Toplu Tv Satışı

Yetkili: Koray

Toplu Tv Satışı

İleti lgproje » Cum Oca 22, 2016 11:13 am

Televizyon alırken nelere dikkat ediyorsunuz? Akıllı televizyonlar son yıllarda çok gözde oldu. Peki, bu kadar boyut ve seçenekten hangisini seçmeli, alırken nelere dikkat etmeliyiz? Bu yazımızda akıllı televizyon alırken dikkat etmeniz gerekenleri sıralayacağız.


 


Boyut


 


Televizyon alırken en önemli konu, hiç kuşkusuz boyut olacaktır. Boyuta karar vermek için öncelikle alacağınız televizyonu hangi odada kullanacağınızı seçmek gerekiyor. Burada bilmeniz gereken televizyonu izleyeceğiniz yer ile televizyon arasında kalan mesafe. İşte mesafelere göre boyut önerilerimiz.


 


1- 3 metre mesafe: 32 ve 40 inç boyutlar


 


3- 5 metre mesafe: 42, 47 ve 50 inç boyutlar


 


5+ metre mesafe: 50 inç ve üzeri boyutlar


 


Ekran Türü


 


Ekran türü görsellik için son derece önemli. Son dönemde Plazmaekranlı televizyonlar düşüşte, LED ve Ultra HD ekranlı televizyonlar ise yükselişte. Plazma televizyonların artık eskidiğini söyleyebiliriz. Örneğin en büyük TV üreticilerden biri olan LG de Plazma TV üretimini durdurduğunu, geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.


 


LED ve Ultra HD televizyonları seçerken de bütçenize göre hareket etmeniz iyi olacaktır. Ultra HD televizyonlar henüz çok yeni oldukları için biraz yüksek fiyata sahipler. Yani bütçeniz yüksek ise Ultra HD televizyonları öneriyoruz. Ancak düşük bütçeliyseniz LED TV modelleri yeterli olacaktır.


 


3D


 


3D özelliği son dönemde çoğu televizyonda bulunuyor. Ancak 3D özellikli televizyon satın alanların çoğunluğu, bu özelliği nadiren kullanıyor. Bu nedenle eğer kullanmayı düşünmüyor ya da az kullanacağınızı düşünüyorsanız 3D özelliği olmayan televizyon modellerini daha uygunfiyatları ile tercih edebilirsiniz.


 


Çözünürlük


 


Çözünürlük konusu da genel olarak LED ve Ultra HD arasında karar vermeye benziyor. Yani bu bölümde de bütçenize göre hareket etmeniz gerekiyor. Piyasada ise genel olarak Full HD ve 4K TV modelleri bulunuyor.


lgproje
 
İleti: 1
Kayıt: Cum Oca 22, 2016 11:10 am
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Güncel Haber ve Olaylar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron