195 sonuç bulundu

Geri dön

Re: Türkiye'mizin Değerini Bilelim...!!!

Zalimin sonu gelince,
zulmü artar. Daha da azgınlaşır.

Hz. Ali

Masum canların katledilmesine sebep olanlar elbet bir gün bunun hesabını Allah'a verecekler.
Ve ALLAH hesap görücü olarak kafidir... !!!

KaIp
Per Şub 18, 2016 9:06 am

Foruma git
Konuya git

Re: Hoşgörü

Ruhum, canım emeğine yüreğine sağlık...Seni forumda görmek ne güzel devamını bekleriz. 

KaIp
Pzr Şub 21, 2016 10:03 am

Foruma git
Konuya git

Havuç, yumurta ve kahve ... Sen hangisisin ?

Sen hangisisin ?

Bir zamanlar, her şeyden sürekli şikayet eden; her gün hayatının ne kadar berbat olduğundan yakınan bir kız vardı. Hayat, ona göre, çok kötüydü ve sürekli savaşmaktan, mücadele etmekten yorulmuştu.Bir problemi çözer çözmez, bir yenisi çıkıyordu karsısına.Genç kızın bu yakınmaları karsısında, mesleği asçılık olan babası ona bir hayat dersi vermeye niyetlendi.Bir gün onu mutfağa götürdü. Üç ayrı cezveyi suyla doldurdu ve ateşin üzerine koydu.Cezvelerdeki sular kaynamaya baslayınca, bir cezveye bir havuç, diğerine bir yumurta, sonuncusuna da kahve çekirdeklerini koydu.Daha sonra kızına tek kelime etmeden, beklemeye basladı.Kızı da hiçbir şey anlamadığı bu faaliyeti seyrediyor ve sonunda karsılasacaği şeyi görmeyi bekliyordu.Ama o kadar sabırsızdı ki, sızlanmaya ve daha ne kadar bekleyeceklerini sormaya başladı.Babası onun bu ısrarlı sorularına cevap vermedi.Yirmi dakika sonra, adam, cezvelerin altındaki ateşi kapattı.Birinci cezveden havucu çıkardı ve bir tabaga koydu.Ikincisinden yumurtayı çıkardı, onu da bir tabaga koydu.Daha sonra son cezvedeki kahveyi bir fincana bosalttı.Kızına dönerek sordu:- Ne görüyorsun ?- Havuç, yumurta ve kahve ? diye alaylı bir cevap verdi kızı.- Daha yakından bak bir de dedi baba, havuca dokun.Kız denileni yaptı ve havucun yumuşamış olduğunu söyledi.- Aynı şekilde, yumurtayı da incele. Kız, kabuğunu soyduğu yumurtanın katılaştığını gördü.En sonunda, kızının kahveden bir yudum almasını söyledi. Söylenileni yapan kızın yüzüne, kahvenin nefis tadıyla bir gülümseme yayıldı.Ama yine de bütün bunlardan bir sey anlamamıştı:- Bütün bunlar ne anlama geliyor baba ?Babası, havucun da, yumurtanın da, kahve çekirdeklerinin de ayni sıkıntıyı yasadiklarını, yanı kaynar suyun içinde kaldıklarını anlattı. Ama her biri bu sıkıntı karşısında farklı farklı tepkiler vermislerdi. Havuç daha önce sert, güçlü ve tavizsiz görünürken, kaynar suyun içine girince yumuşamış ve güçten düşmüştü. Yumurta ise çok kırılgandı; dışındaki ince kabuğun içindeki sıvıyı koruyordu. Ama kaynar suda kalnca, yumurtanın içi sertleşmiş katılaşmıştı. Ancak, kahve çekirdekleri bambaşkaydı. Kaynar suyun içinde kalınca, kendileri değiştiği gibi suyu da değiştirmişlerdi ve ortaya tamamen yeni bir şey çıkmıstı.- Sen hangisisin? diye sordu kızına.Bir sıkıntı kapını çaldığında nasıl tepki vereceksin?Havuç gibi yumuşayıp ezilecek misin?Yumurta gibi, kalbini mi katılaştıracaksın?Yoksa, kahve çekirdekleri gibi, başına gelen her olayın duygularını olgunlaştırmasına ve hayatına ayrı bir tat katmasına izin mi vereceksin ?

Her zor durum karşısında kahve çekirdekleri gibi olmamız dileğimle....Kalp
KaIp
Per Şub 25, 2016 8:33 am

Foruma git
Konuya git

İyi bak Çocuk !

İyi Bak

"Bir çok kimseler vardır ki, sözleri gâyet güzel olup ağızlarından çıkan o ibret verici âyetlerden, hadîslerden kendilerinin nasîbi yokdur. Sabırdan bahsederler, sabırları yokdur. Tevâzudan bahs ederler, kibirlerinden yanlarına varılmaz..."
İyi bak Çocuk!Yukarda hergün farklı bir şekle,Değişik bir renge bürünen gökyüzü var ..Aşağıdaysa;Hiç değişmemekle övünen insanlar …

Ve anlıyorsun sonunda; olduğun gibiysen eğer,olmamışların gönlünde barınamıyorsun... Kalp
KaIp
Pzr Şub 28, 2016 9:23 am

Foruma git
Konuya git

Kadınlar olmasaydı ne olurdu biliyormusun bayım?

