23 sonuç bulundu

Geri dön

Re: Duyuru:''CANDOSTLAR '' 101 lobisi açılmıştır...

Mutlu Seneler...
2018 yaklaşırken..Belki bu yıl çok şeye kızdın.. delirdin.. kırdın...Belki kendinden ödün verdin.. savaştın.. tek kaldın...Belki aşık oldun... belki sevildin... belki terk edildin...Belki aldatıldın, belki istenilmedin... kim bilir ...Belki çok para kaybettin... belki işinden oldun...Belki "ne yapıyorum ben yaa" cümlesini ard arda kurdun..Her ne yaptıysan yaptın.. bitti..Bu çok güzel bir yıl olsun tamam mı?..Buna sen de gayret et!..Gülmekten yanakların çatlasın..Paranı koyacak cüzdan bulama...Bankalar "yatırım" hesabın için telefonlarda kalsın...Sağlık bedeninden aksın...Aşk kalbini patlatsın...Sen ışıl ışıl ol, herkes peşinde dolaşsın...Başarıların dillerde dolaşsın.....Yastığa koyduğun kafanda "huzura" daha fazla yer kalsın..ve her gece "iyi ki bunları yaptım,""İyi ki bunları yaşadım" diyerek uyu...Yaşadıklarından ne öğrendiğini fark ederek.. büyüyerek..Yaşadığın her şeyden ve herkesten özgürleşerek..YALNIZCA kendin olarak.. kendin için yaşayarak..Her sabah sevinçle uyan daima ileriye bakarak...

Mutlu Seneler Candostlar...
Kalp
Kalpp
Per Arl 28, 2017 4:35 pm

Foruma git
Konuya git

Güzelliklerle gel 2018

Koskoca bir yıl daha geçmek üzere ..Hayat bu; su gibi geçip gidiyor işte...Kâh gülüyor, kâh ağlıyoruz..Bazen dağları delecek güce sahip yürekler..Bazen kuş kanadı kadar narin.Yorgunluklar, keşkeler, yaşanmak isteyip yaşanamayan düşler...Ertelenen yaşamlar..Ya da tadılan güzellikler..Aşk var, acı var, tat var, tuz var..Dostluk, arkadaşlık ve en önemlisi paylaşmak var..Paylaşılmalı zaten.. Güzellikler bulaşıcı hastalık gibi yayılmalı..Benden sana, senden bana..Kime kalmış ki bu dünya ?Bugün var yarın yokuz..Sevmeler kıt kanaat olmamalı gönül hanemizde..Düşünsenize; ihtiyacı olsun ya da olmasın bir dostun gözlerine sevgiyle bakmak, elinden tutmak, yüreğimle yüreğinin kıyısındayım hissini vermek..Onu dinleyip anlamak seni de mutlu etmez mi..?Bazen gülümsetmek gülmekten güzeldir.Biten bir yılın ardından bütün küskünlükler silinsin gönüllerden...Sevmek kadar güzel, hoş, narin ve İyilik gibi iyi hissettiren bir duygu varken bırakalım kötülük bizden çıkmasın.İnadına gülümse, inadına sev, inadına yaşa ve yaşat.Güzelliklerin başucumuzda,sevdiklerimizin yanımızda, huzur ekmek su gibi hayatımızda, sağlık nefes kadar bedenimizde, bizimle olsun dileklerimle...Sevin, sevilin, .. Gülün, gülümsetin... ❤2018 Lütfen güzelliklerle gel. 

Mutlu seneler...
Kalp
Kalpp
Cmt Arl 30, 2017 9:06 pm

Foruma git
Konuya git

Candostlar 101 lobisinde Ödüllü Turnuva Yapılcaktır..

Candostlar 101 lobisinde Ödüllü Turnuva Yapılcaktır.

Ödüllerimiz

Bütün dostlarımızı turnuvamıza bekleriz...

Sevgiler...

Kalpp
Çar Oca 03, 2018 1:28 pm

Foruma git
Konuya git

Candostlar 101 lobisinde Ödüllü Turnuva Yapılcaktır.

Ödüllerimiz

Bütün dostlarımızı turnuvamıza bekleriz...

Sevgiler...

Kalpp
Per Oca 04, 2018 1:18 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Candostlar 101 lobisinde Ödüllü Turnuva Yapılcaktır..

CANDOSTLAR

Rica ederim Peri adminim turnuvada kolaylıklar dilerim...Sevgiler...

Kalpp
Per Oca 04, 2018 1:21 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Candostlar 101 lobisinde Ödüllü Turnuva Yapılcaktır..

Turnuva Sonuçları

Nursel Tebrikler (Toprağım  ) 

