195 sonuç bulundu

Geri dön

Re: Şampiyon GALATASARAY ...!!!

Ormanların ve ligin KRALI başka söze gerek varmı ki 

KaIp
Çar May 27, 2015 6:06 am

Foruma git
Konuya git

Re: Şampiyon GALATASARAY ...!!!

2 KUPA TEK ŞAMPİYON... 

HELAL...

KaIp
Per Haz 04, 2015 5:32 am

Foruma git
Konuya git

Türk Kadını Çekicidir...

Türk Kadını Çekicidir;İşe başlarken besmele çeker,Kendini naza çeker,Altını gümüşü kendine çeker,Alışverişte başı çeker,Yüz çifti olsa da vitrindeki o ayakkabıya iç çeker,Bekarken abisinden çeker,Evlenir kaynanadan çeker,Yapılanları sineye çeker,Ama aldatılırsa korku filmi çeker,Kağıttan bigudi yapar fön çeker,Gecenin bir yarısı canı tatlı çeker,Hamarattır;mutfağa girdi mi ziyafet çeker,Kibrit kutusu kadar peynirle açlık çeker,1,5 İskenderin yanına diyet içecek çeker,Anadır doğum sancısı çeker,50 yaşında bile olsa evladının kulağını çeker,ATM den parayı elini siper eder de çeker,Eninde sonunda annesine çeker,Sağlam laf sokar şimşekleri üzerine çeker,Başa çorap örer kenarına tığla zincir çeker,Kavga esnasında saç çeker,Gölgesinden hızlı terlik çeker,Şifacıdır;sırta bardak çeker,Demir eksikliği,vitamin eksikliği en çok da ilgi eksikliği çeker,Çoluk çocuğa karışınca çok şeyden elini eteğini çeker,Evladına kızdığında bilgisayarın fişini çeker,Eve geç gelen sıpayı sorguya çeker üstüne fırça çeker,O eteğe gireceğim diye göbeği içine çeker,Topuklu ayakkabılar yüzünden halayda,yağmurlu havada,yokuşta patinaj çeker,Güne gittiği gün hazımsızlık çeker,Geç gelen kocaya zılgıt çeker,6.hisle yapılan tüm "yaramazlıkların"röntgenini çeker,Tek kaşı kaldırmak suretiyle ihtar çeker,Sabrı taşarsa bombanın pimini çeker,Dişle tır çekmekte neymiş,dişini tırnağına takar evin bütün yükünü çeker,Kıymetinin anlaşılacağı günü iple çeker..

Kalp
KaIp
Pts Haz 08, 2015 11:20 am

Foruma git
Konuya git

KADIN İSTERSE SIĞDIRIR...

KADIN İSTERSE SIĞDIRIR

Küçücük odaya bir sürü eşyayı, Minicik kavanozlara renk renk reçelleri, Bir su bardağına denizi..Kol çantasına eczaneyi, bijuteriyi, aile resimlerini..Bir rujuna bir geceyi sığdırır, Bir elbiseye bir anıyı, bir şarkıya hıçkırıklarını...Bir bakışa şehveti, bir dokunuşa şefkati sonra. Bir yürüyüşe umursamazlığı,Bir dudak büküşe dayanılmazlığı, Bir gülüşe unutulmazlığı..Bir sigaraya efkarını, bir kahveye sırlarını, Bir susuşa çığlıklarını..Bir erkeği bir ömür kalbine ve yatağına sığdırır, Bir bebeği karnına ve tüm hayatına..Kadın isterse herşeyi sığdırır da..Bir kendi sığmaz, sığdırılamaz nedense şu koca dünyaya...

Sevgiler...Kalp 
KaIp
Pts Haz 22, 2015 11:21 am

Foruma git
Konuya git

Şehitlerimiz Geliyor...

Şehitlerimiz Geliyor

Yıldızını parlat, güneşini yakAçıl ey gökyüzü, şehitlerim geliyorCenneti Âlâ’yı lûtfeyledi HakKat kat yarıl, yol ver, şehitlerim geliyor

Bulutuna söyle yas bağlamasınIslanmasın koçum, gök ağlamasınKuşların ötüşüp can dağlamasınGoncamı aşkla der, şehitlerim geliyor

Alnına şehadet damgası basmışBoynuna şefaat mühürü asmışBöyle gelen yiğit has oğlu hasmışYollarına gül ser, şehitlerim geliyor

Nur inmiş yüzüne, seyre doyulmazGören hangi yürek o an bayılmazBirbiri ardınca ikram, sayılmazLebinde şerbet var, şehitlerim geliyor

Süreyya selamın versin şahanaFirdevs kapıların açsın ol hanaSığamaz arslanım yedi cihanaYeryüzü ona dar, şehitlerim geliyor

Sırtında delinmiş kanlı parkasıÇıkarıp giyecek atlas hırkasıMelekler kolunda teşrif fırkasıHuzura bekler Berr, şehitlerim geliyor...

