmɑsı gerektiği gibi değil olduğu gibidir.
“Kimi ya da neyi sevdiysem en az onunla vakit geçirebildim. Hiçbir şeyi ya da hiç kimseyi doya doya, tadını çıkara çıkara sevemedim. Elimden alınır ya da kaybederim korkusu içimden gelenlerin bir adım önündeydi hep. Çok sonra anladım ki ben aslında sahip olduğumu zannettiğim tüm sevdiklerimi en baştan kaybettim..”
Kimi sevsem,onun hep uzakta bir sevdiği vardı,unutamadığı ilk aşkı ya da onu terk edip giden sevgilisi…Kimi derinden sevsem,o bir başkasını derinden hatırlardı.Öylesine çok sevdim ki onları,başkalarına duydukları sevgileri anlatmalarını sessizce, içim acıyla kanayarak dinledim.Beni yitirmekten hiç korkmadılar; çünkü onlara göre fazla iyiydim;bu yüzden ilk anda vazgeçilebilirdi benden.Beni terk edenlerden tek bir dileğim olurdu."Ne olur, bir daha beni aramayın !Çünkü ben kolay unutamıyorum.Çünkü ben size duyduğum o akıl dışı aşk yüzünden keder bahçemi dağıtıyorum. Çocukluğumun o güzel bahçesini”böyle derdim onlara ama yine de ararlardı beni…Soluksuz ve umutsuz kaldığı bir gecede mutlaka akıllarına ben gelirdim…O, yedek sevgili !…
Nasıl anlatsam? En çok konuştuğun kişinin, daha sonraları hiç konuşmadığın kişi olması, Hayatın sana oynadığı en berbat filmin, en can alıcı sahnesidir."Aşk acıtmaz. Asıl acıtan, yanlış kişiyi sevmektir."
Bir süre sonra hissetmemeye başlıyorsun mesela.Ne olursa olsun düşmeyeceğini,kim olursa olsun seni düşüremeyeceğini anlıyorsun.Katlanamam dediğin şeylere katlanıyorsun.İnsanları ve söylediklerini o kadar çok umursamıyorsun ki bir süre sonra. Tepki bile vermiyorsun.Kimseye bel bağlamamayı öğreniyorsun.Birileri ölse bile bir şey hissetmeyeceğini düşünüyorsun.O çok sevdiğin,çok bağlandığın insanı birileri sahiplense de ağlamıyorsun,gitse de ağlamıyorsun.Değer verdiğin şeyleri kaybedince içinden hiçbir şey kopmuyor mesela.En kötüsü de bir şeylerden,birilerinden nefret bile edemiyorsun.Boş gözlerle olan biteni izleyip arkanı dönüp gitmeyi öğreniyorsun.
Bizi hayatından çıkaranlar için bir ömür yas tutamayız. Hayatın boyunca uğruna acı çekmeye değecek biri olsa gitmezdi zaten. Çünkü senin ruhuna dokunamayan anlamaz acını, anlamak istemez. Umrunda değilsindir çünkü. Umrunda olmadığın biriyse gözyaşına hiç değmez. Bir anda unutmak elbette mümkün değil, önemli olan bunu kabullenmek. Buna alışmak... Kim nerede mutluysa, huzurluysa orada olsun. Ölenle ölünür de gidenle gidilmez bazen... Ne yapalım; canımız sağolsun..

KaIp
Per Mar 19, 2015 9:15 am

Foruma git
Konuya git

Çok Anlamlı ; Kurt Yürüyüşü...

