195 sonuç bulundu

Geri dön

Ya ne bileyim işte; artık bir şeyler değişsin...

Ya ne bileyim işte; artık bir şeyler değişsin.

Bir kar yağsın istiyorum; Tüm kötülüklerin üstüne..Hiç biri kalmasın yeryüzünde..Bembeyaz olsun her taraf..Ve yeşermesin bir daha, Sonsuza kadar....Bir yağmur yağsın istiyorum; Tüm yüreklere.. Bütün kötülükleri temizlesin.. Tertemiz olsun köşe bucak..Kalmasın bir damla kin, haset...Bir rüzgâr essin istiyorum; Şiddetli bir kasırga..Tüm pislikleri alıp götürsün uzaklara.. Bir daha gelmemek üzere..Sonra dinsin rüzgâr...Bir güneş doğsun dünyaya; Pırıl pırıl, ışıl ışıl.. Tüm kalpleri ve beyinleri aydınlatsın.. Kalmasın karanlık bir yer.. Her yer aydınlık.. Her yer sevgi dolsun..Sevgi konuşulsun sevgi düşünülsün.. Ve dört mevsim böyle olsun.. Her taraf iyilik güzellik dolsun.

Ya ne bileyim işte; artık bir şeyler değişsin...Mesela radyolar yarın sabah görüntülü yayın yapsın...O zengin kahvaltılarını yarın fakirler yapsın...Ve yarın tüm sokak çocukları zenginler gibi takılsın...Ve zenginleri dilendirelim parayı çok sevdikleri için...Haksızlık yapanlara ömür boyu haksızlık yapılsın...Ve yüreği fakir olanlara, gönül zenginliği nakledilsin...Eşeklere eşekliği bildirilip sayısı çoğaltılmasın eşeklerin...Değersizlerden geri alalım verdiğimiz değeri bilmedikleri için...Haksızlığa ne gerek herkes sevdiği kadar sevilsin...Birazda biz söyleyelim kendini sanatçı zannedenler dinlesin...En güzel şiirler en güzel aşklar ve aşıklara yazılsın...Ve en güzel şarkılar en çok sevenler için bestelensin...Ve ne olur yarın o çok gülenler ağlasın...Ve söyleyin o çok sevilenlere, sevenlerini ağlatmasın...

Kalp

KaIp
Pzr Ekm 18, 2015 7:54 am

Foruma git
Konuya git

Re: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyet demek hürriyet demek bu hürriyeti bize armağan eden en büyük komutan en büyük Türk izindeyiz seninleyiz 92.ci yıl dönümümüz coskuyla kutlu olsun daha nice nice yılları kutlayabilmek nasip olsun NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
Kalp
KaIp
Per Ekm 29, 2015 10:22 am

Foruma git
Konuya git

Re: 10 Kasım ATATÜRK

UNUTMADIK  UNUTTURMAYACAĞIZ...

30 Ağustos zaferinden sonra Atatürk'ün cephedeki eşyaları Ankara'ya taşınacaktır.. Atatürk, savaş sırasında okumak için cepheye götürdüğü kitapların masanın üstünde durduğunu görünce bunun nedenini askere sorar.. Boş sandık beklenildiği yanıtını alınca dışarı çıkar ve içi mermi dolu sandıklardan birini yere boşaltarak askere uzatır.. Herkes şaşkınlık içinde bakarken, Atatürk şunu söyler:"Kitapları buna koyun, asıl savaşımız bundan sonra başlıyor".. Biz, o siperde tutunduk mu? Biz, kitap okuyarak avuçlarımıza aldığımız ışığı karanlığa taşıdık mı?. Biz, Atatürk'ün "asıl savaş" dediği cehaletin, bilgisizliğin üstüne kitapla, bilimle, sanatla yürüdük mü?. Atatürk bu sorulara verilen yanıtlarımızda ya gömülü ya da hâlâ nefes alıyor!.. Kitap okudukça, gösterdiği cephede direndikçe, Atatürk yaşayacaktır.. Anısına sonsuz saygı ve hiç dinmeyen bir özlemle..

SAYGIYLA VE SEVGİYLE ANIYORUZ.HERŞEYE VE HERKESE  İNAT ; OLMASAYDIN OLMAZDIK.......
KALP
KaIp
Sal Kas 10, 2015 10:22 am

Foruma git
Konuya git

Yalan Dünyada...

Yalan Dünya

Çok küçük bir yalanı Çok büyük bir orantıda Dinlediniz mi.. Çok büyük bir yalanıÇok yalın bir doğrultudaSöylediniz mi.. Gecikmiş bir gizlemi, Birikmiş bir özlemi Sakladınız mı.. Gelmeyecek bir gideni, Olmayacak bir nedeni Beklediniz mi.. Bir gerçeği erken, Bir açlığı tokken Anladınız mı.. Hep mi hep ölecekmiş gibi, Hiç mi hiç ölmeyecekmiş gibi Yaşadınız mı.. Yalanı sürmeye sürmeye, Yanlışı görmeye görmeye Saklandınız mı.. Doğruluğun yönünde, Doğruların önünde Aklandınız mı.. Ortamsız bir yaşamda, Yaşamsız bir ortamda Harcandınız mı..
Özdemir Asaf

Kalp
KaIp
Pts Kas 16, 2015 10:55 am

Foruma git
Konuya git

Seni Seviyordum...Sonra Herhangi Biri Oldun...

Seni Seviyordum
Sana uzak kentlerden birinde zamanın bir yerinde seni ve senli günleri anımsattı akşam güneşi...
Onca zamanın üstünde eskimeyen bir düşüncesin şimdi

İnsan hergün anımsar mı aynı gözleri
SENİ SEVİYORDUM ve senin haberin yoktu
Saçlarını izliyordum uzaktan, kulağının arkasına düşüşü ve burnun, herkesden başkaydı işte...
Güldüğü zaman yukarıya bakardı;
Yukarı kalkan başın ve gülen gözlerin vardı...
Ne güzeldiler sen bilmiyordun...
BEN SENİ SEVİYORDUM...
Kalbime sığmıyordu aklımdan geçenler
Duvarlara, vitrin camlarına, kaldırımlara çarpıyordu
Geri dönüyordu, çoğalarak
Senin sesini duyduğum masalarda erteliyordum herşeyi, herseyi erteliyişim oluyordun
Kalp ağrısı oluyordun,
Birlikte soluduğumuz sokak isimleri oluyordun,
Mevsimler değişiyor ve büyüyorduk,
Dönemeçler geçiyor, köprüler göze alıyorduk ve bazen tekin olmayan suların üzerinden atlıyorduk
Cesurduk...
Ufuk çizgisi maviydi, gün batımı hep turuncu ve kırmızıydı bütün karanfiller...
Ben SENİ SEVİYORDUM sen bilmiyordun...
Sevinçlerim oluyordun arasıra sen hiç bilmiyordun
Sonra herhangi biri oldun, bütün sevinçlerim bittikten sonra
Yağmurlar yağdı, serin haziran akşamları
Derken bir gün uzaktan gördüm seni...
Saçların bana inat başın herseye meydan okuyarak işte yine aynı
Kalbimi acıttı her zaman ki gibi...
Değiştik sanıyordum ve sen yine bilmiyordun
Şimdi bunları anlatsa sana birileri kim bilir yada boşver bilme en iyisi...
İclal Aydın

Kalp

KaIp
Cum Kas 20, 2015 8:19 am

Foruma git
Konuya git

Sus Yazık Etme Nefesine..Ben Unutmadım ki Seni..

