35 sonuç bulundu

Geri dön

101 Adminlerimiz

Sanal kahve  101 salonumuz Dostlukların kardeşliklerin kurulduğu kocaman bir aile..
BİZİM AİLEMİZ
temelini atan Cengiz Bey(Admin)

Ailemizin temel direkleri

Gelelim muziplik kralımız abimize

Ailemizin çok değerli güzel admine ve adminleri şimdidee

Tatili Bitiremedinmi Abi hala

Sitenin ufaklığı

Benden bukadar şimdilik
umarım bana kırılmassınız hepinizi çok seviyorum
hatam olduysada şimdiden özür dilerim

Ena
Cum Haz 28, 2013 12:25 am

Foruma git
Konuya git

Re: 101 Adminlerimiz

Ena bu güzel sunumun için tşkrler emeklerine sağlık

Efe
Cum Haz 28, 2013 1:10 am

Foruma git
Konuya git

"Rahmetinle affet beni"...

Rahmetinle affet beni! Senin affın elbet çoktur, Rahmetinle affet beni! Yalvarmaya yüzüm yoktur, Rahmetinle affet beni! Gafletteyim ben her zaman, Perişanım hâlim yaman, Diliyorum senden aman, Rahmetinle affet beni!
Hesap soran Kahhâr sensin,
Ayıp örten Settâr sensin,
Çok affeden Gaffâr sensin,
Rahmetinle affet beni!
Gerçek kulluk edemesem,
Emre uygun gidemesem,
Farz borcumu ödemesem,
Rahmetinle affet beni! Hoca der ki, yansa sîne, Günah çıksa birkaç bine, Ümit kesmem senden yine, Rahmetinle affet ben

Kalp

Siyahin_Matemi
Cmt Haz 29, 2013 8:38 pm

Foruma git
Konuya git

ölümsüz Kırmızı Güller

ölümsüz Kırmızı Güller
ölümsüz Kırmızı Güller
Kan rengi, kıpkırmızı güllere bayılırdı. Zaten onlarla adaştı da. Rose... Gül... Kocasının sevgili Rose'u... Her yıl Sevgililer Günü'nü kapının önünde bulduğu enfes fiyonklarla süslü kucak dolusu kırmızı güllerle kutlardı. Hiç aksamadan. Hatta, eşini kaybettiği yıl dahi kapısı çalınmış, gülleri kucağına bırakılmıştı.. Tıpkı geçmişte olduğu gibi, küçük bir kartla birlikte.. Her yıl güllere iliştirdiği karta aynı cümleleri yazardı: "Seni, geçen sene bugünkünden, daha çok seviyorum..."           

Birden, bunların son gülleri olduğunu düşündü.. Önceden ısmarlanmış olmalıydı.. Öleceğini nasıl bilebilirdi?.. Zaten her seyi önceden planlamayı ve yapmayı severdi, yumurta kapıya gelmeden...Gülleri özenle içeri taşıdı.. saplarını kesti, vazoya yerleştirdi.. Vazoyu da konsolun üzerine, eşinin kendisine gülümseyen fotoğrafının yanına koydu. Orada kocasının koltuğunda oturup saatlerce güller ve fotoğrafı seyretti sessizce.. Bitmek bilmeyen bir yıl geçti.. Yapayalnız ve hüzün dolu bir yıl.. Sonra bir sabah kapı çalındı.. Tıpkı eski günlerde olduğu gibi.. Kırmızı gülleri, üzerinde küçük kartıyla birlikte eşikteydi.. Sevgililer Günü'nü kutluyordu. Gülleri içeri aldı. Şaşkınlık içinde doğru telefona gitti. Çiçekçi dükkanını aradı... Onu bu kadar üzmeye kimin hakkı vardı? "Biliyorum" dedi, çiçekçi.. " Eşinizi geçen yıl kaybettiniz.. Telefon edeceğinizi de biliyordum.. Bugün size yolladığım gülleri çok önceden ısmarlamış, parasını da ödemisti.. Hep öyle yapardı zaten, hiç şansa bırakmazdı. Dosyamda talimat var. Bu çiçekleri size her yıl yollayacağım. Bir de özel kart vardı, kendi el yazısıyla. Bilmeniz gerek diye düşünüyorum.. Ölümünden sonra çiçeklere iliştirmemi istediği kart..."Rose hıçkırıklar arasında teşekkür ederek telefonu kapattı. Parmakları titreyerek zarfı açtı.. 