KaIp
Pts Ağu 03, 2015 11:04 am

Foruma git
Konuya git

Re: Şehitlerimiz Geliyor...

Ağlama Anne

Anne ,Oğlun Öldü Deseler,Al Bayrağa Sarsalar,Gurur Duy, Oğlum Şehit DeAğlama Anne...9 Çocuk Doğurdun, 9 Asker Oldular9 Asker 9 Oğuz Soydular1 İnin Adını Şehit Koydular,Başını Dik Tut Ağlama Anne... Elimde Silahımla Nöbet Tutmadım MıDağlarda Hainlere Kurşun Sıkmadım MıGece Gündüz Hasretinle Yanmadım MıHakkın Çok,Ağlama,Hakkını Helal Et Anne...Yaşarken Gariptim, Ölürken Şehit,Yaşarken Yalnızdım, Ölürken Ordu,Selam Edin Nazlı Yare,Nazı Bize Şerbet OlduKavuşmadan Şehit Oldum Ağlama Anne...Bin Canım Olsa Şu Vatana Feda Olsun,Al Bayrağın Yanına Silahım KonulsunNamustur Bayrağım Başımda DursunAl Bayrağı Görünce Gurur DuyAğlama Anne
KaIp
Pts Ağu 03, 2015 11:10 am

Foruma git
Konuya git

Re: Şehitlerimiz Geliyor...

Bayrak
 “ O şiir bir daha yazılamaz. Onu kimse yazamaz. Onu ben de yazamam. Onu yazmak için o günleri görmek, o günleri yaşamak lazım. O şiir artık benim değildir. O milletin malıdır. Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.” - Mehmet Akif ERSOY -

Bayrağın Rengi Şehitlerin Kanı…Bayrak namus, bayrak şeref, bayrak şan,Bayrağın rengi şehitlerin kanıdır, asil kan,Alçakların en alçağıdır bayrağa dil uzatan,Bayrak namus, bayrak şeref, bayrak şan…Vurulup tertemiz alnından, şehit yatanlar,Allah’ın katındadır, uğrunda kan akıtanlar,Canınız cehenneme bayrağa dil uzatanlar,Bayrak namus, bayrak şeref, bayrak şan…

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. 

Tüm Şehitlerimze Allahtan Rahmet , Ailelerine ve yakınlarına sabır dilerim...
Kalp 
KaIp
Pts Ağu 03, 2015 11:26 am

Foruma git
Konuya git

Re: ''' VATAN SEVGiSi '''

Üşüyorum Anne

Annem
Bu gün hava çok soğuk mevzideyim Gecenin bir yarısı, Sanki bir şeyler olacakmış gibi içime düştü bir sızı Sanki bu bir ayrılık acısı.

Hava soğuk üşüyorum anne çok üşüyorum. Birden ölümün soğukluğu sardı tüm bendenimi, Görüyorum uzakta olsa, sarmışlar etrafımızı, Dört bir koldan pusu kurmuş kahpeler annem.
Koparacaklar dalını, kıracaklar kanadını. Kahpece vuracaklar evladını. Üşüyorum anne sanki iliklerime kadar, buz tuttu bedenim. Bu toprak vatan toprağıdır, bu bayrak al kanımdır benim
Bir karışını vermem şehit olsada bu tenim. Helal olsun uğrunda akacak olan kanım. Üşüyorum anne, çok üşüyorum.
Etramızdaki çember daralıyor geçmiyor zaman, Ateş açmaya başladılar dört bir yandan, İlk kurşunla vurdular kahpece arkamdan, Akıyor kanım aşağı doğru sırtımdan,
Haber getirirler sana yarın sabahtan, Şehit oldu oğlun diyecekler Sakın ağlama annem, sevindirme bu kahpeleri. Gururla dimdik dursun annem başın.
Kapına gelsede bu naaşım Sakın, sakın ha akıtmıyasın bir damla göz yaşın. Üşüyorum anne...
Senden son dileğimdir ne olur kabul et. Verdiğin o ak sütünü bana helal et. Yemin ediyorum sana, Alınacak bir gün dökülen kanın, alınan bunca canın,
Elbet sorulacak babasız kalmış yetimin sübyanın, Evladını göremden şehit düşen babanın, Yası çok sürmeyecek Ayşenin, Fatmanın.
Çember daralıyor anne kalmadı takatım dermanım, Kanım yerde kalmayacak bu evladının. Üşüyorum anne çok üşüyorum.
Ay yıldızlı bayrağa sarılı tabutumun, Mezara koyarken bu bedenimin resmini çekin. Büyüdüğünde soracak olsa oğlum benim. İşte baban burada yatıyor diyin. Daha üşümüyorum anne. Toprak sardı bedenimi ısındım anne...