Kurt Yürüyüşü

Önde sürünün en zayıf, hasta 3 kurdu gider. Pusuda ilk onlar ölecekler! Diğer görevleri de arkadan gelenler için karda ilk yolu onlar açarlar. Ardından en tecrübeli 5 savaşçı kurt gider. Ortada 11 “dişi kurt” korunma düzeninde yürürler. Dişileri, sürünün arkasından sorumlu 5 deneyimli savaşçı kurt izler. En arkada sürüden mesafeli olarak yürüyen ise sürünün LİDERİDİR… O, sürekli olarak sürünün tamamını görmeli, izlemelidir. Sizce de çok etkileyici değil mi ? Liderlik en önde gitmek değil en doğru şekilde ilerlemek tir..... DİPNOT... Önde olanlar dikkat... Bazen hiç anlam vermediğiniz bir şekilde en öne çıkarılıp anlamsız değer verilmeye başladıysanız. Bu yazıyı hatırlayın. Önde olmanız başarılı olduğunuz anlamına gelmez... İlk olumsuzlukta Harcanır gidersiniz......
KaIp
Cmt Mar 21, 2015 2:33 pm

Foruma git
Konuya git

''BENİM KIYMETİMİ KİMSE BİLMEDİ''

''BENİM KIYMETİMİ KİMSE BİLMEDİ''

“Benim kıymetimi kimse bilmedi.” Bu sözü sizin de söylediğiniz hiç oldu mu? Eminim olmuştur. Aslında hayat kimin kıymetini bilmiş ki? Bu soruyu şimdi tersine çevirip bir kere daha soralım; Siz, kendi kıymetinizi bildiniz mi? Bizlere değeri önce kendimiz biçeriz, hayat değil. Hayat bize, bizim kendimize biçtiğimiz değer üzerinden cevap verir. Siz, bir başkası uğruna kendinizi harcıyorsanız, hayat ne yapsın? 
Buna sakın, iyilik, fedakarlık, aşk, sevgi filan gibi şeyler üzerinden yorum yapmaya kalkmayın. Kadere, talihe sitem etmek yerine, bu sitemi kendinize yapın. Önce siz bilin kendi kıymetinizi. 

İçinizin sızladığını, gözlerinizin dolduğunu görmüyorum sanmayın. Haklısınız. Böyle olmayı, böyle hissetmeyi siz istemediniz. Duygularınız yüce dağlar gibi kesti önünüzü. Başkalarının vermediği değeri, siz bir türlü veremediniz kendinize. Hep beklediniz, bir gün biri beni sevecek, hem de çok sevecek diye… İşte o zaman içimdeki sızı dinecek, gözlerimdeki nem kuruyacak dediniz ama olmadı, bir türlü olmadı. Sizin seçtiğiniz kişiler bir türlü böyle sevmedi sizi.
Bu, kaderinizin bir oyunu mu ya da bu oyunu size bizzat sizin iç dünyanız, bilinçdışınız oynuyor olmasın… 
Sevgiler...
KaIp
Sal Nis 14, 2015 9:32 pm

Foruma git
Konuya git

Keşkeleri bir kenara bırakın ya olmasaydık...