Kadınlar olmasaydı ne olurdu biliyor musun bayım?

Kadınlar olmasaydı ne olurdu biliyor musun bayım?Kalbini deli deli çarptıran 'aşk' olmazdı, için için seni kemiren kıskançlık olmazdı, bedenini titreten doyuran şehvet olmazdı, anne elindeki şefkat olmazdı..Moda olmazdı, zevk olmazdı, zarafet olmazdı.. Evini çekip çeviren olmazdı, hastalandığında başucunda duran bir tas çorban olmazdı, temiz çamaşırın, kravatını bağlayanın olmazdı..Paşam dediğin oğlun, prensesim dediğin kızın olmazdı. Yuvan, ailen, ailece gezmelerin olmazdı.. Annen olmazdı, kızkardeşin olmazdı, eşin olmazdı.Velhasıl sen olmazdın be adam, sen olamazdın. Onun için elini kaldırmadan önce, o küçümsediğin kadına, bunları bir düşün istersen. Düşün ve anla artık, ne büyük bir nimettir sana bahşedilen..

Kalp
KaIp
Pts Şub 29, 2016 3:56 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Dünya Emekçi Kadınlar Günü...

Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz kutlu olsun...

Emeğinize sağlık...

KaIp
Sal Mar 08, 2016 2:55 pm

Foruma git
Konuya git

GÖĞÜ HALA MAVİ Mİ YURDUMUN ?

GÖĞÜ HALA MAVİ Mİ YURDUMUN

Söyleyin ne olur Göğü hala mavi mi yurdumunSöyleyin başı önde mi analarınVar mıdır meçhule uçan kuşlarından bi haberHala sığırcık yavruları gibi büzüşür mü soğukta aç çocuklarBir şey geçmez mi kursaklarından gün boyu

Söyleyin ne olurKaranlık örtmüşlerdi ülkem üzerineAyaklar baş oldu deniyor doğru muFırat elinden ne haberÖtekiler diyorum öteki mi halaHala birbirine mi kırdırılır masum fukara çocuklarGökyüzüne benzeyen çocuklar alı al moru mor çocuklar
Leylekler geldi miÇağla bademi tuza banıp yiyor mu çocuklarHakkını vere vere yaşayanlar kaldı mı ülkemdeSu içtiği çeşmelere gül bırakan şairler diyorum yaşıyor mu hala söyleyin
Halen güzel mi ülkemin kamyon kasasında tarlaya giden işçi kızlarıHalen ölüyorlar mı yollardaVe halen insanlar kötü mü oralardaVe halen keklik kafeste mi
Hala yanık sevda türküleri çalar mı çukurova radyosunda Alır götürür mü Alır götürür mü kozandaki pamuk tarlasında İçin için ağlayan urfalı gelini uzaklara ta uzaklara
Söyleyin kaderi değişti mi topraktan zorla sökülen ağaçlarınYuvası bozulan kuşlar perişan diyorlar doğru muÇocukları Çocukları gelin ediyorlar mı halaCeza evlerinde çığlık çığlığa hala iğfal edilir mi çocuklarBunu söylemeyin dayanamamDayanamam ölürüm
Dağlar nehirler yerli yerinde duruyor muHırlı hırsız çoğaldı diyordu anamKatiller it uğursuz el üstünde diyor doğru mu
Söyleyin ne olurHala kenardan mı seyreder yanan yıkılan ülkesini yoksul insanımSes etmez miEl vermez mi bahara El vermez mi barışa
Umut var mı söyleyin Var deyin he canım var deyinKuşlar uçuyor deyinLeylekler geldi deyinBademler çiçek açtı deyinTürk kürt sarmaştı deyinAnkara deyin ama barış deyin
Savaşta kızıl Savaşta kıyamet olurmuş gökyüzüSöyleyin ne olurGöğü hala mavi mi yurdumunGöğü hala mavi mi yurdumun

Mazlumun öç alma günü, zalimin zulmettiği günden daha korkunçtur. Hz. Ali (ra)
Kalp
KaIp
Sal Mar 15, 2016 7:33 am

Foruma git
Konuya git

Re: GÖĞÜ HALA MAVİ Mİ YURDUMUN ?

Ey yüceler yücesi mevlamız bizleri zalimlerin kötü emellerinin altında bırakma, bizleri kardeşlik şuuruyla pekiştir. Bizlere sıkı sımsıkı mü'min vasıfıylarıyla bütünleştir kardeşlik zincirinden ayırma bizleri, en güzel dua kardeşliğimize kavuştur inşaAllah .Dualarda birleşirsek bizleri hiç bir güç yenemez asla.Bizleri kimse bölemez bizler kendi armızda bölünmedikçe.