Her gün şehit haberi duymak istemiyoruz artık...

KaIp
Sal Ağu 11, 2015 9:29 am

Foruma git
Konuya git

BİZ VİCDANIMIZI….

BİZ VİCDANIMIZI

BİZ VİCDANIMIZI…. Diyarbakır’da hamile eşi aş erdi diye pazara giden ve meyve seçerken eşinin yanında kafasına sıkılarak şehit edilen Necdet Astsubayın başında unuttuk!
BİZ VİCDANIMIZI… Üniversiteye hazırlanan ve dershane’den dönen Serap Eser’in 17 yaşında Molotofla diri diri yanarak can verdiği minibüste unuttuk!
BİZ VİCDANIMIZI… Hakkari’de sokak ortasında kafasından vurulan 3 Askerlerimizin başında Unuttuk!
BİZ VİCDANIMIZI… Mayına Basarak Şehit düşen Askerlerin Cenazesinde Unuttuk! BİZ VİCDANIMIZI… Tunceli de halı sahada maç yaparken keleşlerle taranıp şehit olan Polislerimiz ile halı sahada unuttuk !
BİZ VİCDANIMIZI… Tekirdağlı Neşe ALTEN Öğretmenin infaz edildiği köy meydanında Unuttuk!
BİZ VİCDANIMIZI… Çukurcada Karakol baskınlarında Şehit düşen Askerlerin Cenazesinde Unuttuk!
BİZ VİCDANIMIZI… Bingöl’de izinden dönen askerleri taşıyan silahsız 10’u şehit 80’i yaralı askeri roketatarla pusuya düşürdüklerinde unuttuk !
BİZ VİCDANIMIZI… Trabzonlu Kenan Kumaş’ın Şehit düştüğü Kulübede Unuttuk! BİZ VİCDANIMIZI… 28 Askerin şehit olduğu Derecik Karakolu baskınında Unuttuk!
BİZ VİCDANIMIZI… Evinden çıkarken eşinin ve çocuğunun gözü önünde şehit edilen Kaymakamımız da unuttuk !
BİZ VİCDANIMIZI… Ekmeğinin peşinde koşarken İstanbul’un göbeğinde şehit edilen Cengiz Akyıldız ile unuttuk. BİZ VİCDANIMIZI… Yusuf Yüzlü Fırat Çakıroğlu’nun Şehit düştüğü Ege Üniversitesi koridorlarında Unuttuk!
BİZ VİCDANIMIZI… Eşine kurşun değmesin diye vücudunu siper eden Arslan Binbaşının kahpece sırtından vurulmasında unuttuk !
BİZ VİCDANIMIZI… Şırnak'ta roketatarlı saldırıda, ilk maaşını alamadan şehit olan 26 günlük polis memuru Salih Hüseyin Parça'nın geride bıraktıklarında unuttuk!
BİZ VİCDANIMIZI… Şanlıurfa'da uykusunda alçakca şehit edilen 2 polisimizin sessizce şehadete erişinde unuttuk!
BİZ VİCDANIMIZI… Şırnak'ta mayınlı saldırıda şehit olmasaydı 13 gün sonra evlenecek olan Savaş Akyol'un nişanlısının göz yaşlarında unuttuk!
BİZ VİCDANIMIZI… Beytüşşebap'da askerliğinin son günü KTM'ye gönderilirken helikoptere roketatarlı saldırı sonucu şehit olan Doğan Acar'ın ailesinin göz yaşlarında unuttuk!
Ve şimdi kimse bizi vicdanlı olmaya davet etmesin. Ders vermeye çalışmasın..!
EVET VİCDANSIZIZ ÇÜNKÜ VİCDAN BIRAKMADINIZ HEPSİNİ ALDINIZ..!
KaIp
Çar Ağu 19, 2015 2:54 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Her Şey Sende Gizli...