Sus Yazık Etme Nefesine

Güneşi karartan uykusuz gecelerimi, Kalın bir yorgan gibi örterim üstüme, Eğer anlatabilseydim sana düşüncelerimi,Bir sevda melodisi yüklerdim sesime, Ne zaman gönlümdeki aşktan konuşsam,Gem vuruyorsun çocuksu hevesime, Çırpınma boşuna F Tipi sana kalbim, Unutmadım unutmayacağım unutamam, Sus ne olursun sus yazık etme nefesine sus...
Bütün güzellikler senden almış ilhamınıYüzüne baktıgımda kesiliyor nefesimSevdan kızgın demir gibi daglar canımıBeni bir cocuk gibi avutuyor resminNice dergahlarda dilekler tuttumHasretini koynumda uyuttumBen unutmayı unuttumSeni nasıl unutayımSuss ne olursun sus yazık etme nefesine SussYalanım yok kanım aksınSen canımın cananısınHer saniye aklımdasınBeni seni unutamadımHaberin olsun ey yarSende başladı bende hayat sevgisiCan oldun ömrümün her saniyesineNefes alıp veriyosam sebebi sensinUnutmadım unutmuycam unutamamSuss ne olursun sus yazık etme nefesine SussMevsimleri degiştiren seyler var haniGüneş kızgınlıgı ile vurur kar tanesineAma sen sakın dokunma bendeki mangal yuregeBen benzemen daglardaki kar tanesineSeni unutmam için kıyameti bekleÇunku o gun herşey dönecek tersineBenki seni ruhumla sonsuz seviyorumUnutmadım unutmuycam unutamamSuss ne olursun sus yazık etme nefesine SussDerviş dergahında dilekler tuttumHasretini koynumda uyuttumBen unutmayı unuttumSeni nasıl unutayımSuss ne olursun sus yazık etme nefesine SussYalanım yok kanım aksınSen canımın cananısınHer saniye aklımdasınBeni seni unutamadımHaberin olsun ey yar

İbrahim Dizlek

Kalp
KaIp
Çar Arl 02, 2015 12:42 pm

Foruma git
Konuya git

Daha fazla yiyemeyom dohtor bey :))))

Dohtor Bey

Verdiğin perhize budur gayratımBundan başka yiyemiyom dohtor beyÜç sepet yumurta sabah kahvaltımTeker teker sayamıyom dohtor bey

İki leğen pilav bir yayık ayranİster yağlı olsun ister yavanYanına kesiyom beş kilo sovanYeyom yeyom doyamıyom dohtor bey
Üç tencere bamya yerim bişinceYirmi tas su içip biraz gosuncaHer yanım sökülür karnım şişincaSağlam göynek giyemeyom dohtor bey
Şinciye acımdan coktan ölürdümSağolsun komşular gönderir dürümBir guzudan cok yiyemiyom var sözümAyıp olur cayemeyom dohtor bey
Bazı az geliyo beş kasa hurmaYedi lahanadan yapıyoz sarmaOnudamı yedin diye hiç sormaUtanıyom deyemiyom dohtor bey
Günde iki cuval unum gidiyoAvradım her sabah ekmek ediyoBir gazen fasile gönül ye diyoArttırmaya gıyameyon dohtor bey
Senede kırk dönüm bostan ekerimBenden başka kimse yemesin derimGavunu garbuzu gabuklu yerimAceleden sayameyon dohtor bey
Bilmem bu işin sonu nereye giderBuyumuş kısmetim buyumuş gaderBir günde yediğim işte bu gaderDaha fazla yiyemeyom dohtor bey 
Alperen Sağdıç 
KaIp
Pts Arl 07, 2015 8:23 am

Foruma git
Konuya git

Seni Çok Sevdiğimi Gittiğinde Anladım...

Anladım

Bunca zaman bana anlatmaya çalıştığını, kendimi bulduğumda anladım.
Herkesin mutlu olmak için başka bir yolu varmış,Kendi yolumu çizdiğimde anladım..

Bir tek yaşanarak öğrenilirmiş hayat, okuyarak, dinleyerek değil..Bildiklerini bana neden anlatmadığını, anladım.
Yüreğinde aşk olmadan geçen her gün kayıpmış,Aşk peşinden neden yalınayak koştuğunu anladım..
Acı doruğa ulaştığında gözyaşı gelmezmiş gözlerden,Neden hiç ağlamadığını anladım..
Ağlayanı güldürebilmek, ağlayanla ağlamaktan daha değerliymiş,Gözyaşımı kahkahaya çevirdiğinde anladım..
Bir insanı herhangi biri kırabilir, ama bir tek en çok sevdiği acıtabilirmiş,Çok acıttığında anladım..
Fakat,hakkedermiş sevilen onun için dökülen her damla gözyaşını,Gözyaşlarıyla birlikte sevinçler terk ettiğinde anladım..
Yalan söylememek değil, gerçeği gizlememekmiş marifet,Yüreğini avucuma koyduğunda anladım..
''Sana ihtiyacım var, gel ! '' diyebilmekmiş güçlü olmak,Sana ''git'' dediğimde anladım..
Biri sana ''git'' dediğinde, ''kalmak istiyorum'' diyebilmekmiş sevmek,Git dediklerinde gittiğimde anladım..
Sana sevgim şımarık bir çocukmuş, her düştüğünde zırıl zırıl ağlayan,Büyüyüp bana sımsıkı sarıldığında anladım..
Özür dilemek değil, ''affet beni'' diye haykırmak istemekmiş pişman olmak,Gerçekten pişman olduğumda anladım..
Ve gurur, kaybedenlerin, acizlerin maskesiymiş,Sevgi dolu yüreklerin gururu olmazmış,Yüreğimde sevgi bulduğumda anladım..
Ölürcesine isteyen, beklemez, sadece umut edermiş bir gün affedilmeyi,Beni affetmeni ölürcesine istediğimde anladım..
Sevgi emekmiş,Emek ise vazgeçmeyecek kadar, ama özgür bırakacak kadar sevmekmiş...
CAN YUCEL

Kalp
KaIp
Cum Arl 11, 2015 8:40 am

Foruma git
Konuya git

Mevlit Kandiliniz Mübarek Olsun...

