9 sonuç bulundu

Geri dön

Re: Dünya Emekçi Kadınlar Günü...

Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz kutlu olsun...

Emeğinize sağlık...

KaIp
Sal Mar 08, 2016 2:55 pm

Foruma git
Konuya git

GÖĞÜ HALA MAVİ Mİ YURDUMUN ?

GÖĞÜ HALA MAVİ Mİ YURDUMUN

Söyleyin ne olur Göğü hala mavi mi yurdumunSöyleyin başı önde mi analarınVar mıdır meçhule uçan kuşlarından bi haberHala sığırcık yavruları gibi büzüşür mü soğukta aç çocuklarBir şey geçmez mi kursaklarından gün boyu

Söyleyin ne olurKaranlık örtmüşlerdi ülkem üzerineAyaklar baş oldu deniyor doğru muFırat elinden ne haberÖtekiler diyorum öteki mi halaHala birbirine mi kırdırılır masum fukara çocuklarGökyüzüne benzeyen çocuklar alı al moru mor çocuklar
Leylekler geldi miÇağla bademi tuza banıp yiyor mu çocuklarHakkını vere vere yaşayanlar kaldı mı ülkemdeSu içtiği çeşmelere gül bırakan şairler diyorum yaşıyor mu hala söyleyin
Halen güzel mi ülkemin kamyon kasasında tarlaya giden işçi kızlarıHalen ölüyorlar mı yollardaVe halen insanlar kötü mü oralardaVe halen keklik kafeste mi
Hala yanık sevda türküleri çalar mı çukurova radyosunda Alır götürür mü Alır götürür mü kozandaki pamuk tarlasında İçin için ağlayan urfalı gelini uzaklara ta uzaklara
Söyleyin kaderi değişti mi topraktan zorla sökülen ağaçlarınYuvası bozulan kuşlar perişan diyorlar doğru muÇocukları Çocukları gelin ediyorlar mı halaCeza evlerinde çığlık çığlığa hala iğfal edilir mi çocuklarBunu söylemeyin dayanamamDayanamam ölürüm
Dağlar nehirler yerli yerinde duruyor muHırlı hırsız çoğaldı diyordu anamKatiller it uğursuz el üstünde diyor doğru mu
Söyleyin ne olurHala kenardan mı seyreder yanan yıkılan ülkesini yoksul insanımSes etmez miEl vermez mi bahara El vermez mi barışa
Umut var mı söyleyin Var deyin he canım var deyinKuşlar uçuyor deyinLeylekler geldi deyinBademler çiçek açtı deyinTürk kürt sarmaştı deyinAnkara deyin ama barış deyin
Savaşta kızıl Savaşta kıyamet olurmuş gökyüzüSöyleyin ne olurGöğü hala mavi mi yurdumunGöğü hala mavi mi yurdumun

Mazlumun öç alma günü, zalimin zulmettiği günden daha korkunçtur. Hz. Ali (ra)
Kalp
KaIp
Sal Mar 15, 2016 7:33 am

Foruma git
Konuya git

Re: GÖĞÜ HALA MAVİ Mİ YURDUMUN ?

Ey yüceler yücesi mevlamız bizleri zalimlerin kötü emellerinin altında bırakma, bizleri kardeşlik şuuruyla pekiştir. Bizlere sıkı sımsıkı mü'min vasıfıylarıyla bütünleştir kardeşlik zincirinden ayırma bizleri, en güzel dua kardeşliğimize kavuştur inşaAllah .Dualarda birleşirsek bizleri hiç bir güç yenemez asla.Bizleri kimse bölemez bizler kendi armızda bölünmedikçe.

Vatanlarını yaşanmaz bulanlar,vatanlarını “yaşanmaz”laştıranlardır.
Kalp
KaIp
Sal Mar 15, 2016 8:32 am

Foruma git
Konuya git

''İNSAN‬''kelimesi ne kadarda yabancı geliyor...