Vatanlarını yaşanmaz bulanlar,vatanlarını “yaşanmaz”laştıranlardır.
Kalp
KaIp
Sal Mar 15, 2016 8:32 am

Foruma git
Konuya git

''İNSAN‬''kelimesi ne kadarda yabancı geliyor...

''İNSAN‬''kelimesi ne kadarda yabancı geliyor

Ülkenin göbeğinde patlayan bombalar yitip giden canlar...Ülkenin doğusunda okul bahçelerine yerleştirilen füzeler,sokağa çıkma yasakları, birkaç çantayla evlerini terkeden insanlar, çatışmalar patlayan mayınlar ,polisler, askerler, şehitler, yitip giden canlar...Öğretmeni tarafından tecavüze uğrayan 9 .10 yaşındaki erkek çocukları ve yitip giden namus ,şeref, ar, yitip giden geleceğe umutla bakma avuntuları..İntihar eden gencecik bedenler...Dolmuşta gece yolda hatta evinde öz babası, öz abisi tarafından saldırıya tacize tecavüze uğrayan kadınlar...Birbirini kesenler, birbirini gömenler..Kıyıya vuran insanlık... Kana doyan topraklar...ve daha neler neler..Aklıma gelen birkaç soru? İnsanlığın sonu,insan olma yitilerini kaybetmenin sonu dünyanın sonu değilse ne? Dünya hala kimin için dönüyor? İnsan; insanı insanla kırdı, insanlığı insan bitirdi diye düşünürken ‪''İNSAN'' kelimesi ne kadarda yabancı geliyor ...
Mevlam hepimizi islah etsin,sonumuzu hayretsin...Kalp
KaIp
Çar Mar 16, 2016 6:26 am

Foruma git
Konuya git

Re: TogetherShare Data Recovery 6.1.0 - Katılımsız

Al o versiyonlarınıda.....................................

KaIp
Per Mar 17, 2016 2:11 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Çanakkale Geçilmez

Çanakkale-Ay Yıldız'ın Doğuşudur Çanakkale

Bu güneş Çanakkale’de doğdu..Bir daha batmamaya yemin ederek..
Ölüme yürüyüşün günüdür bugün … Savaşlarda mermiler yağar, ama Çanakkale’ye düşman yağıyor dört bir yandan... Sağına dönse İngiliz, Soluna dönse Yunan-Fransız. Önünde zaten Anzak’lı. Arka tarafı Allah’a emanet…
Bu savaş mı…hayır değil... -'Mahşer mi Hakikat Mahşer'-
Yalın ayak koşuyor Mehmetçiğim ateşin üstüne… Ayağına her diken batışında Allah diyor... Yüreğine her mermi deyişinde Vatanım diyor… Yere düşünce de Tevhitten sonra Anam-Yarim diyor…
Her düşen Mehmetçikle,bir ana ağlıyor uzaklarda… Gözünden oğlu damlıyor toprağa. Damlayan yerden bir yiğit muştulanıyor. Düşen oğlundan sancağı alıp koşuyor düşmanın üstüne. Onunda gözüne değiyor bir bomba. Daha orada patlamadan bir Ananın yüreğinde patlıyor o bomba. Bir oğul daha damlıyor gözlerinden toprağa. Bir daha bir daha…Durmuyor o gözyaşı…Akıyor… Akıyor… Yere düşen her Mehmetçikle çağıldayarak akıyor o gözyaşı… Nasıl akmasın,kurbanınız olayım,vatan gidiyor elden…
Bir tarih akıyor Mehmetçiğin ayaklarının altından... Bir ateş geçiyor Mehmetçiğin yüreğinden… Düşen bir asker,dirilen bin yürek … Bakın bir yürek daha kalktı şaha. Elinde 260 kilo mermiyle... Bu vatan bizimdir imanıyla koydu mermiyi topun ucuna… O top nasıl ateşlemesin kendini? Nasıl gidip de düşmanın gemisini çökertmesin? Gidiyor…Gidiyor… Havada süzülerek gidiyor, Seyit Onbaşından hatıra diyerek düşmanın kalbine konuyor…
Bunu gören Mustafa Kemal nasıl celallenmesin... Bakın düşmanın gözünü bir mavilik alıyor... Kurt bakışı bir mavilik... O mavi gözlerden bir haykırış yükseliyor semaya: Ben size Ölmeyi emrediyorum.
...İleri!
Bu emri duyan Mehmed’im nasıl koşmasın ateşin üzerine… Bir asker koşuyor merminin önüne,arkasında bıraktığı yavuklusu. Mehmed’imin ayakları düşmana koşuyor, yüreğiyse geride bıraktığı Yarine… Geride kalan Yar, ilerden gelen mermi… Acaba hangisi daha çok acı verici:
Yüreğinde sakladığı Yar’imi? Yoksa o yüreğe çarpan mermi mi?
Bakın bir bomba geliyor bu tarafa... Bakın havayı yara yara geliyor… Düşüyor tozu dumana katarak… Çökertiyor düştüğü yeri. İşte bakın bir Mehmetçik daha düşüyor yere kanlar içinde… Vucudu beş parçaya bölünmüş. Yıldız misali sereserpe uzanmış kıpkızıl yere... Gökteki Ay buna nasıl dayansın. O da atıyor kendini alevler içine. Konuyor yıldızın yanına. Etraf mı zaten al kan içinde. Şimdi semadan melekler gözlüyor; yere sereserpe uzanmış AY ve Yıldızı…
Buna Hak Peygamber nasıl dayansın. Açıyor ellerini semaya.. Yerdeki AY YILDIZ için başlıyor duaya: Şahlansın diyor yerde yatan AL BAYRAK…
Bu dua nasıl kabul olmasın Allah katında … Bir rüzgar esiyor savaş meydanında. Yerde yatan AY YILDIZ katıyor rüzgarı önüne … Dilde tekbir giriyor düşmanın kapkara kalbine. Söküp atıyor o çıbanı Çanakkale’den … Dindiriyor uzakta ağlayan Ananın gözyaşını… Susturuyor Yar’in dilindeki ağıtı…
Bu rüzgar,bir daha hiç inmemek üzere çekiyor AY YILDIZI göklere… Nasıl insin k! Bu topraklarda Mustafa Kemal Ve Onun askerlerinin yüreğini taşıyanlar oldukça..
Şimdi yer gök sussun! Şahlansın Şanlı Türk Milletinin Şanlı AY YILDIZ BAYRAĞI! ! !
Şiir:Rahim Şakacı