Mevlit Kandili ve Duası

Mevlid duası AMİN Subhane rabbiyel aliyyil alel vehhab - Ey yerlerin ve göklerin sahibi, kainatın ve mükevvenatın yegane, haliki, kimsesizleri gözeten, dertlilere deva, hasta kullara şifa veren, bunalmışların imdadına yetişen yüce Allahım. - Suçlarımız kabahatlarımız, çeşit çeşit günahlarımız yüzünden, sana karşı mahsumuz, Senin huzurunda, el açıp yalvarıyoruz bizleri huzurunda boş çevirme yarabbi. -  Medineyi münevvereyi nurlandıran ve her an milyonlarca defa mübarek ismi hürmetle anılan, bu devlet dünyada kimseye nasip olmayan,bizim peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa (S.A.V) ‘in mübarek ruhu şeriflerine hediye eyledik, şu anda haberdar, kısmeddar eyle yarabbi. - HZ. Ademden beri gelmiş geçmiş peygamberlerin, velilerin ve dini islama hizmet eden Hz. Kur’anı, elden ele, dilden dile ulaştıran, üstad efendilerimizin, hocalarımızın,kalfalarımızın, üçlerin, yedilerin, kırkların ruhuna hediye eyledik şu anda vasıl eyle yarabbi, günahlarımızı af eyle yarabbi. - Dünyevi ve ahrevi muratlarımızı vasıl eyle, ölmüşlerimizin ruhlarını şad eyleyip, bu meclisi şeriften haberdar eyle yarabbi. - Kahraman İslam ordusu denizde, havada, karada, her yerde muzaffer eyleyip İslam ve vatan düşmanlarını kahhar isminle kahreyle yarabbi. - Hazır meclis olan cemaatimizin her iki cihanda, yüzlerini ak eyle yarabbi. - Din, vatan, millet, memleket uğruna canını feda eden, muharebe meydanlarında aslanlar gibi dövüşen, kanlı elbiseleriyle, Hz. Ulu Allah’ın karşısına çıkacak genç yaşta ölenler, annelerine, babalarına kanamadan ayrılan sevgili şehitlerimizin ruhlarına hediye eyledik ikram eyle yarabbi. - Ya ilahel alemin, veya hayrun nasirin olan ulu Allah’ım, sana açılan eller hürmetine, geceleri sabaha kadar durmadan Allah, Allah, Allah diyerek tatlı göz yaşlarınla yıkanan aşklar hürmetine, bizleri af eyle yarabbi. - Ya ilahel alemin, senin vahdaniyetine güvenerek, kapına geldik, kulluk edemedik, affına geldik, sen kaffar, cettar, rahman ve rahimsin, hiç şüphesiz biz günahkarız, bize lütfunla muamele et, hicran ateşiyle yakma, bizi İslam olarak getirdin, İslam olarak götür, Hz. Muhammediye getirdiğin gibi, yine Hz. Muhammediye götür, aramızdaki rabıtayı kesme, kalp penceremizi aç yarabbi. - Ömrümün hıtamında, gözlerimiz perdelenmeden, sayılı nefeslerimiz tükenmeden, ol gaflet uykusuna dalmadan evvel, cümlemize, kamili iman ve şehadet kelimesini nasip eyle yarabbi. - Buyrun imanımız tazelenmesi için kelime-i şehadet, buyrun günahlarımızın af olması için kelime-i şehadet, buyrun son nefeste imanla gitmemiz için kelime-i şehadet. - Mekke-i Mükerremde, Medine-i Münevverede, ravzan müteh, harada, minada, müzdelifede, Arafatta, kabul olan dualarla, bizlerinde acizhane, fakirhane olarak yapmış olduğumuz dualarımızı kabul eyle Allah’ım. - Annemizi, babamızı, bizlerden hoşnut ve razı eyle, ümmeti muhammedle birlikte bizlerinde günahlarını affeyle yarabbi. - Sen bize yatak ömrü verme, yatırıp kapılara baktırma, kendi kapından başka, hiçbir kapıya muhtaç eyleme, kabir genişliği, ölüm güzelliği, teneşir paklığı, cemaat çokluğu cümlemize nasip eyle yarabbi. - Ya ilahel alemin, senin ilmin peşinde koşanların cümlesine zihin açıklığı ver, ilmimizi ve zihnimizi geniş eyle yarabbi. - Ölüm gelmezden evvel hayatın, hastalık gelmezden evvel sıhhatin, meşguliyet gelmezden evvel boş vaktin, fakirlik gelmezden evvel zenginliğin, ihtiyarlık gelmezden evvel gençliğin kıymetini bilmeyi cümlemize muesser eyle yarabbi. - Vücudumuzu gaim, sıhhatimizi mudaim, ümmeti muhammedin evlatlarını alim, cümlemize akılla, mantıkla, izanla, fakirle, her türlü, her şekilde çarpışabilen, önüne gelen bütün engelleri kolaylıkla aşabilen, dinimizi ve kur’anı azimu şan’ı herkese aşılayabilen, imanlı , kültürlü, birer mücahizlerden eyle yarabbi. - Bizlerin saplanıp kaldığımız, çıkacağız diye çabaladıkça dibine gömüldüğümüz batı çukurundan ve batıya esir olmaktan kurtar bizi yarabbi. - Ya ilahel alemin, nefis şerrinden, iblis şerrinden, su’i akrardan, görünür görünmez kazalardan, belalardan, düşman sarsıntısından, yetimi gördüğü zaman sızlamayan katı kalpten, doymak bilmeyen nefisten sana sığınırız, cümlemizi muhafaza eyle yarabbi. - Kıyamete kadar neslimizden, ehli İslam, ehli iman, ehli kur’an, ehli hizmet, ehli dua edici hayırlı insan eyle yarabbi. - Ya ilahel alemin, uzaktan ve yakından bu aileye teşrif etmiş, selavatu şerif getirmiş, kur’an-ı kerim dinlemiş, şimdide elini semaya açmış, boynunu bükmüş, amin, amin, amin diyen cemaatimizi, yarın kıyamet gününde malın, evladın, servetin, hiçbir şeyin faide vermediği o ahiret gününde, mükafatsız bırakma yarabbi. - Ve ölmüşlerin ruhuna hediye eyledik, haberdar eyle yarabbi. - Ayrıca bu haneden gitmiş olan kulununda ruhuna hediye eyledik şu anda haberdar eyle yarabbi.
AMİN

Hayırlı Kandiller...
Kalp
KaIp
Sal Arl 22, 2015 11:52 am

Foruma git
Konuya git

Üzülme...

ÜZÜLME

Başkaları bu denli mutlu iken, benim niye çaresiz gönlüm dersen kurbânım, üzülme !Çaresizlik, Allah'tan gelen bir hediyedir sana. Duâ vaktinin geldiğini haber verir.Rabbinin seni özlediğini bildirir.Düşünsene kurbânm !Hiç derdin yok, sıkıntın yok.Tüm duâların kabul oluyor. Gözyaşların hiç süzülmüyor.Yüreğin hiç yanmıyor.Ne güzel olurdu deme sakın kurbânım ! Hüzünlenmeyen bir kalbe Allah'ın nuru aksetmez ! Çaresiz kalmayan bir kalbe, Cenab-ı Hakk misafir olmaz.Seni kendine çekmek için imtihan ediyor görmüyormusun? Dertlerle sınıyor ki;candan yürekten Allah diyesin.Allah demeyen bir gönül hiç güzelleşirmi? Dua etmeyen bir gönülün hiç makâmı yükselirmi ? Dertsiz bir Duâ'nın hiç kıymeti olurmu?Dertlerin nimet senin.Allah seni sevmediği için değil, asıl kendine ulaştırmak için çaresiz bırakıyor seni. Dünya telaşına dalma sakın kulum diyor. Ahiretini unutma, huzuruma geleceksin diyor.Rabbül- âlemin hüzünlü kalbine dokununca sessiz sedasız, evde ol olurmu kurbânım?Misafir kapıda bekletilmez !