''İNSAN‬''kelimesi ne kadarda yabancı geliyor

Ülkenin göbeğinde patlayan bombalar yitip giden canlar...Ülkenin doğusunda okul bahçelerine yerleştirilen füzeler,sokağa çıkma yasakları, birkaç çantayla evlerini terkeden insanlar, çatışmalar patlayan mayınlar ,polisler, askerler, şehitler, yitip giden canlar...Öğretmeni tarafından tecavüze uğrayan 9 .10 yaşındaki erkek çocukları ve yitip giden namus ,şeref, ar, yitip giden geleceğe umutla bakma avuntuları..İntihar eden gencecik bedenler...Dolmuşta gece yolda hatta evinde öz babası, öz abisi tarafından saldırıya tacize tecavüze uğrayan kadınlar...Birbirini kesenler, birbirini gömenler..Kıyıya vuran insanlık... Kana doyan topraklar...ve daha neler neler..Aklıma gelen birkaç soru? İnsanlığın sonu,insan olma yitilerini kaybetmenin sonu dünyanın sonu değilse ne? Dünya hala kimin için dönüyor? İnsan; insanı insanla kırdı, insanlığı insan bitirdi diye düşünürken ‪''İNSAN'' kelimesi ne kadarda yabancı geliyor ...
Mevlam hepimizi islah etsin,sonumuzu hayretsin...Kalp
KaIp
Çar Mar 16, 2016 6:26 am

Foruma git
Konuya git

Kimin ne hali varsa görsün !

Kimin ne hali varsa görsün !

Her ne yaptımsa, Ne yaşadımsa,Ne yaşattılarsa,Bana ne yaptılarsa,Bitti.Toplayıp kaldırdım hepsini kırk kilitli sandığa. Her ne yaptımsa benim boynuma ve her ne yaşadımsa doğru yada yanlış, yaşanması gerekiyordu belki de, sevabıyla günahıyla.Her şeyin güzel olmasını bende isterdim ama hükmedemiyorsun her şeye galiba.Şekil verip çizmek istediğin kendi hayatında olsa.Ben güzel resim yapamazdım zaten okulda da.Tamam,tamam! Daha açık konusuyorum Bıraktım gururu kibiri bir kenara...Gücüm yetmedi bazı şeylere, Olmasını istediğim halde olduramadım hayatta.Belki de hafif bir tebessümle "önemli olan katılmaktı" demek gerekiyor yaşadıklarına.ve...Bana ne yaptılarsa,Ne yaşattılarsa,Affettim herkesi...Önemli değil bundan sonra.Ardımda bıraktım,Rafa kaldırdım,Unuttum,Çöpe attım.Var olanı yok saymak adına yapılabilecek ne varsa yaptım.Bıraktım yaptıkları yanlarına kâr kalsın.Haklı olmak istemiyorum.Hesap gütmüyorum.Gün olur devranda dönmesin, istemiyorum.Kimin ne hali varsa görsün !

" Ne mutlu bize,yaşadığımız onca şeye rağmen umudumuzu kaybetmedik hâlâ.ne mutlu ki bize,yaşadığımız onca şeye rağmen,yüzümüzü güldürenler var hâlâ. . ."
Kalp
KaIp
Pts Mar 21, 2016 2:21 pm

Foruma git
Konuya git

Bugün yaşayacağım her şeyi ben seçeceğim...

