195 sonuç bulundu

Geri dön

Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun.Dua Zamanı...

HAYIRLI KANDİLLER

Huzursuz musun, tat almakta zorlanmakta mısın ?Bir zamanlar, en çok zevk aldığın şeyler boş mu gelir oldu ?Aynı boşluk bakışlarında mı var ?İş yerin de sorun mu yaşamaktasın ?En çok sevdiğin dostunda mı yanlış yaptı sana ?Bir zamanlar hayaline kattığın eşin beklentilerine karşılık mı vermiyor?Hızla akıp gitmesine rağmen, sanki durmuş gibi mi zaman ?Her başın sıkıştığında, başını yaslıyacak bir omuz mu aramaktasın ?Nereye gidersen git, yinede ayni yerde misin ?Ağlıyorsun belki, ama niye ağladığın bile farkın da değil misin ?Pes etmek mi geliyor herşeye içinden ?Bağırmak haykırmak istemektesin belkide ?Ama yapsan sanki kimse duymayacak gibi mi ?Güneşin doğuşunun da batışının da bir anlamı kalmadı mı ?Kapkaranlik gecelerinmi kaldi yaninda ?İlk defa mı bu denli muhtaçlığını hissediyorsun bir anlamın ?Bir sevdanın, bir aşkın, bir huzurun, bir tadın ?Biliyorum arıyorsun ama bulamıyorsun herşeye çare olan o şeyi.Aramakla bulunmaz, ama aramadanda olmaz.Çaren uzak da değil aslında.Tam yanında, sana bakmakta, senin bulmanı beklemekte.Hadi şimdi kapat gözlerini, bir anlığınada olsa,Ver bütün benliğini, kapat ondan başka herşeye dünyanı,Yürekten bir ALLAH de…İçine çek o huzuru ve bırakma.Sen konuşma, sus yanlızca, bırak kendini, seni sana verene,ve şükret, hamd et, bak işte herşey geride,Bir tek kelimeydi ruhunun ilacı.Uzaklarda arama o sana şah damarından daha yakın,Ve unutma o sana annenden ve bütün sevenlerinden daha şevkat ve merhametli.Yüzüm yok af dilemeye diye düşünme.Şimdi ALLAH senden dua beklemekte…

Allah'ım Miraç gecesi Hürmetine,Benim dualarımı , Bana dua edenlerin duasını , Benden dua bekleyenlerin duasını Ve ümmeti Muhammedin dualarını kabul eyle.ALLAH'ım, Musa aleyhisselâm'a açtığın yollardan bize de aç, önümüze taş koymak isteyenlere fırsat verme, işlerimizi kolaylaştır ...
- Amin , amin , amin ...Hayırlı Kandiller
Kalp
KaIp
Pts May 02, 2016 10:04 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Beraat Kandılınz Mübarek Olsun...

Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun

İlahi BerâtımızaHuzurunda olmanın mutluluğu,affedici olmanın sevinciyle geldik sanaYönümüzü kaybettik ilahi,sende gayrı sevdaları barındırdık, sende gayrı deryalara daldık, amacı bırakıp, araçlarla eğlendik,Gönlümüzün beraatına…Sözümüzün esiri olduk,sensiz cümlelere kaldı dilimiz, ya hayrın sözü olmalıydık ya da sukutun duruşu. Ama beceremediklerimize onu da kattıkDilimizin beraatına…Bize bir dinlenme, bir teheccüd vakti kılmıştın geceyi. Karanlığın her şeyi örteceğini sandık, şafaksız aydınlıklar aradık. Uykulara saldık servetimizi, zifire boyandıkGecemizin beraatına…Göz güzeli arar, kalp ona yönelirdi, dile de söz düşerdi. Bakışımıza yandık, ateşlere düşüren göze kandık. Oysa görünenden de öte köy vardı, köz vardıGörerek imanın hazzına varmak dururken, görmüşlüğün hesabını veremez oldukGözümüzün beraatına…Neredeydin ey vakit, neredeydin ey gençlik sorularının muhataplığından korkarakVe hesabın dehşetinden saçlarımıza aklar düşürerek,Utanarak ilahiBoyun bükerek.Dergâhına yüzler sürerek,ağlayarakAğlatarak ciğerimizi, umudumuzu da alıp yanımızaSeni sevmelerimize de güvenerekGeldik huzuruna İlahiÖmrümüzün beratına…

Hayırlı Kandiller...
Kalp
KaIp
Cmt May 21, 2016 1:28 pm

Foruma git
Konuya git

Oysa mutluluğun sırrı belliydi sadece bir kelime...

AŞKLA GÜVENMEK 

Hani birini seversiniz ya, belli edersiniz ya ve karşılık bulursunuz ya, korkusuzlaşırsınız ya, dünyayı görmez olursunuz ya, siz artık siz olmaktan çıkarsınız ve başka biri olmaya başlarsınız ya, göğsünüzden bir hoşluk taşar tepenizden çıkar ya, işte o yaşamaya değer.O zaman siz, siz olmaktan çıkarsınız, dönüşürsünüz, bahar olursunuz, çiçek açarsınız, bitkiler sizde canlanır. Ayaklarınızı hissetmezsiniz, sorunlar umurunuz da değildir, sonlar da umurunuz da değildir.Gece ay sizde yakamoz olur, gündüz güneşle oynaşırsınız, sabahları umut dolarak kalkarsınız, onu düşünürsünüz, onda yaşarsınız, o oluverirsiniz. Heyecan, uykusuzluk yapar. Düşüncelerinizi o kapsar.Başka kimselere gözünüz körleşir, sadece o yanar dünyanızda, sabah şafak gibi aydınlanır siz de, siz kendiniz olmaktan çıkarsınız, mutluluğa dönüşürsünüz, sevince kesilirsiniz, başka hiçbir şey istemezsiniz, odağınız sevdiğiniz olur.Sonunda ne olacak diye düşünmezsiniz, rüzgarın her getirdiği koku onun diye sahiplenir, içinizin derinliklerinize çekersiniz. Bitmesin istersiniz, hiç bitmesin. Yaşamak sevince, yaşamak mutluluğa, yaşamak heyecan kasırgasına dönüşür.
Ve sonra biz hatalar yapmaya başlarız. Bitmesin diye kaybetme korkusu yaşamaya başlarız. İlk hataları o getirir. Ve devam ederiz hatalarımıza, bitmesin isteriz, onu kimse fark etmesin sadece benim olsun, ben yaşayayım istersiniz, değiştirmeye çalışırsınız kendinizce. Kıskanırsınız, kıskançlık duygusu yaşamaya başlarsınız, bu ise bize ikinci hatayı getirir.Ve hatalar, hatalar kasırgasına dönmeye başlar, duramazsınız artık, kısır döngüye kapılırsınız. Sağlıklı düşünemezsiniz, her yaptığınız hata, yeni bir hataya gebedir. Sorasınız kendinize ne güzeldi, ne oldu? Neden sevinç acı ve ıstıraba dönüştü?Geriye büyük bir acı, kırılmış kalplar ve atlatılması gereken ağır bir depresyon kalır size miras olarak.
Oysa mutluluğun sırrı belliydi sadece bir kelime ‘’GÜVEN’’ di. Kendine ve ona olan ‘’GÜVEN’’ di. Güven olsaydı, her şey başka türlü olurdu...

