22 sonuç bulundu

Geri dön

Hayırlı Kandiller..

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Ya Rabbi,Rükuda bükülen beller hürmetineZikrinle dönen diller hürmetineSecdeye kapanan başlar hürmetineAşkınla sızlayan kalpler hürmetineGecelerde dökülen yaşlar hürmetine Seherde açılan eller hürmetineBu mübarek günde sana yönelen kalpler hürmetine Ya Rabbi,Geceyi gündüze kavusturdugun gibi Ülkemizi aydınlığa kavuştur Ya Rabbi,Mazlumların hürmetine zalimlere fırsat verme zalimleri EL-KAHHAR isminle Kah-ru perişan eyle Ya Rabbi, Askerlerimizi, Polislerimizi, Vatanımızı, Milletimizi, Devletimizi Muhafaza eyle Ya Rabbi
Amin...

Başaramayacaklar!Bu milleti bölemeyecekler!Ümmeti omuzlanmamızı engelleyemeyecekler!"Bir ölür bin diriliriz" anlayışını sahip bir milleti yenebileceğinizi mi sanıyorsunuz?Şu asla unutulmasın "LA GALİBE İLLALLAH!"
Kalp
KaIp
Pzr Arl 11, 2016 8:21 am

Foruma git
Konuya git

Onlar ümidin düşmanıdır ...

Onlar ümidin düşmanıdır 

Onlar ümidin düşmanıdır sevgilimAkarsuyunMeyve çağında ağacınSerpilip gelişen hayatın düşmanı.Bursa'da havlucu Recep’eKarabük fabrikası’nda tesviyeci Hasan’a düşman.Fakir köylü Hatçe kadınaIrgat Süleyman’a düşmanSana düşman, bana düşmanDüşünen insana düşman.Vatan ki bu insanların evidir sevgilim, Onlar vatana düşman.Çünkü ölüm vurdu damgasını alınlarına - çürüyen diş, dökülen et -Bir daha geri dönmemek üzere yıkılıp gidecekler.Ve elbette ki sevgilimElbet dolaşacaktır elini kolunu sallaya sallayaDolaşacaktır en şanlı elbisesiyle, işçi tulumuyla Bu güzelim memlekette hürriyet.NAZIM HİKMET

Yine çalındı kapılar acı, acı, Düştü ateş! Yandı ana, bacı, Al bayrağa sarılmış bu kaçıncı? Yeter !! Kurulsun dar ağacı... Baş sağlığı değil, baş istiyoruz!
Kalp
KaIp
Cmt Arl 17, 2016 1:39 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Onlar ümidin düşmanıdır ...

Yüreklerimizi yakanların yüreklerini yak Allah'ım..

Geçip giden Kandil hakkı için,Evlat yolu bekleyen analar hakkı için,Bu toprakta yatan şehitler hakkı için,Güzel yurduma başka acılar gösterme !Senin için yaşayanları ,Seni bilmezlerle imtihan etme Allah'ım..Amin...
KaIp
Cmt Arl 17, 2016 2:19 pm

Foruma git
Konuya git

Susmak gerekiyormuş bazen...

Sus

Susmak gerekiyormuş bazenDiline kilit yüreğine mühür vurmakSadece büyünün devam etmesi içinBelki de kalp kırmamak içinHaklıdır kendine göre herkesSen de haklısın aslında herkes gibiAma bazen haksız bile çıkabilmektir susmakHaksız olduğundan değildir aslındaKendinden bile geçebilmektir, sevdiklerin uğrunaBağırmak, haykırmak yere içindekileriSusarsın...Ağır gelir bazen, zor gelirTaşıyamazsınTutamazsın gözyaşlarınıYine de susarsın...Korkarsın bazen kendinden bile amaHer şeye rağmen yine susarsın..Susmak,Hem de tam her şey tam yürekten çıkıpDilinin ucuna kadar gelmişkenAcı acı yutarsın kelimeleriDamla damla zehir gibiBazen açmaya çalışırsın dilindeki kilidiSonra yüreğinin sesini duyarsın uzaktan"Sus" der sadece"Sus, bırak anlayan gözlerinden anlasın her şeyi !"

Kimi gözler,Bir acı taşır içinde.Dokunsan ağlayacak,Ağlasan,Susacak...Kimi gözler,Bir hasret taşır içinde.Sarılsan geçecek,Konuşsan gülecek...Kimi gözler,Bir dost ararSahiplenecek bir yürekte,Konuştukça dinleyecek,Sustukça hissedecek !
Kalp
KaIp
Pzr Arl 25, 2016 9:00 am

Foruma git
Konuya git

Kadınları mutlu etmek zor değildir aslında...