Senin Elinde

Zamanın birinde iki tane kız kardeş varmış ve inanılmaz akıllılarmış. Etraflarındaki ve okuldaki tüm bilgi onlara yetmez olmuş. Bir gün anneleri onları dağdaki bilge adama götürmeye karar vermiş. Kızlar, bilge adamla karşılaşınca ona sorular sormaya başlamışlar. Bilge adam bütün soruları doğru cevaplamış: kızlar çok sevinmişler ve annelerinden eğitimleri için bir süreliğine izin isteyerek bilge adamın yanında kalmışlar. Sordukları soruların hepsinin cevabı doğruymuş. Bir süre çok mutlu olmuşlar: ama sonra sıkılmaya başlamışlar, "Bilgenin bilemeyeceği bir soru bulmamız lazım" diye düşünmüşler. Kızlardan biri bir gün "Buldum!" diye sevinmiş. İki elimin arasında bir kelebek koyacağım ve bilge adama soracağım "Avucumun içinde bir kelebek var. Canlı mı, ölü mü?, Ölü derse kelebeği bırakacağım, canlı derse avucumu hafifçe bastıracağım. Her ne derse cevabı bilemeyecek." Kızlardan birisi kapalı tuttuğu ellerini bilgeye doğru uzatmış. (Şimdi lütfen siz de yapın. Avuçlarınız birbirine bakacak şekilde ellerinizi birleştirin ve uzatın. Ben açın deyinceye kadar da açmayın). Ve sormuş: "Avucumun içinde bir kelebek var: canlı mı, ölü mü? Bilge adam cevap vermeden önce uzun süre kızın gözlerine bakmış, bakmış ve cevaplamış: "Senin ellerinde kızım. Senin ellerinde........." Şimdi bakın hayatınıza ve mutluluğunuza. Nerede mi? Açın avucunuzu. Sizin ellerinizde: Tam avucunuzun içinde.

Bir Portekiz atasözü der ki: “Yaşadıkça yaşlanmazsınız, yaşamadıkça yaşlanırsınız.”
KaIp
Pzr Ağu 23, 2015 9:28 am

Foruma git
Konuya git

Her Şey Sende Gizli...

Her Şey Sende Gizli

Unutma ! Gerçekte sen ne hissediyorsan, o her zaman doğrudur. Hayatta senin için neyin doğru olduğunu, bir tek içindeki ses söyleyebilir. Dolayısı ile içindeki ses ile konuşmayı öğren. İçindeki sesin kendine has nedenleri vardır ki akıl hiçbir zaman anlayamaz. Her gün kendinle kalmak için zaman ayır ve kalbini dinle. Tüm diğerleri farklı hissedebilir, farklı düşünebilir ama bu senin hissettiklerinin yanlış olduğunu göstermez, sadece onlardan farklı olduğunu gösterir. Sadece, onların bakış açılarını anlamaya çalış. Hemfikir olmaya çalışma! Bazen içindeki ses sana zor geleni yapmanı söyleyebilir… Korkma… ve içindeki sesi dinlemeye devam et… Her yanlışında kendini acımasızca eleştirip üzme… Gereğinden fazla üzülmek, bugünün gücünü tüketir, yarınlarının güzelliklerini çalar. Aksine, başını okşa, kendini kucakla ve her şeyin geçeceğini kendine hatırlat. Yaşadıklarının senin için önemli bir ders olduğunu bil. Bu tecrübe ile aldığın bilgiyi incele, bir dahaki sefer için hazırlıklarını yap. Kimsenin senin adına karar vermesine izin verme, ama başkalarının da haklı olabileceklerini unutma! Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Unutma! Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir. Her zaman ama her zaman, mutlaka kendine iyi davran. Sen buna layıksın ! Hayatta en büyük dostun sen olabileceği gibi, en büyük düşmanın da sen olabilir. Seçimini yap ve kendin için dost mu yoksa düşman mı olacağına karar ver. Yaşamdaki tüm acılarını atlatabilirsin, her şeye rağmen mutlu olmayı başarabilirsin, istersen kötü alışkanlıklarını bırakabilir ve her zaman yeniden başlayabilirsin. Bugün, hayata yeniden başla! ilk adımın kendini bağışlamak olsun! Tıpkı kasvetli ve bulutlu bir havanın ardından kendini gösteren güneş gibi olabilirsin. Ve aynı güneş gibi, ay gibi, her gün ve her gece bıkmadan usanmadan yeniden doğabilirsin. Asla tecrübe kazanmaktan kaçma… Ne kadar zor olursa olsun, yeniden ayağa kalk ve devam et! İnan bana, o tecrübelere ihtiyacın var… Unutma! Yapılacak daha nice yeni hatalar var, öğrenilecek daha nice yeni dersler var, tekrar tekrar aynı hatalara düşmek niye? Unutma ! Her şey sende gizli. Hayatın kötü bir yola girmişse, direksiyondakinin sen olduğunu hatırla! Kendini yalnız hissettiğin kadar yalnız, güçlü hissettiğin kadar güçlüsün. Seçimi yapacak olan sensin...

