195 sonuç bulundu

Geri dön

Bazen gitmek istiyor insan çok uzaklara...

Susuyorum Artık

Ne keyifle okuduğum şiirler ezberimde, Ne de bağıra çağıra söylediğim şarkıların sözleri. Dalgın gözlerle,yürüdüğüm caddelerde kayboluyorum… Sonsuz bir inatla sarıldığım radyodan gelen o harika melodilerinde tadı yok. Peki ya o yağmurda, iliklerime kadar ıslanmalarımı kim çaldı benden? Bilmiyorum! Susuyorum artık… Sustukça susuyorum. Sustukça, üzerime gelen insanlardan kurtarmak için ruhumu,Suskunluğuma sarılıyorum. Ama yine de saplanıyor yüreğime bazı kelimeler. Bazıları da acıtıyor üstelik… Sessiz geceler benim için sığınılan bir liman sanki.Kendimi bulup bulup kaybettiğim karanlıkta, Şöyle bir uğradığım kelime hazinem de bir anlam ifade etmiyor.Düşünüyorum da,bu güne kadar hep; gibi yazmışım, Gibi okumuşum, gibi söylemişim ve en önemlisi; gibi sevmişim… Elbette hiçbir şey, ben ol deyince olmaz. Bunu biliyorum ama zaman da geçiyor hızla. Tükenmez sandığım bütün sözler bitiyor ve Ben de yavaş yavaş tükeniyorum… Onca yıldan sonra; Hayata dair ne kaldı ki elimde? Kocaman bir hiç! Öyleyse neden bunca çaba, neye bunca isyan… Öyle anlamsızki yaşadığım hayat. Her şey az sonra gerçekleşecekmiş gibi duruyor, Elimi uzatıyorum tutmak için, kayboluyor. Benim dışımda kopuyor bütün kıyametler Ve ben kendime uyan bir kıyamet beğenmiyorum… Kalbime bir kurşun sıkacak gönüllü katilimi arıyorum Ya da yüreğime su serpecek elin sahibini… Toprağa ateşi düşürecek, Denizi yakamozlarla süsleyecek sesin sahibini… Artık basit şeyler bekliyorum yaşamdan. Örneğin, kimselerin bilmediği sırlarım olmalı ölürken… Kimselerin gitmediği sokaklarım olmalı… İçimi kanatan özlemlerle yaşlanıp, Sonra da sessizce gitmeliyim bu dünyadan. İşte yine susuyorum; Siyah bir geceye dönüyor her anım Ve okuduğum her şiir kanatıyor yaralarımı. İçimdeki çocuk ölüyor… Yalancı gülümseyişlerle beni ciddiyete çağıran insanları da önemsemiyorum. Elimden kayıp gidenlerden korkmadığımı bilmiyor ki hiç biri… Ve ben tüm bu savaşa, Bu isyanlara Bu karanlığa ses çıkartamayarak yine susuyorum.Artık acımıyor canım tüm bu hain yaralarıma rağmen. Umut,yaralı bi güvercinin kanatları altında ölürken. Ben ölümlerden ölüm Sevdalardan, sevda seçemeden, Son nefesimi,Sana gönderiyorum...

Bazen gitmek istiyor insan çok uzaklara. İçine attıklarının silinmesi için. Aklının durulup, yüreğinin dinlenmesi için. Ve varlığıyla mutlu edemediği insanların, yokluğunda kıymetini bilmesi için. Bazen mesafeye ihtiyaç duyuyor insan, tekrar kendine gelebilmesi için...
Kalp

KaIp
Cum Tem 07, 2017 11:59 am

Foruma git
Konuya git

Siz Sevmeyin Beni...

RABBİM BİZLERİ KORUSUN

Bazen beni kimse sevmeyecekmiş gibi hissediyorum.Sonra Rabbim geliyor aklıma,gülümsüyorum...Rabbim, yarattığı insanı hiç sevmez mi?Sever elbette,insanlar gibi değil ki o.Sevgisi büyük onun, şefkati yüce onun.İnsanlar gibi değil ki,insanlar kötü, insanlar acımazsız, insanlar şefkatsiz, insanlar yalancı, insanlar kindar.Rabbim öyle mi?Rabbim sever.Rabbim korur.Rabbim gözetler hep.Bırakmaz yabancı ve yalancı gözlere...Varsın kimse sevmesin beni.Ben severim, beni sevmeyenleri.Rabbim seviyor ya beni,Siz sevmeyin beni.Ben seviyorum, beni sevmeyenleri...Çünkü Rabbim,Bana sevmeyi emretti.Biz konuşuyoruz onunla, siz bilmiyorsunuz bizi.Bilseniz Rabbin size yakınlığını,Sizde seversiniz, sizi sevmeyenleri...