Keşkeleri bir kenara bırakın ya olmasaydık

Hadi her şeyi bir kenara bırak...bir mum yak ve içiyorsan bir de sigara...kapat gözlerini ve bütün “keşke”lerinle yüzleş bugün...Hayatın sana küstüğü anları düşün ve onlara neden olan “keşke”lerini... hadi yüzleş... yüzleş ki; her “keşke” yi bir “iyi ki”ile sıvayabilesin.yüzleş ki yarın “ben bugün yeniden doğdum”diyebilesin.Yaşamın senden aldıklarını...senin ondan çaldıklarını...her şeyden öte yaşadıklarını düşün...her “keşke”nin yerine bir iyi koy yaşadığın anlara ve anları böl yıllara...hadi “keşke”lerini say, senin için yüzlerce “keşke”nin karşısına bir “iyi ki” koy yaşanan anlara inat... hadi tart... ve düşün hangisi ağır diye. Ne çok şey almıştır zaman ve ne çok şeyi tüketmiştir farkına varmadan. insan en çok kaybettiği değerler için ağlar ve en çok yitik zamanlarda bıraktığımız “keşke”leri yaşarız ömrümüzde. ne çoktur dilimizdeki yeri ne çok anlam saklarız bu tek kelimede, ne büyük bir sırdır yüreğimizde son nefese kadar taşımamız gereken. peki ya “iyi ki” saklamak zorunda olmadığımız en karanlık gecede bile bize ışık olan, herkesle paylaştığımız kaç tane “iyi ki” var hayatımızda.Sen her gece mumlar yakarsın ve ağlarsın en saf yanınla... ama “keşke”ler yapışır yakana.bir tünel olmalıdır hayatın karanlığında, ışığa uzanan bir dehliz...ne kadar yakındır oysa beklenen ışık.görürsün, ama yaklaştıkça kaybolur hayattaki “keşke”lerin gölgesinde.bütün renkler yitirir anlamını,bütün anlamlar kaybolur...kendini en mutlu hissettiğin anda bile bir “keşke”çıkar karşına seni umutsuzluğa sürükleyen... İçeriyi “iyi”ki olan hiçbir “keşke” yokturHadi her şeyi bir kenara bırak...bütün “keşke”lerin karşısına tek bir tane “iyi ki”koy...kapat gözlerini... ve düşün...“keşke”ler ıslıkla “iyi ki”ler yumrukla yıkılır unutmaHadi “iyi ki” askerlerinde bir ordu kur kendine.bütün “keşke”lere savaş aç...pusuya düşür onları...denizden geçemiyorsan,karadan yürüt gemilerini.kavgada namertlik yoktur unutma.varsın senin için kalleş desinler.sırtından kurşunla onları.sonra bir dar ağacı kur yüreğinde,geri kalan bütün “keşke”leri idamla yargıla ve as...yürü ardında bakma-dan,başın dik olsun,muhteşem bir savaş kazanmış muzaffer bir komutan edasıyla yürü.adımların hiç tereddüt etmesin “iyi ki”lere giderken.“zorbalar görünüşte galiptir” unutmaÇünkü keşkeler yok artık... yokuş yok...viraj yok...artık ömrünün her karesini dilediğin renge boyayabileceğin bir yol var önünde. hep “iyi ki”lere uzanan hep “iyi”lerin olduğu.boya dilediğince boya...her umut ayrı bir renk,her hayal bir desendir avuçlarında unutma.Yaşam bir düş değildir.hangi rüyayı görmek istiyorsan onu hayal edersin ve kapatırsın gözlerini.bırak hayat bütün “keşke” yapraklarını döksün takviminden.dünün hükmü dünde kalmıştır çünkü.Tek kural vardır yaşamda “DÜŞÜN...İNAN...BAŞAR...”Hadi her şeyi bir kenara bırak... bir mum yak ve içiyorsan bir de sigara... birleştir kirpiklerini ve yeniden öğret gözlerine “iyi ki”leri görmeyi.Eline bir sözlük al önce KEŞ sonra İYİ kelimelerinin anlamana bak.hadi karar ver... hangisini daha hoş geliyorsa kulağına yarın sabah onları kat hayatına... ... ... olur mu...

Salıncaktaki sevinç gibiydi hayatın tadı; Bi gidiyor....Bi geliyor!.. Hepinize "KEŞKESİZ" bir hayat diliyorum.
Sevgiler...
KaIp
Pts Nis 20, 2015 8:25 am

Foruma git
Konuya git

Vicdanla birlikte, “Şeref” ararım ben sevdiklerimde..

Vicdanla birlikte, “Şeref” ararım ben sevdiklerimde..

Dün “Canım” olan, yarın düşmanım olmaz benim.. Yaşananların hatırı hep saklı kalır, Hatırları sorulur, selamları hep alınır Sildiklerim vardır bir de, Onlar yanlışlarım ve pişmanlıklarımdır.. Adları anılmaz, hatırları sorulmaz..

Vicdanla birlikte, “Şeref” ararım ben sevdiklerimde.. Her zaman doğru değildir elbet seçimlerim.. Zaman gelir Şerefsizleri de severim! Her yerde gözüm kulağım vardır benim, Eksik söylemek yalan söylemek değildir mantığındaki Çok Dürüstler Beni değil, kendilerini kandırırlar yalnızca Bilmezden gelişlerim, aptala yatışlarım Kaybetme korkumdan değil, Karşımdakilerin yalan söyleme potansiyellerine olan merakımdandır..
Nazım Hikmet

Kalp
KaIp
Pts May 04, 2015 2:15 pm

Foruma git
Konuya git

Kadınlar neden ağlar... ?