Bu Mübarek Cuma GünündeMübarek kutlu zaferi Kazanan Şehit olan bütün ECDATLARIMIZA Sonsuz Teşekkürler. Yiğit Ülkemin Yiğit Kahramanları Rabbim Bizleri Sizlere Komşu eyler inşallah. Hayırlı CUMALAR.
Emeğine yüreğine sağlık arkadaşım...Kalp
KaIp
Cum Mar 18, 2016 6:21 am

Foruma git
Konuya git

Kimin ne hali varsa görsün !

Kimin ne hali varsa görsün !

Her ne yaptımsa, Ne yaşadımsa,Ne yaşattılarsa,Bana ne yaptılarsa,Bitti.Toplayıp kaldırdım hepsini kırk kilitli sandığa. Her ne yaptımsa benim boynuma ve her ne yaşadımsa doğru yada yanlış, yaşanması gerekiyordu belki de, sevabıyla günahıyla.Her şeyin güzel olmasını bende isterdim ama hükmedemiyorsun her şeye galiba.Şekil verip çizmek istediğin kendi hayatında olsa.Ben güzel resim yapamazdım zaten okulda da.Tamam,tamam! Daha açık konusuyorum Bıraktım gururu kibiri bir kenara...Gücüm yetmedi bazı şeylere, Olmasını istediğim halde olduramadım hayatta.Belki de hafif bir tebessümle "önemli olan katılmaktı" demek gerekiyor yaşadıklarına.ve...Bana ne yaptılarsa,Ne yaşattılarsa,Affettim herkesi...Önemli değil bundan sonra.Ardımda bıraktım,Rafa kaldırdım,Unuttum,Çöpe attım.Var olanı yok saymak adına yapılabilecek ne varsa yaptım.Bıraktım yaptıkları yanlarına kâr kalsın.Haklı olmak istemiyorum.Hesap gütmüyorum.Gün olur devranda dönmesin, istemiyorum.Kimin ne hali varsa görsün !

" Ne mutlu bize,yaşadığımız onca şeye rağmen umudumuzu kaybetmedik hâlâ.ne mutlu ki bize,yaşadığımız onca şeye rağmen,yüzümüzü güldürenler var hâlâ. . ."
Kalp
KaIp
Pts Mar 21, 2016 2:21 pm

Foruma git
Konuya git

Bugün yaşayacağım her şeyi ben seçeceğim...

Bugün yaşayacağım her şeyi ben seçeceğim

Bugün yaşayacağım her şeyi ben seçeceğim;Ya kızacağım yağmura etrafı ıslatıyor diye,Ya da seveceğim onu çiçeklerimi suladığı için...Ya sıkılacağım param yok diye,Ya da harcamalarımı planlayıp, müsriflikten uzak kalmaya çalışacağım...Ya sızlanacağım bozulan sağlığıma,Ya da hayatta olmayı kutlayacağım...Ya içli içli sitem edeceğim anne babama, beni büyütürken veremedikleri şeyler yüzünden,Ya da onları yürekten seveceğim beni dünyaya getirdikleri için...Ya sıkıntı basacak dikenli güllere katlanmak zorundayım diye,Ya da dikenlerin gülleri var diyerek umut dolacağım...Ya kaybettiğim dostlar için yas tutacağım,Ya da yeni insanlarla yeni dostluklar peşinde koşacağım...Ya işe gitmek zorunda olduğum için mızırdanacağım,Ya da gidecek bir işim olduğu için sevinç dolacağım...Ya ev işleri yapmak eziyet olacak bana,Ya da işlerini yaptığım o evde aklımı, ruhumu ve bedenimi barındırabildiğim için minnettar olacağım...Belki yeni şeyler öğrenmek istemeyecek canım,Ya kızgın olacağım -öğrenmek gereken ne çok şey var- diye,Ya da ufak tefek de olsa faydalı ne varsa öğrenmeye çalışacağım...L.Rosten 