Kalp, İman ile ; Acı, Sabır ile; Ve dil, Dua ile güçlenir ..Kendini anlatmak için yorulma;Kalbi en iyi ALLAH bilir. .
Kalp
KaIp
Cum Tem 07, 2017 1:27 pm

Foruma git
Konuya git

Nasıl da yalnızlaşıyoruz giderek...

Muhakeme Zamanı

Nasıl da yalnızlaşıyoruz giderek..Nasıl da yabancılaşıyoruz birbirimize..Biz miyiz bu insanlar;Bu konu komşu,Bu arkadaş, eş dost,Bu mahalle, Bu sokak,Bu çoluk çocuk, ana baba,Bu kardeşler biz miyiz ?Biz ne hale geldik böyle ?Mal davası, mülk davası derken,kardeşin kardeşle ölümlük olduğu..Benlik, senlik kavgaları yüzünden yuvaların,Menfaatler yüzünden dostlukların bozulduğu..İnternetti, televizyondu, hazır gıdaydı derken komşulukların unutulduğu..Bırakın omuz omuza, göz göze gelmeye insanların korkar olduğu..Sanırsınız ki parayla satılıyor küçücük gülümsemeler, günaydınlar, bir kuru merhabalar..Herkesin burnu Kaf Dağı'nda, oysa herkes sadece bizim gördüğümüz kadar; Bilmiyorlar, başımızı çevirsek, hiç yoklar ..!Ne yazık ki miras karşılığı sevilir oldu ana babalar.. Ve yalan oldu gerçek sevdalar..Eskiden bir bakıştan, bir gülüşten titrerdi yüreklerimiz..Şimdilerde ise kızın fiziği, oğlanın para pul fizibilitesiyle doğru orantılı oldu sevgilerimiz..Ne olacak sanki, iki gün gönlümüzü eğler, heyecanımız bitince de, yeni heyecanlara doğru çeker gideriz..Kısacası öğütürüz biz,İnsanı,Aşkı,Sevdayı,Vefayı,Dostluğu,Arkadaşlığı..Yolumuza çıkanı, hatta çıkmayanı..İnsan kazanmak değil harcamak en kolayı..Sanırım hep katkılı gıdalar yüzünden bunlar, Ya da internet mi acaba neden,Ya da zayıflayan imanlarımız?Belki de giderek kaybolan vicdanlarımız,Ya da öğütülmekten un ufak olmuş insanlığımız..!

Kıymet bilmeyen insanlarla sınanıyoruz... Sabır da yoruldu artık, Kırgınlığımız ondan...
Kalp
KaIp
Cum Tem 14, 2017 5:08 pm

Foruma git
Konuya git

Sen benim hüzün yanımsın...

SEN BENİM VAZGEÇEMEDİĞİMSİN

Sen benim hüzün yanımsın.Söküp atamadığım umut çiçeklerini gömdüğüm toprağımsın.Bahar gelir yeşerir diye yağmur, çamur, kar kış demeden suladığımsın.Olur da bir gün açarsın diye beklediğim sevdamsın.Sevda çiçekleri açar mı bilinmez ama umuduna umudumu bağladığımsın...!
Tutkumsun belki de...Nedenini hiç bulamadığım ya da kendime soramadığım, sorsam da hiç bir cevap alamadığım.Görünmez bir güç çekiyor beni sana adeta.Savunmasız kalıyorum.Aklımdan geçen bütün düşünceleri bırakıp ta bir kenara, yüreğim ne diyorsa onu yapmaktan korkuyorum...Başa dönmekten korkuyorum.Böyle değildim ben oysa...Ne varlığınla başa çıkabiliyorum, ne de yokluğunla.Sensizliğe alışıp, bitirdiğimi zannederken seni bende...Aslında her gün yeniden başlıyorum sana...

Ruhlar aynı duygularda, aynı görüşlerde birleşince, benim canımla senin canın bir oldu. Bizde bulunan şu iki can, ikisi de bir oldu, bir can oldu."" Hz. MEVLANA ""
Kalp
KaIp
Çar Tem 19, 2017 12:29 am

Foruma git
Konuya git

Kendinizi dinlemeyin...