''Üzülme..Allah tüm yüklerden büyüktür. Yüreğindeki yüklerden bile ...''
Kalp
KaIp
Cum Arl 25, 2015 7:59 am

Foruma git
Konuya git

Re: Üzülme...

Üzülme

Üzülme!Üzülebiliyorsan bir kalbin var demektir. Kalpsizler üzül(e)mezler ki. Ne mutlu sana ki, üzülebiliyorsun. Dokunan var demek ki kalbine. Ya dokunulmasaydı kalbine. Ya hüznün gönül toprağını karmasına izin verilmeseydi. Demek ki gözden çıkarılmadın. Demek ki sen hâlâ bir umut tarlasısın.
Üzülme!
Üzülüyorsan, Biri var ki cılız varlığını düştüğü çamurdan kaldırmak istiyor. Onun için dokunuyor kalbine. Kıymetini bil ki, üzmeye değer görüyor seni. Hüzünlerin kalbinin toprağını allak bullak ediyorsa, sen ekilmeye layık bir topraksın demektir. Kaygıların vuruşuyla tuz buz oluyorsa taş katılığında büyüttüğün güvencelerin, yarılan göğsüne umut fidanları dikiliyor demektir.
Üzülme!
Yüzün yerde geziyorsan, ellerin boynuna sarılı ise, içini ısıtacak haberlerin mürekkebi damlıyor olmalı ömrünün defterine. Kar yağıyorsa güvendiğin dağlara, yarının ovalarında rengârenk çiçeklerin olacak demektir. Hırçın fırtınalar sarsıyorsa sevinçlerinin zirvesini, rüzgârlar dövüyorsa umudunun yamaçlarını, bir yüce dağsın sen demek ki, az bekle, eteğinden serin pınarlar akmaya başlayacak demek ki...
Üzülme!
Üzülüyorsan, şımaramazsın. Kibrin kirli tuzağına düşemezsin. Kendini beğenmişliğin çamuruna dolaşmaz ayakların. Uzak geçersin isyanlı yollardan. Heveslerinin ardı sıra düşüp nisyan uçurumlarının başına sürüklenmezsin. Seni Biri yakınlığına çağırıyor demek ki... Gözden çıkarmamış olmalı seni.
Üzülme!
Üzülüyorsan, bir kutlu teselli kapısının önünde bekletiliyorsun demektir. Gözlerini kaldır vefasız dünyanın eşiğinden. Gönlünün elinden çıkar sebeplerin boş avuntularını. Umudunu kes sahte doymalardan. Yüreğini küstür coşkulardan. Kapı açıldı açılıyor demektir.
Üzülme!
Üzülüyorsan, kaybedeceğin bir şeyler var demek ki... Kaybedeceği bir şeyi olanlar çoktan kazanmışlardır. Eline geçmeyenleri saymakla tüketme nefesini, elindekileri saymaya başla. Hepsini saysan bile, nefesini saymaya nefesin yetmeyecek demektir. Bak işte zenginsin.
Üzülme!
Seni bir "İşiten" var. Seni senin kendini bile sevmenden önce O sevdi seni. Senin kendini bile bilmediğin unutuş kuyularından çekip çıkardı seni. Çektiğin acılara habire meşgul çalan telefonlar gibi kör ve sağır değil O. Yüreğinin her yangınına O yetişiyor. Ayrılıklarına ve sıkıntılarına metal soğukluğundaki plazalar gibi umursamaz değil O. Yitirdiklerinin hepsini sana iade edeceğine söz veriyor. Sevdalarına ve özlemlerine çok seçenekli sınav kâğıtları gibi tatsız ve tuzsuz formüller sunmuyor. Seni herkesten çok anlıyor, seni senin kendini düşündüğünden çok düşünüyor. Gözyaşlarınla imzalayasın istiyor yakarışlarını. Bir ebedî çerçevenin içinde, gösterişsiz bir kullukla fotoğraflamak istiyor seni. Dağılıp giden ömür kırıntılarının arasından sıcacık bir kardelen ümidi devşiresin istiyor. Keyfinin çatlak kabuklarının arasından sonsuz teselli pınarları akıtmak istiyor.
Üzülme!
Varlığının tenine çiziktir her hüzün. Varlığından haber verir üzüntün. Hatırlar mısın, bir zamanlar hatırlanmaya değer bir şey bile değildin? Hiç umursanmadan çöpe atılabilecek kirli bir su iken sen, yüzüne bir tek O baktı. Kimselerin arayıp sormadığı, önemseyip adını bir kenara yazmadığı o günlerde, senin adını ilk O andı. Hatırını bildi. Seni yanına aldı. Hep yanında oldu. Sen seni unutup da başını yastığa koyduğunda bile, seni her defasında sabaha çıkardı. Sen Onu defalarca unuttun ama O seni asla unutmadı.
Üzülme!
O'nun en sevdiği kulu da yalnız kaldı. Taşlandı. Sürüldü. Yaralandı. Aç susuz kaldı. Yuvasına uzaktan gözleri yaşlar içinde baktı. Mağarada yapayalnız ve korunmasızdı. Senin gibi üzülen yol arkadaşına sonsuz müjdeler veren tebessümüyle fısıldadı: "Lâ tahzen, innAllahe meânâ."
Üzülme!
Kaldır yüzünü yerden. Omuzlarından sarsıp kendine getirmek istiyor seni Sevgili. "Rabbin sana küsmedi ki..." Gözlerinin içine içine bak sevdiklerinin. "Rabbin seni unutup yalnız bırakmadı ki..."