Hayatı cennete çevirmekte sizin elinizde, cehennem çevirmekte sevgiler....
Kalp
KaIp
Pzr Ağu 23, 2015 9:12 am

Foruma git
Konuya git

Re: Her Şey Sende Gizli...

Yeniden yeniden deneyin

Insan kendisini reddettiği zaman,hayat,ı reddediyor demektir . Insan kendisini suçladığında ,hayatı suçlamaktadır aslında .taklit intihardır. Der emerson. Insan başarılı ve mükemmel olabilmek için başkalarını taklit etmek zorunda değildir.hepimiz varlığımız vasıtasıyla ifade edilen bilgelik,güç ve sevgiye inanmalıyız .hepimiz aynı kaynaktan geliyoruz.hata yapa biliriz,ama ne fark eder !hata herhangi bir kimsenin bir şeyin nasıl yapılması gerektiği konusundaki fikrinden başka nedirki? Doğruyu kim bilebilirki kendiniz olursanız hata yapmazsınız.mutlaka kendiniz olmalısınız.eski bir özdeyiş ,hiç hata yapmayan kişiler hiç bir şey yapmayanlardır,der . Gelecek sefere daha iyisini yapmanın yollarını hatalarımız sayesinde bulmazmıyız? Hatalar bazen pahalıya mal oluyorlarmış gibi görüne bilirler ama aslında öyle değildir.sonuçta hiç bir şey yitirmezsiniz.siz bir sonsuz kaynaktan geliyorsunuz ve sonsuzdan hiç bir şey alınamaz .evet ,yanlızca geriye dönün ve yeniden deneyin.
KaIp
Pzr Ağu 23, 2015 9:17 am

Foruma git
Konuya git

Ne çok ayrılıklar yaşadık !!

Ne çok ayrılıklar yaşadık !!

Ta ilk okulda başladı ayrılıklar, en sevdiğimiz arkadaşlarımızdan ayrıldık.Sonra biraz serpildik ve hayatımız boyunca özlemini yaşayacağımız çocukluğumuzdan ayrıldık...Ne sevdalardan ayrıldık kimisini hala hiç kimseye söyleyemediğimiz...Anne baba evinden ayrıldık, onca anıyı, huzuru hayatımızda birdaha asla bulamayacağımız ve yaşayamayacağımız , tadının damağımızda kaldığı günlerimizden ayrıldık...Uykularımızdan bile ayrıldık biz aslında , başımızı yastığa koyar koymaz uyuduğumuz uykularımızdan...Gençliğimizden ayrıldık kıymetini bilemediğimiz gençliğimizden...Hayat öyle zor sınavlardan geçirdi ki bizi, sevdiklerimizden ayrıldık hemde bir daha hiç görmemek üzere...Bazende hastalıkta ve sağlıkta bir ömür beraber olacağız diye yemin ettiğimiz insanlardan ayrıldık...Dedim ya ne çok ayrılıklar yaşadık ağzı, dili, sözü olmayanAma biz yaşadıkça yakamızı asla bırakmayan....
Kalp
KaIp
Cmt Ağu 29, 2015 8:54 pm

Foruma git
Konuya git

Re: 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Bin atlı, akınlarda çocuklar gibi şendik; Bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik!Ak tolgalı beylerbeyi haykırdı: ilerle! Bir yaz günü geçtik Tuna'dan kafilelerle...Şimşek gibi bir semte atıldık yedi koldan. Şimşek gibi Türk atlarının geçtiği yoldan.Bir gün dolu dizgin boşanan atlarımızla, Yerden yedi kat arşa kanatlandık o hızla..,Cennette bugün gülleri açmış görürüz de, Hâlâ o kızıl hâtıra titrer gözümüzde!Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik, Bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik!Yahya Kemal BEYATLI

Kalp
KaIp
Pzr Ağu 30, 2015 6:47 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Yeter....Yeter....Yeter.............