Kadınları mutlu etmek zor değildir aslında

Kadınları mutlu etmek zor değildir aslında, yeter ki samimi olun onlara.Çiçek almayı unuttum değil; param yoktu deyin mesela.Patron mesaiye bıraktı değil, arkadaşlarla çıkacağız deyin onlara.Arkadaşlarınızla çıkmanıza kızıp, dudak düşürüyorlarsa da; sizle daha çok vakit geçirmek içindir o tafralar da.Yoksa turşunuzu kurmayacaklar;emin olun hiç bir zaman asla.Aldığınız çiçekler değildir onları mutlu eden, duygularınızı somutlaştırıp kalbinizi ellerine bırakıvermenizdir; yüzlerindeki çocukça tebessümü ettiren.Ve kalbinizin çiçeklere dönüşmüş halidir onları güldüren.Bu yüzden vazgeçemez kadınlar çiçeklerden, o çiçekleri kalbinize benzettiklerinden.Yoksa çiçek çokta önemli değildir, zira ben hiç görmedim kadınlardan çiçek yiyen.Sahiplenilmeyi sever kadınlar; "kendi ayakları üstünde durma felsefeleri" güçlü görünme kaygısından.Hesap sorar gibi değil, tebessümle "nerdeydin" dediğiniz zaman; size tüm günü anlatıverirler o an.Ama sıkıldığınızı belli etmeyin; otobüste bi kaç durak ayakta gittikten sonra, biraz oturup tekrar yaşlı teyzeye yer vermek zorunda kaldığını da anlattığı zaman.Dinlenilmeyi sever kadınlar; düşüncelerine değer verildiğinde eşsiz bir huzura kavuşurlar.Düşüncelerine değer verdiğiniz an, yine karlı çıkan siz olursunuz o zaman, sizi yere göğe sığdıramazlar; o kadar büyürtürler ki taşırırlar sizi odalardan sokaktan.Çocuktur aslında bütün kadınlar; bu yüzdendir nazlanmalar; elinde değildir ki; hala içindedir elinde pamuk şekeri saçında kurdelayla koşturan küçük kızlar.Ve annedir bütün kadınlar; bu yüzden her zaman sizden bir adım ötede yaşarlar; çünkü geleceğinizi onlar kurarlar.

''Seni seviyorum''denince sevmiş olunmuyor maalesef ! Kulağın duyunca değil,gönlün duyunca HİSSEDİLİYOR..
Kalp
KaIp
Per Arl 29, 2016 8:56 am

Foruma git
Konuya git

Sen gibi geldim bende,ben gibi gideceksin sende..

Neysek Oyuz

Hiçbirimiz kötü değiliz. Hiçbirimiz masum da değiliz.Her birimiz ne isek, oyuz. Kusursuz da değiliz, hatalı kod da değiliz. Hangimiz doğru, hangimiz yanlış, hangimiz günahkar, hangimiz namusluyuz? Sen mi karar vereceksin? Ben mi bileceğim. Sen ‘ne’ isen ben de ‘o’yum. Koskocaman profesör, karısının yüzünü dayaktan tanınmaz hale getiriyor. Tinerci Adem, enkazdan çocuk kurtarıyor. Din adamı zimmetine para geçiriyor, hayat kadını böbreğini bağışlıyor. Neye göre iyi, neye göre kötü.. Hepimiz önce insanız. Kusursuz değilim. Olamam da. Herbirimizin eksikleri, artıları, güzellikleri, çirkinlikleri, iyiliği, kötülüğü var. Bazılarımızın derisi siyah, bazılarımızın beyaz. Bazılarımız camide, bazılarımız kilisede, bazılarımız Sinagog’da dua ediyoruz. Neye inanıyorsak oradayız, neyi seçiyorsak yaşıyoruz.Ne doğduğum yeri seçebildim ne ailemi.Sen gibi geldim ben de ,ben gibi gideceksin sende ...

Daha cesurum artık,Keşke dememek için çabalıyorum..İçimde büyütmüyorum hiçbir şeyi..Çok umursamıyorumVe çok anlam yüklemiyorum hiçbir şeye..Giderken benle başlayan cümleleri dinlemiyorum bile..Sadece tek bir cümle söylüyorum;

"HER ŞEYİN HAYIRLISI "
Kalp
KaIp
Sal Oca 10, 2017 9:06 pm

Foruma git
Konuya git

Öper ve geçer...!

İyi ki Varsın 

Acıyan yerlerini öpecek biri varsa hayatında...Önemli olmaz düştüğün yerler,Atıldığın kuyular,Aldığın yaralar,Yalan çıkan bildiğin tüm doğrular...İşittiğin tüm kötü sözlerin yeri bile çabuk iyileşir o zaman...Nasihat etmeden,Küçümsemeden dinleyen,Anlatırken bile geçecekmiş gibi gelen,Yuva sıcaklığında bakışlarıyla ısıtan...Seni olduğu gibi kabul eden,Değiştirmeye çalışmayan.İstediğin kalıplara uymasan daSeni SevmektenVazgeçmeyen...Biri varsa eğer;Korkma incinmekten...Bırak sıyrıklar olsun dizlerinde..!Öper ve geçer...!

Bazen içimden ; bazı insanlara ''görüşürüz '' yerine , '' işin düşerse yine beklerim '' demek geliyor ! Hayatınızda böyle insanlara yer vermemeniz ve hep ,iyi ki varsın dediğiniz insanların olması dileğimle...
Kalp
KaIp
Çar Oca 25, 2017 4:40 pm

Foruma git
Konuya git

Hayat Hep Bıraktığın Yerden Başlar ...

