11 sonuç bulundu

Geri dön

Erkekler için şık olmanın 7 altın kuralı

Åžıklığın 7 altın kuralı

* Temizlik ve bakım konularına çok dikkat etmek. Mesela her sabah sinek kaydı tıraş olmadan sokağa çıkmamak.

* Görgü kurallarına uymak ve bunu yaşamımız içinde içselleştirmek.

* Zaman, zemin, mekan üçlemesinde neyin, ne zaman, nerede, hangi durumda giyileceğine ilişkin bilgi sahibi olmak.* Vücut tipimizi, bedenimizin olanaklarını göz önünde bulundurarak tercih yapmak.

* İçsel dünyamızın arzuları ile dış dünyanın (günlük ve çalışma hayatı) arasındaki diyalektik bütünlüğü doğru saptayarak seçimlerimize yansıtmak.

* Mevsime, hava sıcaklığına ve yaşa göre giyinmek.

* Kıyafeti hissederek taşımak.

Anlaşılacağı gibi şıklık aslında bir yaşam biçimi. Sadece akşamları değil, günün her saatinde bakımlı olabilen biri şık olarak tanımlanıyor. Åžık olmak pahalı giyinmek anlamına gelmiyor. Stil sahibi olmak da klasik olmak değil. Åžık olmak için gardırobunuzda çok elbise olması gerekmiyor. Åžık olmak, bedeninizi tanıyıp stilinizi oluşturmaktan geçiyor.Åžıklık, detaylarda gizlidir

Kol düğmesi, şıklık oluşturan önemli bir aksesuar. Kıyafetin kırışmaması için dikkat edilmesi gerekiyor. Pantolon ve gömlek ceplerinize kalın cüzdan, anahtar gibi şeyleri koymayın, hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkıyor. Modacılarımızın çoğu alyanstan başka yüzük takılmamasına dikkat çekiyor. Türk erkeği genelde boyasız ayakkabılarla sokağa çıkar, aman buna çok dikkat edin. Kendinize mutlaka bir mahalle terzisi edinin. Her türlü kıyafetinizi onlar daha da güzelleştirebilir. Ne olursa olsun kalite kumaşlardan dikilen kıyafetleri tercih edin. Erkek koleksiyonunda giysiler üzerinde çok büyük oyunlar olmadığı için kaliteli kumaş önem taşır. Cep mendili de yeniden moda olan bir aksesuar. Unutulmamalı ki, bir erkeğin cebindeki mendili onun şıklığının ve nezaketinin bir göstergesi.

Kiloluysanız…
Koyu renk takımlardan başka bir renk düşünmeyin. Bir veya iki pilili pantolonları tercih edin. Dikey çizgili kıyafetleri seçin. Kuvaze ceketleri tercih edin. Ceket etek boylarına dikkat edin. Üzerinize oturan doğru renkte seçilmiş yelekleri tercih edin. Kalın kumaşları seçmeyin.

Kısa boyluysanız…
Dikey çizgili kıyafetleri tercih edin. Koyu renk takımlar giyin. Ceket kesimi bele oturan bir tarzda olmalı. İki düğmeli ceketler daha iyi olur. Ceket omuzları tam oturmalı. Ceket veya pantolonun aynı renkte olmasına dikkat edin. Pantolon paçaları belden aşağıya doğru hafif daralmalı.

Uzun boyluysanız…
Kruvaze takımları tam size göre. Duble paçalı pantolonları giyebilirsiniz. Farklı renklerde birleşimler (pantolon, gömlek, ceket, kravat) oluşturabilirsiniz. Yere dik çizgili kıyafetlerden kaçının. Belinizden aşağıya doğru daralan pantolonları giymeyin.

Erkeğin kokusu
Bir erkek sık sık parfüm değiştirmemeli. Çünkü erkeğin kendine has bir kokusunun olması onun kişiliğinin, tutarlılığının, hayata bakışının bir göstergesi. Hafif çam, limon türü kokular hoş tercihler.