Kendinizi dinlemeyin

Kendinizi dinlemeyin: Beyninizde buluttan nem kapan, vesveseli, geveze ve drama seven bir teyze oturuyor. Onu dinlemeyin. He deyin geçin. Müzik açın, kitap okuyun. Su, yatağını bulur efenim! Yarın ne giyeceğinizin planı bile bazen tutmuyor, hayatınızın geri kalanını planlamak nasıl bir ukalalık.! Kendinizi rüzgara bırakın, akıntıya karşı yüzmeyin.Ne yerseniz yiyin: Asla yediğiniz tavuğun özel hayatında neler yaşadığını öğrenemeyeceksiniz.Ne kadar gezdi dolaştı, ne kadar pinekledi, ne stres yaşadı bilemeyeceksiniz. İçtiğiniz sütün kaynağı olan inek ne yedi, emin olamayacaksınız. Ekmeği, şekeri filan azaltın ama gerisini bırakın dağınık kalsın. İçtiğimiz sütün nereden geldiğiyle ilgili duyduğumuz endişe, sağlığımıza o sütten çok daha fazla zarar veriyor, o noktaya geldik..!Dünyanın her yeri feci, bir şey kaçırmıyorsunuz: Türkiye’nin çivisi çıktı, gidelim buralardan diyenlere: “Nereye yav, karpuz keseceedik..?” Hakikaten, öncelikle bir düşün, seni neresi istiyor.? O isteyen yeri sen istiyor musun, yani ilginiz karşılıklı mı? Bütün bunlar tamamsa, bir de bak bakalım orası buradan daha mı güvenli? Emin misin? Bence o kadar abartma, dev kararlar verme. Gurbetçilere gurbetin ne demek olduğunu bir danış, dinle. Sonra da çık bir dolaş, vapura bin gez, bir çay iç, açılırsın..Gülse Birsel

"Coşku duy! Öyle çok neden var ki: Çiçekler açıyor, kuşlar ötüyor, güneş gökyüzünde parlıyor, bunlar için kutlama yap! Nefes alıyorsun ve hayattasın, bilincin açık, bunu kutla!"
Kalp
KaIp
Sal Ağu 01, 2017 5:15 pm

Foruma git
Konuya git

Ulaşınca herkes sever seni...

Sadece Sevdim

Sabah ezanları bozarken...Şehrin sessizliğini...Ben'ise hala seni düşünmekte....Seni özlemekteyim..Aklımda sana dair keşkeler...Cevabını kendime veremediğim...Cevapsız bir kac soru...Ve....Kimseye anlatamadığım...Çaresizliğim ve sensizliğimle....Başbaşayım....
Hani...Öyle aklıma...Gelip gitmelerinde olmasa...Belki alışırdım sensizliğe...Canımı yakmaz acıtmazdi...O zaman yüreğimdeki cam kırıkları...Gölgesinde avunmazdım yokluğunun...Boğazıma düğümlenmezdi kelimeler...Kuytulara gizlemezdim kendimi...Sonum olmazdı sessizliğim...Gezip dokunduğun yerlerde...Aramazdım...Bıraktığın kokunu...Ayak izlerini..

Ulaşınca herkes sever seniBen ulaşamayınca da sevdimYıldız tozu gibiyken senYa da Kaf Dağı çiçeğiOlsun dedim ne yapayımYatıp en erken uykularaRüyalarımda göreyim diyeKarıştırıp varlığını yokluğunaYokken de varmışsın gibi sevdim..
Kalp
KaIp
Pzr Ağu 20, 2017 9:52 pm

Foruma git
Konuya git

Acıyı sevmekmiş meğer seni sevmek...

ACIYI SEVMEKMİŞ MEĞER SENİ SEVMEK

Uzak durmak zorundaysan sevdiğinden..Cehennem düşer yüreğine ..!Ne Zordur Ayrılık...Ölmek için dua Edersin YARADANA ..Ama, ölmek bile yazılmamıştırAlnına ...! Tıpkı sevdiğinin yazılmadığı gibi ..İnadına yaşayacak inadına sevecek,İnadına da acı çekeceksin ki ayaktaDurmayı güçlü olmayı ve olgunlaşmayıÖğreneceksin..Geçer mi diyorsun...? Geçmez içimdeki sevdan hiç bitmez...
Acıyı sevmekmiş...Seni sevmek...Ve aldırmadan zamana...Sabahları beklemekmis...Ve umutsuzca seni...Ve bir o kadarda çaresiz...Düşünüp özlemekmiş bedeli...Acıyı sevmekmiş meğer seni sevmek...Acıyla yaşamakmış bir ömür boyu...Huzunle beklemekmis omrun geri kalanını....Ve bir umut ışığı karşısında...Hep gelir diye beklemekmis...Seni sevmek...

Adı Sevda İşte...Kolay Olmuyor... Acıyor... Acıtıyor... Yakıyor... Kanatıyor... Sızlıyor... Vazgeçilmiyor...Diş Ağrısı Gibi, Zamansız Tutan Bir İnce Sızı...Adı Sevda...Kokusu Tarifsiz, Henüz Keşfedilmemiş Çiçeklerden, Usulca Yayılıyor Etrafa...Ve Farkında Olmadan Sarıyor Hücrelerini...!!! Yerleşiyor En İnce Damarlarına Sinsi Bir Virüs Gibi...Çözümü Zor Bilmece Ama Sadece İki Hece...Renginde Hem Hüzün Var Hem de Tutku...Hem Acı Var Hem de Coşku...Belki Bu Yüzden Rengi Gül Kurusu...Yani, Ne Onunla Oluyor Ne de Onsuz...Tıpkı, Senin Gibi...
Kalp
KaIp
Pts Ağu 21, 2017 11:28 am

Foruma git
Konuya git

Hazır mısınız sonunda ölüp ölüp dirilmeye ?