Kalp
KaIp
Cum Arl 25, 2015 8:17 am

Foruma git
Konuya git

2016 Yaklaşırken...

2016 yaklaşırken

Belki bu yıl çok şeye kızdın.. delirdin.. kırdın...Belki kendinden ödün verdin.. savaştın.. tek kaldın...Belki aşık oldun... belki sevildin... belki terk edildin...Belki aldatıldın, belki istenilmedin... kim bilir ...Belki çok para kaybettin... belki işinden oldun...Belki "ne yapıyorum ben yaa" cümlesini ard arda kurdun..Her ne yaptıysan yaptın.. bitti..Bu çok güzel bir yıl olsun tamam mı?..Buna sen de gayret et!..Gülmekten yanakların çatlasın..Paranı koyacak cüzdan bulama...Bankalar "yatırım" hesabın için telefonlarda kalsın...Sağlık bedeninden aksın...Aşk kalbini patlatsın...Sen ışıl ışıl ol, herkes peşinde dolaşsın...Başarıların dillerde dolaşsın.....Yastığa koyduğun kafanda "huzura" daha fazla yer kalsın..ve her gece "iyi ki bunları yaptım,""İyi ki bunları yaşadım" diyerek uyu...Yaşadıklarından ne öğrendiğini fark ederek.. büyüyerek..Yaşadığın her şeyden ve herkesten özgürleşerek..YALNIZCA kendin olarak.. kendin için yaşayarak..Her sabah sevinçle uyan daima ileriye bakarak...Jak Saul

Kalp 
KaIp
Sal Arl 29, 2015 9:38 am

Foruma git
Konuya git

Sabret,derdine iyi bak.Aradığın derman, derdinde gizli...

Sabret,derdine iyi bak.Aradığın derman, derdinde gizli

Kalbin hüzünlü diye,gözyaşların akıyor diye,dertlerin seni çaresiz bırakıyor diye,üzülme kurbânım.

Allah sevmediği bir kuluna dert vermez.Musibetlerle sınamaz. Çaresizlikle imtihan etmez. Oysa sevdiği bir kuluna dert verir.Musibetleri sağınak yağmuru gibi üzerine yağdırır. Belkide şu an seni, en çok dilediğin duân ile imtihan ediyor.
Bazende,hastalıkla imtihan ediyor. Veya zor bir eş ile, huysuz bir komşu ile, değer verdiğin bir arkadaşın ile..Imtihan içerisinde imtihan vardır.Mevla hem imtihan eder, hemde imtihanda yardım eder. Önemli olan, isyan etmemek. Güzel bir sabırla beklemek, ve herşeyde bir hayır görebilmektir.
Zorluk olmayan yere rahmet inmez !Öyle buyurmuştu Hz. Mevlana;Zor olacak ki, imtihan olsun.
Gözyaşların, Allah'ın seni unutmadığına dair bir kanıtıdır. Onlar nimettir, berekettir, şefkattir.Ağlıyorum diye üzülme sakın.Her yürek ağlayamaz !Her yürek hüzünlenemez !
Rahmân senin makamını yükseltmek için seni sınıyor. Bakalım herşeye rağmen susup sabredecekmi diye imtihan ediyor.Çaresizliğin seni Cennet kapısına sürüklüyor ey gönül.Hüzünlü kalbin, senin kurtuluşun olacak.Gözyaşların gönül aynanı temizleyecek.Sabrettikce, yüreğin değişecek.
Sonramı?KALBIN SIRRINA ereceksin.Işte o an, neden bu denli çaresiz kaldığını, neden dertlerin seni bulduğunu,hakkıyla anlayacaksın ey gönül.Izin ver değişsin yüreğin.Zor olsada sabret !Yüreğin yansada sabret !Yanmayan yürek üşür.Benden sana güzel bir nasihat.
Derdine iyi bak. Aradığın derman, derdinde gizli.

Kimi insan yaşadığı zorlukları bahane ederek Allah'tan uzaklaşır. Kimi insan da yaşadığı zorlukları vesile edip Allah'a yakınlaşır... Hz.Mevlana
Kalp 

KaIp
Per Oca 07, 2016 8:25 am

Foruma git
Konuya git

Dost değil misin? Tut elinden ,yüreğinden...

Dost değil misin? Tut elinden ,yüreğinden

Sana çok hoş davranan dostun-arkadaşın,Bir bakarsın buz gibi oluverir.Şaşırma, insan böyledir.Seninle alakası yok.Bazen bir günde 4 mevsim birden yaşar insan,Bu yüzden değişkendir...Hoşlandığın zaman belki bahar, belki yazda idi o.Bazen de olur ki mevsim kıştır, sana rastlar...Ya da yaprak dökümüdür vakit...Sakın üstüne alınma soğuğu-ayazı, titreme sakın.De ki;“Şimdi bu dostum kış mevsimindedir, kim bilir ne derdi, ne sıkıntısı var..”Olabiliyorsan bahar ol ona, tut elinden-yüreğinden,Dost değil misin?

Sevgiler...
KaIp
Çar Oca 13, 2016 8:44 am

Foruma git
Konuya git

Re: Dost değil misin? Tut elinden ,yüreğinden...

Önce Kendinizi Affedin...