Erkeklere puan kaybettiren iki konu
Biri boyalı saçlar. İkincisi de açılan keli arkadan gelen saçlarla örtmeye çalışmak. Hangi yaşta olursanız olun, saçınızdaki aklar sizi daha karizmatik yapar. Kelinizi örtmeyi de bırakın, hatta kelseniz doğal bir karizmanız var demektir.

asi_krall
Çar Haz 01, 2011 7:28 pm

Foruma git
Konuya git

Nice yıllara imparator abi

•♥ NİCE MUTLU YILARA ♥••

•♥•♥•♥•♥İMPARATOR•♥•♥•♥

•♥ AİLEN İLE BİRLİKTE ♥••

•♥ SAGLIKLI HUZURLU ♥••

•♥ BİR ÖMÜR BOYU ♥••

•♥ HEP BİRLİKTE OLMANIZ ♥••

•♥ VE OLMAMIZ UMUDU İLE ♥••

•♥ NİCE MUTLU YILARA ♥••
asi_krall
Cum Şub 10, 2012 5:36 pm

Foruma git
Konuya git

batak lobimize...

teşekkürler yüreği güzel abim sizler varoldukça bizlerde hep varolacaz...

asi_krall
Çar Oca 05, 2011 7:39 pm

Foruma git
Konuya git

18 Mart Çanakkale Zaferi

Çanakkale Savaşları, yüzyılımızın en büyük savaşlarından birisidir. Birinci Dünya Savaşı’nı galip bitirmek isteyen düşman devletler, gemileriyle Çanakkale Boğazı’nı geçip İstanbul’u almak istiyorlardı.

Osmanlı ordusu, İngiliz ve Fransız donanmalarına karşı Çanakkale Boğazı’nda aylar süren bir dizi deniz ve kara savaşı yapmıştır.

300.000 askerimizin şehit olduğu bu savaşlar sonucunda, düşman donanmaları ağır kayıplar vererek geri çekilmişlerdir. Çanakkale Savaşlarının denizle ilgili bölümü, 18 Mart 1915 tarihinde, düşman gemilerinin geri çekilmeleriyle sonuçlanmıştır. Bu nedenle, her 18 Mart gününde Çanakkale Savaşlarını anmaktayız.
Çanakkale Boğazını geçmek isteyen İngiliz ve Fransız gemileri, 3 Kasım 1914’de boğazın iki yakasındaki birliklerimize ateş açtılar. Birliklerimizin karşı ateşi ile geri çekilmek zorunda kaldılar. 19 Şubat 1915’de düşman donanması kesin hücuma başladı. Osmanlı ordusunun karşı ateşi ile tekrar geri çekildiler. 18 Mart 1915’de İngiliz ve Fransızlar 16 harp gemisi ile büyük bir hücum daha başlattı. Üç gemisi sulara gömülen düşman donanması, tekrar geri çekilmek zorunda kaldı.
Çanakkale Boğazını gemilerle geçemeyeceklerini anlayan düşmanlarımız, topraklarımıza karadan girmeyi denediler. İngiliz, Fransız, Avustralya, Yeni Zelanda ve diğer bazı sömürge ülkelere ait askerler 25 Nisan 1915 günü karadan çıkarma yapmaya başladılar. Kara savaşları, 9 Ocak 1916 tarihinde son düşman birlikleri de geri çekilene kadar devam etmiştir. 6-7 Ağustos 1915 gecesi Anafartalara yapılan çıkarma harekatını Mustafa Kemal komutasındaki birliğimiz durdurmuştur. 25 Nisan 1915 ve 9 Ocak 1916 tarihleri arasında , yaklaşık sekiz ay boyunca şiddetli kara savaşları olmuştur.

Sevgili arkadaşlar!
Çanakkale Savaşları, Türk Tarihinin belki de en önemli savaşıdır. Daha geniş ve ayrıntılı bilgi sahibi olmak için kaynakları mutlaka okumanızı öneriyoruz. Bugün özgür olarak yaşadığımız bu topraklara çok kolay sahip olmadığımızın bilinmesi gerekir.
Allah bizlere, bir daha böyle bir savaş göstermesin!
asi_krall
Cmt Mar 17, 2012 9:06 am

Foruma git
Konuya git

Re: Sanalkahve Forum yenilendi

Emeğine Sağlık Cengiz Abi Çok Güzel Olmuş.
asi_krall
Sal Oca 24, 2012 7:29 am

Foruma git
Konuya git

Sevdim..

Tertemiz sevdim... Adımın anlamına mıhladım yüreğimi, adına astım Çok sevdim onu!.. Adamakıllı bekledim beklemekse. Sabretmekse, insana yakışmazdı benim sabrım! Canım yandı, "ne tatlı" dedim "verdiği acı"... Doyulmaz hazları tattırırken bana, Kendimde değildim ki tadına varayım... Hep hak verdim!..