Hayat Hep Bıraktığın Yerden Başlar 

Sen, şimdi bizim sokaktan geç,Bütün solgun çiçekler açar.Hanımeli kokar,Menekşe kokar,Karanfil, papatya kokarSen kokar yollar,Bahçeler sen kokarSokak sen kokarAyak sesinden tüm kaldırım taşları uyanırKerpiç evler, tepeden tırnağa,Sana boyanır….Sen, şimdi bizim sokaktan geç,Kuşlar gökyüzünü kaç defa öper,Kaç kanat bırakır maviliklereBilemezsin!Bir bulutun memesinden emer yağmuru toprak,Sonra emzirir bütün ağaçları,OtlarıVe ne varsa suya susamış yeşil.Sen, şimdi bizim sokaktan geçKarıncalar güneşi ağızlarında taşırKelebekler umutlara tutunur,Uzun ömürlü şarkılar,Bin yıllık türküler mırıldanırlarHer biri bir düşün elinden tutarBütün iklimlere mavi bir yolculuk başlarGülüşün düşer çocukların yüzlerine,Gülüşün!Yüzleri çukurlaşır çocuklarınYüzleri derinleşir,Umutsuzluğun nabzı yavaşlar,Kalbi dururBir annenin gözlerinden mutlu şiirler doğarYağar yanağına sevinçli yaşlarVe sonra hayat, hep bıraktığın yerdenYeniden başlar..
Şiir : Serkan Uçar

"BİTTİ'' dediğin anda , Yeniden başlarmış insan... Başka yerde,başka şekilde, başka hayatlarla... Mutsuz ,tedirgin ama "YENİDEN"..Ve bitti dediğinde durduğunu zannettiğin herşey; Yeniden yepyeni güzellikler için çarpmaya devam edermiş... Yani nefes alıyorsa insan ; UMUT var demekmiş...
Kalp
KaIp
Cum Şub 03, 2017 1:39 pm

Foruma git
Konuya git

Hey aşk hoş geldin...

Hey Aşk

Ne zaman,Nerede,Nasıl geleceği belli değildir,Ne baharın,Ne ölümün,Ne de aşkın.Kimi zaman uzun sürer kış,Geç kalkar karlar,Sellerle başlar bahar.ÖlümErken gelir kimi zaman,Bir yıldırım gibi düşer,Alır götürürYaşanacak onca şey varken.Bazen çok geç kalır aşk,Bir kıvılcım çakar yürekte,Olmayacak yerde gelir yakalarYakar.Eksilse de ömrün her geçen günle,Baharı beklemeden edemezsin,Bir gelin gibi çiçeklerle donanmış,Gelişine sevinirsin.Geciktiğini kim fark ederAnsızın gelivermişse aşk?Bir yeni zaman başlar zaman içindeAşkın sevinciyle.Su akar,Zaman durur,Durulur.Yeni bir gün başlar…Hey aşk…Ne zaman gelirsen gel…Hoş geldin.

Sevgiyle kalın...
Kalp
KaIp
Sal Şub 14, 2017 10:05 am

Foruma git
Konuya git

Kar deyip geçmeyin !

Kar deyip geçmeyin

Kar insanlara neleri düşündürüyor:
Kar, ilahî rahmet elinin yerin yüzüne sürdüğü bir krem gibi; yeri nemlendiriyor, çatlaklarını tamir ediyor, canlandırıyor. İnsana nimeti hatırlatıyor. (Şükür)Kar, Settar olan Allah'ın yeryüzüne serdiği bir yorgan. İnsana tövbeyi, günahların silinmesini, masumiyeti hatırlatıyor. (Tövbe)Kar, bir açıdan yeryüzü mezarının üzerine atılan ölü toprağı. İnsana ölümü hatırlatıyor. (Tezekkür-ü mevt)Kar, karlı zeminde yürürken düşmemek için azamî gayret göstermeyi, bu yönüyle de müslümana günaha bulaşmamak için attığı adıma dikkat etmeyi hatırlatıyor. (Takva)Kar, düşe kalka, bata çıka yürürken, soğuktan ellerini oğuşturup gözlerini kısarken zorluklara karşı sabretmeyi hatırlatıyor. (Sabır)Kar! Yâr-ı Hakîkiden bize Kâr!

O size istediğiniz her şeyden verdi. Allah'ın nimetini sayacak olsanız sayamazsınız. Doğrusu insan çok zâlimdir; çok nankördür! (İbrahim Suresi 34.Ayet)
Kalp
KaIp
Per Şub 16, 2017 11:16 am

Foruma git
Konuya git

Re: Kar deyip geçmeyin !

