196 sonuç bulundu

Geri dön

Re: GÖĞÜ HALA MAVİ Mİ YURDUMUN ?

"Hiç bir ideoloji,

"Hiç bir siyasi görüş,

"Insan yaşamından üstün değildir............!!

Hia
Sal Mar 15, 2016 12:01 pm

Foruma git
Konuya git

Re: ''İNSAN‬''kelimesi ne kadarda yabancı geliyor...

UTANIYORUM !
Yalan yok !Bu ülkeden utanıyorum.Bu ülkenin aydın geçinenlerinden utanıyorum.Burunlarının dibinde bir halk katledirken kör olanlardan utanıyorum.Pişkin pişkin uydurma terörizm edabiyatı yapan devlet büyüklerinden utanıyorum.Güce tapan sıradan insanlardan utanıyorum.Yalan yok !Halkların kardeşliğini göstermesinini bilmeyenlerden utanıyorum.Eski zamanda kahraman olmuş, ama şimdiki zamanda iktidarın kölesi olmuş solcu artıklarından utanıyorum.Hırsızlığa göz yuman bu ülkenin savcılarından utanıyorum.Yalan yok !Haksızlığı haklılık gibi gösteren iktidar medyasısından tiksiniyorum.Dini ahlak kalkanı olarak kullanan,özel yaşamlarında rezillik sultanı olanlardan utanıyorum.Yalan yok !En fazla neden utanıyorum biliyor musuz ?Yüreklerinde bir damla sevgi kırıntısı olmayanların sevgi sözcüğünü sürekli kullanarak o değerli şeyi eskitmesinden utanıyorum.Yalan yok !Bu ülkenin sessizliğinden utanıyorum !
Hia
Çar Mar 16, 2016 11:24 am

Foruma git
Konuya git

yorumsuz

"Bebe bana işimi mi anlatıyorsun? Hepsinin versiyonu farklı. Geyik yapmaktan başka işe yaramazsın!" "J0K3R" nickli birader, bayan doğru söylüyor,hepsini tek seferde paylaşabilirdin.Hem bir bayana böyle sözler söylemen de hiç hoş değil,lütfen biraz saygılı ol dostum. :(
gezgin_07
Per Mar 17, 2016 7:16 pm

Foruma git
Konuya git

Re: ''İNSAN‬''kelimesi ne kadarda yabancı geliyor...

Paylaşım için teşekkürler arkadaşım.

gezgin_07
Cum Mar 18, 2016 3:26 am

Foruma git
Konuya git

Re: GÖĞÜ HALA MAVİ Mİ YURDUMUN ?

Paylaşım için teşekkürler KaIp,güzeldi.Smile

gezgin_07
Cum Mar 18, 2016 3:28 am

Foruma git
Konuya git

Bir şey yap güzel olsun.. Çok mu zor ?

Bir şey yap güzel olsun.. Çok mu zor ?
O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor ?
Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz. 
Beceremez misin ?
O zaman güzel bir şeye başla..

kircicegimm
Per Mar 17, 2016 10:16 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Çanakkale Geçilmez

KaLp  ve Gezgin emeklerinize sağlık teşekkürlerr

Efe
Cum Mar 18, 2016 8:06 am

Foruma git
Konuya git

Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez

Paylaşım için teşekkürler arkadaşım.
gezgin_07
Cum Mar 18, 2016 4:39 pm

Foruma git
Konuya git

Re: 18 Mart Çanakkale Zaferi...

Çanakkale Zaferi, vatanseverlik, fedakârlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destandır. Aziz Türk milletimizin bu onurlu günü kutlu olsun.

kircicegimm
Cum Mar 18, 2016 10:24 am

Foruma git
Konuya git

Vefatının 7.yılında Merhum Muhsin YAZICIOĞLU'nu Anıyoruz...

Bundan 7 yıl önce,
25 Mart 2009 günü helikopter kazası sonucu
Kahramanmaraş'ta aramızdan ayrılan ,
Büyük Başkan Muhsin YAZICIOĞLU'nu,
vefatının 7.yılında saygıyla anıyoruz.
Ruhun Şad Olsun Muhsin Başkan...

gezgin_07
Per Mar 24, 2016 7:44 pm

Foruma git
Konuya git

Teşekkür

Güzel yorumun için çok teşekkür ederim sevgili arkadaşım.

gezgin_07
Cmt Mar 26, 2016 9:52 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Her kötü kelime bir yara bırakır...

