4 sonuç bulundu

Geri dön

Habersiz geleceksin bir gün biliyorum.

Habersiz geleceksin bir gün biliyorum. Kapımı çalmadan gireceksin içeri. Elimde işim,ocakta aşım,gözümde yaşıma bakmadan geleceksin. Ne haber vereceksin,ne davet edilmeyi bekleyeceksin…Dünya halen içimdeyken, heveslerim zirvedeyken, hiç bir işim bitmemişken geleceksin. Hazırlığım yok, umutlarım çokken, belki aç belki tokken geleceksin…“Biraz bekle”,”biraz dur”,”biraz geç kal” diyemeden, bir şeyler alamadan yanıma, yalnız kalınca bir kabirde neler gerekir? Onları dolduramadan valize, kimseyle vedalaşmadan, son taksitleri yatıramadan…OĞLUMU  son kez göremeden, son sözlerimi diyemeden geleceksin.İzin bile almadan, ”müsaitmisin” diye sormadan, yaşa başa bakmadan, son lokmayı yutmadan geleceksin.Anaları evlatsız, evlatları anasız, yiğitleri yarsız bırakansın sen. Gülüşleri yarım, sızıları derin bırakansın sen. Her yeni ölümle hayatın yalanlığını anlatansın sen.Kapıyı en çok çalan ama hiç beklenmeyensin. Davetliler arasında bulunmayansın. En çok görünen fakat hiç hatırlanmayansın.Hayallerim sensiz, planlarım sensiz, sensiz kalemim kağıdım, sensiz ekmeğim aşım…Biliyorum habersiz geleceksin birgün.Her şeye rağmen, tüm unutulmuşluklara, tüm aldanmışlıklara rağmen geleceksin. Yarım olan, tam olan neyim varsa alıp gideceksin.Kimseye bildirmeden en sessiz halinle geleceksin; ama giderken nice fırtınalar bırakacaksın ardında…Ansızın geleceksin bir gün,En güzel azalarımı çürütmek için, en tatlı varlığımı eritmek için geleceksin.Yanıma yalnızlığı vererek, bütün pişmanlıkları önüme sererek geleceksin…
Esen_
Per Arl 14, 2017 9:48 pm

Foruma git
Konuya git

2018 ...

Hem belki sana 365 gün eşlik edemeyeceğim 2018. Yani senden daha az ömrüm olabilir. Tolerans göstereceğini umuyorum. Zaten olması gerekenleri de benden alıp lüks haline getirme.Kuru ekmek buldu diye sevinen insanlar olmasın mesela. Ya da koşabiliyor diye sevinen. Maratona girip madalya aldığı için sevinsin.Sofrası tam tekmil ve sevdikleriyle paylaşabiliyor ve tek derdi çeşitlilikten ne pişireceğine karar verememek olsun.Sürekli koşu bandındaymış gibi hiçbir ilerleme kaydetmeden boşa efor harcatmak, karşımıza bitmeyen dağlar dikmek yerine, iyiye götüren daha aşılabilir ve bitebilir yollar karşımıza çıksın lütfen.     Deniz ...
Esen_
Cum Arl 29, 2017 9:58 pm

Foruma git
Konuya git

DOSTLAR MEKANI 9 Yaşında

Tam 9 yıl önceydi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 86.yılıydı... Bir hayalle başladık dostluğa... Ne olur diye baktık, Ve kurduk bu lobiyi, Büyük bir coşku ve heyecanla... Tek bir hedefimiz vardı; Sevgi, dostluk ve saygı... Hayallerimiz çığ gibi büyüdü, Dostluk ve sevgimizde... İyi ki varsınız, nice 9 yıllara hep birlikte, sevgiyle ve saygıyla.. Cumhuriyetimizin 95. Yılında, Lobimizin 9. Yılını Birlikte Kutlamaktan Gururluyuz Çok mutluyuz... Hayal
Esen_
Pzr Ekm 28, 2018 9:03 pm

Foruma git
Konuya git

Re: DOSTLAR MEKANI 9.YILI KUTLU OLSUN

Feyzam  Emeğine    Yüreğine  SağLık 

Esen_
Pzr Ekm 28, 2018 10:35 pm

Foruma git
Konuya git