RAZI MISINIZ BÜTÜN  BUNLARA

Tam göğsünüzün ortasında bir yeriniz acıyacak... Evinizin sizi içine sığdıramayacak kadar dar olduğunu farkedeceksiniz... Sokağa fırlayacaksınız... Sokaklar da dar gelecek... Tıpkı vücudunuzun yüreğinize dar geldiği gibi... Ne denizin mavisi açacak içinizi, ne de pırıl pırıl gökyüzü... Kendinizi taşıyamayacak kadar çok büyüyecek, bir yandan da kaybolacak kadar küçüleceksiniz... Birileri size birşeyler anlatacak durmadan... "Önemli olan sağlık"... "Yaşamak güzel"... "Boşver, herşey unutulur"... Siz hiçbirini duymayacaksınız... Gözyaşlarınızdan etrafı göremez hale geleceksiniz... O'ndan ölmesini isteyecek kadar nefret edecek, az sonra kollarında ölmek isteyecek kadar çok seveceksiniz... Hep O'ndan bahsetmek isteyeceksiniz... "Ölüme çare bulundu" ya da "Yarın kıyamet kopacakmış" deseler başınızı kaldırıp "Ne dedin?" diye sormayacaksınız... Yalnız kalmak isteyeceksiniz... Hem de kalabalıklar arasında kaybolmak... İkisi de yetmeyecek... Geçmişi düşüneceksiniz... Neredeyse dakika dakika... Ama kötüleri atlayarak... O'nunla geçtiğiniz yerlerden geçmek isteyeceksiniz... Gittiğiniz yerlere gitmek... Bu size hiç iyi gelmeyecek... Ama bile bile yapacaksınız... Biri size içinizdeki acıyı söküp atabileceğini söylese, kaçacaksınız... Aslında kurtulmak istediğiniz halde, o acıyı yaşayamak isteyeceksiniz... Aksini iddia edenlerden nefret edeceksiniz... Herkesi O'na benzetip... Kimseyi O'nun yerine koymayacaksınız... Hiçbir şey oyalamayacak sizi... İlaçlara sığınacaksınız... Birkaç saat kafanızı bulandıran ama asla O'nu unutturmayan... Sadece bir müddet buzlu camın arkasından seyrettiren... Bütün şarkılar sizin için yazılmış gibi gelecek... Boğazınız düğümlenecek, dinleyemeyeceksiniz... Uyumak zor, uyanmak kolay olacak... Sabahı iple çekeceksiniz... Bazen de "Hiç güneş doğmasa" diyeceksiniz... Ne geceler rahatlatacak sizi ne gündüzler... Ölmeyi isteyip, ölmeyeceksiniz... Belki çivi çiviyi söker diye can havliyle önünüze çıkana sarılmak isteyeceksiniz... Nafile... Düşüncesi bile tahammül edilemez gelecek... Rüyalar göreceksiniz, gerçek olmasını istediğiniz... Her sıçrayarak uyandığınızda O'nun adını söylediğinizi farkedeceksiniz... Telefonun çalmasını bekleyeceksiniz... Aramayacağını bile bile... Her çaldığında yüreğiniz ağzınıza gelecek... Ağlamaklı konuşacaksınız arayanlarla... Yüreğiniz burkulacak... Canınız yanacak... Bir daha sevmemeye yemin edeceksiniz... Hayata dair hiçbir şey yapmak gelmeyecek içinizden... O'nun sesini bir kez daha duymak için yanıp tutuşacaksınız... Defalarca aradığı günlerin kıymetini bilmediğiniz için kendinizden nefret edeceksiniz... Yaşadığınız yeri terketmek isteyeceksiniz... O'nunla hiçbir anınızın olmadığı biryerlere gidip yerleşmek... Ama bir umut... O'nunla birgün biryerlerde karşılaşma umudu... Bir umut sizi gitmekten alıkoyacak... Gelgitler arasında yaşayacaksınız... Buna yaşamak denirse... Razı mısınız bütün bunlara...? Hazır mısınız sonunda ölüp ölüp dirilmeye? O halde aşık olabilirsiniz!

Kalp
KaIp
Pts Eyl 11, 2017 9:00 pm

Foruma git
Konuya git

Hadi kır zincirlerini..

KIR ZİNCİRLERİNİ

Yokluğunun fark edilmediği,varlığına değer verilmediği,başkalarının senden daha çok önemsendiği,yüzünün gülmediği yerleri ve insanları sahiplenme sakın...

Sadece başkalarının hayatlarını kolaylaştırmak için varsan,ve sadece senin fedakarlıkların sonunda güzel sözler duyuyorsan,yani yaptıklarınla takdir ediliyor, yapmadıklarınla eleştiriliyorsan eğer,işte o zaman sessizce kır zincirlerini,yüreğini topla ve tüm acılara elveda de.çünkü ne senden bir tane daha var,ne de yaşayacağın ömürden !..

''İyi ki varsın''ların,''İyi ki vardın''lara dönüştüğü Dünya burası.Ne bekliyorsunuz ki..??
Kalp
KaIp
Pzr Eyl 17, 2017 8:16 am

Foruma git
Konuya git

Aldırmıyorum...Ben buyum...

Aldırmıyorum

Aldırmıyorum...Kim ne düşünmüş ne söylemiş hakkımda umurumda değil.Dört dörtlük değilim elbet kimsenin de olamayacağını biliyorum.Herkesle konuşabilecek kadar fikrine saygılı,kendi söylediklerimin ardında duracak kadar tecrübeliyim diyorum.Öyle dürüstlük, yalan, samimiyet,kimse beni anlamıyor naralarıyla da dolaşmıyorum etrafta.Çünkü biliyorum en az onlar kadar benim de yanıldıklarım,güvenini kırdıklarım,samimiyetsiz olduklarım var.Herkesin yaşadıkları farklıyken,sen şu'sun ben bu'yum gibi hayatı sadece ben biliyormuş havasına da bürünemem.Her insan farklıdır,her insan yanılmıştır.Her insan kişiye göre doğru kişiye göre yanlıştır çoğu zaman.Aldırmıyorum yani.Kim sevmiş kim sevmemiş yada o şöyle biriymiş...Kim ne derse desin.Ben buyum.Olduğum gibiyim yani.Artık nasıl kabul ederseniz...

Kendini bulmak, başkalarının seninle ilgili ne düşündüklerinden kurtulmaktır.

Çocuk gibiyim şimdi,Aklımda anne nasihatları...İyi arkadaşlar ediniyorum kendime...Ağlamak yok,Düşünce, kalkıp siliyorum dizlerimi, geçiyor…!!
Kalp
KaIp
Pts Ekm 02, 2017 10:32 am

Foruma git
Konuya git

Yürüyorum ardıma bakmadan...

Yürüyorum

Yürüyorum ardıma bakmadan,Yıllara ve yollara aldırmadan.Her durakta bir kalp kırığı karşılıyor beni,Kalbim acıyor ama ben aldırmıyorum.Her dağın ardında bir hasret rüzgarı,Savruluyorum ordan oraya.Adresi belirsiz mektuplar biriktiyorum sarı sandıklarda asırlık.Geçip gidiyor ömrüm,

Yürüyorum ardıma bakmadan.Yıllara ve yollara aldırmadan.Yüreğim yangın yeri,Ama üşüyor ayazda kalmışçasına.Kalp denilen sırlı kutuda saklı,Söylenmemiş tüm sözlerim.
Yürüyorum,Kalbimin feryadını duymadan,Yıllara ve yollara aldırmadan.

Öyle allı morlu düşlerim yoktur benim.Güneşe bakarım,Kalbimdeki karanlıklara inat.Hep bir gözyaşı vardır,Kirpiklerimde sakladığım mücevher misâli.Öyle allı morlu düşlerim yoktur benim.Biraz papatya kokusu,Biraz çay buğusu..
Kalp
KaIp
Çar Ekm 18, 2017 8:32 pm

Foruma git
Konuya git

CEP TELEFONU OLMAK İSTERDİM..

CEP TELEFONU OLMAK İSTERDİM

Karı ve koca bir akşam yemeklerini bitirdikten sonra, yorgun argın oturma odasına geçerler. Kadın ilkokul öğretmenidir. Öğrencilerine verdiği ‘ne olmak istersiniz’ başlıklı kompozisyon ödevini notlandırmak için masaya geçer. Kocası da eline cep telefonunu alıp, koltuğuna yerleşir. Nihayet yorgun bir günün ardından dinlenebilecektir.Kadın, tüm kompozisyonları notlandırıp işinin bittiğini düşünürken, kenarda kalmış bir ödevin gözünden kaçtığını fark eder ve not vermek için okumaya başlar.Kağıtta yazansa şudur:'Benim dileğim, akıllı bir telefona dönüşmektir. Dileğim bu çünkü annem ve babam telefonlarını gerçekten çok seviyorlar.Annem ve babam sadece telefonlarına dikkat gösterirler, hatta bazen de beni unuttukları olur.Annem ve babam işten yorgun döndüklerinde, vakitlerini telefonlarıyla geçirirler, benle değil. Önemli bir işle meşgul olsalar dahi, eğer telefonları çalarsa, anında yanıt verirler. Ama aynısını benim için yapmazlar, ağlasam bile…Annem ve babam cep telefonlarında oyun oynarlar, benimle değil. Telefonda konuşurken, heyecanla yanlarına gidip bir şey paylaşmak istesem, hemen beni susturup, yanlarından gönderirler. Bu yüzden cep telefonu olmaktır, dileğim. Çünkü belki de ancak o zaman beni telefonları kadar severler.’Kadın göz yaşları içerisinde kompozisyonu okur. Kocası sorunun ne olduğunu sorar, kadın ödevi kocasına verir. Adam hızlıca okuduktan sonra hangi mutsuz öğrencisinin bu kompozisyonu yazdığını sorar.Ancak ondan sonra kadın, bu fazladan ödevin nereden çıktığını anlar. Çünkü o fark etmeden araya konmuştur. “Kompozisyonu yazan öğrencilerimden biri değil” diye cevap verir kadın. “Onu yazan oğlumuzmuş”