" Merhaba gülüm" diye başlıyordu, kart.. " Bir yıldır ayrıyız. Umarım senin için çok zor olmamıştır. Yalnızlığını ve acılarını hissedebiliyorum. Giden sen, kalan ben olsaydım neler çekerdim kimbilir? Sevgi paylaşıldığında yaşamın tadına doyum olmuyor. Seni kelimelerle anlatılmayacak kadar çok sevdim. Harika bir eştin, sevgilim benim... Sadece bir yıldır ayrıyız. Kendini bırakma. Ağlarken bile mutlu olmanı istiyorum. Onun için bundan sonraki yıllarda güller hep kapımızda olacak. Onları kucağına aldığında paylaştığımız mutluluğu ve kutsandığımızı düşün. Seni hep sevdim.. Her zaman da seveceğim. Ama yaşamalısın. Devam etmelisin... Lütfen.. Mutluluğu yeniden yakalamaya çalış. Kolay değil, biliyorum ama bir yolunu bulacağına eminim.... Güller, senin kapıyı açmadığın güne dek gelmeye devam edecek. O gün çiçekçi beş ayrı zamanda gelip kapıyı çalacak, eve dönüp dönmediğini kontrol edecek. Beşinciden sonra emin olarak gülleri ona verdiğim yeni adrese getirip seninle yeniden ve ebediyyen kavuştuğumuz yere bırakacak..
"SENİ SEVİYORUM GÜLÜM..." 

Su_MiSaLi_
Pzr Haz 30, 2013 6:50 am

Foruma git
Konuya git

ANLATILMAZ YAŞANIRMIŞ BENDE ÖĞRENDİM..

Anlatılmaz yaşanırmış bende öğrendim,öğreniyorumda..Bazen öyle karışıktır ki her şey,anlamını yitirirsin.
Ne istedim? Neler kaybettim? dersin.
Bazen hayal kurarsın yaşamak istediğin şekilde ama beceremezsin.
Gemilerini kağıttan yapar,hayallerinin batışını izlersin.Hatta bir bakmışssın hayatın en acımasız sahnesindesin.
Çok çok seviyorum ayrılamam dersin ama bir bakmışsın ki,bir kenarda unutuluvermişssin.En önemsediğin değer verdiğin o çok sevdiğin kişi tarafından yok sayılıp umursanmazsın.Yine de elinden gelen sabrı göstermeye çalışır,arayıp sormasada,görmesemde,umursanmasamda sevdiklerimin resmini kalbime çizdim der sabrına devam edersin.
Hayat bu olsa gerek, yaramıda seviyorum,yarayı açana değil açtırana hamd olsun diyorum.Sıkıntılarım beni güçlü kılıyor,o halde yorulmak yok yola devam diyorum.Ellerimi semaya kaldırıyor,diz çöküyorum.Gözyaşlarımı avucuma saklıyorum,kalbimin kanayan yanını diğer yanıma emanet ediyorum ve hala dik duracak gücü verdiği için Yüce Rabbime Şükürler Ediyorum.
SSESSIZZ
Pzr Haz 30, 2013 1:55 pm

Foruma git
Konuya git

Ağlama Kalbim

Ece
Per Tem 04, 2013 12:55 am

Foruma git
Konuya git

Re: yaşanmış hikayeler

Fisun abla emeklerine sağlık süper paylaşım olmuş

Ece
Çar Tem 03, 2013 5:13 pm

Foruma git
Konuya git

Re: 101 Adminlerimiz

okuyan gözlerine sağlık Fisun Ablam

Ena
Cum Haz 28, 2013 9:58 am

Foruma git
Konuya git

Kurban Bayramımız KutLu OLsun

Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı… Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, sağlık ve mutluluklar dilerim.