Kadınlar neden ağlar 

Küçük bir erkek çocuk annesine sordu "Niçin ağlıyorsun?".  "Çünki ben kadınım" diye cevapladı annesi. "Anlamadım!" dedi çocuk.  Annesi cocuğu kucaklayıp "Ve hiç bir zaman anlayamayacaksın!"dedi.  Babasına "Baba, annem niçin ağlıyor?" diye sordu.  Babanın cevabı "Bütün kadınlar sebebsiz ağlayabilen yapıdadır" diye cevapladı. Küçük oğlan büyüdü, yetişkin adam oldu, hala kadınların niçin ağladıklarını keşfedemedi. Nihayet öldükten sonra cennete gittiğinde Allah'a sordu. "Allahım!" dedi "Kadınlar niçin bu kadar kolay ağlayabiliyorlar?" Allah dediki... "Ben kadınları özelyarattım!... Tum yasamin ağırlığını taşıyabilecek kuvvette olmasına rağmen başkalarına teselli verecek kadar yumuşak omuzlar, Doğumun acısına oldugu kadar doğurdukları evlatlarının nankörlüğüne dayanabilecek iç kuvvetini verdim. Başkalarının kuvvetinin kalmadığında devam edecek azmi, ailesinin hastalığında yorgunluğa papuc bıraktırmayacak kudreti verdim. Her türlü şart altında, ve hatta annelerini cok kötü incitselerde, cocuklarını sevmek duygusallığını verdim. Bu duygusallık her yaştaki cocuklarının yaralarını sarmalarına, sorunlarını dinleyip paylasmalarına yardım ediyor. Kocalarını tum kusurlariyla sevmek kuvvetini verdim. Erkeğin kaburgasından onlari erkeğin kalbini korumaları için yarattım. Onlara iyi bir kocanın eşini asla incitmeyeceğini fakat bazen destek ve kuvvetini deneyecek davranışlarda bulunacağını anlayacak duyarlı bir zeka verdim. Tek zayıflık olarak kadınlara birer göz yaşı verdim. Tamamen kendilerinin sahip oldukları,ihtiyacları olduğunda kullanmak üzere... İnsanlık icin bir gözyaşı..."diye cevapladı.
Kadını güzel yapan sey ne saçı,ne vucudu, ne kendini ne sekilde taşıdığıdır. Kadini esas güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi,fedakarlığı, sorumlulugu, anlayışı, sadece bilgiye degil ayni zamanda kalbe de yönelik aklidir.

Kalp 
KaIp
Per May 14, 2015 1:21 pm

Foruma git
Konuya git

MİRAÇ KANDİLİNİZ VE CUMANIZ MÜBAREK OLSUN...

MİRAÇ KANDİLİNİZ VE CUMANIZ MÜBAREK OLSUN...

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Hz. Muhammed (s.a.v)’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandillere ulaştırsın Mevlam bizleri...

Mevla çekirdeğe orman gizlemiş, yılanın zehrine derman gizlemiş, tahıl tanesine harman gizlemiş, mübarek gecelere cennet gizlemiş,Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaslarini bile tebessüme çevirsin. Bu gece Cenab-ı Hakkın, kendisine yönelip af dileyen müminleri bağışlayarak kurtuluş beratı verdiği bir gecedir.Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların sizleri sırılsıklam etmesi dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.

Kalp
KaIp
Cum May 15, 2015 7:06 am

Foruma git
Konuya git

Re: Bir Tutam Tebessüm

Tekrar Deneyiniz :)))
Karadeniz'den bir tüketici aldığı 2.5 litrelik Coca Cola'nın kapağında "Tekrar deneyiniz" yazısını gören Karadenizli, önce denemeleriyle, sonra da açtığı davayla gündeme oturdu...