Kalp
KaIp
Per Mar 24, 2016 4:14 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Vefatının 7.yılında Merhum Muhsin YAZICIOĞLU'nu Anıyoru

Mekanın cennet olsun özlemle ve rahmetle anıyoruz güzel yürekli insan..

KaIp
Cmt Mar 26, 2016 6:08 pm

Foruma git
Konuya git

Her kötü kelime bir yara bırakır...

HER KÖTÜ KELİME BİR YARA BIRAKIR

Sivri dilli bir genç varmış. Bir gün babası ona çivilerle dolu bir torba vermiş. "Arkadaşlarınla tartışıp, kavga ettiğin her zaman bu tahtaya bir çivi çak" demiş. Genç, ilk gün tahtaya 37 çivi çakmış. Sonraki haftalarda kendi kendini kontrol etmeye çalışmış ve geçen her gün daha az çivi çakmış. .Nihayet bir gün gelmiş ki hiç çivi çakmamış. Babasına gidip söylemiş. Babası onu yeniden tahtanın önüne götürmüş. Gence "Bugünden başlayarak tartışmayıp kavga etmediğin her gün için tahtadan bir çivi çıkar sök" demiş.Günler geçmiş. Bir gün gelmiş ki her çivi çıkarılmış. Babası ona "Aferin iyi davrandın ama bu tahtaya dikkatli bak. Çok delik var. Artık geçmişteki gibi güzel olmayacak" demiş.Arkadaşlarla tartışılıp kavga edildiği zaman kötü kelimeler söylenilir. Her kötü kelime bir yara (delik) bırakır. Arkadaşına bin defa kendisini affettiğini söyleyebilirsin, ama bu delik aynen kalacak kapanmayacak. Bir arkadaş ender bulunan bir mücevher gibidir. Seni güldürür, yüreklendirir, ihtiyaç duyduğunda sana yardımcı olur, seni dinler ve sana yüreğini açar" demiş.
Dargın olan kalbin , durgun olur dili.Varmayın üstüne...

Ardıma dönüp bakıyorum da,Dallarımı kıran rüzgarları bile affetmişim ama,Bir kendime uzanamamış elim ...
Kalp
KaIp
Per Mar 31, 2016 2:17 pm

Foruma git
Konuya git

İŞTE O AN ŞÜKRETMENİN TAM ZAMANI...

ŞÜKRETMEK

Biz yaşarken bazen öyle bir karanlığa sokarız ki kendimizi ,zorlanırız, çıkış penceresi bulamayız, umutlarımız sıcak suya atılmış buz gibi hızla erimiştir.Çözümler tükenmiş gibi gelir bize, ya maddi bir sıkıntıdan, ya bir kayıptan, ya bir ayrılıktan, ya da bir aşktan, düşmüşüzdür karanlığın en dibine. Bize öyle gelir o an. Çözümsüz, dipsiz, ipsiz bir bir karanlık kuyuda gibi hissederiz.İşte o an, o an durup fark etme anı, işte o an farklı düşünme anı, bizi çıkaracak olan düşünceyi yakalama anı. Unuttuğumuz bizi keşfetme anı, sahip olduğumuz bardağın dolu tarafına bakma anı.Görme özürlü insanı düşünüp, ışığa bakarak, gözlerimizi fark etme ve şükretme anı, bacaksız insanları düşünüp, bacaklarımızı fark etme ve şükretme anı, duymayan insanları düşünüp, sesleri duymanın ne olduğunu fark etme ve şükretme anı, hasta insanları düşünüp derin bir nefes alarak sağlıklı olduğumuzu düşünme ve şükterme anı, o andır.Sevdiklerimize bakarak bize verilen sevme duygusunu fark etme ve şükterme anı, sabah kalkıp yeni güne merhaba deme ve yaşadığımıza şükterme anı.Beterin beterini düşünüp olduğumuz duruma bakarak şükretme anı, işte o andır.Kendi küçük yaralarımız ve berelerimiz içinde boğulup isyan edersek, insanlığımızın ve insan olma mücevherine sahip olmanın hakkını vermiyoruz demektir. Düşünen varlıklar olarak bizler insan olma kudretine sahibiz, sahip olduğumuz değer, bizde ve düşüncelerimizde mevcuttur.Bir zavallı gibi ağlamak utandırmalıdır bizi ve kendimize gelmemizi sağlamalıdır. Işıklı pencereleri yeniden açma gücü, o kör çözümsüz, dipsiz, ipsiz karanlık kuyudan çıkma gücü içimizde mevcuttur.