Kalpp
Çar Oca 10, 2018 6:32 pm

Foruma git
Konuya git

Ve işte böyle böyle iyileşiyorsun…

Ve işte böyle böyle iyileşiyorsun

Beklemeyince, ummayınca, vazgeçince hafifliyor hayat: Kocaman bir yük kalkıp gidiyor üzerinden… Kendi kendine kalınca, kimseden beklentin olmayınca, oluruna bırakınca kolaylaşıyor…Hayatın dümeninin elinde olmadığını anladığında, vitesi boşa aldığında, rüzgara karşı durmadığında, her şeyi kontrol edemeyeceğini kanıksadığında, bazı konularda kadere güvenip boşverebildiğinde güzelleşiyor…
Kendini anlatmayı bıraktığında; insanları anlamaya çalışmadığında, buluttan nem kapmadığında, anlamsız savaşlardan kaçındığında sakinleşiyor…
Fedakarlıktan vazgeçip kendine döndüğünde, önce kendini önemsediğinde, o kadehi kendine kaldırdığında anlamlaşıyor…
“Gidemem” dediğin yerden gittiğinde, “Yapamam” dediğin sulardan geçtiğinde, kendine yolculuk ettiğinde, herkesin geçtiği o kalabalık yollardan geçmeyip sana özel patikalardan yürüdüğünde, farklılaşıyor…
O kadar da önemli olmuyor o zaman yok yere üzüldüklerin… O beklediğin huzur geliveriyor birden… “Otur” diyorsun kendine, “Konuşalım, neler geçti başımızdan…” Kendini kendine itiraf ediyorsun, günah çıkarır gibi… Anlatmak iyi geliyor; ağlamak daha da iyi… Değil mi ki insanı en iyi kendisi anlıyor? Böylece kendi sırtını sıvazlamayı da öğreniyorsun… Otomatik pilota alıp hayatı, biraz arkana yaslanıyorsun; yavaşlıyorsun… Yavaş yavaş anlıyorsun; sen aslında kimdin, hatırlıyorsun… Başkalarını çok sevmeyi bırakıp, narsistleşmeden kendini sevmeyi de öğreniyorsun…Ve işte böyle böyle iyileşiyorsun…

Uçmaya heveslendirip, kanadını kırdığınım ben...Hatırladın mı?
Kalp
Kalpp
Per Oca 25, 2018 9:01 pm

Foruma git
Konuya git

Bir güzellik yap hadi kendine...

BİR GÜZELLİK YAP HADİ KENDİNE

Bir şarkın olsun. Senin olsun. Hayatına her giren insana “bu benim şarkım bak” diye dinlet. Bir gün o kişinin hayatından çıktığında bir radyoda denk gelirse, seni hatırlasın.
Tek bir parfümün olsun. Özdeşleşmek iyidir. Dünya bu illa ki bir tek sen kullanmayacaksın. Öyle bir sana ait olsun ki, bir yabancıda bile duysa “acaba burda mı” diye kokuyu duyanın gözü seni arasın.
Bir tane en yakın arkadaşın olsun. Sadece kötü günde değil, iyi günde de aradığın ilk kişi olsun. Birlikte düşün, birlikte kalkın. Birbirinizi toparlayın. Yaralarınızı sarın. Herkes gittiğinde “şanssızlığınıza” biraz gülün, biraz ağlayın.
Bir tane çok büyük aşkın olsun. Rakıya bahane olsun. Bir dönem çok sevmiş ol, bi dönem nefret etmiş. Her şey küllendikten sonra tebessümle hatırla. Biraz da bi yanın acıyarak. “O olsaydı nasıl olurdu acaba hayatım?” diye sorgulayarak. Artık bir şey hissetmesen de “başına bir şey gelse yine de ilk ben koşarım” diyecek kadar. Unutma, masallar mutlu sonla, Efsaneler kavuşamamakla biter.
Bir evlat edin. Bir kedi olur, bir köpek de. Ama olsun. Kapılarını aç. Senden olmayan ama senin ilgine bakımına muhtaç bir kalbin atışlarını ellerinde hisset. Bir canlının hayatını değiştirmek acayip bir şey. Birinin kahramanı olmak istersen bundan büyük fırsat olamaz. Sevmek çok güzel. Hele bir de her koşulda sevilmek.
Bol bol kitap oku biri seni derinden etkileyene kadar oku. Onu bulduğunda kimseyle paylaşma. O hikaye senin. Beğenmediğin sayfayı yırt sevdiğin yerleri yıldızlarla donat. Başucunda dursun. Belki bir gün biri gizlice o sayfaları keşfeder. Seni daha iyi tanıma imkanı olur.
Salaş bir restaurant edin. Patronundan garsonuna kadar tanı. Kafan mı bozuk, mekan dolu mu, sana yer açacakları kadar müdavimi ol. Bir masan olsun hep oturduğun. Bir başına gitsen bile başına bir şey gelmeyeceğini bil. Bir gün belki kapanır ya da yıkılır. Ama sen önünden her geçtiğinde “burda eskiden hep bi yerim vardı” dersin.
Bir hobin olsun. Kaçmak için. Hiçbir şey düşünmediğin. Dünyadan uzaklaşabildiğin. Onunla övün. En iyi yaptığın şey olsun. İnsanlar şaşırsın. Senin icin çocuk oyuncağı olsun.
Bir şey iste. İmkansız olsun. Peşinden koş. Yorul. Defalarca vazgeç. Defalarca dene. Susmanın çaresizliğini de yaşa bağırmanın da. Uykuların kaçsın. Düşündükçe saç diplerin bile uyuşsun. Her ne ise bu istediğin, Aşk da olur iş de. Bağrına taş bas gerekirse. Yeter ki gece yatağına yattığında “ben elimden geleni yaptım” de. Bazen kazanamamış olsan da, yapabileceklerinin ya da bir şeyi delice istemenin limitini görmek de zaferdir.
Vakit ayırdığın bir ailen olsun. Yarın kaybettiğinde keşke daha çok zaman ayırsaydım demeyeceğin. Pişmanlık kötüdür. Bir daha geri getirmeye gücünün yetmedikleri içinse, işkence. Kıymetini bil. Yarın ne olacağı belli değil. Kalp krizi dediğin bir kaç saniye. Kalp kırma.
Sınırların olsun aşılamayacak. Duvarların olsun yıkılamayacak. Herkes bilsin. Ona göre davransın.
Bir alanın olsun metre karesi dert değil. Kapısını kapattığında gercek sen olabildiğin. Dört duvardan birininin dibine çöküp ağlayabildiğin. Güçsüzlüğünü yaşayabildiğin. Sonra daha güçlü kalkabildiğin. Kaldığın yerden devam edebildiğin. İnsan en çok kendini özlüyor çünkü.
Bir sevdiğin olsun tabi. Belki hayallerindeki gibi olmaz koşullar ama bir şeyleri birlikte var etmenin tadı bi başka. Para amaç değil araç olsun mutluluğuna. Olmadığı zaman da elindekini cömertçe paylaşabil. En çok onla gül. Saatlerce muhabbet edebil. Birbirinize ulaşamadığınızda, “başka biriyle mi acaba” diye değil “başına bir şey mi geldi” diye endişelen. İlişkini başkalarıyla kıyaslama. Biri sevdiğini çok söyler, Biri daha çok gösterir. Sen de biri eksikse bu seni daha az seviyor demek değildir.Telefon karıştırmakla ömür geçmez. Bir insan bir şey yapmak isterse yapar. Kalbin temizse, sen araştırmadan da karşına çıkar korkma. Sonuna kadar güven. Bir gün kırılırsa kalp yenisini inşa eder.
VEKalbini temiz tut. Çevreni de. Unutma yaptığın her iyilik bir gün sana geri döner.