Ne güzel de yağıyorsun 

Ne güzel de yağıyorsunAçıyorsun beyaz bir sayfa Kaplıyorsun içimi çevremiKapatıyorsun bütün kirleriKarın yağması seyrine daldık Tefekkür dünyasında bulunduk Karlı yıllarda bolluk, olur diyeGeleceğin hayallerini, kurduk.Güneş vurur erir, sel olursun.Kapattıkların meydanda söz olur.Ya Rahmet veya felaket olursunDünyayı sularınla, doyurursunKar tanelerinin şekilleri farklıdır. Kristaller gibi hikmetleri saklıdır Yere inişleri konmaları, nazlıdır Kar aklığın, temizliğin şiarıdır.Soğuk ayazlı havalar, üzer insanıKış hazırlıkları çoktan yapılmış olmalı Muhabbetler kurulur,aşktan kardan Cenabı Allah’ın bir ikramı, yağışlar Kâinatta oluşmuş güzel bir beyaz örtüBak bakabilirsen, seyre dalabilirisen Top oynayan çocuklar kaynayan tabiat Görev yapma aşkı, mutluluğu yaşarlar.Şiir: Necati Tarak

"Bu dünya; Birine şükürdür, öbürüne zehir... Birine lûtuftur, öbürüne kahır."Mevlana
Kalp
KaIp
Per Şub 16, 2017 11:19 am

Foruma git
Konuya git

Sahi, sevgi neydi?..

Sevgi

Sahi, sevgi neydi?..Her şeyi kendi içinde görmek ve kendini her şeyde görmenin adıymış sevgi… Sonsuzlukmuş, bencil olmamakmış…Kayıtsız, şartsız ona güvenmekmiş bir de… Nedensizce ve delicesine özlemekmiş, onun yokluğunda… İliklerine kadar duymak, tırnaklarına kadar hissetmekmiş sevgi…Hayatın anlamı diyorlar ona; yalnız insanların değil, tüm canlıların yaşama sebebiymiş… Öyle bir etkisi varmış ki sevginin, “sen ordan bir ‘canım’ dersin, benim kalbim kaburgalarımın altına sığmaz burada” sözünü hissettirebiliyormuş…Kalp mi insana “sev” diyen, yoksa yalnızlık mı körükleyen?.. Sahi nedir sevmek, bir muma ateş olmak mı, yoksa yanan ateşe dokunmak mı?..Şems-i Tebrizi, “Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca / Dağı bile taşır insan aşık olunca, inanınca” diyor… Küçük İskender’e göre ise, birini gerçekten sevdin mi; yaşı, ne kadar uzakta olduğu, boyu, kilosu sadece lanet birer sayıymış… Özdemir Erdoğan şarkısında, “Sevgi anlaşmak değildir, nedensiz de sevilir / Bazen küçük bir an için ömür bile verilir” diye anlatıyor sevgiyi…Halil Cibran, “Sevgi bir şey istemez, tamamlanmaktan başka” diyor… Mevlana, “Sevgi karanlık bir tünelde yakılan mum ışığı gibidir; size yolunuzu gösterir ama uzakta ne olduğunu söylemez” diyor.Fuzuli’ye sormuşlar, “Sevmek mi daha güzeldir, sevilmek mi?” diye; “Sevmek” demiş.. “Çünkü, sevildiğinden hiçbir zaman emin olamazsın”… Nazım Hikmet, “Ah benim sevdasında bencil, yüreğinde sağlam sevdiğim. Aklıma gelişini seveyim. Ne güzel de darma duman ediyorsun beni” diyor dizelerinde…Dostoyevski der ki: “Sevmek, güzel birinde aşkı aramak değil; o kişide bilmediğin bir zamanın beklenmedik bir anında kendini bulmaktır.” Can Yücel, “Tabaklarda kalan son kırıntılar gibiydi sana olan sevgim. Sen beni hep bıraktın, bense hep arkandan ağladım” diyor…Ağlamak için zamanınızın, ağlayacak kimsenizin olmadığı hayatlarda ise sevmek bu denli arsızca, bu denli çok, bu kadar coşkulu yaşanmıyor. Hayata dişlilerin dokunduğu yerden başlarken, çok şey istemedim ben… Aynı büyüklerden bir şey istememek gerektiğini öğreten çocukluğum gibi, hayat da kendisinden çok şey istemememi fısıldadı kulağıma. Öyle kızarak, emir verir gibi değil. Görmüş geçirmiş bir ağabey gibi kolunu omzuma atıp, elinde tespihini sallayarak söyledi. Yani kızmadım, korkmadım, üzülmedim. Samimi bir haldi hayatla aramdaki muhabbet.Azın/çoğun ne olduğunu öğrendim zamanla. Neye nasıl bakarsan, azlığı-çokluğu bakışının belirlediğini gördüm. Çok sevginin, sözler, hediyeler, maskeler, yapmacık tavırlar olmadığını; utanan bir çift göz olduğunu gösterdi güzel bir insan. Yanında olmanın değil, yolunu gözlemenin ayrı bir sevgi olduğunu anladım. Çok sevgi istemedim. Çünkü sevginin azı – çoğu olmadığını beni her zaman aynı şekilde seven annem gösterdi. hayatımın fonunu belirleyen sevgi lugatını daha iyi okuyabildim. emek- sevgi ilişkisini anladım. Bana çok emeği geçti, önce emek vermeyi, sonra sevmeyi öğrenmişim meğer fark etmeden.Sevgisiz olmaz elbet… Ne kadarına yetiyorsa yüreğin, o kadar sevmelisin. Aklını başından alacak kadar değil, aklı başında olacak kadar sevmelisin.Senden çok onun ihtiyacı olan bir şeyi ona vermişsen, bu bir hediyedir. Ondan çok senin ihtiyacın olan bir şeyi ona vermişsen, işte bu sevgidir.Tıpkı Cengiz Aytmatov’un ünlü eseri Selvi Boylum Al Yazmalım’ın unutulmaz repliğindeki gibi, sevgi ne demekti?.. Sevgi iyilikti, dostluktu…Sevgi emekti.
Makale:Nejat Gümüş