Batan güneş için ağlamayın;Yeniden doğduğunda ne yapacağınıza karar verin...
KALP
KaIp
Sal Nis 05, 2016 4:15 pm

Foruma git
Konuya git

Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun...

Regaip Kandili

Regaip, üç ayların da habercisidir. Cenab-ı Allah bizlere böyle arınma, temizlenme ve kurtuluşumuza vesile olacak günler, geceler ve aylar ihsan ettiği için sonsuz hamd-ü senalar olsun. Recep ayı girdiğinde Hz. Peygamber(sav) şöyle derdi;- Allahım...! Recep ve Şaban'ı bize mübarek kıl ve bizi Ramazan'a ulaştır...!!!Mübarek üç aylar hepimize hayırlı olsun.Rabbim bu günleri ve ayları ümmeti Muhammed için hayırlara vesile kılsın inşaAllah...Ya Rabbi! Her Yerde Haddini Bilen, Gönül Aynasını Silen, Mahşerde Beraat Edip Yüzü Gülen Kullarından Eyle Bizleri..!! (Amin) 
Hakikat bagında GÜL olmak gerek,Mevla"yı zikreden "DİL"olmak gerek,Mevla bizi yaratmış "İNSAN" diyerek,İnsan olmak için' de "KUL" olmak gerek...Allah"a hayırlı KULAlemlerin efendisine, Hakiki ÜMMET olabilme ümidi & duası ile...

Kalp
KaIp
Per Nis 07, 2016 8:12 am

Foruma git
Konuya git

Bugünlerde herkes gitmek istiyor...

Bugünlerde herkes gitmek istiyor

Bugünlerde herkes gitmek istiyor.Küçük bir sahil kasabasına,Bir başka ülkeye, dağlara, uzaklara...Hayatından memnun olan yok.Kiminle konuşsam aynı şey...Herşeyi, herkesi bırakıp gitme isteği.Öyle "yanına almak istediği üç şey" falan yok.Bir kendisi.Bu yeter zaten.Herşeyi, herkesi götürdün demektir.Keşke kendini bırakıp gidebilse insan.Ama olmuyor.Hadi kendimize razıyız diyelim, öteki de olmuyor. Yani herşeyi yüzüstü bırakmak göze alınmıyor.Böyle gidiyoruz işte.Bir yanımız "kalk gidelim",öbür yanımız "otur" diyor."Otur" diyen kazanıyor.O yan kalabalık zira... İş, güç, sorumluluk, çoluk çocuk, aile,Güvende olma duygusu...En kötüsü alışkanlık.Alışkanlığın verdiği rahatlık,Monotonluğun doğurduğu bıkkınlığı yeniyor.Kalıyoruz...Kuş olup uçmak isterken, ağaç olup kök salıyoruz.Evlenmeler...Bir çocuk daha doğurmalar...Borçlara girmeler...İşi büyütmeler...Bir köpek bile bizi uçmaktan alıkoyabiliyor.Misal ben...Kapıdaki Rex'i bırakıp gidemiyorum.Değil bu şehirden gitmek, İki sokak öteye taşınamıyorum.Alıp götürsem gelmez ki...Bütün sokağın köpeği olduğunun farkında,Herkes onu, o herkesi seviyor.Hangi birimizle gitsin?"Sırtında yumurta küfesi olmak" diye bir deyim vardır; Evet, sırtımızda yumurta küfesi var hepimizin,Kendi imalatımız küfeler.Ama eğreti de yaşanmaz ki bu dünyada.Ölüm var zira.Ölüme inat tutunmak lazım,İnadına kök salmak lazım.Bari ufak kaçışlar yapabilsek. Var tabii yapanlar, ama az.Sadece kaymak tabakası.Hepimiz kaçabilsek...Bütçe, zaman, keyif... Denk olsa.Gün içinde mesela...Küçücük gitmeler yapabilsek.Ne mümkün.Sabah 9, akşam 18Sonra başka mecburiyetler Sıkışıp kaldık.Sırf yeme, içme, barınmanın bedeliBu kadar ağır olmamalı.Hayatta kalabilmek için bir ömür veriyoruz.Bir ömür karşılığı, bir ömür yani.Ne saçma...Bahar mıdır bizi bu hale getiren? Galiba.Ben her bahar aşık olmam amaHer bahar gitmek isterim.Gittiğim olmadı hiç,Ama olsun... İstemek de güzel.

Başka bir yer olmalı, insan içinNefes almaktan fazlasını yaşayacağı,Konuşmadan derdini anlatacağıYalnızca bakmasının yeterli olduğu,Çünkü baktığıyla gördüğünün her zaman aynı olduğuBambaşka bir yer…"
Kalp
KaIp
Cmt Nis 09, 2016 6:07 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Siz hiç duydunuzmu?