Kalp
Kalpp
Pts Şub 12, 2018 11:48 am

Foruma git
Konuya git

Gülümsemek herkese yakışır en çok da sana...

Gülümse 

Kim ne derse desin, aynanın karşısına geç ve gülümse. Dişlerine, kilona, sivilcelerine en önemlisi kendine küsme. Çık, gez. Sev, ağla. Her duyguyu tat. Açık sözlü ol, asla kırma. Sev ama abartma.En çok kendine değer ver, başkalarını değil kendini sahiplen. Kendini odana kitleme, hayat dışarıda. Annenden veya babandan nefret etme, bil ki en çok onlar değer veriyor sana. Onlara kızmak yerine onları mutlu etmeye çalış. Unutma ki onlar da bir gün gidecek. Sevdiğin insanlara sevdiğini hissettir, onlara onları ne kadar sevdiğini söyle.Yarın belki de çok geç olabilir. Geçmişte takılıp kalma mesela, geçmiş sonuçta. Hep geleceğe bak. Hayaller kur. Hayallerinden kimse için asla vazgeçme. Einstein'a da gerizekalı demişlerdi, atomu parçalayıp ellerine verdi. Küçümseme kimseleri. Bil ki onların da hayatında zorluklar var. Kimseyi büyütme gözünde. Yeni insanlarla tanış mesela, onların hikayelerini dinle. Kendine güven, kimse senden üstün değil. Evet, belki berbat bir hayatın var ya da belki kendini yalnız hissediyorsun ama unutma ki senin gibi milyonlarca insan var dışarıda. Seni değersiz hissettiren insanlara gülüp geç. Seni tanımıyorlar, sen kusurlarınla mükemmelsin. Senden bir tane daha yok bu dünyada. Şimdi kaldır o başını ve gülümse. Gülümsemek herkese yakışır çünkü, en çok da sana.

İnsanların çoğu kaybetmekten korktuğu için, sevmekten korkuyor. Sevilmekten korkuyor, kendisini sevilmeye layık görmediği için. Düşünmekten korkuyor, sorumluluk getireceği için. Konuşmaktan korkuyor, eleştirilmekten korktuğu için. Duygularını ifade etmekten korkuyor, reddedilmekten korktuğu için. Yaşlanmaktan korkuyor, gençliğinin kıymetini bilmediği için. Unutulmaktan korkuyor, dünyaya iyi birşey vermedigi için. Ve ölmekten korkuyor aslında yaşamayı bilmediği için
Kalp
Kalpp
Pts Şub 26, 2018 4:40 pm

Foruma git
Konuya git

Boşver bilme en iyisi...