"Ayrılığın, özlemin, her şeyin bir hazzı var. Seni anmak da güzel; seni beklemek kadar!" Beklemekten vazgeçecek değiliz...Beklemenin bir dua olduğunu bekleyerek öğrendik biz...
Kalp
KaIp
Cum May 20, 2016 7:53 pm

Foruma git
Konuya git

Şu halde üzüntün niye ???

Üzülme

Üzülme...Daha önce çok şeye üzüldün; faydası olmadı.Çocuğun başarısız olunca üzüldün ; başardı mı ?Sevdiğin bir yakının ölünce üzüldün; canlanıp döndü mü?Ticarette zarar edince üzüldün; zararların kâra dönüştü mü?Üzülme !Felakete üzüldün; felaketler çoğaldı.Fakirlikten dolayı üzüldün; huzursuzluğun arttı.Seni sevmeyenlerin dedikodularına üzüldün; onları sevindirdin.Üzülme !Çünkü üzüntü ; sanaGeniş bir ev,Güzel bir eş,Bol bir servet,Yüce bir makam,Hayırlı bir evlat vermez!..Üzülme !Çünkü üzüntü;Saf suyu zakkum gibi acı,Gülü dikenli bir ot,Güzelim bahçeyi bir çöl,Nurlu hayatı da yaşanmaz bir hapishaneye dönüştürür.Üzülme !Ve haline şükret ! Çünkü;Sağlam iki gözün, kulakların, dudakların var.İki elin – kolun, ayakların, konuşan dilin var.Kendine güvenin ve sağlam bir vücudun var !.Üzülme !Ve haline şükret ! Çünkü;Sağlam bir inancın, bir dinin var.İçinde huzur bulacağın bir evin, bir ailen var.Yiyecek ekmeğin, içecek suyun, giyecek giysin var.Ve yanında huzur bulacağın insanlar var !.Şu halde üzüntün niye ???

Üzülme; kaybettiğin herşey başka bir surette bir gün mutlaka geri döner...  (Mevlana)
Kalp
KaIp
Çar May 25, 2016 1:48 pm

Foruma git
Konuya git

Re: İstanbul'un Fethi'nin 563.Yılı Kutlu Olsun

İstanbul'un Fethi'nin 563.Yılı Kutlu Olsun

Bir sonuçtur Fetih.Ve ilkin yüreklerde başlayan, yürek fethini tamamlayabilenlerin ulaşacağı kutlu bir müjdedir.Ona giden yollar; sabır, inanç, azim ve mücadele taşları ile döşelidir.
Önce reddetmektir; Sahibinden gayrı tüm beşeri ilah, ideoloji ve putları.Sonra teslim olmaktır; Alemlerin Rabbine..

Önce: "La İlahe"dirSonra: "İllallah"tır..
Şeyh Edebali dergahında yüreklerin pişmesidir.Ulubatlı Hasan cesareti ve adanmışlığın surlara çıkmasıdır.Uykusuz gecelerde yapılan, tahiyyat oturuşudur.Gece yarısı teheccütlerinin gözü yaşlı yakarışlarına verilen bir cevaptır."Yalnız sana ibadet eder ve yalnız senden yardım bekleriz" düsturunun harp meydanlarına inmesidir.Adanmış bir yaşantının, abidce sürdürülen bir ömrün son demidir.Nefsine teslim olmamış, Sahibinden gayrısına boyun bükmemiş, dünya ve içindekilere eteğindeki taşlar kadar değer vermiş yüreklerin, yedi düvele kafa tutmasıdırKabul olunmuş duadır fetih.Müjdelenmiş bir şafaktır.Ona ulaşabilmek için önce "yürek fethi"ni tamamlayanların, hasretli kucaklaşmasıdır.Seferle mükellef muvahhid yüreklerin, dünyada da eriştirilebileceği bir zaferdir.
Yönünü, önünü, gönlünü ilahi kelimetullaha bağlamış "Tevhidi Müslümanlar"ın, emri bil maruf ve nehyi anil münker uğruna neler yapabileceklerinin en güzel göstergesidir.
Mübarektir. Kutludur. Ardından getirilmesi gereken "kutlu nesil" bekleyişidir
Mehmet Deveci

Emeğine yüreğine sağlık arkadaşım, muhteşem bir paylaşım olmuş...
Kalp
KaIp
Pzr May 29, 2016 5:59 pm

Foruma git
Konuya git

Hoş geldin 11 ayın sultanı; Ramazan-ı Şerifimiz..