İnsan gidemez sevdiklerinden,gidermiş gibi yapar...Dönüş bileti hep cebindedir..Seven gönderemez peşi sıra ''su'' dökmüştür .Tez zamanda gel niyetine..İnsan gidemez sevdiklerinde,gökyüzünden bir yerlere.Dördüncü cemredir yüreğe düşen,Gelir......
Kalp
KaIp
Pzr Mar 05, 2017 12:19 pm

Foruma git
Konuya git

GÜÇLÜ KADINLAR…

GÜÇLÜ KADINLAR

GÜÇLÜ KADINLAR…Gülümsemelerinin ardına sakladığı YENİLGİLERİNİ,Ders alınacak olaylar RAFINA koyar..Tüm YARALARINA pansuman yapmayı öğrenirler..Hayatlarına, şöyle bir geçerken uğrayan kimse;Yüzlerinde TEBESSÜMDEN fazlasını göremez..Kolay değil tabi, DUVARLARIN arkasındakini görebilmek..Ne zaman duvarın KAPISINI az aralamaya kalksalar,Karşısındakinin YETERSİZLİĞİ duygusuyla, tekrar kapatırlar..Birşeyleri PAYLAŞMAK kolaydır,Ama O'nlar sadece paylaşmak değil;Gerçek anlamda ANLAŞILABİLMEK istediğinden,Anlayamayacağını düşündüğü insanlaraO KAPIYI hemen kapatıverirler..!Arkadaşları, MUTLU anlarda yanlarında olabilir..Ama O'nlar DÜŞTÜĞÜNDE elinden tutacakGerçek DOSTLARLA ilgilenirler..Tüm çukurlardan çıkabilmeyi öğrenmiş KADIN;Kadına özgü o muhteşem zerafeti KAYBETMİŞ olsada,Gerçek bir kadındır..TOPRAK gibi, DENİZ gibi durur öyle..Karşısındaki ADAMIN bunu anlayabilmesi için,GÖKYÜZÜ ve YAĞMUR olması gerekir..O'nunda kendini KEŞFETMİŞ olması lazımdır..Güçlü bir KADINI;Koluna takabilmek için, KADINIM diyebilmek için..BİYOLOJİK olarak ERKEK olmanın ötesinde,BİLGELİĞE, gerçeği arayan bir merak duygusuna;KEŞFEDEBİLME zevkine, sadece bakan değil;GÖREN gözlere sahip olması gerekir..Bu tarz ADAMLARIN sayılarının azlığı nedeniylede,GÜÇLÜ KADINLAR, aşkta mutluluğu en zor yakalayanlardır..Garip bir SIZI vardır içlerinde..Ancak RUHLARINA inebilirseniz,O SIZININ ardındaNe büyük bir GÖKKUŞAĞINA sahip olduklarını görebilirsiniz..Ancak kaç kişide,O muhteşem, o göz alıcı renklere bakabilecek YÜREK vardır ki..?O yüzden GÜÇLÜ KADINLAR,Gecenin bir yarısındaBalkonda, yalnızca RÜZGARLA aşka dair sohbetler ederler..

Dünya'da hiçbir milletin kadını, milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım diyemez...MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Kalp
KaIp
Çar Mar 08, 2017 11:44 am

Foruma git
Konuya git

Aşk; bedel ödemektir Ey Sevgili !

Aşkın Hükümdarlığı

Aşk; bedel ödemektir Ey Sevgili!Bülbül, gonca gülü görebilmek için her seher uyanık olmak ve güle ulaşmak için yüreğini gülün dikenine asmak, kanını akıtmak zorundadır. Ya ben yüreğimi nereye asayım Ey Sevgili.Çünkü Aşk bedel ister, külfetsiz nimet olmaz.Beklemek bedel ödemekse eğer hâlâ ödüyorum o bedeli. Bilesin!Aşk; vazgeçmektir Ey Sevgili!Mecnun gibi aklından, Kerem gibi bedeninden vazgeçmek. Yardan gayrısından, cümle cihandan vazgeçmek.Yemeden, içmeden, uykudan, uyanıklıktan ve vazgeçmekten bile vazgeçmektir gün gelince.Senin için senden vazgeçmişim. Bilesin!Aşk; bilmektir Ey Sevgili!Bir tek yârı bilmek, onu candan daha aziz bilmektir. Ondan gayrı bildiklerinin hiçbir şey olduğunu dünyanın onunla mana bulduğunu bilmektir.Onun selamı ile gelen bela olsa Eyvallah diyebilmektir.Kızmana, gülmene, gelmene, gitmene hepsine Eyvallah. Bilesin!Aşk; susmaktır Ey Sevgili!Onun güzelliğini, iyiliğini tarif etmeye gücün yetmediği an susmaktır. Kelâmın, kalemin, sözün tükendiği yerde, manayı sessizliğe yükleyip susmaktır.Artık sustum Ey Sevgili. Bilesin!Aşk dediğin susup beklemektir,marifet işte o zaman SENİ SEVİYORUM diyebilmektirBİLESİN...