Yaşanan Acıları Gören Sen... Yaşatanları da Bilen Sen..Acı düşen Ocaklara Sabır ver... Acıya Sebeb Olanlara da Layığını Ver ... 

Seni kuranların, kurduranların, destekleyenlerin, zerre kadar dahi olsa sempati duyanların, sana mali destek verenlerin, sana taşeronluk yapanların, seni kullananların, seni yönlendirenlerin, seni yönetenlerin, seni yaşatanların, seninle işbirliği yapanların, seninle iş tutanların, sana silah temin edenlerin, sana rol biçenlerin, seninle türkiye'ye ayar vermeye kalkanların, bu ülkenin evlatlarını ve kaynaklarını seninle heba edenlerin, sana katılanların, seni övenlerin, senin propogandanı yapanların, senin eylemlerinden siyasi çıkar sağlamaya kalkanların, seni kürtler için mücadele ediyor sananların gelmişini, geçmişini, yedi ceddini, yurdunu, yuvasını kahhar ve cabbar olan yüce mevla'ya havale ediyoruz, cehennemin dibine kadar yolunuz var.......
KaIp
Sal Eyl 08, 2015 9:03 am

Foruma git
Konuya git

Re: Yeter....Yeter....Yeter.............

Bizim dirimiz asker ölümüz şehittir, sizin diriniz kalleş ölünüz leştir.

KaIp
Sal Eyl 08, 2015 8:56 am

Foruma git
Konuya git

Yeter....Yeter....Yeter.............

Aminnnnn.......

İmansızda vicdan olmaz çocuğumKırk cesette bir can olmaz çocuğumTay büyür at olur, ona sözüm yokİt büyüyüp insan olmaz çocuğum...
* Üstâd Abdurrahim KARAKOÇ

Kökünüz kurur inşaAllah itlerrrrrrrrrrrrrrrrr......
KaIp
Sal Eyl 08, 2015 8:43 am

Foruma git
Konuya git

Re: Bekle

Sabret 

Sustuğum şeyler var,Hiç konuşmadıklarım...İçimde kaybolduğum şehirler,Ve içimde kaybolup giden insanlar...Eskisi kadar kafama takmasam da bazı şeyleri,Bazen yine de içimin almadığı haksızlıklar var...Hak ettiklerimle vazgeçtiklerimi ayırdığım günden bu yana,Solumu sevdiklerime, yolumu ise; Allah'a bıraktım...O ki; varacağım yeri de benden daha iyi biliyor.Ve biliyorum ki;Sabreden kullarına, en hayırlısından veriyor...

Herkesin bendeki değeri,kendi verdiği kadardır.Kimi aklıma geldiğinde tebessüm olur, Dua ederim.Kimi canımı sıkar, Allah'a havale ederim .

Emeğine sağlık Senem...
KaIp
Pts Eyl 14, 2015 2:02 pm

Foruma git
Konuya git

Mutlu Bayramlar...

İyi Bayramlar
Bayram sabahları, demli bir çay, su böreği, bayram şekerleri, şeker isteyen çocuklar, kurbanlık hayvanların sesleri, bir telaş bir koşturmaca. Köprü hep kalabalık, bayram programları, kolonya ikramları, bayram harçlıkları, uzun bayram tatilleri, ev gezmeleri, kısa hal hatır sormalar, el öpenlerin çok olsunlar ve daha bir dolu küçük ayrıntı. Hayatın üzerindeki 'pause' düğmesine dokunun... Kısa bir süre için hayatı durdurun. Mutlu bayramlar... 