"Kendine sanal duygular kurgulayan, sonra bunları yaşamak sanan koca kalabalık değil miyiz artık; nemize lazım gerçek bizim!"
Kalp
KaIp
Pzr Ekm 22, 2017 12:40 am

Foruma git
Konuya git

Re: Dostlar Mekanı Okey Salonumuz 8.kuruluş Yılı Kutlaması..

Kutlama

Hayırlı olsun Hayal adminim daha nice 8 senelere..Dostlar mekanı okey lobinizde emeği geçen herkese sevgiler..Turnuvada da arkadaşlara başarılar iyi eğlenceler dilerim...Dostça, sevgiyle kalın..

KaIp
Cum Ekm 27, 2017 9:31 pm

Foruma git
Konuya git

Her gidiş yaralar kalbi...

Her gidiş yaralar kalbi

Her gidiş insanı yeni bir duruma hazırlar aslında; Yitirdiklerimizle insanızdır biraz da!.. Ters gibi geliyor ama öyle işte... Yitirdiğimiz her değer yeni şafaklara uğurlamaz mı biziElimizin çukurunda sıkı sıkıya tutamayız ki suyu Zaman da böyle işte parmak aralarından akıp gidiyor!.. Birinin gidişine çok üzülecek kadar sevmek ne güzel bir şey!.. Bu kadar insan hissetmek kendinidaha da güzel!.. Öğrendiklerimin biriktirdiklerimin sağlamasını yapıyor zaman gidişlerle terk edişlerle bırakışlarla!.. Bir de gitme duygusu var ki hepimizin içine önceleri misafirsonra ev sahibi yaptığımız o gitme duygusu!.. Bazen gitmek onu çok sevdiğini kanıtlamaktır!..
Her gidiş yaralar kalbi, Ve her giden bir parça götürür sol yanından. Gidenler için nede kolaydır, Öylece ömründen çekip gitmek. Oysa bilmezler ki, Kalanların yüreği yarımdır. Bilmezler ki, Gün kurusu sabahlar doğar artık, Nevbaharın üzerine. Sarı sonbaharı erken yaşar yürek. Hazân yaprakları sarar gönül bahçesini. Gidenler için nede kolaydır, Ömür sayfasından silinip gitmesi. Oysa kalanlar hep yarımdır sol yanından. Hep eksiktir kalbinin bir parçası. Ve kalanların tek ümidi, Hasretin vuslâta dönüşmesidir.

Sonra, üzmeye kıyamadıklarımız,bir daha üzer mi diye korkar olduklarımız olur.Gözümüzden bile sakındıklarımız,“Gözüm görmesin! ” diye haykırdıklarımız olur.Sayelerinde gülebildiklerimiz,darbeleri sayesinde gülemediklerimiz olur.Dünya hali işte! Halden hale…Olur da olur.Bu hallerde yine olan bize olur…
Kalp
KaIp
Per Kas 02, 2017 1:53 pm

Foruma git
Konuya git

Mevsim Son Bahar Aylardan Kasım ve Özledim Seni..

Özledim

Mevsım sonbahar ,aylardan kasım....El'ayak çekilmiş ...Şehir susmuş çoktan...Benimse...Yine icimde bir yerlere ' sen ' yağdı...Sensizlik çöktü üstüme.....Ve birazda özledim galiba...Umarsızca dolaşıyorum....Şehrin alaca'karanlıgında.....Çiğ düşmüş yüreğime üşüyorum.....Kabz'ediyor yokluğun bir'yanımı...Ruhum dar geliyor bedenime.....Sıgmıyorum şu koca şehre...Kapı kapı her sokakta seni arıyorum...Seni sevmek benim hakkım...Eşikte koyma ne'olur....Mevsim son bahar aylardan kasım...Yüzüme yansımış yalnızlığım ve..Mutsuzlugum.öyle diyor dostlarım....meğer ne çok sevmişim senı.....Ne çok yanmışım...Mevsim son bahar aylardan kasım...Yorgun düşmüş bedenim...Taakatımde yok biliyorum...Ama yinede direniyorum.....Gücüm yettiğince zamana...Ağaçtaki son yaprak misali...Meydan okuyorum pervasızca...Güneşimi gizleyen karanlıklara....Gönlümde kopan fırtınalara...