Dost, Kavuşma kapısını kapamış bana;gönlümü eziyetlerle kırmış gitmiş...Mademki dost, Kırık gönlü seviyor;Bundan böyle ben de dostun kapısında,Gönlü kırık bir halde oturur dururum ...Hz. Mevlana
Kalp
KaIp
Pts Mar 13, 2017 12:23 pm

Foruma git
Konuya git

Borçlusun herşeye kardeşim...

Borçlusun

Erik çiçek açmış da bahçenin kıyısında Sen ona hiç bakmadan geçmişsen oracıktan Leylek dansa durmuş da bacanın tepesinde O baharlım laklakını durup dinlememişsen Şakır şakır bir tren bir gece köprüsünden Islıkla dalmamışsan gurbet türkülerine Akasya mor akasya ak akasya sarı sarı sarkmış da bahar mavilerinden Yaşamak ne güzel şey diye ağlamamışsan Çocuklar birdirbir oynuyorlar da çöplük arsada Dikilip yanıbaşlarına göğüs geçirmemişsen Yanından geçip gitmiş de çilekçinin arabası Kaçtan veriyorsun hemşerim diye yutkunmamışsan İskelenin tepesinden türkü döken gurbetçi gence Varolasın koçum benim diye el sallamamışsan Bahar dalı gömleğiyle utangaç bir uçurtma Bu ne şıklık delikanlım diye laf atmamışsan Ve çapkınca bakmamışsan Göğsü domur domur yeniyetmeye Sesi bambam Sesi ramazan topu Kendini herkül sanan delikanlıyı Yaştaşınmışcasına süzüp selamlamamışsan Öpmemişsen gözlerine bakıp duran bir gözleri şenlikliyi Yaşama itmemişsen iter gibi denize Girmemişsen koluna bir yıkılmışın Yalanla da olsa avutmamışsan umutsuzu Su diyene bir avuç su Bir yaralı parmağa işememişsen Kolay gelsin dememişsen taş kıranlara Günaydınsız bırakmışsan bahçe bezeyenleri Eğilip koklamamışsan çitten gülen çiçeği Bayram bayram donanmamışsan Sevinciyle dostlarının Acısını dostlarının Yüreğinde duymamışsan Kapı kapı dolaşmamışsan iş dilenerek İşsizliğe düşmemişsen hakkım dedikçe Ve bayraklı pankartlı yürüyüşlere Halaylı horonlu grev şenliklerine Katılmayı aşk gibi duymamışsan şuranda Ağrın ağrım Acın acım Dememişsen insan kardeşlerine Ve dilinin en görkemli Ve dilinin bando-davul sövgülerini Sıralayıp sallamamışsan deyyuslar saltanatına Hangi yaşta olursan ol Kardeşim Kaptırıp gönlünü sevda fırtınasına Evin yolunu şaşırmamışsan Sende iş yok be kardeşim Sen artık hapı yutmuşsun Borçlusun sen ağaçlara kuşlara Borçlusun sen trenlere otobüslere Yağan kara esen yele borçlusun Borçlusun sen herşeye Gözdeki ışıltıya Alındaki çizgiye Eldeki şaşkınlığa Borçlusun herşeye Kardeşim Yaşamın kendisine...

Handan,hamamdan geçtikGün ışığındaki hissemize razıydıkSaadetinden geçtikÜmidine razıydıkHiçbirini bulamadıkKendimize hüzünler icadettikAvunamadıkYoksa biz…Biz bu dünyadan değil miydik?ORHAN VELİ
Kalp
KaIp
Pzr Mar 26, 2017 9:46 pm

Foruma git
Konuya git

KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN ...

REGAİB KANDİLİ DUASI

"Euzu Billahi Mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim ..Allahümme Salli âlâ Seyyidina Muhammedin ve âlâ Âli seyyidina Muhammed (Allahım (peygamberimiz) Hz.Muhammed'e ve aline (evladu iyaline) salatu selam ve esenlikler eyle )Ya Rabbi! Acizlikten, üzüntüden, tasadan, kederden,Korkaklıktan, kabir azabından, cehennem ateşinden sana sığınırız.Bizleri kötülükten ve kötülerin şerrinden emin eyle ya Rabbi!Bize karşı düşmanlık duygularıyla oturup kalkanların kalblerini yumuşatmakmurad ediyorsan,bize ve gönüllüler hareketine karşı onların kalblerini yumuşatve sinelerini daim bir sevgiyle doldur!Ey kalbleri evirip çeviren Sultanlar Sultanı!Bizim kalblerimizi de, onların kalblerini de sevdiğin ve hoşnut olduğungüzelliklere çevir! Ya Rabbi!Sen bizlere bizi aşan istidat ve kabiliyetler verve lutfedeceğin bu kabiliyetlerisenin rızan yolunda kullanmayıbizlere nasip eyle ya Rabbi!Sen bizlere peygamberleri donattığın sıfatları lutfet lakin biz lutfedeceğin bu sıfatları tefahur vesilesi yapmayalım ve hep kendimizi sıfır görelim ya Rabbi!Cümlemize vicdan genişliği lutfetKalplerimize inşirah bahşetBizleri kollektif şuura sahip kullarından kılVe bizleri müttakilere rehber eyle ya Rabbi!Ey yüceler yücesi olan AllahımBiz ümmeti Muhammedin dağınıklığını giderBize ve ülkemize birlik ve dirlik verBütün dünyaya da huzur ve barış nasibeyle..Kalplerimizi birbirene ısındır veBizleri birbirimize sevdirDünyanın dört bir tarafında hizmet eden kardeşlerimiziBizlerle beraber ihlas-ı etemme muvaffak kıl ya Rabbi!"AMiN.. 

Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi, "Recep Allah'ın ayı, Şaban benim ayım,Ramazan da ümmetimin ayıdır." bu mübarek günleri duasız geçirmemek dileğiyle,...KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN
Kalp

KaIp
Per Mar 30, 2017 4:03 pm

Foruma git
Konuya git

Re: KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN ...

Emeğinize sağlık KaIp,çok güzel bir paylaşımdı,teşekkürler.

gezgin_07
Per Mar 30, 2017 6:08 pm

Foruma git
Konuya git

Zafer yine kötülerin..

Hain
"Hayatın en hüzünlü anı, mevsimine kapıldığın kişinin bahçesinde açabilecek bir çiçek olmadığını anladığın andır."

Siz hiç Sizi öldüren birini sevdiniz mi? Ben sevdim. Hem de ” Seni mutluluğa götüreceğim ” dediği yol üzerinde İşledi tüm cinayetlerini. Peki siz hiç Ölüp ölüp dirildiğinizde Tekrar öldürmesi için katilinizin peşinden gittiniz mi …….ben gittim.

Çünkü kanmaktır Aşk…… ölümü göze alarak.
Kalp
KaIp
Pzr Nis 02, 2017 10:41 am

Foruma git
Konuya git

Ben sana nasıl küseyim...

BEN SANA KÜSEMEM

Ben sana küsememYoksa bu şehir üstüme gelirBu şehir bana küser Her aksam uykularım kaçar uyuyamamKabusum olur sensiz geçen her dakikaDayanamamAmed dar gelir bana artıkYaşayamam

Ben sana küsememKüsersem yollar kapanır önümdeÇıkmaz sokaklarım çoğalırEşkıyalar gecelerimi basar Talan eder sana ait yanlarımı Adreslerimi şaşırırımyürüyemem
Ben sana küsememDar gelir bu coğrafyaNefes alamamHeyula örer tüm rüyalarımıYalnız kalırım her geceDüşlerimle baş başa bu hengamedeÇocuk olurum yüzüne,utanırımbakamam
Ben sana küsememYıldırımlar parçalar yerleriZamansız yağmurlar yağar bu şehre Kaçacak yerim yokArtıkSensizliğe alışamam
Kalabalıklar içinde yalnızımKuru bir yaprak gibi sahipsizdurgun çaresiz Hangi rüzgarda nereye savrulacağımıbilemem Ben sana küsememKüsemem

"Sen ne kadar kalsan da, geliyorsun benimle.Ben ne kadar gitsem de, kalıyorum seninle…"
Kalp
KaIp
Pzr Nis 09, 2017 1:49 pm

Foruma git
Konuya git

BİR DUA ET...Hayırlı Kandiller.

BİR DUA ET

BİR DUA ET......En acıyan derdin için, en hüzünlü günün için.BİR DUA ET........Şükrün olsun, en mutlu günün için, aldığın her nefes, gören gözün, tutan elin, yürüyen ayağın, Dönen dilin için...BİR DUA ET.......Mazlum için, zalimin ıslahı için, kanayan yaralar için, ağlayan yürekler için...BİR DUA ET.......Gözyaşlarıyla sulansın yanakların her biri Onun için aksin..BİR DUA ET.......İçinde bizimde olduğumuz ve bütün müminlerinde olduğu ....BİR DUA ET......

Mevlamız, günah yüklerimizden Berat etmiş olarak Ramazan-ı Şerife girmeyi nasip etsin...BERAT KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN..

Ve sen yine denendiğinde ve yine kalbin daraldığında ve yine bütün kapılar yüzüne kapandığında ve yine ne yapman gerektiğini bilemediğindeUzun uzun düşün ve hatırla Yaratanını! Allah kuluna kâfi değil mi?
Kalp
KaIp
Sal May 09, 2017 10:20 pm

Foruma git
Konuya git

Usulca kutlayın annelerinizin gününü...