Bugün yaşayacağım her şeyi ben seçeceğim

Bugün yaşayacağım her şeyi ben seçeceğim;Ya kızacağım yağmura etrafı ıslatıyor diye,Ya da seveceğim onu çiçeklerimi suladığı için...Ya sıkılacağım param yok diye,Ya da harcamalarımı planlayıp, müsriflikten uzak kalmaya çalışacağım...Ya sızlanacağım bozulan sağlığıma,Ya da hayatta olmayı kutlayacağım...Ya içli içli sitem edeceğim anne babama, beni büyütürken veremedikleri şeyler yüzünden,Ya da onları yürekten seveceğim beni dünyaya getirdikleri için...Ya sıkıntı basacak dikenli güllere katlanmak zorundayım diye,Ya da dikenlerin gülleri var diyerek umut dolacağım...Ya kaybettiğim dostlar için yas tutacağım,Ya da yeni insanlarla yeni dostluklar peşinde koşacağım...Ya işe gitmek zorunda olduğum için mızırdanacağım,Ya da gidecek bir işim olduğu için sevinç dolacağım...Ya ev işleri yapmak eziyet olacak bana,Ya da işlerini yaptığım o evde aklımı, ruhumu ve bedenimi barındırabildiğim için minnettar olacağım...Belki yeni şeyler öğrenmek istemeyecek canım,Ya kızgın olacağım -öğrenmek gereken ne çok şey var- diye,Ya da ufak tefek de olsa faydalı ne varsa öğrenmeye çalışacağım...L.Rosten 

Kalp
KaIp
Per Mar 24, 2016 4:14 pm

Foruma git
Konuya git

Her kötü kelime bir yara bırakır...

HER KÖTÜ KELİME BİR YARA BIRAKIR

Sivri dilli bir genç varmış. Bir gün babası ona çivilerle dolu bir torba vermiş. "Arkadaşlarınla tartışıp, kavga ettiğin her zaman bu tahtaya bir çivi çak" demiş. Genç, ilk gün tahtaya 37 çivi çakmış. Sonraki haftalarda kendi kendini kontrol etmeye çalışmış ve geçen her gün daha az çivi çakmış. .Nihayet bir gün gelmiş ki hiç çivi çakmamış. Babasına gidip söylemiş. Babası onu yeniden tahtanın önüne götürmüş. Gence "Bugünden başlayarak tartışmayıp kavga etmediğin her gün için tahtadan bir çivi çıkar sök" demiş.Günler geçmiş. Bir gün gelmiş ki her çivi çıkarılmış. Babası ona "Aferin iyi davrandın ama bu tahtaya dikkatli bak. Çok delik var. Artık geçmişteki gibi güzel olmayacak" demiş.Arkadaşlarla tartışılıp kavga edildiği zaman kötü kelimeler söylenilir. Her kötü kelime bir yara (delik) bırakır. Arkadaşına bin defa kendisini affettiğini söyleyebilirsin, ama bu delik aynen kalacak kapanmayacak. Bir arkadaş ender bulunan bir mücevher gibidir. Seni güldürür, yüreklendirir, ihtiyaç duyduğunda sana yardımcı olur, seni dinler ve sana yüreğini açar" demiş.
Dargın olan kalbin , durgun olur dili.Varmayın üstüne...

Ardıma dönüp bakıyorum da,Dallarımı kıran rüzgarları bile affetmişim ama,Bir kendime uzanamamış elim ...
Kalp
KaIp
Per Mar 31, 2016 2:17 pm

Foruma git
Konuya git

Merhaba Çocuk...

Merhaba Çocuk

Merhaba çocuk aç gözlerinde ölümümü bekliyorsun Merhaba çocuk...... panzerler mi alacak canını Merhaba çocuk kirteliyorlar mı bedenini iğrençliklerle Merhaba çocuk gece sokakta mı yattın üşüyormusun Merhaba çocuk sokaklarda kırlarda vuruluyormusun Merhaba çocuk geleceğinde şifreli eğitimler mi sunuluyor sana Merhaba çocuk sefaletin koynunda bir hayat mı sunuluyor sanaMerhaba çocuk şimdi canlı ve cansız bedeninde o ışıl ışıl gözlerini kapama .Kaldır başını ve dimdik dur. Bu senin değil, ülkemin ayıbı. Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.Nazım HİKMET

Bunca acıyıBunca aşkıNasıl da sığdırmışsın yüreğineİstersen alKoy kendi ellerinleFırtınaları daSenYüreğin kadar büyüksünUnutma.
Kalp
KaIp
Pts Nis 25, 2016 12:10 pm

Foruma git
Konuya git