Hoş geldin 11 ayın sultanı; Ramazan-ı Şerif

Cennetin kapılarının açıldığı, 11 ayın sultanı; Ramazan-ı Şerifimiz mübarek olsun.Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayına kavuşturan Rabbimize şükürler olsun!Rahmetinle, bereketinle hoş geldin ya mübarek Ramazan.Hayırlara vesile olsun. Bugünİlk 'TERAVİH', ilk 'SAHUR', yarın ilk 'ORUÇ'Bizi RAMAZAN'a ulaştıranALLAH'a hamd olsun..Güzeldir Ramazan ayında Birlikte olmak ..Güzeldir Orucu birlikte tutmak El açmak ..Güzeldir Yaradana Bu ayda yakın olmak .
Peygamberimizin Ramazan Hutbesi
BismillahirrahmanirrahimEy insanlar!..Rahmet, mağfiret ve bereket ayı gelip çattı. O öyle bir aydır ki, Allah nezdinde ayların en faziletlisi; geceleri, gecelerin en faziletlisi ve saatleri, saatlerin en faziletlisidir.Ey insanlar!..Sizin canlarınız, yaptığınız amellerin rehinidir. O halde Allah’tan bağışlanma dileyerek canınızı rehinden kurtarın. Omuzlarınız, günahlarınızın ağır yükü altındadır; secdelerinizi uzatarak onları hafifletin.Bilin ki Hak Teâlâ bu ayda namaz kılanlara, secde edenlere azap etmeyeceğine ve kıyamet günü onları cehennem ateşiyle korkutmayacağına izzet ve celaline yemin etmiştir.Ey insanlar!..İçinizden kim bu ayda oruçlu bir mü ‘mine iftar verirse, Allah katında köle azat etmiş kadar sevap alacak ve geçmiş günahları bağışlanmış olacaktır.O sırada ashaptan bazıları dediler ki:“Ya Resulüllah, bizim hepimiz buna kadir değiliz.”Peygamber Efendimiz buyurdular ki:Bir hurmanın yarısıyla yahut bir içim suyla da olsa, oruç tutanlara iftar vererek cehennem ateşinden sakının. Gerçekten bundan fazlasına kadir olmayıp böyle yapana Hak Teâlâ bu sevabı verir.Ey insanlar!..Bu ayda kim huyunu güzelleştirirse, ayaklarının titrediği o günde Sırat ’tan kolay geçer.Kim bu ayda şerrini insanlardan uzak tutarsa, Allah kıyamette azabını ondan uzak tutar.Kim, bu ayda babasız öksüzlere şefkat gösterirse, Allah kıyamette ona merhamet gösterir...Kim, bu ayda kendi yakınlarına olan bağı sağlamlaştırır, onlara iyilikte bulunursa, Allah kıyamette onu kendi rahmetine kavuşturur...Kim, bu ayda yakınlarına iyiliği keserse, Allah kıyamette ondan rahmetini keser...Kim, bu ayda sünnet namazı kılarsa, Allah ona diğer aylarda kılınan namazların sevabını verir...Kim, bu ayda bana çok salâvat gönderirse, amel terazilerinin hafif geldiği günde Allah onun amel terazisini ağırlaştırır...Kim, bu ayda Kur’an’dan bir ayet okursa, diğer aylarda Kur’an’ı hatim edenlerin sevabına erişir.Ey insanlar!..Kim, faziletine inanarak ve karşılığını Allah'tan bekleyerek ramazan orucunu tutarsa, geçmiş günahları bağışlanırBu ayda cennet kapıları açıktır. Rabbinizden dileyin, dileyin yüzünüze kapanmasın...Ve cehennem kapıları bu ayda kapalıdır. Rabbinizden dileyin, yüzünüze açmasın.Şeytanları bu ayda bağlamıştır; isteyin Allah sizlere musallat etmesin.
Ramazan icin 50 Nasihat
1. Rabbini zikretmeyi unutma (özellikle sabah-aksam)2. Cok konusmayi birak3. Allahi bol tefekkür et4. Cok yemeyi birak5. Cok uyumayi birak6. Önemli olmayan randevuler yapma7. Mecbur olmadikca disariya fazla cikma8. Arkadaslarinla cok bulusmayi birak9.Gözlerini haramdan koru10. Dilini koru11. Hal ve hareketine dikkat et12. Dünyaliklardan uzak dur13. Giybeti birak14. Sünnet namazlari kilmaya calis (12 rekat)15. Misvak kullan16. Allaha tövbeni cogalt17. Akraba baglarini güclendirmeye calis18. Hergün sadaka vermeye calis19. Ana-babana iyi davran20. Niyet´lerine dikkat et ("Ameller niyetlere göredir")21, Yaninda hep Kurani ni tasi (is, okul, otob, u-bahn vs)22. iyi ameller edinmek icin motivasyonun yüksek olsun23.Zamanini internette ve tv basinda gecirmemeye calis24. Müslüman Kardeslerini dua larinda unutma25. Iyili emret/yapmaya calis, kötülügü nehyet/Uzak dur!26.Bütün günahlarinin bagisi icn yalvar27. Duha namazini 2 ila 8 rekat arasi kilmaya calis (Günes dogduktan45 dakika sonra baslar,ögle namazina 45 dakika kalincaya kadar devameder)28. Namazlarini mescid´de kilmaya calis29. Ezan ve Ikamet arasiinda cok dua etmeye calis30. Kurani kac kez okumak istedigine bir hedef koy (en az bir kez!)31. Hep ilk sirada namaza durmaya calis32. Teravih namazlarini kacirma33. Ezandan önce mescidde olmaya caliski Müezzinin söylediklerini tekrar edesin34. Imamla birlikte bitir teravih namazlarini, daha önce birakip gitme35. Eger kurani okuyamiyorsan mutlaka dinle36. Bir bardak su ile dahi olsa sahurunu yap37. Tefsir de okumayi ihmal etme38. Daima abdestli olmaya calis39. Cok konusma telefonda, kisa tutmaya bak40. Yemekl hazirlarken asiriya kacma41, Büyük alisverisleri ramazandan önce hallet42.Ramazinin 20.gününde tekrar yenile kendini ve gaza bas ibadet icin43. Itikaf´ta (mescide cekilme son on gün) bulunmaya calis bir günde olsa44. Kardesine gülümse ("gülümsemek sadakadir")45. gadabini öfkeni yut ve sabirli ol!!46. Agizkavgalari ve fiili kavgalardan uzak dur47. Allaha ümidini diri tut günahlarinin affi icin48, Her yaptigin ameli bilincinde olarak yapki sevap kazanasin, buokula/ise giderken bir SubhanAllah veya bir tebessüm olabilir49. Esine/ailene/akrabana/kardesine iyilik yap, beraber ramazanidegerlendirmeye calisin, bu beraberce asiri cesit yemekle iftar edinanlamina gelmez!50. Kendini zorla, kazanan sen olursun insallah

Sahabe Efendilerimiz(RA) Ramazana helalleşerekgirerlermiş ki oruçları kabul olsun. Oruçlarmızın ve tüm ibadetlerimizinkabul olması dileğiyle.Ramazan Ayımız Mübârek Olsun...
Kalp
KaIp
Pzr Haz 05, 2016 8:30 pm

Foruma git
Konuya git

İnsanoğlunun dünyaya zulmü!!

