382 sonuç bulundu

Geri dön

Re: Sanalkahve Forum yenilendi

arakadaşlık gönderdim niye kabul etmemişsin )))) bekliyorum
Koray
Pts Oca 23, 2012 8:39 pm
 
Foruma git
Konuya git

Seni unutmak ömrüme bedel oldu!!!

 

Seni unutmak ömrüme bedel oldu!!!


Bak gördün ya seni hala unutamadım, hafızalarımdasın
Senden sonraki halimi bir bilsen, oturur ağlarsın
Maziler hala canlı, kalplerde ki sızıyı söyle nasıl atarsın?
Gördün ya yıllara meydan okudu senin aşkın.

Sonsuz sandığım sevda yandı kül oldu gitti
ölüm dedim ölmedim ama ben, bende değilim bittim
Gülmeyi çok denedim, inan sensiz hiç gülmedim
Anladım ki ölümsüz aşk yokmuş, sen bunu bende denedin.Umurum da değil dünya sen yoksan, ben öldüm
Cesedim yeryüzünde ama ruhumu sen öldürdün
Yüreğimi çalan sensin nerde kaldı öpüşün?
Unutmadım, unutamadım aklımda hala öpüşün.
Vefalı olan hal hatır sorar, bırakmaz aşkını
Görmese döker gözünden acı gözyaşını
Seven yürek gerek, bunu geç anladım
ömrümü bitirdin aşkın ateşiyle ömrümce yandım.

Åžair cemil özleminden bir damla yazdı
Sevdamızı bize sormadı, bir lodos aldı
Rıhtıma vuran dalgalar, seni benden ayırdı
Sen ağlama cemil çift kişilik ağladı…


Koray
Cmt Oca 14, 2012 12:45 am
 
Foruma git
Konuya git

SENİ HİÇ UNUTMADIK BARIŞ ABİ...

Güncel Barış Manço ölüm yıl dönümünde anıldı Barış Manço ölüm yıl dönümünde anıldı
Barış Manço, ölümünün 13. yılında ailesi ve sevenlerince anıldı.


18 saat 18 dakika önce eklendi.

Barış Manço'nun oğulları Doğukan ve Batıkan Manço ile sevenlerinin, Manço'nun müze haline getirilen Moda'daki evinde bir araya geldiği gecede, Manço kardeşler babalarının unutulmaz şarkılarını gitar eşliğinde seslendirdi.

Gecede, Barış Manço'nun sevenleri de mumlar yakarak, şarkılara eşlik etti.

Moda'daki evde, Manço'nun bestelerini yaptığı piyanosu, yurt dışı gezilerinden topladığı objeler, aksesuarlar, sahne kostümleri ve kendi yaptığı tablolar sergilenirken, bu yılki anma etkinliği için bakımı yapılarak kullanılır hale getirilen 34 BM 777 plakalı otomobili de evin önüne getirildi.

Doğukan Manço, babasının yeri doldurulamayacak bir sanatçı olduğunu vurgulayarak, müze haline getirilen evde, Barış Manço'nun yaşatılması, eserlerinin, hatıralarının sergilenmesinin kendisi için büyük mutluluk olduğunu söyledi.

Yaptıkları ile millete mal olmuş bir kişinin evinin müze olmasının doğal bir şey olduğunu söyleyen Manço,''Gönlüm bu evde oturmak ister. Fakat tüm halka mal olmuş birinin evinin müze olması sevenleri tarafında da arzulanan bir şey olsa gerek...'' dedi.

Anma etkinlikleri çerçevesinde, 4 Şubatta Marmara Forum AVM'de Barış Manço'yu Anma Konseri, 5 Şubatta vapur gezisi, 6-20 Şubat arasında Palladium AVM'de Barış Manço sergisi, 10 Şubat'ta Sefaköy Kültür Merkezi'nde fotoğraf sergisi düzenlenecek, Grup 84 konser verecek
Koray
Çar Şub 01, 2012 3:12 pm
 
Foruma git
Konuya git

Re: SENİ HİÇ UNUTMADIK BARIŞ ABİ...