Yürüdüğüm o yollardan,Geçtiğim o yıllardan,Aldığım o yaşlardan..Bir bayram sabahı getir bana anne..Şekerlerim olsun, sütlü kahveli,Ninem okşasın başımı pamuk elleriyle,Dedem doldursun mendilimi demir paralarla,Uyuyayım yine başucumda ayakkabılarımla..Sen uyandır beni o sabahlara..Çocukluğuma götür beni anne..Ne güzel günlermiş o günler..Yaşarken bilinmeyen kıymetler..Acemi telaşlara denk gelmiş sevinçler..Ah annem ah..Minicik yüreğimin büyük mutluluklarıymış onlar..Şimdi ise kocaman yüreğimde;Ilık ılık sancılar..Tut elimi anne !Çocukluğumu özledim..

Kalp
KaIp
Çar Eyl 23, 2015 6:44 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Bayramınız Kutlu Olsun

Mutlu ve huzurlu nice bayramlar...

KaIp
Çar Eyl 23, 2015 7:45 pm

Foruma git
Konuya git

BİR KADIN GİTTİĞİNDE....

BİR KADIN GİTTİĞİNDE

Kadınlar gittiklerinde arkalarında daha büyük boşluklar bırakırlar.Onlar bir gün... Çekip gittiklerinde, peşlerinde ‘yetim-öksüz’ kalan çok olur:Mutfaktaki dolap, perdeler, kavanozun içindeki eski düğmeler, özenle saklanmış küçülmüş giysiler, dolap diplerindeki kurdeleler.. .Sabah karanlığında mutfaktan gelen tıkırtılar susar, yetim kalmıştır tabaklar.Bir kadın gittiğinde hep suyu unutulur saksıların.Sık sık boynunu büker ’sarıkız’.O teki kalmış eski bardağın anlamını bilen olmaz,Balkon artık sessizdir, koridor kimsesiz.Bir kadın gittiğinde…Bir kadın gittiğinde ne çok kişi gider aslında; bir ağır işçi, bir temizlikçi, bir bakıcı, bir bahçıvan, bir muhasebeci.. .Bir anne gider…Bir dost…Bir arkadaş…Bir sevgili…Ne çok kişi yok olur bir kadın gittiğinde.Hep böyle olur; bir kadın gittiğinde; övgüler, uyarılar, yakınmalar, dualar yetim kalır.Kapı eşiğindeki ‘Dikkat et…’ duyulmaz, annesi gitmiştir ‘geç kalma’nın.Kadınlar, arkalarında büyük boşluklar bırakarak giderler.Bir kadın gittiğinde pek çok kişi gitmiştir aslında.Ve bir kadın gittiğinde pek çok ‘yetim’ bırakmıştır arkasında..

Kalp
KaIp
Cum Ekm 09, 2015 6:37 am

Foruma git
Konuya git

AYYAŞ...

SENİN YAPTIKLARINI GÖRMEZDEN GELENLERE HİTABEN ATAM.... 

Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii..Kalktı Muş ve Van’ı Ruslardan temizledi.Bir kadeh daha vapurda sanıyor kendini hoopp Samsun’a gitti kafa.Amasya’da Erzurum’da Sivas’ta kongreler.Bir de Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu ikinci kadeh bitmeden.Kafa çakır tabii Başkomutan olduKalktı ayağa tokatla denize döktü Yunan’ı.Gaza geldi, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu.Kafa gitti tabii, ağzından çıkanı kulağı duymuyor.Saltanat kalkacak,Halifelik bitti,Kadın Erkek eşit,Şapkasız çıkmam abi,Tekke zaviye hikaye,SOY adın olacak,– Dur Ata’m yapma!!Derken biz Geometri kitabı yazmış ayyaş ama daha bitmedi.Türk dili,Türk harfi,Türk tarih kurumu,Ankara Hukuk,Merinos Halı,(Meze bitti o ara deniz börülcesi istedi ayyaş)Sümerbank,Chp,Çocuk Esirgeme Kurumu,Demiryolları,Havayolları,Limanlar Genel Müdürlüğü,Halkevleri,Etibank,İş bankası,Merkez bankası,Sağlık bakanlığı,Anadolu ajansı,Ziraat enstitüsü,Ayyaş iptal…Dedik “Ne gerek var Ata’m az ilerde 24 yaşında Subay Kubilay Öğretmeni öldürüyorlar, al eline Kuran’ı geç tabutun başına”Doğruldu ayyaş ve dedi ki:Eğer ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen,ben size hiç bir şey öğretmemişim demektir.

Menemen’i yakın !!

Kalp
KaIp
Sal Ekm 13, 2015 9:35 pm

Foruma git
Konuya git