İnsanoğlunun dünyaya zulmü!!

''Bizde şu hayvanlar gibi özgür olsak''diyesim geliyor bazen.Sonra insanların her türlü özgürlükten rahatsız oldukları,hayvanlara bile bu hakkı vermedikleri geliyor aklıma.Ne rahatsız bir türüz biz böyle...
Kalp
KaIp
Cmt Haz 11, 2016 7:19 pm

Foruma git
Konuya git

Çocuklar ölmesin!

Çocuklar ölmesin! 

21. asrın yeni modası, Bomba modası. İadelisi, taahhütlüsü, Çocuk katili, akıllısı. Hepsi vahşi, hepsi katil. Tomahawk, crius, Misket, napalm. Bırak kullanmayı bunları Üretmek bile, Alçaklığın en alçakcası.İşte! Zifiri karanlığı aydınlatıyor, Bombalarıyla birileri. Ödettiriyor biri bedel, Bedel ödüyor birileri.Suçsuz yere tek bedel ödeyen, Çocuklar; Kimi, savaşın muharip olmayan şehidi. Kimisi de savaşın yetimleri.Bak! Mahzun bir çocuk. Belli ki çok korkmuş, Hep titriyor minik elleri. Memleketi müstemleke, Adı yetim. Benzemiyor anne eline, Emperyalistlerin soğuk elleri. Şanslı sayıyor kendini. Çünkü o, Mahallenin kurtulan tek çocuğu, Tek yetimi.Mutlu yaşasın diye birileri, Ölmemeli birileri. Hepsinden önemlisi; Olmamalı çocuklar; Ölen birileri.Ergül Sırkıntı

Ya kelebekler dünyayı gördükten sonra intihar ediyorsa...
Kalp
KaIp
Cmt Haz 11, 2016 6:44 pm

Foruma git
Konuya git

Günahkar bir sesleniştir bu... Hayırlı Kandiller...

Kadir Gecesi Kutlama

Allah’ım,günahkar bir sesleniştir bu.Günahların yükselemeyeceği yüce katınaŞanın ne yücedir Sen’in ki;Mülk elindedir..Ve Sen herşeye Kâdir’sin.Kudretin herşeye galiptir.Ve Sen çok bağışlayansın,Yedi göğü birbiriyle âhenk içinde yaratan sensin..Dünya semasını kandillerle süsleyensinSen’in ilmin en gizli işlerin bütün inceliğine nüfuz eder.Sen herşeyden hakkıyla haberdarsınHaberdarsın benden,dünümden,bugünümden ve yarınımdanBir ömrü işte böyle yele verdim, savurdumŞimdi pişman,perişan gelip duaya durdum..Geçmişi ve geleceği yüreğime aldım daKendimi avuttum,nefsimi unuttum..Kalbimin cennetinde nefsime uyan Âdem,O yüce dergaha gözlerimden seslenir,Ve Hz.Nuh,toplar kalbimde ne kadar duygu varsa,Nefsimin tufanından korumaya çalışır.Hz.İbrahim’in ateşe atıldığı mancınık yüreğimdedir benimKendisinden başka ilah olmayan Sübhan!Zalimlerden oldum ki merhamete muhtacımHuzuruna alsan da beni böyle perişanBenim hakkımda olan hükmün başımda tâcım..Evladının acısıyla yanan bir anne kalkıpUzatırsa detgahına titreyen ellerini,bu tevbemi sunuyorum o ellerle birlikte…Gecenin bir vaktinde,Herkes istediği ile,sevdiği ile hemhâlken,Yetim kalmış bir yürek sessiz sessiz ağlarken,Bakarsa bir an olsun yıldızsız gökyüzüne,Ve melekleri inleten edayla seslenip,“Allah ” derse derinden,Ve “lebbeyk” nidaları gelirse göklerinden,O öksüz haykırışa katıyorum tevbemi…Günahları yüzünden mahkum olur ya insan..Kimse görmesin diye,görüp gülmesin diyeKirlenen ellerini kapatır ya yüzüneVe günlerce acıyla inler inler yaVicdanından yükselen alev gibi bin sesleUykusuz gecelerin ışıdığı zamandaKaranlığın gökyüzüne yakın olduğu andaSecdelere kapanıp;“Ya Rabbi!Ben pişmanım,ben pişmanım Ey Rahman” diyerek geçer ya kendisindenO pişman baygınlığa sunuyorum tevbemi…Simsiyah ve pis köle diye hakaretler var Habeşlinin gözlerindeGüneş batmayı hiç bu kadar istememiştirKendisinden başka ilah olmayan Sübhan!Zalimlerden oldum ki merhamete muhtacımHuzuruna alsan da beni böyle perişanBenim hakkımda olan hükmün başımda tâcım..Çöl, serinliğe böylesine hasret duymamışVe bir taş pamuk kadar hafif olmayı bu denli istememiştirÇünkü bir Bİlal vardır ortada..Ve kucağında bir kaya..İnkar tekliflerine ızdırap yüklü o dil,taptaze bir ruhla cevabı dillendirir“Allah bir,Allah bir”Kumların üstündeki o simsiyah bedenden dökülen terlerle yıkıyorum tevbemi...      Dursun Ali Erzincanlı - Tevbe

Geldin de gidiyorsun ey ayların sultanı...Gelişinde sevindik, gidişinden hüzünleniyoruz.Allah'a bizden bahset.Güneşin en kızgın olduğu zamanlarda seni memnun şekilde ağırlamamızdan bahset.Bizden râzı ol ey Allah'ın mübarek kıldığı ay...
ALLAH'ım bu geceUnuttuklarımızı Hatırlat, Kaybettiklerimizi Buldur.Uzaklaştıklarımızı Yakınlaştır, Yanlışlarımızı DoğrultYoksulları Yoksulluklarıyla,Zenginleri Zenginlikleriyle Güzelleştir..Fazileti Aramızda PaylaştırYönsüz Kaldığımızda Yönümüzü,Yolsun Kaldığımızda Yolumuzu Göster..Dilimize Hayır Söz, Yüzümüze GüzellikVücudumuza Kuvvet Ver..Terazimizi Dengele,Yolumuzu Doğrult, Önümüzü Aydınlat..Hayırlı Kandiller...
Kalp
KaIp
Cum Tem 01, 2016 9:19 am

Foruma git
Konuya git

Ne hale geldik böyle...