Barış Manço (1943 - 1999)

Doğumu...
Barış Manço, 2 Ocak 1943 tarihinde, Rikkat ve Hakkı Manço çiftinin dördüncü çocukları olarak Moda’da dünyaya geldi. Annesi Rikkat Hanım, Türk Sanat Müziği sanatçısıydı. Aileden gelen yeteneğiyle özellikle ortaokul öğrenimini aldığı yaşlarda müzikle ilgilenmeye başladı. Lise yılları Galatasaray Lisesi’nde başladı.

Müzik Hayatına Giriş...

Müzik hayatına Galatasaray Lisesi’nde adım atan Barış Manço’nun arkadaşlarıyla birlikte kurduğu ilk grubun adı “Kafadarlar”, ikincisi ise “Harmoniler”di. Daha sonra Şişli Terakki Lisesi’ne geçiş yaptı.

Müzik Yaşantısının Ciddi Olarak Başlangıcı...

Lise yılları bittiğinde Belçika Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi’nde 1963- 1971 yılları arasında resim, grafik ve iç mimari eğitimi aldı. Belçika’da “Lemistgrees” adında, Amerikalı, Belçikalı, İtalyan, Kuzey Afrikalı, İngiliz müzisyenlerden oluşan bir grupta yer aldı. “Lemistgrees”le çalışmalarının sürdüğü iki yıl içerisinde Paris Olympia’da konser verdi. 1966 yılında Paris’te iki 45’lik plak çıkardı.


Eskilerden resim...

1970 yılında Türkiye’ye döndüğünde Fuat Güner ve Mazhar Alanson ile birlikte “Kaygısızlar” adlı grubu kurdu. Aranjman şarkılara tepki göstererek Anadolu’dan beslenen pop folk tarzında müzik yapmaya başladı. Onuncu plağı “Dağlar Dağlar” ile büyük bir çıkış yaptı, albüm beş ayda 700 bin adet satışa ulaştı. “Dağlar Dağlar” çalışması, sanatçıya Altın Plak Ödülü’nü de kazandırdı. 1971 yılında Moğollar ile çalıştı. Aynı yıl Kurtalan Ekspres’i kurdu. İlk klibini 1973’te, “Hey Koca Topçu”ya çekti. 1975’te ilk albümü “2023”ü yaptı. 1978'de Lale Manço ile evlendi, Doğukan ve Batıkan adında iki erkek çocuğu oldu.


Evlilik...

1980 yılında Altın Orfe’de “Nick The Chopper” ve “Ben Bir Şarkıyım” adlı Bulgar şarkısı ile de altın madalyalar aldı. Yurtdışında birçok TV programına konuk olarak katıldı, birçok ülkede koserler verdi. 1983 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’na “Kazma” adlı şarkısıyla katıldı, ancak elendi.

1988 yılının Ekim ayında TRT 1’de çocuk ve aileye yönelik bir eğitim kültür ve eğlence programı olarak başlayan “7’den 77’ye” , 1998 Haziran ayında 370. kez ekrana gelerek Türk televizyonculuğunda ulaşılması zor bir rekora imza attı. “Ekvatordan Kutuplar’a” isimli programında ekibiyle birlikte beş kıtada 100’den fazla değişik yöreye giderek 600.000 km.’ye yakın yol kat etti.

Bestelediği 200’ün üzerindeki şarkısı, kendisine 12 altın ve 1 platin albüm/ kaset ödülü kazandırırken, bu şarkıların bir bölümü daha sonra Yunanca, Bulgarca, Arapça, Farsça, Kürtçe, Japonca, İbranice, Fransızca, İngilizce ve lemenkçe olarak yorumlandı. Müzik ve televizyon hayatında sayısız ödüller alan Barış Manço’nun 1991 yılında devlet sanatçısı unvanı, yine aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Onursal Doktora unvanı, Uluslararası Teknoloji Ödülü, Japonya Uluslararası Kültür ve Barış Ödülü, Belçika Krallığı Leopold II Şövalyesi Nişanı, Fransız Kültür Bakanlığı Edebiyat ve Sanat Şövalyesi Nişanı, Türkmenistan Cumhurbaşkanlığı tarafından verilen Türkmen Vatandaşlığı ödülleri vardır.