Pek çok insan mutsuz çünkü affetmeyi beceremiyorlar. 
İnsanlar önce kendilerini daha sonra başkalarını bağışlamayı bir türlü beceremiyorlar. Affetmediğiniz her şeyin altında  kalır, ona tabi olur ve ezilirsiniz. Affetmediğiniz kişileri kafanızda boşuna taşıyarak hamallık yaparsınız. Affedemedğiniz onlarca insanı birer ceset torbası gibi beraberinizde taşımaya devam eder durursunuz. Yükünüz o kadar ağır yer tutar ve koku yayar ki bir de bakarsınız bu duygusal çöplükte yeni insanlara açacak yer ve yeni ilişkileri yeşertecek ortam bulamaz hale gelirsiniz. Affedin, hafifleyin, kanatlanıp gitsinler! 
Nefret mutluluğu azaltıcı etki yapar.Nefret eden kişi asla özgür değildir. 
Belçika Leuven akademisyenlerinin yapmış olduğu, yirmi yedi farklı duygunun insanlar üzerindeki etkilerini araştıran çalışmada; üzüntünün sevinç, heyecan gibi duygulardan 240 kat daha  yoğun hissedildiğini ortaya çıkardı. Sevgi, saf kalp enerjisidir. Nefrete, kine, kıskançlığa katlanamaz. Saf kalp enerjinize geri dönün, kendi cennetinizi yaratın. 
Voltaire'in dediği gibi; “Kendisini başkalarının kurtarmasını bekleyen kişiler yalnızca kölelerdir.” 
Önce kendinizi affedin, hatalarınızla dost olun, onları anlamaya çalışın. Hatalarınız belki size acı çektirdiler ama hayatı da öğrettiler. Sizi derinleştirdiler ve özel tarihinizin değerli parçaları oldular; bir de bu açıdan düşünün! Affetmek ciddi bir güç gösterisidir. Affetmek sorun yok demenin, hallettim demenin, anlıyorum demenin, aştım demenin, hazmettim demenin çok güzel bir yorumudur. Affetmek istiyorsanız sonuçlara değil nedenlere odaklanmanızda fayda vardır. 
Mehur NLP ilkesini hatırlamaya çalışalım:“Her davranışın altında olumlu bir niyet vardır.” 
Bu ilkeden yola çıktığınızda; Seri katilin bile kendi çapında olumlu bir niyeti vardır diye düşünmeye başlayabilirsiniz. Örselenmiş ve istismar edilmiş çocukluk, değersizlik, dışlanmışlık ve haksızlığa uğramışlık duygusu, toplumdan intikam alırken bir sürü insanı öldürerek dikkat çekmek dürtüsü, önemsenmek, can alarak kendilerini tanrı gibi hissetmek, güçlü hissetmek gibi ihtiyaçlarını düşündüğünüzde onu kısmen de olsa anlamanız mümkün hale gelir. Ayrıca bu haklılık, haksızlık meselesi ilginçtir.Herkes kendi bakış açısından haklı, değilse bile en azından bir miktar haklıdır. Bir şeyde yüzde yüz haklı veya haksız yoktur. Ne kadar ufak dilimlerseniz dilimleyin her şeyin iki tarafı vardır. Belki de yaşadığınızı düşündüğünüz haksızlıklarda büyük bir kısım insan sizi üzdüğünü bile fark etmemiştir. Farkında olarak üzdüyse de bu durum onun için ayrıca daha kötü demektir. Demek ki sizi bilerek üzmeye ihtiyaç duyacak kadar mutsuz ve çaresizdir belki de. Yazık. Belki kendini ifade edemiyor ya da beni sevin demeye çabalıyordur. Hepsi için ayrı ayrı yazık deyip geçin. Affedin, kanatlanıp gitsinler! 
“Affetmek için iki kişilik erdem lazım. Hem onu affetmek, hem onu affettiğin için kendini affetmek” derler. Peki ya kendinizi affetmek konusunda ne düşünürsünüz? Sezen'in dediği gibi belki de en zor olanı; “Kendini seçemiyorsun, bırakıp kaçamiyorsun” Kızgınlık, anında ifade edilmediği takdirde bir süre sonra öfkeye dönüşür, daha sonra da aşağılık duygusuna. Bir süre sonra aşağılık duygusu kronikleşir. Kişi, kendisini değersiz biri olarak görür. Değersizlik duygusunun saldırganlığa dönüşmesi an meselesidir. Kişi bu saldırganlığı kendisine yöneltirse hasta olabilir, kansere yakalanabilir, intihar edebilir, delirebilir. Başkalarına yönelterek kişilere eziyet edebilir, cinayet işleyebilir, mobbing yapabilir, iftira atabilir, dedikodu yapabilir, nefret edebilir. Cinayetlerin de intiharların da kökeninde bir zamanlar ifade edilmemiş kızgınlıkların birikimi yatar. İntikam duygusu ifade edilmemiş kızgınlığın patlama halidir. 
En aptal kişi de, en bilge kişi de kızgınlık duygusunu yaşar. Aptal ile bilge arasındaki fark kızgınlık duygusunu yaşayıp yaşamamakta değil, gösterdiği tepkide, nasıl, niçin, neye, ne zaman gösterdiklerindedir.
Kişi bir dine, bir ırka, bir millete, bir cinsiyete ait olarak doğar. Bu etiketlere sahip olmak için kendisinin bir çabası yoktur. Cinsiyetiyle, milliyetiyle, diniyle, ırkıyla övünen kişiler değersizlik duyguları içinde kıvranan kişilerdir. Övünerek bu duygularının kendilerine verdiği acıyı dindirmeye çalışırlar. Öfke ve şiddet doludurlar. Bu tür bireyler, dinci, ırkçı, milliyetci akımlardan birine katılarak ait olma ve değerli olma duygularını tatmin etmeye çalışırlar. İçlerindeki şiddeti “kutsal” bir amaç adına yüceleştirerek ifade ederler. Her türlü fanatizm şiddetle el eledir.  Futbol takım taraftarlığı da bu anlamda en bedava kimlik kartıdır. Her türlü duygusal, cinsel, fiziksel şiddetin ardında değersizlik duygusu vardır. Değersiz insan yaratamaz ama yok etmeyi bilir. Başkalarını değersiz kılmaya çalışan kişi, duyarsız, kıskanç, öfke ve korku doludur.  Değersizliği konusunda kendisine yöneltemediği eleştiriyi, başkalarına yönelterek değersizlik duygusundan kurtulmaya çalışır. Çocukluktan itibaren her yas döneminde gerekli sorumlulukları alır, vermesi gereken kararları verir ve ne hata yaparsa yapsın, sevilip onaylandığını bilmek insana kendini değerli hissettirir. Ailede aşırı mükemmeliyetçi ya da otoriter birileri varsa bu kişiler çocuklar üzerinde ileride yıkıcı etki bırakabilir. Hayatı boyunca onaylanmamış bir çocuk babaya karşı içten içe önemli bir öfke biriktirir. Ebeveynlerin etkisinden tam olarak kurtulmadıkça, onlardan tam anlamıyla bağımsızlaşmadıkça özgürlük pek mümkün olmaz. Size çocukluğunuzda bisiklet almayan ve veli toplantılarınıza kötü öğrenci olduğunuz için gitmeyen, bir anlamda sizi onaylamayıp değersiz hissettiren ebeveynleriniz dahil her kim  için öfke de biriktirdiyseniz onları da affedin kanatlanıp gitsinler! İnsanı değerli yapan her işi mükemmel yapması değil sahip olduğu görkemli potansiyeldir. Değerliyiz ama özel değiliz. Özelim deyince ayrıcalıklıyım, insanlardan özel muamele bekliyorum gibi anlaşılabilir ve bu sizi  narsizmin kucağına itebilir. Zira, herkesin özel olduğu yerde kimse özel değildir. Sadece değerliyiz ve o da herkes kadar. Değerli olduğumuz için de mutluluğa layığız. Affetmek geçmişi değiştirmez ama geleceğin önünü açar dostlar. “Delete'” tuşuna basıp bir çırpıda biriktirdiklerinizi silmeniz mümkün olmasa da, siz en iyisi geçmişten bugüne affetmeniz gereken insanların bir listesini oluşturun.  Listeye gerekirse kendinizi de ekleyin. Her birini affettikçe kalbinizden pembe sevgi ışıkları çıkarın. Dalai Lama'nın dediği gibi finalde “Kaybettiğinizde, durumdan alacağınız dersi de kaybetmeyin.” ve bu hayatı kazançlı bitirin. Unutmayın, affetmek en iyi zaferdir. Affedin kanatlanıp gitsinler! Saf kalp enerjisi sevgi ve  içsel barış  sizinle kalsın!

Affedin ama gerçekten,yürekten...
KaIp
Çar Oca 13, 2016 12:34 pm

Foruma git
Konuya git

Sus o halde güzel gönül sus...

Derdi verenin, imtihanla sınayanın hatırına sus

Gerçekleşmesini istediğin duânimtihanın olacak.Sabrın öylesine çok zorlanacak ki,çaresizlik duygusunda yok olacaksın.Kalbin yorgun düşecek.Neden böyle olduğunu defalarca sorgulayacaksın. Yaşadıklarına anlam veremiyeceksin.