Saatlerden sensizliği sonsuzluk geçiyor ,Hava soğuk,Üşüyor kalbim.Beyaz bulutlar yağıyor avuçlarıma,Bir hüzün kaplıyor ruhumu.Anlıyorum ki;Kalbim kalbini özlemiş...
Kalp
KaIp
Pzr Kas 05, 2017 2:31 pm

Foruma git
Konuya git

Kar yağsa bugün tüm aşklara...

Kar  Yağsa

Kar yağsa bugün tüm aşklara. El ele tutuşsa tüm sevdalılar kar tanelerinin iç içe geçmesi gibi…Sevişse ruhlar bütünleşse birbirleriyle; ağaçların üzerinde elele tutuşan buz damlaları gibi… Bunalan tüm aşklar uçussa gökyüzünde sonsuzluğa yelken açar gibi. Kaçışsa uzaklaşsa tüm düşmanları aşkın ,kardan korkan korkaklar gibi. Özgür kılsa kar tüm aşkları tıpkı kendi gibi…
Kar yağsa bugün tüm aşklara. O minik yıldız taneciklerine yüklense tüm aşkların günahları. Temiz tertemiz olsa tüm aşıklar. Tıpkı kar tanelerinin masumiyeti gibi… Kar yağsa bugün tüm aşklara…Silip süpürse tüm ümitsizlikleri yoklukları yoksunlukları tıpkı yerlerdeki tüm pislikleri süpürdüğü gibi. Kaplasa üzerini kalın beyaz bir örtüyle tüm acıların; tıpkı evreni kapladığı gibi… Beyaza boyasa tüm siyahları yüreklerdeki tıpkı evlerin damlarını apak yaptığı gibi…
Kar yağsa bugün tüm aşklara…Yok etse bütün mesafeleri lapa lapa yağan kar tanecikleri. Nasıl öpüyorsa sevdalı bir dudağı ücra bir köşede öyle öpse dünyanın öbür ucundaki sevgiliyi. Silse zamanı yeryüzünden tıpkı ona kapılan yüreklerdeki fırtınayı dindirdiği gibi. Camları buğulandırırken nazlı endamıyla silse gözlerdeki buğuyu tüm saflığıyla…
Kar yağsa bugün tüm aşklara. İlk defa güneşin sarı kolları kucaklamasın sevgilerini diye dua etse sevgililer. Erimese karlar hiç aşkın üzerinden kalsa bembeyaz bir düş gibi. Işık değil aşk ısıtsa sevgilerini. Teslim olsalar doğanın kara teslim olması gibi aşka tüm aşıklar…
Kar yağsa bugün tüm aşklara. Zamansız bir zamanda…Ertelememeyi öğretse sevdalılara. Nasıl ki karı izlemek için beklenmez; siz beklerken o lapa lapa yağan tanecikler bir anda diner ; öyledir aşk da bekletmeye gelmez küser gider…
Kar yağsa bugün tüm aşklara…Uçsuz bucaksızlığın sihirli alemine kapılan tüm aşıkların dilindeki kilitler çözülse. İçinde buz olmasa aşıkların hüzünleri kar olup yağsa sevdalılarının üzerine. Kapatsa gözlerini tüm sevenler kar yağarken ve kar ile özdeşleşse bembeyaz bir masumiyetle…Kar yağsa bugün tüm aşklara lapa lapa yıldız yıldız bembeyaz düşlerle…Kar yağsa tek bir kez olsun tüm aşıkların yüreğine aynı anda; aynı kardan aşkı yaratsalar tipiye dönen beyaz tanelerle…

Kar taneIeri gibi yaşıyoruz şu sıra. Birbirimize değmeden ayrı ayrı eriyerek.
Kalp
KaIp
Cum Kas 24, 2017 8:09 pm

Foruma git
Konuya git

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun...

BABAYI TANIDINIZ MI? 

3 oğlu ve 4 kızı olan bir BABA vardı. İlk oğlu 2 küsür yaşındayken vefat etti. 2 ci oğlu 1.5 yaşında vefat etti. 3 cü oğlu 17 aylıkken daha sütten kesilmeden vefat etti.