Barış Manço, 1 Şubat 1999 tarihinde Moda’da vefat etti.


-------------
Biraz araştırma sonucunda bazı web siteleri buldum.
Bu sitelerde üstteki bilgilerin çok daha fazlasını bulabilirsiniz.
-------------------------------------
http://www.barismancomix.com/
Sitede hemen hemen herşey var,
Video kliplerden mp3lere, resimlerden yaşantısına kadar herşey...

-----------------------------------
http://www.barismanco.org.tr/
Başarılı bulduğum diğer sitelerden biri, içerik olarak yine çok iyi.


Mekanın cennet olsun,
Nur içinde yat.
Koray
Çar Şub 01, 2012 3:19 pm
 
Foruma git
Konuya git

Re: Mevlid Kandili'niz Mubarek Olsun

SİZİNDE MUBAREK KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN ALLAH BU GÜZEL GÜNDE SİZİN GÜNAHLARI AFFETSİN... GÜZEL PAYLAŞIMINIZ İÇİN TEŞKLER
Koray
Cum Şub 03, 2012 7:02 pm
 
Foruma git
Konuya git

MEVLİT KANDİLİNİZ MUBAREK OLSUN...

3 Şubat 2012 gecesi Mevlit Kandilini kutlayacağız.Peygamberimizin doğduğu gecenin yıl dönümleri Mevlit Kandili olarak kutlanır. Peygamberimiz hicri takvime göre 12 Rebiülevvel’de doğmuştur. Bugün kullandığımız miladi takvime göre Peygamberimizin doğum tarihi 20 Nisan 571’dir. Peygamberimizin doğum günü, mübarek bir gündür. Çünkü Allah’ın bütün alemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamber o gün dünyaya şeref vermiştir.

Mevlit Kandili’nde, Peygamberimizin doğumunu anlatan Mevlit okutulur. Nisan ayının ikinci haftasında Kutlu Doğum Haftası olarak çeşitli etkinlikler ve programlar düzenlenir. Mevlit kandilinde sevdiklerimizi de mesaj veya kutlama yoluyla hatırlıyalım diye hazır mesajlar ekledik.

Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik bu numarayı verdi. Kandiliniz mübarek olsun.

Güneşi yüreğinde gözleri ufuklarda muhabbet yolcuları arasında cennet hesabı yapmayan cennetlikler arasında olmanın duasıyla hayırlı kandiller.

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.

Allah’ın aşkıyla yan bu gece, Mevla’na gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece. Hayırlı kandiller!

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

Yıpranmış ve Katılaşmış Gönülleri Rahmet Meltemiyle Yeşerten Eşsiz Peygamberin Doğum Günü Olan Mevlit Kandilinizi En Içten Dileklerimle Tebrik Ederim.

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller..

Mevlit kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun,Mevlit kandilin mübarek olsun…

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Mevlit kandilin mübarek olsun.

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun!

Bu gece Mevlit kandili. Dua edelim.. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. İyi kandiller.

Bu gece Mevlit kandilin.Günahtan kurtuluş gecesi.. Haydi dua edelim.. Temizlensin günah defterleri.. İyi kandiller..

Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Kandiliniz mübarek olsun!

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve Alah’ın sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Mevlit kandilin hayırlı olsun!

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun..

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, kandilin mübarek olsun.

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Miractan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz mübarek olsun..

Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun bu gece. Kandiliniz mübarek olsun.

Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, kandilin mübarek olsun.

Günler bize dostların güzelliği ile, geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Kandiliniz mübarek olsun..