SENİ SEVDİĞİMİ  HİÇ BİLME , BİLME EN İYİSİ

İzin almak için değil,haberin olsun diye söylüyorum..Seni, çok ama çok seviyorum..İşte, aşk diye başlıyorum satırlarıma.Her hecesinde adın yazıyor dudaklarımda.Belki hiç gelmeyeceksin, biliyorum..Belki hiç girmeyeceksin yüreğime..Belki yıllar geçse bile,rengini bile bilmeyeceksin gözlerimin.Usulca, uzaktan sevilecek, ama hiç görmeyeceksin beni.
Umudum değilsin, çünkü hiç umut etmedim seni..Ben hep senin, hep sendeydim nasıl olsa..Belki dokunmak zor sana, belki saçların imkansız..Olsun,Kokunu merak edip özlemek bile, nice fırtınayı susturdu içimde..
Bazen,Bir demet gül hayal ediyorum.. Usulca sana uzanıyorum, mutlu oluyorum..Tabi bazen de , biraz buruk bakıyorum hayata..Sakın ha yalnış anlama, ağlamıyorum.Sadece, seni biraz fazla seviyorum.Üşüdüğüm günler de oluyor elbet,Ve hemen ardından kapı çalıyor ansızın..Sana diye, kendime gönderdiğim mektuplarımla, bir postacı giriyor içeriye..Isıtıyor içimi..Güneş doğuyor gözlerime..Hani sana yazdığım o mektuplar vardı ya,Onlar gelmişti kendime..Hep sana yazıp, kendim okumuştum.Ve yine kendim cevaplayıp, sana yollamıştım..Bak,yine onlar geldi..Yine yaz geldi, yine baharlar var kalbimde..
Akşama sabaha derken, yine sabah oluyor.Ve bir fincan kahve yudumluyorum seninle..Sen yoksun, biliyorum..Ama hep olduğunu sanıyorum..Belki haberin yok..Olsun..Ben yine de , seni çok seviyorum..
Güzel olan karşılıksız sevmek değil mi?Yıllar geçse bile, büyüsüyle büyümek değil mi aşk?Belki görüyorum, belki yetmiyor ama,En azından tılsımında seviyorum.Özlemi, hasreti ve aşkı, hiç ayrılmadan yaşıyorum
Ne güzel değil mi?Sen istemesen de, bilmesen de seviyorum..Sen gelmesen de, görmesen de seviyorum..İzin almadan, sormadan, dokunmadan, ağlayıp, ağlatmadan seviyorum..
Ne garip değil mi?Nefes aldığını bilerek yaşıyorum.Gün olur bir kentin ,herhangi bir caddesinde,Farkında olmadan , karşına çıkarım ansızın..Yan yana veya karşılıklı bir an gelirse eğer,Çevrene bak hemen..Sana bakan, seni izleyenlere bak..Böyle bir aşkı cennet sanıp, gelmek isteyenleri izle..Gözlerini bir an olsun senden çekmeden, saatleri sende durduran insanlar göreceksin..Dost doğru sana bakıp, zamanda duracaklar..Tutulup aşık olacaklar o güzel gözlerine..Ve sonra bir yanda, yada kıyıda bir köşede; sana hiç bakamayan,Gözlerini ısrarla senden kaçıran birini görürsen,İşte o zaman gerçek aşkı tattırdığın, ve karşılıksız, nedensiz, sebepsiz sevebilen bir kalbe şahit olacaksın..Vuracaksın aklını bir anda düşlerine..Umursanmadığını düşündüğün bir anda,Gerçek bir aşkı görüp öğreneceksin..Ama yine de , bilmeyeceksin..Bilme en iyisi, neden mi?Senden başkasını sevemeyecek kadar nasıl kör kalabilmiş ise kalbim,Sana bakamayacak kadar da dolmuştur, kör olmuştur şu gözlerim…Bu yüzden Sen, seni sevdiğimi hiç bilme..Bilme en iyisi..
Sağır olan tek organ kulaklar değildir bilirimKulaktan geçen onca sözKalbe geçmez kimi zaman..
Kalp
Kalpp
Pzr Mar 04, 2018 9:36 am

Foruma git
Konuya git

Gördüklerim tahammül sınırını çoktan aştı...

Usandım Yalancılardan
İnsan bazen gitmek ister.. Karanlıklara doğru yürümek ve hiç dönmemek.. Aydınlıktan kaçarcasına.. Kendisiyle yüzleşmekten korktuğu için midir bilinmez.. Aydınlıkta yaşananları görmemek için belkide.. Karanlığa giderken gözlerini kapayarak gitmek ister hemde.. Olurda ufacık bir ışık görür tekrar geriye dönerim düşüncesiyle alabildiğine sıkmak ister gözlerini..İnsan bazen gitmek ister.. Sevdiği ve belkide onu seven insanları hiç düşünmeden kaybolmak ister.. Öyle bir yer olmalıdır ki gideceği yer, kimse bulamamalıdır onu.. Tabir-i caizse sırra kadem basmak ister..Bazen daralır insan.Etraftaki entrikalar, mentrikalar şunlar bunlar.. Daraltır insanı işte! Plastik gülüşlerden, yalancı sevişlerden, çıkarcı dostluklardan midesi bulanır artık.. Saf ve temiz bir dünya çizer hayallerinde.. Oraya gitmek ister.. Ama tek başına gitmelidir oraya.. Onu bekleyen tek birşey olmalıdır orda.. Yalnızlık!
Hani bazen söyleyecek çok sözün olur da,Bakarsın şöyle bir etrafına ve sonra yutkunarak;"Ben kime, neyi anlatmaya çalışıyorum?.." Diye susarsın yaa..Hani "Ne haliniz varsa görün" diyerek,Haykırıp, çekip gitmek istersin yaa,Hem de hiç dönmemecesine..İşte, o hallerden birindeyim..Gördüklerim tahammül sınırını çoktan aştı..Ya insanlar ben de çok yanlış yerde,Ya da ben bu dünyanın çok yanlış yerindeyimm..

Gerektiğinde sivri konuşacaksın.Zira, geniş kütükler için keskin balta gerekir..!
Kalp

Kalpp
Pzr Nis 15, 2018 9:51 pm

Foruma git
Konuya git

Kahvemi de aldım geldim biraz sohbet edelim...

Sana evet sana gülmek çok yakışıyor

Kahvemi de aldım geldim biraz sohbet edelim.
Mesela bir türlü geçmeyen kırgınlığından bahsetmek ister misin? İnsanlara güvendiğin için yarı yolda kalışın, güvendiğin dağlara yağan kar senin suçun değil bilmelisin! En çok, çok sevdiklerin kırdı biliyorum. Zaten gücüne giden de bu anlıyorum. Yaraymış, kırıkmış bir şekilde geçiyor da, sevdiklerinden miras kalınca geçmiyor acını hissediyorum. Dün "her şeyim" dediklerinin "hiç bir şeyin" olduğu bu gün, "her şeyin" anlamını yitirdiğini biliyorum, inan çok üzgünüm. Soğutma bir yudum al hadi kahvenden ve lütfen biraz gül asılmasın yüzün. Varlığını anlamlı kılan biri yada birileri değil ki, arkalarına bile bakmadan gittikleri için neden değer yitiresin? Hadi bana söz ver, kendini değerli hissetmek için kimseye ihtiyacın olmadığını bir an önce öğreneceksin. "Keşke" dediğin şeylere de sünger çek gitsin bence. Boş ver, iyi veya kötü yaşanması gerekenler yaşandı bitti işte. Hiç bir şey için kendini suçlama! Her şeyi kontrol altında tutamıyor maalesef insan hayatta. Elinden gelmeyenler de başına gelmiş oluyor bu arada. Unutmadan, sen görmüyorsun ama sana çok yakışıyor gülücükler

‘MERHAMET’ li insanlar olsun etrafınızda.Erkek ya da kadın!!!merhamet yoksa eğer yüreğinde bir ömür boşa harcanırsınız ellerinde.Canınız acıdığında canları acımıyorsa,Üzüldüğünüzde üzülmüyorlarsa,Mutsuzken güldürmüyorlarsa,Ömrünüz zayi oldu merhametsiz ellerde...Ah be hayat çok mu şey istedik senden?Gözümüz yatlarda, katlarda değildi ki,Gözümüz kırılgan yüreklerimizi emanet edecek yüreklerdeydi. Onu da çok gördün ya bize hayat alacağın olsun seninde.Zaten hep alacaklısın bizden hayat farketmiyoruz sanma!Sen ne kadar alırsan al o gün yenilsekte,ertesi gün gene kalkarız ayağa gene yeniliriz ama gene kalkarız.Biz kalkmak için her gün yeni bir sebep buluruz Neden mi?Çünkü Allah kırık kalplerledir..Çünkü dost olarak bize Allah yeter.
Kalp
Kalpp
Cum May 04, 2018 10:09 pm

Foruma git
Konuya git

Tövbe ettim kabul eyle! Hayırlı Kandiller..

Dua Zamanı

Bir dua et;En acıyan derdin için..En hüzünlü anın için..Bir dua et; Şükrün olsun, En mutlu günün için..Aldığın her nefes, Gören gözün, Tutan elin, Yürüyen ayağın, Dönen dilin için..Bir dua et;Gariplere, yolda kalmışlara, Kimsesizlere derman olsun..Bir dua et; Bir parça ekmeğe muhtaç olanlar için,Hastaların şifası için...Bir dua et;Mazlum için, Zalimin ıslahı için..Kanayan yaralar, Ağlayan yürekler için...Bir dua et;Yalnızların yoldaşı olsun...Bir dua et; Yürekten olsun..Dualarımız makbul, Kadir gecemiz mübarek olsun...

“ Kimse, kimsenin omzundaki yükünü ve yüreğindeki acısını bilemez”...O halde doğrul! Bu kadir gecesi serinliğinde, vur kalbini şükre.De ki ; Bağışla! Affeyle! Merhamet eyle! Tövbe ettim kabul eyle!

Kadir gecemiz Mubarek olsun..Selam ve Dua ile..
Kalp
Kalpp
Pzr Haz 10, 2018 3:11 pm

Foruma git
Konuya git

Yolun açtığın yara kadar açık olsunnn........

Sevme arkaşım seni sevmeyeni sevme

Biri çıkıyor karşına, öyle etkileniyor, öyle seviyorsun ki sanki hayatın tek amacı o oluyor. Kendi değerini unutuyorsun.O ne sevginden anlıyor, ne de sevginin karşılığını veriyor..Sevme arkadaşım seni sevmeyeni.Tutmaya çalışma senden gitmek isteyeni, zorlama..Bırak gitmek istiyorsa gitsin. Aşkından öl ama seni yanında istemeyen birinin yanında da yaşama. Kalmak istiyorsa o kendini zorlasın biraz da. O çabalasın, yorulsun..Kimsenin kolayı olma. Unutma; kolay kazandığından kolay vazgeçer insan.

"Herkes bir parçanı götürür giderken."Kimileri derdinden faydalanır, kimileri sevginden!"Kimi çaresizliğinden yakalar, kimileri güveninden!"Eksilmişsin, üzülmüşsün kimin umurunda..!Kimileri sırtından vurur, kimileri kalbinden..
Kalp
Kalpp
Pts May 28, 2018 7:56 pm

Foruma git
Konuya git

Bana yaşattığın ne varsa hepsini yaşa istiyorum...

Duam belli duyan belli

Bana yaşattığın ne varsa hepsini yaşa istiyorum, ne eksik ne de fazla.. Çok sev, her şeyden çok.. Bir o kadar da sevil, sevildiğini düşün ki hayal kırıklığın o kadar büyük olsun.. Benim kadar acısın için.. Yalnızca mutsuz olmanı istemem, mutlu da ol ki kaybetmek nedir anlayabilesin..Bu nefret değil, kin değil, öfke değil.. Benim hissetiğim her şeyi hissetmeni istemek beddua da değil.. Ama inan, bana yaşattığın şeylerin ne anlama geldiğini bilmeden mutlu olmak hiç hakkın değil!Dilerim; hakkını yaşarsın.
Siz yine de yüreğinizi, dilinizi ve niyetlerinizi temiz tutun.İnsanlık göremeseniz de birilerinden,ödün vermeyin sakın kişiliğinizden.Unutmayın ki iyiliklerin karşılığını kul diliyle,Allah misliyle verir.Hani beddua etmiyoruz ama Allah gürüp herşeyin acısını tek tek çıkarıyor ya o muazzam olay işte,dönüp bir daha şükrediyorsun sonra...