Buda bir gerçek...

Ne hale geldik Milletçe...

Bu Vatanı sağcı ,solcu olsun Kürt ,Alevi olsun bölemeyeceksiniz daha fazla....

Herkes bi sussa artık ya!!!yorulmadınız mı hep aynı şeyi düşünüp aynı şeyi söylemekten? Herkes sadece bi işine baksa kısada olsa bi süreliğine.. Herkes düşünceleriini içinde tutup sadece izlese.. ilk görünenin hatta bazen tüm görünenin bile bilmek için yeterli olmadığını anlasa bi herkes...Herkes kendi düşündüğünün tek gerçek olduğuna inanmasa artık...Bi bilsek bazen ne yaparsak yapalım doğru bilgiye ulaşamayacağımızı bazen doğrunun tek olmadığını...Aslında belki herkes aynı şeyi söylüyordur ama gürültüden kimse kimseyi duymuyordur!! Hadi bi susalım hep beraber azıcıkkk 1 2 3 tıp!!
Kalp
KaIp
Pts Tem 18, 2016 9:22 am

Foruma git
Konuya git

ÇÜNKÜ BİZ İNSANOĞLUYUZ!

ÇÜNKÜ BİZ  İNSANOĞLUYUZ

Ne istediğimizi bilmeyiz çoğu zaman Babanın, tabutunu taşırken anlarız kıymetini Sevgiliyi elden gidene kadar sevemeyiz Mutluluk dibimizdedir kör olur göremeyiz. 
Biz insanoğluyuz!Rüyaya dost'dan daha fazla inanırız Bardak kırar gibi kalp kırar Doğruluk gün gibi ortadayken Yalanı arar bulmak için kıvranırız 
Biz insanoğluyuz!Gerçekten seveni nerdeyse döveriz Eğer kaçarsa nefret eden mutlaka yetişiriz Derdi varsa birinin, en uzağına gider İyi gününde, ondandaha fazla güleriz 
Biz insanoğluyuz!Anayı ölümüne yakın hatırlarız Paraya her şeyden daha fazla aşığız Ümitlerimiz daha yeşermeden koparır Sevgimizi gösteremez herkesten sakınırız 
Biz insanoğluyuz!Kötünün niyetini, iyinin şevkatini Ecel kapısı çalana kadar anlamayız Yardımı her şeyden çok bekler Küfrü ağızdan asla atmayız 
Biz insanoğluyuz!Rahatlığın en yücesi hep hayalimiz Darlıktan ders almak en zor işimiz Burnumuz kanasa isyan eder Kuru ekmek, zeytine şükretmeyiz ÇÜNKÜ BİZ İNSANOĞLUYUZ! ..
Atalay Demirci

Kalp 
KaIp
Pzr Tem 31, 2016 5:21 pm

Foruma git
Konuya git

''Dalgalar ne mi anlatır?

''Dalgalar ne mi anlatır? 

''Dalgalar ne mi anlatır? Her zaman anlatmazlar aslında...Dinlerler çoğu zaman. Duyduğunuz ses, ” yalnız değilsin, seni dinliyorumdur ” çok zaman.Sırdaştır onlar, en fazla martılarla paylaşırlar bildiklerini.Öyle çok şey bilir ki martılar; çığlıkları en çok da bu yüzdendir. Ezilmemek için bildiklerinin ağırlığı altında, çırpınır dururlar.Ve dalgalar konuşurlar siz sustuğunuzda.Gidenleri anlatırlar, umutları, sevdaları; yorgunlukları, bıkkınlıkları....
Dalgalar özlemi anlatırlar.....'

Kalp
KaIp
Çar Ağu 17, 2016 12:30 pm

Foruma git
Konuya git

Ben Karşılık için Sevmedim ki ...

BEN KARŞILIK İÇİN SEVMEDİM Kİ

Dün Gece , El Ayak Çekilince , Kurdum Mahkemeyi,Yargıladım Yüreğimi...!Aklım HAKİM.... Vicdanım SAVCI.... Duygularım TANIK... Yüreğim SANIK... Avukata Gerek Duymadık....Sordu Hakim; Nasıl Seversin Bunca Zaman Sen....? Boyun Büktü Yürek; Ah Bir Bilsen...! Duygular Kıpır Kıpır Söz İstediler....! Hakim Bey, Sevmek Hangi Yasada Suç....?Peki , Dedi Hakim..... Vurdu Yeniden Tokmağı, SEVDİĞİN KARŞILIK VERDİ Mİ BARİ....?YÜREK Yine Kırık, Yine Ezik..... BEN KARŞILIK İÇİN SEVMEDİM Kİ....!!!
 Kalp
KaIp
Çar Ağu 24, 2016 3:36 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Ben Karşılık için Sevmedim ki ...

Yeni yeni anlıyorum yorulduğumu

Yeni yeni anlıyorum yorulduğumu..Öyle eskisi kadar hevesli değilim bir çok şeye,Bazen şöyle bir dönüp bakıyorum da kendimeBaşına kadar çekip yorganı, konuşmadan günlerce uyumak isteyen bir ben var şimdilerde.. Koşturmalar, yıkılmalar, tekrar kalkıp '' hadi bir dahalar ''!Bir yerden sonra insan yoruluyor..Hayat işte her zaman yoğurtlu semiz otu kadar keyifli olmuyor..Maskelerde ağır gelmeye başladı zaten,Hele şu güçlü görünmek olanı yokmu büyük geliyor artık taşıyamıyorum ben.. Hem artık güçlü biride olmak istemiyorum!Zaten hiç bir zaman çok güçlü biride olmadım..Çok çaresiz bıraktılar ordan biliyorum.. 