ANNE

ANNE ;dünyada karşılık beklemeden börek yapan tek insandır.Karşılıksız sevginin ete kemiğe bürünmüş halidir!Ne kadar üzsen de 10 Dakika sonra seni affeden zarif bir memeli türüdür, yağlı bile olsa tiksinmeden saçını okşayan, kucağına yatıran,öpüp koklayan tek varlıktır,meleğin süt verebilenidir.Yarasın diye muhallebinin içine ciğer katarak çocuğuna yediren manyaklık derecesinde yaratıcıdırYemek yemeyen çocuğun dikkatini çekmek için elindeki tencere ve tavalarla maymunluk yapabilen kişidir, kafayı çocuklarıyla bozmuş, göbek bağı kopsa da yürek bağı asla kopmayan, sevgi dolu fedakar insan dişisidir.Yemek uzmanı, düzen insanı, bilgili, kültürlü her şeyi bilen şahsiyettir, yavrularını yol tarafından değil, kaldırım tarafından yürütendir, dizi dizi incidir lakin gerektiğinde laf sokma dalında da birincidir, sevgiliden ayrılma haberi verildiğinde, 'amaaan ben sana daha güzelini bulurum' diyebilen komik bir karakterdir. 'Oğlum aradım yoktun. Ben de mesaj atayım dedim sana. Gelince ara beni emi aslan evladım. Kara börülcem benim öptüm annen , şeklinde mesajlar atabilen, teknolojiyi ısrarla reddeden, kabullenemeyen, kafasına göre yorumlayan bilişim düşmanıdırAMA dünyanın en güzel kucağına sahip, en güzel kokan harikulade bir varlıktır, bir sabır ağacıdır,evlatlarını asla ayırmayan, aynı zamanda birbirinden koruyan güç abidesidir, evde bir yere uzandığınız an orada temizlik yapacağı tutan temizlik konusunda kayışı kopardığından temizlikçi gelecek diye evi temizleyen balans ayarı kaçmış temizlik kaynağıdır, mutfakta yaşayan, evde herkesi idare eden bir tür canlıdır. Sevginin güçlerini birleştirdiği sonsuz sevgi deposudur...Oğlunun damat - kızının gelin olduğunu görünce, çocuğu >mezun olunca, çocuğu gol atınca, çocuğu hasta olunca,çocuğu askere > gidince, asmalı konağı seyredince, dolar yükselince velhasıl buna benzer birsürü şeye ağlayabilen, bu mesajı okurken duygulanıp - gözleri dolabilen ağlamaya meyilli bir yapısı olan duygu pınarıdır son kiiii üç dört; uzakta dursa da yakın hissedilen,canı hep istenen,asla vazgeçilmeyen, dizinin dibinde olmak istenen, evlatların varlığını varlığına armağan edebileceği, ıslak - kuru ama heeeep duygulu bir varlıktır.Anneler günü bugün değil her gündür Annelerin bir günü yoktur onları bir güne sığdırmanın imkanı yoktur..
Annen hayatta ve yanındaysa cennet olmalı dünya sana!Annen hayatta ama uzaktaysa, şükür olmalı nefesi sana !Annen toprağın koynundaysa,Eksiktir hep sol yanın ama, İncitmediysen sağlığında Ne mutlu sana, ne mutlu sana...

Usulca kutlayın annelerinizin gününü... Öksüzlerin canını acıtmadan, gözlerine sokmadan...Usulca kutlayın ve değerini bilin!
Kalp
KaIp
Cmt May 13, 2017 10:11 pm

Foruma git
Konuya git

Kendinizi dinlemeyin...

Kendinizi dinlemeyin

Kendinizi dinlemeyin: Beyninizde buluttan nem kapan, vesveseli, geveze ve drama seven bir teyze oturuyor. Onu dinlemeyin. He deyin geçin. Müzik açın, kitap okuyun. Su, yatağını bulur efenim! Yarın ne giyeceğinizin planı bile bazen tutmuyor, hayatınızın geri kalanını planlamak nasıl bir ukalalık.! Kendinizi rüzgara bırakın, akıntıya karşı yüzmeyin.Ne yerseniz yiyin: Asla yediğiniz tavuğun özel hayatında neler yaşadığını öğrenemeyeceksiniz.Ne kadar gezdi dolaştı, ne kadar pinekledi, ne stres yaşadı bilemeyeceksiniz. İçtiğiniz sütün kaynağı olan inek ne yedi, emin olamayacaksınız. Ekmeği, şekeri filan azaltın ama gerisini bırakın dağınık kalsın. İçtiğimiz sütün nereden geldiğiyle ilgili duyduğumuz endişe, sağlığımıza o sütten çok daha fazla zarar veriyor, o noktaya geldik..!Dünyanın her yeri feci, bir şey kaçırmıyorsunuz: Türkiye’nin çivisi çıktı, gidelim buralardan diyenlere: “Nereye yav, karpuz keseceedik..?” Hakikaten, öncelikle bir düşün, seni neresi istiyor.? O isteyen yeri sen istiyor musun, yani ilginiz karşılıklı mı? Bütün bunlar tamamsa, bir de bak bakalım orası buradan daha mı güvenli? Emin misin? Bence o kadar abartma, dev kararlar verme. Gurbetçilere gurbetin ne demek olduğunu bir danış, dinle. Sonra da çık bir dolaş, vapura bin gez, bir çay iç, açılırsın..Gülse Birsel

"Coşku duy! Öyle çok neden var ki: Çiçekler açıyor, kuşlar ötüyor, güneş gökyüzünde parlıyor, bunlar için kutlama yap! Nefes alıyorsun ve hayattasın, bilincin açık, bunu kutla!"
Kalp
KaIp
Sal Ağu 01, 2017 5:15 pm

Foruma git
Konuya git