Ne kadar güzel söylemiş ' Hace Abdullah-ı Ensari :" Sen beni kötü, kendini iyi gördükçe ne bana kötülük ulaşır, ne sana iyilik.
Kalp
Kalpp
Çar Tem 25, 2018 6:40 pm

Foruma git
Konuya git

Biliyorum ki geçecek. Bundan öncekiler gibi…Her şey geçer…

Düşündüm de

Düşündüm de;Hayata pozitif bakmak ne güzel.Belim artık bir çay bardağı inceliğinde değil belki, ama incecik zevklerim oluştu dünden bugüne.Güzel bir kitap, yemek, manzara ve müzik hayatımın en keyifli anlarını sunuyor bir süredir.Eski kilomda değilim, tamam, ama tüm fazlalıkları da attım hayatımdan. Buna rağmen kendimi dolu dolu ve zengin hissediyorum.Öyle yüksek sesle müzik dinlemek, bağırtılı çağırtılı kalabalık yerler eskisi kadar ilgimi çekmiyor. Hafif bir müziğin eşlik ettiği sakin bir ortamdaki sohbetlerin tadı hiçbir şeyde yok.Deli gibi alışveriş yapmıyorum artık. Öyle çok güzel görünme çabam da azalmış. Elbette üstüme başıma dikkat ediyorum, ama artık son moda kıyafetler, kozmetikler ve takılar ilgimi eskisi kadar çekmiyor. Bir mağaza ya da kuaförde geçirdiğim uzun zamanlar sıkıyor. Yakışanın da, yakışmayanın da farkındayım. Başkalarının takdir etmesi güzel, ama en çok da kendime güzel görünmeyi seviyorum.Öyle çok insan tanıma hevesim de kalmadı. Samimi birkaç dost yetiyor da artıyor bile.Yolunda gitmeyen işlere, açılmayan kapılara eskisi kadar direnç göstermiyorum. Çünkü artık biliyorum ki kendimi paralasam da hayatın kendine ait bir öğretme biçimi var. Evrensel sistem olması gerekeni benden iyi biliyor ve kendi zamanını bekletiyor.Ne mutsuzken mutlu olmaya ne de her şey kötü iken yolunda olduğuna inandırmaya çalışıyorum kendimi. Her ne yaşıyorsam o karanlığın içinden geçip oradaki öğretiyi anlamaya çalışıyorum ki; bir gün gün ışığına çıktığımda kıymetini bileyim, ufak tefek şeyleri dert etmeyeyim.Her ne yaşıyorsam bir benzerini hemen herkesin yaşadığını biliyorum artık. Bu yüzden yaşadıklarımı dramatize edip çok abartmadan ve kendime acımadan kabule geçiyorum. Sabır… Nasıl da güzel bir kelimedir.Biliyorum ki geçecek. Bundan öncekiler gibi…Her şey geçer…Şikayeti çoktan bıraktım. Sürekli çözüme odaklanıyorum ki enerjim doğru yere kanalize olsun.Huzurum ve mutluluğum haklı olmamdan çok daha önemli artık.Kin ve intikam duygularımı çoktan hayatımdan çıkardım. İster kader deyin, ister ilahi adalet; adı önemli değil, ama sistem olması gerekeni bir şekilde yerine getiriyor nasıl olsa.Bana iyi gelen insanlarla görüşüyorum. Hayallerimi, umutlarımı desteklemeyen ve şikayet odaklı insanlara yer yok artık hayatımda.Listemin en tepesinde sağlık var. Kalanların hepsine çizik attım.Zamanın usul usul yaklaşan adımlarını seviyorum.Çünkü onun ortaya çıkardığı kadını seviyor ve zamanla kime dönüşeceğini merak ediyorum.Daha yaşlı belki, ama daha farkında ve duyarlı.O yüzden çok daha güzel….

Artık kimse için kürek çekmiyorum,Hatta sığ derin demeden körü körüne atlayıp paçalarımı dahi ıslatmıyorum ...Kâr dan zarardan geçtimGünü başa baş kapatınca şükrediyorum ...Zararın neresinden dönersemÖmrüme kârmışBunca zarardan sonra öğrendim...İnsanlara olan inancım iflas ettiİnsanlığın piyasası böyleyken Daha içimin kepenklerini açmamak üzere kapattım ben..
Kalp
Kalpp
Pts Ekm 08, 2018 9:23 pm

Foruma git
Konuya git

Yüz yaşıma da gelsem aslaa vazgeçmeyeceğim...

Kendiniz olun , insan olun !

Yüz yaşıma da gelsem aslaa vazgeçmeyeceğim çocuk olmaktan,Saçmalamaktan,kendim olmaktan,İçimden geleni söylemekten,ya da şımarmaktan..

Birilerine saçma gelmekten ya da eleştirilmekten asla korkmayacağım!
Kendime en iyi gelen halimle yaşayacağım bu hayatı..Ve bu iyilik içimdeki çocuğu büyütmemekle mümkün olacaksa da, asla büyütmeyeceğim o çocuğu..Şımartabildiğim kadar da şımartacağım!
Dinazor olacak yaşa geldiğimde dahi yapmayacağım bunu..Ben nasıl mutluysam öyle,Ben nasıl istiyorsam öyle,Ben ben;Sen değil yani, ben nasıl istiyorsam..
Bu halimi saçma bulman neyi değiştirir ki?‘’Çocuksun’’ diyerek eleştirmen ne kazandırır ki sana?Ben olmak istediğim yerdeysem eğer,Ben mutluysam eğer,İşte o zaman asıl kazanan ben olmuyor muyum?
İÇİMDEN nasıl geliyorsa,İÇİNDEN nasıl geliyorsa
*
Bıraktığın yerdeyim ama bıraktığın gibi değiLim.. Çok değiştim ve öğrendim; İnsanın topLanması için.. DağıLması gerekiyormuş..Dağıttığın için Teşekkür ederim..