Bazen de yıldızlar bakar, insanlar kayar hayatlarımızdan..
 Kalp
KaIp
Çar Ağu 24, 2016 3:44 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Çevremizdeki Ethem amcalara dikkat edelim...

Kestikleri kurbanın neredeyse bütün etlerini ‘No Frost’ dolaplarına dolduranlar yerine getirdiklerini zannettikleri bu kurban ibadetinden ancak 'No Sevap’ alabilirler.

Canım emeğine yüreğine sağlık...Hayırlı Bayramlar...

Kalp

KaIp
Pzr Eyl 11, 2016 9:33 am

Foruma git
Konuya git

Nasip... (Derviş ile Mevlana )

Derviş İle Mevlana

Camide zengin bir adamla bir derviş yan yana namaz kılıyorlardı. Birbirlerine olan yakınlıklarından dolayı ne okuduklarını ve ne dua ettiklerini duyuyorlardı. Derviş namazdan sonra ellerini açtı:” Ya Rabbi! Karnım çok aç beni şu yemek ve şu tatlılarla rızıklandır,” diye dua etti.Dervişin duasını duyan zengin adam, içinden şöyle geçirdi:” Bana duyurmak için sesli dua ediyor. Böyle yapmaktansa doğrudan gelip para isteseydi verirdim. Şimdi ona bir şey vermem.”Zengin adam böyle düşünürken derviş caminin bir kenarına çekilmiş ve uykuya dalmıştı. Az sonra camiye elinde tepsiyle bir adam geldi. Doğruca, uyuyan dervişin yanına giderek dervişi uyandırdı ve elindeki tepsiyi dervişe verdi.Derviş tepsinin üzerini açtı. Zengin adam geriden bu hadiseyi takip ediyordu. Tepside dervişin az önce duada istediği yiyecekler vardı. Derviş yemekleri yedikten sonra tepsinin üzerini örterek adama geri verdi. Bu işe hayret eden zengin adam merakla yemekleri getiren kişiye yaklaştı:” Arkadaş sen kimsin?”” Ben hamallık yapan biriyim.”” Bu adamı tanıyor musun?”” Hayır.”” Bu yemekleri kim gönderdi?”” Kimse göndermedi, ben getirdim.”” Peki tanımıyorsun da niye getirdin?”Anlatayım: ” Ben fakir biriyim. Hamallık yaparak geçimimi sağlamaya çalışıyorum. Yükünü taşıdığım zengin biri bana fazlaca para vermişti. Hazır elime geçmişken eşimin ve çocuklarımın istediği yiyecekleri yapmak için gereken malzemeleri alıp eve gittim. Eşim yemekleri yaparken ben uyuya kalmışım. Rüyamda Peygamber Efendimizi (s.a.v.) gördüm.” Bana buyurdular ki:– Şu camide bir veli var. Onun canı bu yiyecekleri istedi. O yemeği ona götür. Yiyebildiği kadar yesin. Kalanını da siz yiyin. Allah (c.c.) size bereket verir. Bunu yaparsan senin cennete girmene ben kefil olurum.Uyanır uyanmaz hemen tepsiyi buraya getirdim. Gerisini siz de gördünüz.”Zengin adam bu durum karşısında hayretler içinde kaldı ve hamala sordu:” Bu yemekler için ne kadar masraf ettin?”O zamanın parasına göre bir şeyler söyler. ” Şu kadar para ”” Sana yaptığın masrafın on mislini vereyim, bana kazandığın sevabın bir kısmını ver.”” Olmaz.”” Yirmi mislini vereyim.”” Olmaz.”” Elli mislini yok… Yok… Yüz mislini vereyim.”” Boşuna uğraşma. Ne verirsen ver yine de vermem. Bunun karşılığında Peygamber Efendimiz (s.a.v.) benim cennete girmeme kefil oldu. Bütün dünyayı versen yine de vermem. Eğer senin bu sevaptan nasibin olsaydı, bu iş sana nasip olurdu. Baksana, yan yana namaz kılmışsınız ama senin paran nasip olmamış.

Nasip...Diye birşey vardır ki ;iki cihan birbirine çarpsa o'ndan öte adım atılmaz !
Kalp
KaIp
Pzr Eyl 25, 2016 8:07 am

Foruma git
Konuya git

Siz hangi ayık kafayla onu göndermek istersiniz!"

Siz hangi ayık kafayla  onu geri göndermek istersiniz!"

Bir gece bir genç kör kütük sarhoş olur. Yola koyulur. Hz. Mevlana'nın hayır duasını almak için.Geceymiş geç saatmiş dinlemez. Evin kapısına gelir ve kapıyı çalar. Hz. Mevlana'nın talebeleri kapıyı açarlar. Gence ne istediğini sorarlar.Genç: "Mevlana'nın hayır duasını almak için geldim" der.Talebeleri: "Şu anda hocamız istirahat halinde ve saat çok geç. Daha sonra gel" derler.Genç ısrar eder ve "İlla onun hayır duasını şimdi alacağım gitmem" der. İnat eder ve gitmez.Hz. Mevlana gürültüleri duyar ve uyanır.Gelir kapıya ve "Ne oluyor, nedir bu gürültü" der.Talebeleri cevap verir:"Efendim sizin hayır duanızı almak için gelmiş bu sarhoş, bizde istirahatte olduğunuzu ve daha sonra gelmesini söyledik" derler.Mevlana şu cevabı verir talebelerine: "O gecenin bu vaktinde bizim yolumuzu bulmuş gelmişken, hem de kör kütük sarhoşken, siz hangi ayık kafayla onu geri göndermek istersiniz!"

Hz.Muhammed(sav) cenaze geçerken ayağa kalktı.-'Ya Resulallah yahudi cenazesidir' dediler.-'İnsandır' dedi.
Kalp
KaIp
Pzr Eyl 25, 2016 7:28 am

Foruma git
Konuya git

Eskici geldi eskici...