Efe
Çar Ekm 16, 2013 1:18 pm

Foruma git
Konuya git

Re: Kurban Bayramımız KutLu OLsun

Teşekkürler Efe adminim

CanFeda_
Çar Ekm 16, 2013 4:02 pm

Foruma git
Konuya git

Teşekkürler Efe Adminim

Ece
Çar Ekm 16, 2013 5:43 pm

Foruma git
Konuya git

Canfeda tşkler

Efe
Çar Ekm 16, 2013 8:50 pm

Foruma git
Konuya git

Sonunda ögrettiniz

Hayallerin bittigi yerde Günlügümü okuyup geçmişi bir film şeridinde sorguluyorum.Ve anlıyorum ki !!Hayatıma giren bir parça alıp götürmüs benden.Her gidenle birlikte bir parça eksilmis sevgi dolu benligimden.Üzülen hep ben olmusum,yıkılan hep ben olmuşum.Üzülmüş, ara ara kızmışım amaAşkla,özlemle aramışım uzun süre Kazık atarak terk edip gidenleri, kinle nefretle degil hep saygı sevgiyle anmışım.Ruhumu bedenimden sökerek Ölmenin ne demek oldugunu ögrettinizDuygularimi katlederek.

Sonunda ögrettiniz bana da Sevmenin güvenmenin hep kaybetmek Sevilmeninse Boş oldugunu oldugunuYalama olmuş duygularınızı göstererekşimdi Sadece acıyorum .Gidenlerin ardından Haykırdıgım acı dolu özlem çıglıklarına.Sadece acıyorumHak edilmeden verdiğim,Dönek duygularından dolayı.Artık Ağlamak yoküzülmek,acı çekmek yok gidenlerin ardından Özleyecegim belki,Belki Acı bir tebessüm belirecek gözlerimde Ama geceleri yogunlaşıpAglayarak acı içinde kıvranarak ödemeyecegimAşkın sevginin bedelini Çünkü anladım kiiiYAŞANMIŞLIKLAR SADECE ANILARDA KALIYOR !!!