Sabır makâmına talip oldun madem, o halde sus ey güzel Gönül.Yüreğin yandığı halde sus.Yanmayan yüreğin bir taş'tan ne farkı vardır?
Bak yıllardan beri aynı imtihandasın.Allah seni halen daha sınıyor. Herşeye rağmen sabredecek mi diye seni bu çetin imtihan'dan geçiriyor.Çaresiz kaldığın anlarını hatırla.Geceleri kafanı yastığına hüzünlü bir yürek ile yasladığını hatırla.Sabahları hangi düşünceyle kalkıyorsan bilki, bu nimet senin dünya imtihanın.Sanma ki yaşadığın herşey boşunaydı.Sanma ki Mevlam senin dertli yüreğinden haberdar değil. O yaralı gönlünde olan herşeyi hakkıyla biliyor.
Imtihanın ne zaman mı bitecek güzel Gönül? Ne zaman herşeyi oluruna bırakırsan, ne zaman kalbine söz geçirebilirsen, ve ne zaman gönlünü Allah'a bağlarsan, işte o an, kalbindeki perde kalkacak.O an, bu kainata bambaşka gözlerle bakacaksın.
KALBIN değişince susacaksın.Edeple, sessizlikle susacaksın.Bu susmaların seni makâm makâm yükseltecek. Cennetin kapısına sürükleyecek. Sen sustukca, yüreğin huzurla dolacak. Sus o halde güzel Gönül.Derdi verenin, imtihanla sınayanın hatırına sus.Susmak nimetlerin en güzellerinden birtanesidir.
Ah o gözyaşları !Ahh, o rahmetle damla damla süzülen gözyaşları. Ne kıymetlidir Rabbim katında ! Ne kadar mukaddes'tir Cennet yolunda. Bir bilselerdi insanlar.Ahh bir bilselerdi akan gözyaşlarının kıymetini. Zerre kadar ağlıyorum diye üzülmezlerdi. Asıl ağlayamadıkları günlere yanarlardı. Rahmetle kuşatılan bir nimete hiç hor bakılır mı? Cenneti kazanmaya vesile olan bir nimetten bıkılır mı?

Gözler ağlamadıkca,gökkuşağı doğar mı?Semâ nasıl ağlıyor rahmetle görmüyormusunuz? Dağlar, bahçeler nasıl yeşeriyor rahmetle görmüyormusunuz?Su nimettir !Berekettir !Rahmettir !
Ağlıyorum diye hüzünlenmeyin.Akan gözyaşlarınız Cennetin kapısını aralayacaktır. Sonsuz saadete vesile olacaklardır. Vakti geldiğinde, yürekleriniz yeniden doğacaktır.

Kalp             

KaIp
Pts Oca 18, 2016 9:53 am

Foruma git
Konuya git

Re: Sen...

Kimseye bir Vaadim yok,
Kendime verdiğim İNSAN olma sözündeyim …

KaIp
Cmt Oca 23, 2016 6:34 pm

Foruma git
Konuya git

Reklam panosumu forum sayfasımı...İlgilelere.......

Selam....
Forumdan kimler sorumluysa sorumlu adminlere hitaben:
Ya bu forum sayfasımı reklam panosumu anlamadım ben bunu merak ettim ve öğrenmek istiyorum.,Ben ve bir çok arkadaşım burda emek vererek paylaşımlar yapıyoruz.Ne yazıkki densizin teki diyorumm afedersiniz ama  buraya saçma sapan reklamlar atıp paylaşımları kaybediyor.. Bizler boşuna zamanımızı harcayıp konu atmayalım o zaman , bu reklamlara burda izin verilip kaldırılmıyorsa...Lütfen forumla ilgili adminlerden rica ediyorum bu konuya biraz daha hassas davranıp önem verinn..Kaç kez oldu,  devam ederse daha tek bir yazı paylaşım atmayacam  buraya, emeğe saygı yok madem siz bilirsiniz...Saygılar... Kalp
KaIp
Per Oca 28, 2016 10:27 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Bir deli rüzgar...

İlk cemre havaya düşüyorHava ısınıyorSuya düşüyor su ısınıyorVe sonra toprağa derkenBakmışsın bahar geliyorEy benim güzel Allah'ımŞu buz tutmuş yüreklere deBir cemre düşürDüşür kiMemleket, bir bahara can çekişiyor.Bedirhan Gökçe

İnşaAllah Tutku adminim emeğinize,yüreğinize sağlık...
KaIp
Çar Şub 03, 2016 4:52 pm

Foruma git
Konuya git

Rabbim sonumuzu hayır eylesin...

Neden bitmiyor bu savaşlar

Allah kullarına değer veriyor madem, neden bu kainatta bu kadar zulüm var?Neden bitmiyor bu savaşlar?Şöyle bir yürekle bakıldığında, zulumü insanlara Allah'ın değil, insanların uyguladığını görebileceğiz. Savaşları Yaradan değil, zalim insanlar açıyor, sürdürüyor.Adalet varmı sorusuna, hayır yok diyebiliyoruz gönül rahatlığıyla.İlahi adalet ahirette tecelli edecek çünkü.Bazı acıların hesabı bu kainata sığmaz.Rabbül'âlemin dileseydi bu dünya bu halde olmazdı demek kolaydır.Bu kainatın bu halde olması Yaradanın değil, Muhammedin yolunu yol bilmeyip, Şeytan ve Nefislerine uyanların marifeti.Rabbim sonumuzu hayır eylesin.Yanlış yolda yürüyenleri ıslah eylesin, hidayet versin.

Çocuklar gülümseyince daha  güzel oluyor dünya..Savaşın her türlüsüne HAYIR...
KaIp
Pts Şub 08, 2016 3:50 pm

Foruma git
Konuya git

BENİ AFFET!

BENİ AFFET

Rabbim, benim Rabbim.Yani kulu olduğum.Ey gelmişin ve geleceğin Rabbi,Ey isimlerin sahibi,Ben ayağımın nerede sürçtüğünü,ben hatamı,ben yanılgımı adımı bilir gibi biliyorum.Ben bir kere kabul ettim kabahatimi. Sen bir kere affet.Ben hatamla da Senin dairendeyim. Hala Sana ait hala Seninim.Tevbemi kabul et. Af duama icabet et.Ey Alim Rabbim, bilinenin bilinmeyenin,bilenin bilmeyenin yaratıcısı.Sen her şeyi bilensin. her şeyi gören ve işitensin. Benim niyetimi benden daha iyi bilirsin.Sen ki kaderleri yazan , yazgısı içine düşmüş kalpleri okuyansın, ben ki en fazla ve sadece Sana malumum.Mizacıma, hamuruma neler kattığını. Nedenimi nasılımı.Çamurdan bir bedenle ilahi nefes arasında durduğumu. Yaşanmış evvelim gibi yaşanmamış sonumu da Sen bilirsin.Sen. Beni bana emanet etmiştin.Ama ben. Emaneti koruyamadım.Beni affet.Ey Kelim, ey Kelimelerin Sahibi,Yaratan'ın ismi en büyük isim.Yaratılanda Yaratan'ın ismi.Senin isminin hatırına.Bana verdiğin isim aşkına . Benim adıma. Senin adına.Sen Kendi hatırına.Rabbim hoş gör beni,yarattığını.''Yaratanımdan ötürü'' beni bağışlaEy alimlerin Alimi. Zamanın Sahibi.Ey tevbekarların Tevvabı.Sen affı seversin. Rahman ve Rahim olan adınla, gaflete merhamet edersin.Bana verdiğin kelimlerden okuyorum ki Sen, Sen'den dönenlere bile geri dönerlerse gel, diyeceksin.Kıyas değl ümit. Beni de affet.Ben kendimi affetmesem bile Sen beni affet.Düştüm, düşmüşlüğüm kimsenin değil benim yanılgımın eseriDüştüm.Düşenin dostu ALLAH.Tut elimden kaldır beni.Baki ALLAH,Rahman ALLAH,Sübhan ALLAH
Nazan Bekiroğlu

Tövbelerinizin bol olduğu bir Cuma olması dileğimle Hayırlı Cumalar...Kalp
KaIp
Cum Şub 12, 2016 8:27 am

Foruma git
Konuya git

Re: BENİ AFFET!