Her zaman "Yarın Anlayacak" dedim. "Acele Etme" "Geliyorum" dedi, kendimi bile kovdum yanımdan Yabancılık çekmesin diye... Gelmedi!... Kovduğum ben de gelmedi geri... "Seviyorum" dedi, nefessiz kaldım!.. Dünyanın bütün dillerinde duydum dediğini, Dünyanın bütün dillerinde gıkım çıkmadı... Kalakaldım, En yerinde duramayan durağanlığı tattım...

Sonra sustu... Haftalarca duyamadım, bir hecesini Aramadı, sormadı... Aradım, sordum... Cevabı, "Sus"tu, duydum!..

asi_krall
Çar Ekm 23, 2013 9:25 pm

Foruma git
Konuya git

Sevmek

Sevmek; bakmak değil görmekse eğer, Sevmek; yanındayken başını Omuzuna koyabilmekse eğer, Sevmek; yanındayken yalnızlığı unutmaksa eğer, SENİ SEVİYORUM Sevmek; senle iken yere daha sağlam Basabilmekse eğer, Sevmek; yokluğunda seninleymiş gibi Hissetmekse eğer, Sevmek; hayallerine senide sokabilmekse eğer, SENİ SEVİYORUM
Sevmek; yatağa uzandığında, seni düşlemekse eğer Sevmek;sen üşüdüğünde gölgemle Seni ısıtmaksa eğer, Sevmek; sevdiğini çıklık çığlığa söylemekse eğer, SENİ SEVİYORUM

Sevmek; el ele tutuştuğunda Kalbinde bişeylerin kopmasıysa eğer, Sevmek; gözgöze geldiğin de hiç kıpırdamadan bakabilmekse eğer, Sevmek; kalbini kalbinde hissetmekse eğer, SENİ SEVİYORUM

asi_krall
Per Ekm 24, 2013 6:27 pm

Foruma git
Konuya git

Beni merakmı ediyosun Oku..

Beni Merak mı Ediyorsun, O Zaman Oku Öğren............, Aklına Takılanı Sor...
1-Kimine Göre Adamım, Kimine Göre Yalanım...
2-Herkes Rahat Olsun, Adamına Göre Muamele Yaparım!
3-İnatçıyım, Hırslıyım, Dik Başlıyım,,,
4-En Önemliside !ÇOKKK SABIRLIYIM ! ...
5-Biraz Meraklı Biraz Maceracıyım,,,
6-Damarıma Basarsanız Canınızı yakarım!
7-Hayatı Resimle Yada Şiirle Anlatırım,,,
8- Arkadaşım Çok Olabilir Ama hepsini Dostum Yapmam,,,
9-Dostum Olanıda Uğruna Ölürüm Yinede Satmam!
10-Hayatın Bana Getirdikleri Karşısında Dim Dik Ayakta Dururum,,, 11-Düşersem Tek Başımada Ayağa Kalkarım!
12-Zifiri Karanlığın Arkasında Bi Umut Işığı Olduğuna İnanırım,,,
13-Hedeflerim Uzak ta Olsa da O Yolu Yürümeye Kararlıyım!
14-Sevdiğime Değer Veririm, Değerini Bilmeyene Yolu Gösteririm! 15. Hayata Nasıl Bakarsam Öyle Yaşarım,,, Hımm Unutmadan Sevebilirim, Özleyebilirim Ama Asla Geri Dönmemmmmmmm!!!

asi_krall
Cmt Ekm 26, 2013 5:20 am

Foruma git
Konuya git

Deli Yüreğim..