CanFeda_
Cmt Ekm 19, 2013 10:56 am

Foruma git
Konuya git

Re: Sonunda ögrettiniz

Teşekkürler Fisun

CanFeda_
Cmt Ekm 19, 2013 6:16 pm

Foruma git
Konuya git

Hayatımızda Yapacağımız Değişiklikler

Günlük koşuşturmalar, acele işler, hep bir yerlere yetişmeye çalışmalar ve de gecikme kaygıları… Hep panik halindeyiz.
Hep yapmamız gereken acele işler var. Bir şeylerin peşinden koşuyoruz. Böylece gelecek tüm şimdiki zamanımızı eritiyor.
Bir de bakıyoruz ki akşam olmuş. Ertesi gün yine aynı senaryoyu yaşıyoruz. Bütün bir ömür böyle geçiyor. Peki, böyle nereye kadar gider?
Ancak başımıza bir şey geldiğinde hayatı koşarak yaşamanın yanlışlığını anlıyoruz.  
Kaybettiğimiz değerli bir dostumuzun ağır hastayken, “Daha çok kazanma hırsıyla  sevdiklerime yeterince zaman ayıramadım. Biliyor musun, en büyük pişmanlığım budur,” sözleri hiçbir zaman aklımdan çıkmadı.
Bir an durup gözlerinizi kapatın, tüm hayatınızı film şeridi gibi gözden geçirin. Siz de çok hızlı yaşıyorsanız,  aşağıdaki önerilerimi okuyun.
Sahip olduğunuz hayat, nasıl bir hayat olursa olsun, o hayatı daha güzel yaşamanın yolu:
Hayatı biraz ağırlaştırmak, hayatın sadece içinden hızla koşarak geçmek yerine tüm güzelliklerin farkına vararak ilerlemenin daha güzel olduğuna inanıyorum. Bunun en büyük önemi bakmak yerine görmemizi sağlamasıdır.
Bu söylediklerimin doğruluğunu kendi hayatımda uyguladığım için çok iyi biliyorum.
Peki nerelerde acele etmeden ve hızlı gitmeden yavaşlayalım?
*Sevdiklerimizle zaman geçirirken,
*Denizi, yakamozları, yıldızları izlerken,
*Çayımızı yudumlarken,
*Spor yaparken,
*Arkadaşlarımızla sohbet ederken,
*Yemeğimizi yerken,
*Tatil yaparken,
*Bir arkadaşımıza kart veya mail yazarken,
*Bir sorunu çözerken,
*Bir olaya öfkelenirken,
*Yolculuk yaparken,
*Konuşurken ve birisine cevap verirken,
Yavaşlarsak hayat hem daha anlamlı hem de daha güzel yaşanır.
Ece
Pzr Ekm 20, 2013 10:25 pm

Foruma git
Konuya git

İçinde Yaşattığını Özlermi İnsan?

Gittin….Ben seni özledimmi bilmiyorum…İçinde yaşattığını özlermi insan??Birlikte yaşadığınıNefesini içine çektiğiniBirlikte ağlayıp birlikte güldüğünüHer gece yatmadan iyi geceler dileyerek öptüğünü Özlermii insan???Hala tenimi teninde hissettiğiniHer şarkıda sesini dinlediğinigözlerini kapatmadanda hayalini görebildiğini Özlermi insan??Ne kadar özleyebilirki baktığı heryerde onu görüyorsaNe kadar hasret kalır dokunduğu her tende onun sıcaklığını duyuyorsaNasıl mutsuz uyanır her sabaha her uyanışında gözlerine doğuyorsaNe kadar özler insan canında candan öte o yaşıyorsa Ne kadar haykırabilirim sensizim diye Aynada baktığım yüzümde gözbebeklerimde hala adın okunuyorsaKalbim hala sen sen diye çarpıyorsaVe her esen meltem hala kulağıma beni sevdiğini fısıldıyorsaİnanmamki ben içim bu kadar senle doluyken adının sensizlik olduğuna…Kabuslarla uyandığım gecede beni hala sen avutuyorkenHayalmi gerçekmi ayırt edemediğim kollarınla şefkatinle sarıyorkenKulağıma geçti bebeğim yanındayım diye fısıldıyorkenİnanmam inanamam gittiğine terim bile hala sen kokuyorkenGülüp geçerim ancak o gitti diyenlereSen bendesin birtanem ihtiyacım yokki tesellilereBaksalar anlayacaklarsen varsın gözbebeklerimdeAh bir dokunsalar hissedeceklerki sıcaklığın hep ellerimdeBilmiyorlar bilmesinler nasıl taptazesin yüreğimdeBen sensizliği yazamam sevdiğim ben sensiz değilim Daha dün gece birlikte seyretmedikmi mehtabı seninleSen değilmiydin ay ışığını gördüm diyen gözlerindeSonra birlikte uyumadıkmı gün doğarken sımsıkı sarılarak yorgun düşmüş bedenlerimizdeYooo yoo hayalin olamaz sevdiğim o sendinHer zaman ki gibi ben senin sende benimdinVarsın seni gitti sansınlarIslak gözlerle ardından dualar okusunlarNe olurki üzerini bir avuç toprakla kapatsınlarNe istiyorlarsa onu yapsınlarAma asla asla bendeki SANA dokunmasınlarrr…
Asi_Kral
Sal Ekm 22, 2013 7:45 am

Foruma git
Konuya git