Eskici

Eskici geldi eskiciYıllarınızı alırımİlkbahar, kış , yaşanmış, yaşanmamışSonbahar, yaz ; yıpranmışsa da birazMevsimlerinizi alırımHey bayım ; sizElli yaşındasınız sanırımHanımefendi ; size kırk mı desemMum ekleyerek saydığınız yıllarınSöyler misiniz kaç yılını tam yaşadınız?Bitimine henüz birkaç adım kalmışkenGerinizde izi kalmış kaç adım bıraktınız?Hanımlar beylerSavrulurken her adımınız en ucuzunaSonuncusuna gelinmez mi sandınız ?Kalkınız...Okuduğunuz romanın son sayfasındaysanızEn azından o sayfayı kendi ellerinizle yazınızHaydi !! haydiiii… !!!Eskici geldiSilinip unutulmuş anılarınızıSavrulup uçmuş yıllarınızı alırımCeplerimde umutCeplerimde sevgiCeplerimde... papatyalarım..

Kalp

KaIp
Cum Ekm 14, 2016 9:05 pm

Foruma git
Konuya git

Boş ver be yaşı başı..!

Boş ver be yaşı başı

''Gönlün ne kadar şık sen ondan haber verŞöyle atıp koyu grileri-siyahları sabahtan,Sarı bir kaşkol atabiliyor musun boynuna,Ondan haber verKoyma bir kenara yüreğini...Bilirim yine yeşerecek bir çiçek bulursun bir dalda,Ama aklını kaybedecek kadar bir aşk varsa avuçlarında,Bırak aksın yollarına,Kimse inanmazsa inanmasınSen inan yüreğineHem ona geçmezse kime geçer sözün...takılmışsın yüzündeki gözündekiçizgilereO çizgilerin yüreğine nelerkazıdığını düşün...Boş ver be yaşı başı..!Kim tutar seni kim?Kendi yüreğinden başka kim...''Can Yücel

En derin yaralarla başlar en derin gülücüklerEn yüksek uçurumlardan düşerken öğrenirsin uçmayı...
Kalp
KaIp
Çar Kas 02, 2016 2:25 pm

Foruma git
Konuya git

Çok...

Çok

Çok dost olmasan, Çok olmazdı düşmanların da.Çok galip gelmek istemesen, Kimbilir böyle çok yenilmeyecektin.Çok gülmesen belki bir zaman, Böyle öç almazdı hayat; Ağlamazdın çok...Çok sevmesen, Çok özlemezdin.Çok görmesen, bilmezdin; Çok bilmesen, çok acıtmazdı hayat...Çok gitmesen yollara; Upuzun yollara, Böyle çok olmazdı dönüşün...
Bana öyle uzak durmasan, Sana böyle yakın olmazdım. Yanmasam, Kül kalmazdım...( ... )

Ve Sen Sevgili; Her sabah uyandığımda düşündüğüm ilk şey,Her gece zihnimde canlanan son şeysin...
Kalp
KaIp
Çar Kas 02, 2016 3:33 pm

Foruma git
Konuya git

Atamızı Anıyoruz...Arıyoruz...

10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma

57 yıllık yaşama 11 savaş24 madalya7 nişan13 kitap1 ülkeMilyonlarca özgür insan sığdıranVe Türkün kurtulan gururuBir liderden daha fazlası...Saat 9:05..Siren sesi.Kalbe ağır gelen bir sızı.Gözlere hücum eden yaş..
Atamızı Anıyoruz ,Arıyoruz..Rahmetle..

Ben Atatürk'çüyüm gururla söylüyorum tapmıyorum,minnet duyuyorum .Bizlere bıraktıklarını unutan nankörlerden hatta ve hatta senden nefret edenlerden değilim şükrediyorum...Ruhun şad olsun Atam...
Kalp
KaIp
Per Kas 10, 2016 8:26 am

Foruma git
Konuya git

Habersiz geleceksin bir gün biliyorum...

Habersiz geleceksin bir gün biliyorum

Kapımı çalmadan gireceksin içeri. Elimde işim,ocakta aşım,gözümde yaşıma bakmadan geleceksin. Ne haber vereceksin,ne davet edilmeyi bekleyeceksin…Dünya halen içimdeyken, heveslerim zirvedeyken, hiç bir işim bitmemişken geleceksin. Hazırlığım yok, umutlarım çokken, belki aç belki tokken geleceksin…“Biraz bekle”,”biraz dur”,”biraz geç kal” diyemeden, bir şeyler alamadan yanıma, yalnız kalınca bir kabirde neler gerekir? Onları dolduramadan valize, kimseyle vedalaşmadan, son taksitleri yatıramadan…Oğlumu son kez göremeden, kızımı öpemeden, son sözlerimi diyemeden geleceksin.İzin bile almadan, ”müsaitmisin” diye sormadan, yaşa başa bakmadan, son lokmayı yutmadan geleceksin.Anaları evlatsız, evlatları anasız, yiğitleri yarsız bırakansın sen. Gülüşleri yarım, sızıları derin bırakansın sen. Her yeni ölümle hayatın yalanlığını anlatansın sen.Kapıyı en çok çalan ama hiç beklenmeyensin. Davetliler arasında bulunmayansın. En çok görünen fakat hiç hatırlanmayansın.Hayallerim sensiz, planlarım sensiz, sensiz kalemim kağıdım, sensiz ekmeğim aşım…Biliyorum habersiz geleceksin birgün. Her şeye rağmen, tüm unutulmuşluklara, tüm aldanmışlıklara rağmen geleceksin. Yarım olan, tam olan neyim varsa alıp gideceksin.Kimseye bildirmeden en sessiz halinle geleceksin; ama giderken nice fırtınalar bırakacaksın ardında…Ansızın geleceksin bir gün,En güzel azalarımı çürütmek için, en tatlı varlığımı eritmek için geleceksin.Yanıma yalnızlığı vererek, bütün pişmanlıkları önüme sererek geleceksin… O ansızın, habersiz gelecek olanın şu an geldiğini düşün...Ve kalbini kırmaman gerekenleri düşün...Ve tüm sevdiklerimizden ayrılacağını düşün. ..Hesabını veremeyeceğimiz, yaptığımız veya yapmayı planladığımız iyi veya kötülükleri düşün...Ve Rabbimizin bize yapmamızı emrettiğini ne kadar yaptım...Ve Rabbimizin yasaklarından ne kadar sakındım...DE VE DÜŞÜN ...
Hadi herşey için geç değil..Hayatına yeni bir yön,hayır ve güzelliklere bir fırsat daha ver..Kendine bir fırsat ver...Bismillah diyerek başla...Yeniden merhaba de hayata,sevdiklerine...Hayatı verenin rızasını kazanmak için..Rabbim pişman olmayacağımız bir ölüm nasip etsin. Bizden razı olduğunda Ona kavuşmayı lütfetsin.Amin...