Dargın olan kalbin , durgun olur dili.
Varmayın üstüne...

Yüreğine sağlık Kalp süper bir paylaşım

Hia
Per Mar 31, 2016 8:05 pm

Foruma git
Konuya git

teşekkür

Bu güzel paylaşım için teşekkürler arkadaşım,emeğine sağlık Smile

gezgin_07
Per Mar 31, 2016 9:51 pm

Foruma git
Konuya git

ŞİİR

Abdurrahim KARAKOÇ- İNCİNMESİN
Gölgesinde otur amma Yaprak senden incinmesin Temizlen de gir mezara Toprak senden incinmesin Yollar uzun yollar ince Yol kısalır aşk gelince Yat kurban ol İsmail'ce Bıçak senden incinmesin Burdayım de ararlarsa Doğru söyle sorarlarsa Tabutuna sararlarsa Bayrak senden incinmesin İl göçsün göçtüğün vakit Yol yansın geçtiğin vakit Suyundan içtiğin vakit Kaynak senden incinmesin Toz konmasın sakın sana Hakkı geçer halkın sana Gücenmesin yakın sana Uzak senden incinmesin §.§.§...HARABAT EHLİNE HOR BAKMA ZAKİR; DEFİNEYE MALİK VİRANELER VAR...§.§.§

I__R_e_H_i_N__I
Pts Nis 11, 2016 7:22 pm

Foruma git
Konuya git

Nisan yağmurları şifadır...

Nisan yağmurları şifadır.
Şifalı olan Rumi nisan yağmurları,Nisan ayının on dördünde başlar, Mayıs ayının on dördünde biter.
Bu zaman içinde yağan yağmurlara “Nîsân yağmuru” denir ve bir çok hastalığa deva olup bir çok faydası vardır.

* Yılanların zehiri, Balıkların incisi, Hatta bal arısının balı gibi pek çok harikulade nimet hep bu yağmurun suyundan oluşur.
* Nisan yağmuru zahmetlere rahmet, dertlere devâ, hastalılara şifâdır.
* Sular içerisinde en saf su Nisan yağmurunun suyudur.
Peygamberimiz (sav)’den rivayet olundu ki: ‘’Cebrail as Bana öyle bir ilaç öğretti ki, (o ilaç sayesinde,insanların) doktorların ilaçlarına hiç ihtiyacı kalmaz’’
Eshabı Kiram o ilaçtan bizede haber ver Ya Rasülellah dediler:Peygamber (s.a.v.)“Nisan yağmurunu toplayınız .Ona 70 fatiha-i şerife,70 defa ihlası şerif,70 Felak,70 defa nas suresini 70 defa tesbih duasını(Sübhanellahi velhamdülillahi vela ialhe illallahü vallahü ekber,vela havle vela guvvete illa billahil aliyyil-azıım) okuyunuz.Sonra yedi gün devamlı olarak sabah akşam birer bardak içiniz.Beni hak Peygamber olarak gönderen Cenabı Hakka yemin ederim ki,Cebrail bana dediki;Bu sudan içen kimsenin cesedinden ,damarından,sinirinden ,etlerinden o kimseye ağrı,acı veren rahatsızlığını Cenab-ı Hak giderir,O kimseye sıhhat ve afiyet verir.
Rabbim tüm hastalarımıza şifa versin...

Tutku
Per Nis 14, 2016 11:24 am

Foruma git
Konuya git

Siz hiç duydunuzmu?

Siz hiç duydunuzmu ?''Kanamalı bir hasta için acele Türk kanı,Kürt kanı,Alman kanı,Japon kanı,Siyah kanı,Beyaz kanı aranıyor''diye bir anons?Duyulmaz,duyamazsınız.Çünkü kan dediğiniz O,A,B ve onların kombinasyonlarından ibarettir.Gerisi ırkçılık,politika ve menfaat uğruna dökülen vahşettir!
Tutku
Per Nis 14, 2016 11:36 am

Foruma git
Konuya git

Re: VE ALLAH KADINI YARATTI...

Acıyı, kuşkuyu, aşkı, yalnızlığı, onuru,
Ama aynı zamanda sevinci ifade etmesine yarar…
-Kadının kendini ifade biçimleri sonsuzdur:
o, sevinci, mutluluğu ve aşkı yakalayıp ,
Sımsıkı sarılmayı bilir…

Emeğine yüreğine sağlık... Kalp nefis bir yazı...

MyL0VE
Çar Nis 27, 2016 6:01 pm

Foruma git
Konuya git