******* deli yüregim ******** .................................................. .................... _Ölümlü Sevdalardan Sıkıldım Artık... Eğer Sonsuzluğu Biliyorsan Gel! ___Bugün Sana Yalvarmak Değil İsteğim... Yüreğime Düşüp Orada Bir Ömür Kalacaksan Gel!_______ Tenim Tenimde Kaybolsun... Gel Kaybolalım Ama, Esas Ruhumu Sarabileceksen Gel! _______Yaşlandı Yüreğim, Yoruldu Bilinmezliklerd e... Bildiğim Bir Aşk Var Ama, Kaybolmama Az Kaldı... Eğer Aşk'ı Biliyorsan Gel! _____Benim Bildiğim, O En Güzel Aşk'la Gel! ... Sen Bana Kendinsen Gel... Kendini Bulduysan Gel... ______Kim Olursan Ol Hayatta... Sadece Kendin Olabileceksen Gel! ___Öyle Zor Değil Yalansız, Saf Aşk... Aşk'a Cesaretin Varsa Tertemiz Bir Aşk İstediğim... Bana O Temiz Aşk'la Gel...! bitanemmmmmmmmBu sana döktüğm son gözyaşım sevgilim.Son gecem seni düşündüğüm.Dönerim demiştin ya artık beklemiyorrm seni.Yani çoktan alıştımyokluğuna.Ölüm kokuyor sanki yakınımda.Sanki azrail baş ucumda.Son nefesimi sen diye alıp verişimi sayıyor.Boğazıma takılan acının bu sefer sensizlik değil de ölüm olduğunu seziyorum.Senden kalan son parçamla yumuyorum gözlerimi sonsuza.Belki kalbimin ağrısını azraıl alır umuduyla.Gidiyorum sevgili arkama bakarcasına.Sensizliğin acısnı AZRAİLE satarcasna...Bugun ayrılığımızın kaçıncı günü tam olarak sayamadım söylermisin ?Kızma hemen dur !Hiç bi şeyi aklımda tutamıyorum tamam kabul ama seninle zamanın ne kadar çabuk geçtiğini farketmediğim gibi sensiz zamanında ne kadar geç ilerlediğinide farkedemiyorum.En son Ayrılalım Mesajını hatırlıyorum Sonrası Hep duman , Hep isyan saten.Ben sana sev dedim sev ,Ama bir başkasını değil ikimizden doğacak olanı sev dedim.Gidip onun bulun koluna giriceğine , Kendi evladını koltuğunun altına al dedimÇok şey istemedim senden sadece geleceğim ol istedim ,İşten eve geldiğimde Kapıyı sen aç , sabah işe sen uğurla istedim.Şimdi bunları teker teker sana anlatmamın gereği varmı ?Her konusmamızda heyecanlı heyecanlı anlatıyordum sanaSize Bi Tavsiyem var arkadaşlar ,'' Kimseyi Canınız Kadar Çok Sevmeyin Sevsenizde belli etmeyin''Belli Ettiğiniz Gün , Çekip Gittiği Gündür.Ne olacak biliyor musun? Bu sefer ben değil sen defalarca arayacaksın, sen uğraşacaksın kazanmak icin, sen dinlemek isteyeceksin, sen ne olursa olsun yanında olacağım diyeceksin, sen beni sevdiğini söyleyeceksin, sen karşılaşmak icin dualar... edeceksin, sen bir şansın daha olacağına inanacaksın, sen beni düşünmekten uyuyamayacaksın , sen beni gördüğünde konuşmak isteyeceksin, sen kıskanacaksın beni herkesten ama benim gibi aşık olduğundan değil hırsından. Ve o hırs, o bana ulaşamama, o engeller seni biraz daha fazla öldürecek, her gün daha çok zarar göreceksin.

asi_krall
Pzr Ekm 27, 2013 6:17 pm

Foruma git
Konuya git

BATAÄžIN USTALARI BELLİ OLDU

[quote="OGUZ54-54"]

Batakta  uzun zamandan beri yapılan araştırmalarda Ustalar belli oldu OGUZ54-54 &rokoko61 batağın kitabını yazacak kadar tecrübeli oldukları kanaatına varıldı en son delilde * Bu 5 oyunluk eli 150 puan alarak OGUZ54-54 & rokoko61 kazandı. Kaybedenler ise IRMAK__& BULUT ve YAÄžMUR

[/quote]

öhö öhö ustalar derken yendikleriniz batağın yıllandıkça iyice acemileşen çırakları (: 

ayrıca o puana kopi yazılmaz ama yinede tbr edek (:

asi_krall
Pts Ekm 24, 2011 5:24 pm

Foruma git
Konuya git

BATAK LOBİSİNİN AÇILIŞI

UZUN BİR AYRILIKTAN SONRA BATAK LOBİMİZ TEKRAR HİZMETE AÇILMIŞTIR TÜM BATAK SEVERLERE DUYRULUR

asi_krall
Cmt Oca 16, 2016 8:51 pm

Foruma git
Konuya git