15 Eylül 2006 Cuma 32 Konuyla ilgili açıklama yapan davacının avukatı İdris Karadeniz :

"Müvekkilim marketten aldığı 2 Lt.lik kampanyalı coca-cola ürününün kapağını açtığında hediye çıkmadığını ve tekrar deneyiniz yazısını görmüş.Bunun üzerine kapağı kapatıp tekrar açmış ancak yine aynı şey.Bunun üzerine tam 4246 defa deneme yapmasına rağmen hediye çıkmamıştır. Coca-Cola şirketinin tüketiciyi ****** düşünen müvekkilim şirkete dava açmaya karar vermiştir. Biz de bugün gelerek dava dilekçemizi adliyeye teslim ettik. 10 bin YTL. maddi tazminat talep etmekteyiz" dedi.
Davadan haberdar olan Coca-Cola yönetimi adına açıklama yapan bir şirket yetkilisi olayın çok komik olduğunu ve artık Karadeniz bölgesine gönderilen ürünlerin kapağına "Başka Şişede İnşallah" yazmayı düşündüklerini söyledi.. 

Komik sözler

_Elin oğlu uzayda yaşamı araştırıyor bizimkiler sigaranın külünü hiç dökmeden sonuna kadar içebilmenin peşinde.
_Sevgilisine taksitle hediye alıp taksiti bitmeden ayrılan adamın dramını film yapsam milyonları ağlatırım gibime geliyor.
_Otobüste ayağa kalktığımda yanımdakinin “inecek misiniz?” sorusuna “yoo donumu düzelticem” deyip tekrar oturmak istiyorum.
_Hani dilimizin ucuna gelipte söyleyemediklerimiz var ya; Allah o cümlelerin yolunu açık etsin!
_Derste “Hep aynı parmakları görüyorum” diyen hocama; Değişik olsun diye, orta parmağımı kaldırdım. Dersten attı, mağdurum!
_Bir kadının fotoğrafını çektiğin an ile “dur bir bakayım nasıl çıkmışım” demesi arasında geçen süreye ışık hızı denir.
_Merdivenlerden düştüğümü gören ve buna rağmen “düştün mü?” diye soran mal. Yok, düşmedim. Benim iniş tarzım böyle..
_Fön çektirdikten hemen sonra yağmura yakalanan kadın kadar tehlikeli çok az şey var bu dünyada. Yanaşmayın derim.
_Kopya düzenine göre oturan öğrencilerin; yerlerinin değiştirilmesi sonrası bakışması, en hüzünlü ayrılık sahnesinde bile yok.

KaIp
Pzr May 17, 2015 8:42 am

Foruma git
Konuya git

Re: Lütfen

KaIp
Pzr May 17, 2015 7:41 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Gençlik ve Spor bayramımız kutlu olsun

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı 19 Mayıs 1919 tarihidir.Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir’ diyerek Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur.Bu tarih ile birlikte Türk Milleti, kendi makus talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır.Kurtuluş Savaşı bu destanın adı, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türkiye Büyük Millet Meclisi de bu destanı yaşatan milletin kalbidir.19 Mayıs 1919′da Samsun’dan yakılan özgürlük ateşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte kısa sürede dalga dalga tüm yurda yayılmıştır. Bugünkü mevcudiyetimizi ve özgürlüğümüzü o günlere borçluyuz.Temelleri yine o günlerde Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan “milli egemenlik” ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanarak, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir.Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız millet iradesidir. Bunun yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlere büyük görevler düşmektedir.Sevgili gençler,Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur.Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni omuzlarınızda yükselteceksiniz. Ülkemizi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız.Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamamız gerekir. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek hiç bir kimsenin, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermemeliyiz.Ay yıldızlı bayrağımızın altında hepimizin bir ve bütün olarak yaşamasına imkan sağlayan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetidir. Tüm kurumlarıyla dimdik ayakta olan devletimiz, gelen saldırılara karşı Cumhuriyetin temel değerlerini korumaya sonuna kadar kararlıdır. Bu durumun sonsuza kadar devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum...
KaIp
Sal May 19, 2015 5:56 am

Foruma git
Konuya git

Re: Her Telden.

KaIp
Çar May 20, 2015 2:55 pm

Foruma git
Konuya git