İnsanların acıları gülüşlerinden daha mahremdir...Birinin size yarasını göstermesi ben güçsüzüm demek değildir ,seninle hüznümü paylaşacak kadar sana güveniyorum demektir..Bu yüzden;birileri size güvenecek kadar yürekliyse sizde bundan faydalanmak yerine, onları anlayabilecek kadar "insan" olun!
Kalp
Kalpp
Pzr Ekm 21, 2018 1:20 pm

Foruma git
Konuya git

Birileri ısrarla sevmedi bizi, sevmedi ...

Sadece bil istedim

Nasılsın,Yolunda mı her şey, dikkat ediyorsun değil mi kendine?Kalın giyin havalar soğuk, sabah erken kalkacaksın hadi uyu artık, geç kalma, koşma, düşme, seni sevdiğimi unutma, boş ver üzülmene bile değmez, hadi gel seveyim saçlarını, her şey daha güzel olacak…Diyemiyorum sana…Kapına komşu da değil ki kapım; kulak misafiri olsam, hani arada da olsa duysam sesini.Yemin ederim sarılmak falan da değil niyetim; şöyle uzaktan da olsa görmek, iyi olduğunu bilmek de yeterli. Yanlışlıkla bile aramıyorsun ki bir bahanem olsa “nasılsın” diye sormaya…Özlemek böyle bir şey işte,Yarısı merak, diğer yarısı meraktan ölüm nedeni…Bu arada şunu da bil; İlk “seni seviyorum” derken dudaklarım titriyordu ama fark etmedin. İyi de oldu aslında, yalan söylüyorum sanacaktın belki, cesur değilim, içten değil ya da… ne bileyim, sanacaktın bir şeyler, her neyse ne işte…Olabildiğince gerçekçi olmaya çalıştım bunu söylerken. Hep hoşlanmıştım daha önce, beğendiklerim de olmuştu ve hatta…Çünkü ilk kez sevmiştim… O zaman söyleyemedim, şimdi bil istedim.“seni seviyorum” derken dudaklarım titriyordu,“sahiden bitti mi” derken sesim,Bilmeni istediklerimi yazarken parmaklarım titriyor şimdi.Bir yalvarış değil bu, yalnızca oku ve geç.Sadece bil istedim…Ne kadar zaman geçerse geçsin, hangi öznelere iyi geceler öpücüğü verirse versin tenlerimiz,Seni hala titreye titreye seviyorum, biliyorsun aslında…Yine de bil istedim…Sadece bil, İstedim…
Şiir: Ezgin Kılıç

Aynalarda bir ölümlüyü izliyoruz her gün. Üstüne sevilmeyen bir kalp taşıyoruz.Birileri ısrarla sevmedi bizi. Ne kadar sevdiysek en az o kadar sevilmedik.Rüzgârdan dolayı savura savrula uçan bir poşeti izler gibi izlediler nereye takılacağımızı.İpi kopmuş bir uçurtmayı izler gibi izlediler, çakılmamızı keyifle beklerken.Durup nefeslenmek istesek ittiler, yürüsek çekiştirdiler.Anlatmak istediğimizde dinlemediler, sustuğumuzda da neden anlatmıyorsun dediler. Birileri ısrarla sevmedi bizi,ısrarla sevmedi , sevmedi...
Kalp

Kalpp
Sal Ekm 30, 2018 6:31 pm

Foruma git
Konuya git

Bakmayın siz bana...

Bakmayın 

Bakmayın,Siz benim bu kadar şen şakrak olduğuma..Gülücüklerimden hazan, Kahkahalarımdan isyan koparpür dikkat duyulduğunda..

Bakmayın,Gözlerimin böylesi ışıl ışıl yandığına..Görmesini bilen farkederYorgundur,buğuludur aslında..
Bakmayın,Siz benim kalabalık olduğuma,Yalnızlığım derindir,Saklıdır, gizlidir,O kocaman sol yanımda..

Bazen huzur istersin, Bazen mutluluk. Bazen öyle zamanlar gelir ki ağlamak istersin,gizli saklı değil; avazın çıktığınca ağlamak.Çünkü bazen gerçekten çok özlersin.Aslında insanın ihtiyacı olan tek şey başınıyaslayacağı bir omuzdur. Ama ne var ki,o omuz hep imkansızdır.... 
Kalp
Kalpp
Pzr Arl 02, 2018 8:29 pm

Foruma git
Konuya git

Sayamadığım o kadar çok ahım var ki sana..

Tırnağın kırılsa beni hatırla

Şimdilik acı çekiyorsam, üzülüyorsam ve özlüyorsam seni hala; yokluğuna hemen alışamayacak kadar çok sevdiğimdendir. Yani sen kalbimi kırıyorsun ya, benim kırılganlığım sana olan sevgime aslında. Emin ol o da zamanla son bulacak. Ama unutma, Bir gün o kadar mutlu olacağım ki, o kırıklar en çok sana batacak... Senden sonra… Aslında senden sonrası hiç olmadı… Ne yaşadığımı bildim, ne sevdiğimi ne de sevildiğimi… Öyle bir boşluğa ittin ki beni değil bir çıkış yolu bulmayı, kendimi bile bulamıyorum hala… Kurtulmaya çalıştıkça daha da battım. Yeni bir başlangıç diye diye gömülüp kaldım her seferinde geçmişe. Sevdiğim en güzel kadının(adamin) mezarını ellerimle kazıp yüreğime gömdüm Arkasından sövdüm, Arkasından sevdim, Arkasından özledim, Arkasından ağladım… Farklı birileriyle her şeye yeniden başlamayı da denedim. Bunun sebebi de yine sensin ama bu da olmadı… Kime sığındıysam seni daha çok hatırladım. Kime sarıldıysam en çok senin kokun değdi burnuma, en çok senin saçlarını sevdim, en çok seni düşündüm. Öyle ya, en çok sen acıttın içimi… Dilerim ki en mutlu olduğun anda kırılsın umudun... Sana kıyamadığım kadar çok kırıl, incin Benim gibi ol, eksik kal, hep biraz yarım, hep eksik... Ağla sevgilim, ağla! Sayamadığım o kadar çok ahım varki sana, Tırnağın kırılsa beni hatırla..