Emeğinize yüreğinize sağlık...

KaIp
Per Nis 14, 2016 12:20 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Nisan yağmurları şifadır...

Amin inşaAllah...

Bir nisan havası değil mi esen? 
zincirlere, kelepçelere inat, kanatlarımı açmak zamanıdır.......

//C. S. Tarancı//

KaIp
Per Nis 14, 2016 12:34 pm

Foruma git
Konuya git

Öldürmek illa bıçakla olmaz.Muhakeme zamanı...

SIRA SİZE GELMİŞTİR
(Muhakeme)

Birini öldürmek illa bıçakla olmaz, illa silahla olmaz, illa kanla olmaz. Öldürdüğünüz nefes alır ama ölmüştür. Öldürdüğünüzün kalbi atar ama aslında durmuştur. Öldürdüğünüzden kan akmaz ama kanı gözyaşı olarak akar, boşalır gözyaşları yağmurla inatlaşırcasına.
Üstelik hiç beklemediği anda, üstelik hiç beklemediği şekilde, ansızın, en çok dost bildiği, arkasında ki dağ olarak gördüğü kişi tarafından sol yanından vurularak öldürülür. Üstelik ölmeden ölür, üstelik baka baka öldüğünü seyrede seyrede ölür, üstelik ölümlerin en acısını yaşar ki en kötüsü budur.

Ve üstelik onu öldüren katil damgası ile yargılanmaz, bu acıyı artırır, bu acıyı sertleştirir.Sonra hiç umarsızca, sorumsuzca, tüm pişkinliğini içine sindirip dönüp sana bakar, aslında baktığı şey sen değilsin, kendi vicdanına hesap vermek için bahane kırıntıları aramaktadır.
Birini öldürmek illa boğarak olmaz, kanını akıtarak olmaz, kan yerine koyu bir buluttan boşalırcasına dökülen gözyaşıdır.
Sonra azizim gün gelir hesap döner ölme sırası size gelmiştir. Öldürdüğünüz şekilde ölürsünüz. Sol yanınıza felç girer yavaş yavaş ölürsünüz, öldüğünüzü seyrede seyrede siz ölürsünüz. Lakin sıra size gelmiştir. Lakin adalet tecelli etmiştir. Şimdi ister içinize ister dışınıza kan yerine gözyaşı akıtma sırası sizdedir.
Kimileri anlar, yaptığının hesabıdır bu, kimileri de anlamaz, bilmez ki her haksızlık, her adaletsizlik, her merhametsizlik içinde bir haksızlık, içinde bir adaletsizlik içinde bir merhametsizlik potansiyeli taşır.
Sizi öldüren de gelir sizi seyreder, ölmüş müsünüz diye, merakından değil aslında, yaptığı şey tıpkı bir zamanlar senin yaptığın gibi, kendi vicdanını kandırmaya bahane kırıntıları aramaktan ibarettir.
Sonra bir gün o da sol yanına aldığı ağır bir darbeyle öldürülecektir, ölmeden ölümü tadacaktır, farkında değil şimdi zafer kazanmış olduğunu sanan ve kendini kandırmış ama farkında olmayan bir komutan edasındadır.
Birini öldürmek illa bıçakla olmaz, illa silahla olmaz, illa kanla olmaz. Öldürdüğünüz nefes alır ama ölmüştür. Öldürdüğünüzün kalbi atar ama aslında durmuştur. Öldürdüğünüzden kan akmaz ama kanı gözyaşı olarak akar, gözyaşları yağmurla inatlaşırcasına boşalır.Mirza TAZEGÜL

"Kaçımızın İLK'İ kalmış bir sevgiliye?Kaçımızın dudaklarından iLK kez öpülecek?Kaçımızın hiç öpülmemiş,hiç dokunulmamış bir yeri var?Kaçımız,aynada kendimizle göz göze geldiğimizde hiç utanmıyoruz?Kaçımızın kalbinde çamur izi yok?Kaçımızın saçlarında kirlilikten bit bulaşmadı?kaçımız bu yazıda hırpalanmıyoruz,kaçımızın ruhu enkazdan farksız?"
Kalp
KaIp
Sal Nis 19, 2016 8:35 am

Foruma git
Konuya git

Gerçek Aşk

Gerçek Aşk 

"Aşk ile gönlünü kaptırdıysan Leyla'ya...gün gelir onun yüzünden bulaşırsın bir ...belaya. Bugün Seni Seviyorum deyip atlarsa boynuna, yarın olmasa'da birgün diyecektir haydi gülüm başka kapıyasesimi duyan yok mu diyerek isyan ederken dağlara, dağlar diyecek ki Ey İNSAN dönde bir bak aynaya pişman olup başladığın zaman kafanı taşlara vurmayaişte o zaman anlayacaksın gerçek aşk Leyla'ya değil yanlızca MEVLAYA"

Kalbimi ,Sen'inle Dinlendir Yâ Rabbim...Yoruyor Bu Dünya Kelimeleri...!
 Kalp
KaIp
Çar Nis 20, 2016 5:37 pm

Foruma git
Konuya git

Merhaba Çocuk...

Merhaba Çocuk

Merhaba çocuk aç gözlerinde ölümümü bekliyorsun Merhaba çocuk...... panzerler mi alacak canını Merhaba çocuk kirteliyorlar mı bedenini iğrençliklerle Merhaba çocuk gece sokakta mı yattın üşüyormusun Merhaba çocuk sokaklarda kırlarda vuruluyormusun Merhaba çocuk geleceğinde şifreli eğitimler mi sunuluyor sana Merhaba çocuk sefaletin koynunda bir hayat mı sunuluyor sanaMerhaba çocuk şimdi canlı ve cansız bedeninde o ışıl ışıl gözlerini kapama .Kaldır başını ve dimdik dur. Bu senin değil, ülkemin ayıbı. Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.Nazım HİKMET

Bunca acıyıBunca aşkıNasıl da sığdırmışsın yüreğineİstersen alKoy kendi ellerinleFırtınaları daSenYüreğin kadar büyüksünUnutma.
Kalp
KaIp
Pts Nis 25, 2016 12:10 pm

Foruma git
Konuya git

VE ALLAH KADINI YARATTI...

VE ALLAH KADINI YARATTI

Altıncı gün dolmak üzereydiVe Allah hala kadını yaratıyordu.Bir melek çıkageldi.Allah'a;- Ötekini, erkeği çok daha çabuk yaratmıştın, buna niye bunca zaman ayırıyorsun?diye sordu.Allah yanıt verdi:- Çünkü buna çok değerli, çok farklı özellikler katıyorum.dedi.- Örneğin yüzlerce parçadan oluşturuyorum.Ama yine bir bütün olmasını sağlıyorum.Bu yarattığım bir çok çocuğa aynı anda sarılabilmeli,Dünyanın her yerindeki çocukları kucaklayabilmeli.Düşen bir çocuğun kanayan dizini de,Yaralı bir yüreği de iyileştirebilmeli..Melek sordu:- Kaç eli, kaç kolu olacak?- Sadece iki.- İki el, iki kolla mı yapacak bu dediklerini…- Hepsi bu değil…Kendi yaralarını da kendi sarabilecek.Ayrıca günde 18 saat çalışabilir durumda olacak…Melek yaklaşıp kadına dokundu…- Onu çok yumuşak yapmışsın.- Yumuşak ama aynı zamanda çok güçlü.Gücünü ve kaldırabileceklerini hayal bile edemezsin…- Düşünmeyi de bilecek mi?- Yalnızca düşünmeyi değil.hem sağduyusunu kullanmayı,Aklıyla ve yüreğiyle muhakeme etmeyi,Hem de mücadele etmeyi,Düşüncelerini savunmayı,Sorun çözmeyi de biliyor…Bunların yanı sıra, uzlaşmayı da biliyor…Melek, kadının yanağına dokundu.Eli ıslanınca bu nedir diye sordu.Tanrı yanıtladı:- Buna gözyaşı denir.- Neye yarar?- Kendini ifade etmeye yarar.Acıyı, kuşkuyu, aşkı, yalnızlığı, onuru,Ama aynı zamanda sevinci ifade etmesine yarar…-Kadının kendini ifade biçimleri sonsuzdur:o, sevinci, mutluluğu ve aşkı yakalayıp ,Sımsıkı sarılmayı bilir…Haykırmak istediği vakit susabilir;Sustuğunda çığlığını duyurabilir;Öfkelendiği vakit gülümseyebilir,Ağlamak isteyince şarkı söyleyebilir,Mutlu olunca ağlayabilir,Korktuğu vakit gülebilir…O inandığı doğrular için sonuna dek mücadele eder;Haksızlığa karşı savaşır,Çözüm yolunu biliyorsa,‘Hayır’ yanıtını asla kabullenmez.- Amma çok marifeti varmış!- Arkadaşı doktora yalnız gitmesin diye ona refakat edendir.Korkan birini gördüğünde,‘Tut elimi korkma’ deyip,Elini uzatandır…Her düğün her doğum haberine mutlu olandır.Tanıdığı ya da tanımadığı amma kendine yakın bildiği her ölüm haberine kalbi kırılandır.Ama yine de yaşamı sürdürme gücünü kendinde bulandır…Çocukları daha çok yesin diye ‘ben zaten toktum’ diyendir…-Bir öpüş, bir sarılış, bir kucak açışla kırık,Ya da yaralı bir yüreğin onarılacağını bilendir…- Peki, bunun hiç mi eksiği ya da yanlışı yok?- Hiç olmaz olur mu?Var bir hatası:"Ne kadar değerli olduğunu unutur... 

Kalp
KaIp
Çar Nis 27, 2016 3:03 pm

Foruma git
Konuya git