İlk kızı evlendi ama daha 28 yaşındayken vefat etti. 2 ci kızı da evlendi. Ancak daha 21 yaşındayken O da vefat etti. Sonra 3 cü kızı evlendi. O da 27 yaşında vefat etti. Kız ve erkeklerden hayatta sadece tek bir kızı kaldı.
Oğullarının isimleri: *Kasım, *Abdullah*İbrahim idi.
Kızlarının isimleri:*Zeyneb, *Rukiyye ve*Ümmü Gülsüm'dü.
  Babanın Fatıma'dan başka çocuğu kalmadı.
  BABAyı tanıdınız mı?
  BABA, AHMED-i MAHMUD-U MUHAMMED MUSTAFA Sallallahü aleyhi ve sellem
 Başına bir sıkıntı gelince o babayı hatırla...
❤ İşte O Allah Resulü Sallallahü Aleyhi ve Sellem'in doğduğu mübarek gece 29 kasımı 30 kasıma bağlayan bu geceyi Kutlu Doğum Gecesi olarak idrak edeceğiz.
EY RABBİM!Güzel SEN'sin.Eşsiz kusursuz olan SEN'sin.Seven sevdiren SEN'sin.Sevmeyi öğret bu fakir kullarına inşaAllah. Amin.
ALLAH VE MELEKLERİ O'NA SALAT ve SELAM EDİYOR
ALLAHÜMME SALLİ ÂLÂ SEYYİDİNA MUHAMMED'İN VE ÂLÂ ÂLİ SEYYİDİNA MUHAMMED
Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

Dua; üç harf kadar küçük, içine her şeyi sığdırabilecek kadar büyüktür. Rabbim hayrimiza olan tüm dualari kabul etsin.
Kalp
KaIp
Çar Kas 29, 2017 3:05 pm

Foruma git
Konuya git

İnsan en çok kimi severse ona kırılır...

Yara derinse Allah Kerimdir

İnsan en çok kimi severse ona kırılır...En çok sevdiğine yarım kalırsın her zaman. En çok onun eksikliği kırar kolunu kanadını. Kimi en çok seversen en büyük tavizleri ona verirsin, en çok ona küser, onu affedersin...Haklı bile olsan özür dilersin saçmasapan bir tartışmada. En büyük kavgaları kendi içinde verir, en çok ona susarsın...Kaybetmek istemezsin çünkü... Dilinin ucuna gelir onca şey, ama birbir hepsini yutarsın.Sırf onun için!Sırf o kırılmasın, aman o üzülmesin, aman incinmesin diye diye kendini harcar bitirirsin...Sonra bir bakmışsın gitmiş...Hem de tek kelime etmeden, bittiğini bile söylemeden gitmiş...Şimdi sen söyle, hiç acımaz mı insanın içi? Kahrolmaz mı?Üzülmez mi verdiğin onca tavize, ziyan olan onca emeğe?Üzülür ya, elbette üzülür...Ama sen yine de içini ferah tut.Senin bile unuttuğun tüm hesapları hatırlayan biri hep var.Bir gün elbet bütün hesaplar görülür...Sükut bürünmüşse dillere yara derindirYara derinse Allah kerimdir...

Ah gönlüm...Aşka düşmek, sevda çekmek senin neyine.Belkide haddin olmayan birini sevdiğin içindi bunca çektiğim cefam.Sığmadın sığmadın bir yüreğe...Akrebi kırık yel kovanı bozuk bir saat gibi...Sen hep onda durdun...Onda vuruldun...
Kalp
KaIp
Pts Arl 11, 2017 11:09 pm

Foruma git
Konuya git

Duyuru:''CANDOSTLAR '' 101 lobisi açılmıştır...

Yeni lobimiz CANDOSTLAR 101 Lobisi sizlerle...

Sanalkahve .com bünyesinde yeni ''CANDOSTLAR 101 ''lobisi açılmıştır arkadaşlar hepiniz yeni 101 lobimize davetlisiniz..Dostluğun kardeşliğin adresi sanalkahve yeni 101 lobisinde bol eğlence ,hoş sohbet,güzel dostluklar,eğlenceli vakitler sizleri bekliyor...Değerli admin ve adminelerimizle seviyeli güzel bir ortamda buluşmak istiyorsanız  adres''CANDOSTLAR 101'' lobisi ...

Lobimizin Yeri

Lobimiz 

Ve bazen de; seninle konuşmak iyi geldi, diyebileceğin birisi olmalı.Biri olmalı varlığını daima bildiğin kendini güvende hissettiğin. Biri olmalı üzülme üzülürüm diyen biri olmalı hayatınızda.
Güzel dostluklar lobimizde sizleri bekliyor...

CANDOSTLAR '' 101 LOBİSİ

CANDOSTLAR 101 LOBİSİ  HAYIRLI UĞURLU OLSUN BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZA
KaIp
Pts Arl 18, 2017 7:41 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Duyuru:''CANDOSTLAR '' 101 lobisi açılmıştır...

CANDOSTLAR 101 LOBİSİ 

RİCA EDERİM PERİ ADMİNİM..

KaIp
Sal Arl 19, 2017 5:30 pm

Foruma git
Konuya git