Kalp
Kalpp
Sal Oca 29, 2019 10:07 pm

Foruma git
Konuya git

Yorgun zamanlardayım şimdi...Susuyorum...

SUSUYORUM!

Suskunum bu aralar.Tepeden tırnağa kadar suskun.Biraz yorgunum, birazda durgun.Avazım çıktığı kadar susuyorum işte!Sesim yankılanıyor, yüreğimin derinliklerinde.Sessiz çığlıklarım kulağımı sağır ediyor.Benden başka duyan olmuyor...SUSUYORUM!
Suskunum bu aralar.Boğazımda düğümleniyor nefesim.Dilimin ucunda intihar ediyor cümlelerim.Içimde biriktirdiğim feryadlar boğuyor beni.Susma diyor içimden bir ses SUSMA!Işte tam o an hayırmak istiyorum.Sesim kesilene..Nefesim tükenene kadar hayırmak!Olmuyor...Gücüm yetmiyor...SUSUYORUM!
Suskunum bu aralar.Artık ağzımı bıçak açmıyor.Ne hüzünlü şarkılar dolanıyor dilime...Ne de o çok sevdiğim türkünün nağmeleri.Içimdeki sızı, sesimin tellerini titretiyor.Aldığım her nefes canıma canıma batıyor.Bir ses usulca fısıldıyor kulağıma."Sabret"diyor..."Dayan" diyor..."Geçecek"diyor..."Sabır taşı olsa çatlardı" diyorum."Gücüm olsa dayanırdım" diyorum."Geçeceğini bilsem dilimekilit vurmazdım" diyorum....SUSUYORUM!

Yorgun zamanlardayım şimdi.Birazda her şeyden vazgeçmiş bir ruh halim var..Ezbere yaşıyorum bugünlerde hayatı..Anlamsızım...Hissizim..Acı acı gülümsemelerim var dudak kenarımda..Soranlara iyiyim diyorum..Hani iyi demek adettendir ya işte öyle...Artık hiç bir şey beni şaşırtmıyor...Herkes her şey bir kısır döngünün içinde tarih tekerrurden ibaret sözünü anımsatıyor adeta..Bitkinim,yorgunum...Yılgınım..!Sahte olan her şeyden müzdarip kalbim en derin suskunlugunda şimdi...Çünkü...Çünkü konuşursam anlıyan olmıyacak;sadece anlıyormuş edasında baş sallamadan ibaret kalıcaksa konuşmalarım suskunluğum en asil eylemdir yüreğimin...!Yani artık suskunum ben bu dünyayada,dünyanın içindeki tüm kötülüklere,kötülere karşı suskunum artık.
Kalp
Kalpp
Pts Şub 11, 2019 4:02 pm

Foruma git
Konuya git

Gidenlere izin verin…İzin verin ki…!

Geçmedi mi geçmez dediğin ne varsa

Bir kadın asla tek başına yıkılmaz. Arkadan vuranları çelme takanları vardır.Bir kadın asla içindeki güzel duyguları tek başına öldürmez.Hayalleri yıkanları, hevesleri çalanları, umutları tüketenleri güven ve inancını yok edenleri vardır. Azar azar ölür, öldürür içinde küçük bir kız çocuğu çırpınışlarıdır, masumca sessizce.Sonra kalk toparlan derler.Öyle bir kalkar ki inadı, kalkanını savururcasına Artık daha güçlüdür, daha acımasız.Sıcak, sevimli, sempatik tarafı gitmiş, soğuk, mesafeli, mağrur tarafıyla heybetli çarpar. Sivrilmiştir tatlı dili, taşa dönmüştür pamuk gibi kalbi. Öyle bir kalkar ki hayata meydan okurcasına..Zaman, birilerinden nefret edip intikam planlarıyla harcanamayacak kadar değerli... Ya da bazı insanlar nefret duygusuyla bile akılda yer tutmak için fazlasıyla değersiz...Unutma Zamanla İnsan kendi yerini kendi belirler bir yer edinmesi için çokta çaba harcamaya gerek yok ...Geride kalan zaman, en büyük cezanın yok saymak olduğunu öğretti bana. Hayatta olan birine hayalet gibi davranmanın hakaretten daha çok acıttığını öğretti...

Gidenlere izin verin…Bırakın çıksınlar aklınızdan…Yolunuzdan ve Hayatınızdan…İzin verinki…!Yer açılsın size gelmek isteyenler için…“Her gelen gideni aratır ” sözü….Sadece bir genellemeden ibarettir…Bazen bir insanda ne kadar değerli olduğunuzu öğrenmek için…Yokluğuyla sizi tehdit edenlerle değil…Varlığıyla sizi mutlu edenlerle yaşamak gerekir…
Kalp

Kalpp
Çar Mar 13, 2019 11:01 am

Foruma git
Konuya git