Ah be hayat;16.cüz gibi zor olsanda,17.cüzde rahatlatıyorsun.19.cüz gibi karışık olsanda bana bi yerde tanıdık geliyorsun.Yusuf Sûresi gibi telaffuz edemiyorum ama bazenRahman Sûresi gibi eğlenceli oluyorsun.Rabbim Bakara Sûresi gibi uzat ömrümüzü amaFatiha kadar öz olsun... Amin
Kalp
KaIp
Pts Kas 14, 2016 3:00 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Mor Salkımlı Sokak

Ya ruhu insanın 

Hala gelmeyeceklerini bildiğimiz insanları bekliyoruz. “ Unutmak ” denilen kavramın soğuk esintisinden kaçıyoruz. Neden unutmak ister ki insan sevdiğini? Öyleyse zorlamanın alemi yok. Özlüyoruz içten içe gizleyerek ya da bir şekilde dışa vurarak. İnsana en büyük ihaneti sahipsiz kalan anılar yapıyor, birden hortlayı veriyorlar en olmadık zamanlarda… ruhumuz acıyor. Bu sebepten gülüşlere aldanmamak lazımdır, ya ruhu insanın ? O da gülümseyebiliyor mu dersiniz ?

Tut ki dikenim...Hem de Kötü Bir Diken,Ama Nihayetinde, Güllerle Bir Aradayım! Hazreti Mevlana
Kalp
KaIp
Per Arl 01, 2016 8:00 pm

Foruma git
Konuya git

Ey Güzel Kadın, Evet sen...

Ey Güzel Kadın
Ey Güzel Kadın,Evet sen..Buradan bu satırları okuyan sana sesleniyorum. Ne kadar kıymetli olduğunun farkında mısın? Içinde tüm dünyanın ruhuna iyi gelecek özel şifalı bir pırıltı taşıdığının ve kutsallığının farkında mısın?Haydi kalk ve aynaya bak. Gözlerinin içine önce sen bak. Kendi gözlerinde gördüğünün ötesinde kutsal güzelliğini görebiliyor musun? Gücünü, zerafetini ve değerini görebiliyor musun? Ancak sen kendine açık bir cesaretle bakabilirsen bir başkasının gözlerine de aynı açıklıkla ve utanmadan bakabilirsin.Silkelen. Omuzların düşmesin artık. Doğrul. Agresif zırhını çıkar. Bırak artık tutunma öfkene. Izin ver yanındaki kırılgan naif yumusaklığını görsün. Zırhınla dolaşmaktan yorgun düşmedin mi? Öyleyse izin ver; şu an tam şu an kim varsa yanında görsün gerçek seni. Yaralarını gizliyorsun çünkü bunların seni zayıf göstereceğinden korkuyorsun. 'Zayıf' görünmekten çok korkuyorsun. Bilir misin ki o yaralar seni sana yaklaştırdığı için derin saygıyı hak ederler. Bilirmisin ki o yaralar senin cesaretinin nişanıdır. Seni, zayıf göstermek yerine kırılganlığının içinde gücünü hatırlatırlar.Kendini düzeltmeye çalışmadan, kendinin hatalarını bulmaya veya telafi etmeye çalışmadan bir gün geçirebilir misin? Yeterli olduğunu gerçekten kabul edebilir misin? Sadece olan halin ile kendini sevebilir misin? Başkalarından sevgi talep etmeyi bir kenara koyup kendini tüm hallerinle sevebilir misin?Dişi Bilgeliğin kendini düzeltmeye, sürekli tamir etmeye çalışmadan, olanın içinde derinleşip muhteşem dönüşümünün kendi zamanında ve akışında hal bulmasına izin vererek kadın olma hakkını kendine tanımandır.Sen. Evet 'Sen'. Çok 'güzelsin', herşeyin ile 'yeterlisin' ve çok 'kıymetlisin'.Ve Özgürsün..Kendini sev. Bedenini sev. Güzelliği yaşamına davet et. Kutsallığını onurlandır. Duygularına, gözyaşlarına izin ver. Sesine sahip çık. Sesim 'Sesin' olsun..

Dinle, ne diyor kalbinAceleye mahal yokSes bekler seniSessizliği beklersen.Ses çeşmedir çünküSessizlik mermer.Böyle çizilmiş yolun.Ya ses olacaksın çeşmedeYa mermerde sessizlik.
Kalp
KaIp
Çar Arl 07, 2016 8:52 pm

Foruma git
Konuya git

Hayırlı Kandiller..

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Ya Rabbi,Rükuda bükülen beller hürmetineZikrinle dönen diller hürmetineSecdeye kapanan başlar hürmetineAşkınla sızlayan kalpler hürmetineGecelerde dökülen yaşlar hürmetine Seherde açılan eller hürmetineBu mübarek günde sana yönelen kalpler hürmetine Ya Rabbi,Geceyi gündüze kavusturdugun gibi Ülkemizi aydınlığa kavuştur Ya Rabbi,Mazlumların hürmetine zalimlere fırsat verme zalimleri EL-KAHHAR isminle Kah-ru perişan eyle Ya Rabbi, Askerlerimizi, Polislerimizi, Vatanımızı, Milletimizi, Devletimizi Muhafaza eyle Ya Rabbi
Amin...

Başaramayacaklar!Bu milleti bölemeyecekler!Ümmeti omuzlanmamızı engelleyemeyecekler!"Bir ölür bin diriliriz" anlayışını sahip bir milleti yenebileceğinizi mi sanıyorsunuz?Şu asla unutulmasın "LA GALİBE İLLALLAH!"
Kalp
KaIp
Pzr Arl 11, 2016 8:21 am

Foruma git
Konuya git