Asla unutmayacaklarım..

Ne yaparsan yap degistiremeyeceğin şeyler varmış hayatta.' böyle olması gerekiyor demekki ' dedim.
Pes etmek değildi benimki, kabûl ettim...
Kalp

Seninle uğraşan insanla uğraşma,uğraşırsan onunla aynı yerde kalırsınOnu al yolun kenarına bırak…yoluna devam et.....
Kalp

Yürüyeceksen, sana ayak verene doğru yürü...Seni üzene değil..
Kalp

Uğraşmayı bırak artık dünle ve dünündekilerle...Birde hep yanında olanlarla yarına bakmayı dene!
Kalp
KaIp
Cum Şub 12, 2016 9:18 am

Foruma git
Konuya git

Sandım ki...

Sandım ki,
Ben iyi'ysem herkes iyi, ben kırmazsam kimse kırmaz, ben üzmezsem kimse üzmez.
Ama, Öyle değilmiş!
İnsan kıymet bilenin yanında kıymetli, 
iyilikten anlayanın yanında iyiymiş.
Kırıla kırıla öğrendi kalbim.
Şimdi kimseye zerre kadar yok güvenim…

Kalp

KaIp
Çar Şub 17, 2016 3:17 pm

Foruma git
Konuya git

Bir çocuk doğduğu anda, bir anne doğarmış...

Bir çocuk doğduğu anda, bir anne doğarmış

ANNE OLMASAYDIM EĞER!Topuksuz ayakkabılarla da şık olunabileceğini bilmeyecektim.Hamileliğim esnasında 80'li kilolara kadar çıkıp kendi çapımda ilk defa bir alanda rekorumu kıramayacaktım.O küçücük ellerle renkli kartonlardan yapılmış bir kâğıt parçasının bu kadar değerli olabileceğini öğrenemeyecektim.Kan yapsın diye danadili haşlayıp üzerine yumurta kırıp ağzının tadına da uysun diye çikolatalı pudingle karıştırmak gibi hayal gücünün sınırlarını zorlayan tarifler keşfedemeyecektim hiç.Su almak için elimde kumanda ile buzdolabını açtığımda kumandayı buzdolabına koyacak kadar ya da evden çıkarken telsiz telefonu çantama atacak kadar kendimden geçmeyecektim.Birinin canı yandığında ötekinin bu acıyı hissedebilmesinin sadece ikiz kardeşlerde olduğunu sanacaktım.Sabahın köründe gözü kapalı mutfağa kadar gidip, süt ısıtıp yine gözü kapalı dönme yeteneğini kazanamayacaktım.Üzümün çekirdeklerini tek tek çıkarmak için insanüstü bir uğraşa asla girmeyecektim.Bir insanın gaz çıkarması beni bu kadar mutlu edemeyecekti.Babanla belki daha az kavga edecek ama sevginin evlat denilen başka bir boyutuna giremeyecektik.Sevginin böylesine karşılıksız olanını hiç tadamayacaktım.

Annemi bu kadar çok sevdiğimi anlamayacaktım.Annesinden zorla ayırdılar diye "Uçan Fil Dumbo!" çizgi filminde böğürerek ağlamayacaktım.Geceleri kesintisiz uyuyacak, hafta sonunda sabahları istediğim saatte kalkacaktım ama uyandığımda yanağıma konmuş minik ellerin sıcaklığı ısıtmayacaktı yüreğimi.Çantamda sürekli bisküvi, ıslak mendil, bir adet oyuncak, düşer bir yerin kanar diye ayıcıklı yara bandı taşımayacaktım.Acıyı geçiren öpücüğün gücüne inanmayacaktım.38,5 derece ateş beni de yakıp kavurmayacaktı.Yağmur sonrası çamurlu sularda zıplamanın keyfine varamayacak, sen bir lokma daha fazla yiyesin diye kalabalığın ortasında kafamda peçete dansı yapmayacaktım. Sen olmasaydın eğer yaşamın karmaşıklığını unutup tekrar basit yaşamayı öğrenemeyecektim.Sen olmasaydın eğer ben asla "anne" olmayacaktım.Bir çocuk doğduğu anda, bir anne doğarmış. Bu lafın doğruluğuna inanmayacaktım!Sen olmasaydın eğer, ben asla ben olamayacaktım...ANNE OLMAK!

Anne olmak: Umut etmek demektir...Anne olmak: Asla vazgeçmemek demektir...Anne olmak: Hesapsızca sevmek demektir...Anne olmak: Sorumluluk demektir...Anne olmak: Sadece KENDİNİ düşünmekten ÖMÜR BOYU VAZGEÇMEK DEMEKTİR…Anne olmak: Her zaman yapacak işleri olmak demektir...Anne olmak: Dünyanın öbür ucunda da olsa ÇOCUĞUNUN SIKINTISINI HİSSETMEK DEMEKTİR…Anne olmak: Kaç yaşına gelmiş olursa olsun çocuğunun AÇ OLUP OLMADIĞINDAN endişelenmek demektir...Anne olmak: Çocuğunu gördüğüne her defasında coşkuyla sevinmek demektir...Anne olmak: Uykusuz geceler demektir...Anne olmak: Sınav kapılarında beklemek, yeniden ÖĞRENCİ olmak hatta ASKER olmak demektir...Anne olmak: Hayatı çocuğuyla birlikte yeniden yaşamak ve öğrenmek demektir...Anne olmak: Güçlü ve cesur olmak demektir...Anne olmak: BAMBAŞKA BİR ŞEYDİR...

Sevgiler bütün Annelerimize...Kalp
KaIp
Çar Şub 17, 2016 3:35 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Türkiye'mizin Değerini Bilelim...!!!

Başımız sağolsun!!!
Terörün işi bombayı patlatıp gerisini hizmetkârlarına bırakmaktır !OYUNA GELMEYİN....Suçu hükümete atan Vatan hainlerine fırsat vermeyin, gün birlik beraberlik günüdür...Kaos yaratmak amaçlı eylemlere lütfen destek vermeyiniz...

Kalp
KaIp
Per Şub 18, 2016 7:31 am

Foruma git
Konuya git