Hayır işler, insanı kötü ölümden korur. Gizli sadaka, Allah’ın gazabını giderir. Sıla-i rahim akrabalara iyilikte bulunmak, ömrü uzatır. Bütün hayırlı işler bir çeşit sadakadır. Dünyada hayır ehli olan kimseler, ahirette de hayır ehlidirler. Dünyada münker kötü iş ehli olan kimseler, ahirette de münker ehlidirler. Cennete herkesten önce girecek olan maruf ehli kimselerdir.

Her müminin, riayet etmesi ve vefalı olması gerekli olan hususlar şunlardır:Din saygısı, edebe saygısı ve sofra saygısı.

İlahi Esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Kandilinizi Kutlarım.

Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu,rahmetlerin yağmur gibi yağdığı nice kandillere…

Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer.

Konsun yine pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın aminler,mübarek akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler…. İyi Kandiller

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin mübarek olsun.

Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğın saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun..

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, kandiliniz kutlu olsun.

Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun.

Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. mevlit kandiliniz mübarek olsun..

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmisine vesile olan bu mübarak kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Kandilinizi kutlarım.

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller.

Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.

Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Miraç kandilinizi kutlarım Allah’a emanet olun. Güzel kandiller..

Zengin; çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir. Kalb zenginliğinden mahrum olan kimse, ne kadar geniş servete sahib olursa olsun yine fakirdir. Tamaı ve hırsı sebebiyle de halk nazarında hakirdir. Kalbi zengin olan kimse de ne kadar fakir olsa herkesin nazarında muhteremdir.
Koray
Cum Şub 03, 2012 7:15 pm
 
Foruma git
Konuya git

Re: MEVLİD KANDİLİ...

SİZİNDE KANDİLİNİZ MUBAREK OLSUN GÜZEL PAYLAŞIMINZ İÇİN TEŞKLER...
Koray
Cum Şub 03, 2012 7:06 pm
 
Foruma git
Konuya git

Re: Mevlit kandili duası

SİZİNDE KANDİLİNİZ MUBAREK OLSUN GÜZEL PAYLAŞIMINZ İÇİN TEŞKLER...
Koray
Cum Şub 03, 2012 7:04 pm
 
Foruma git
Konuya git

Re: RUHSAL YORGUNLUK

EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK HOCAM GÜZEL PAYLAŞIMINIZ İÇİN...
Koray
Cmt Şub 04, 2012 8:10 am
 
Foruma git
Konuya git

Re: GÜZELLİK.......

Subhallah..
Herşeye kadir bir Mevlamız var
__________________


احب


Yazar dediğin hayalperesttir.
Okur da öyle. Hayalperest firarperesttir.
Firarperest ise mevcut durum ile yetinemez ki..

SúbhanALLAH!... Rabbimizin yarattigi güzeLLikLerden sadece bir kac'i..

her daim $ÜKÜR...
__________________

KaranLıkta siyahî nur, aydınLıkta gökku$ağı oL ey Kâbe'm!...
SoLuğuma nefes oL, nefesimi nefisten uzak tut!...
Koray
Cmt Şub 04, 2012 8:07 am
 
Foruma git
Konuya git

KADIN ERKEK EŞİTLİĞİ...

yillar yillar öncesinde insaoğlu evrimleşmeden öçnce, vücudu kıllarla kapliyken gereçli olan eşitlik.
insan evrimleştikçe, cinsiyeler belirginleşip, ayrımlar artınca ve keskinleşince, denge erkeklerin yönünde değişmiştir.
egemen güçler kadını "meta" olarak kullanmayı bilmiş, kadının köle olmasına sebep olmuş; cahil bırakmıştır. çünkü bu, onların işine gelmektedir. cahil kadın, edilgen bir konumda kalacaktir. kocasinin yaninda, ya da babaevinde, etkisiz elemandir. söz söyleme yetkisi yoktur. birey değildir.
ama ortaçağ'dan sonra, özellikle sanayi devrimi sonrası gelişmeler kadın haklarinin artmasi açisindan pozitif zamanlardir.
günümüz itibariyle kadinlar erkeklere birebir eşit olmasalarda, birçok haklar kazanmış, yöneticiliklere gelmiş, toplumsal hayatta daha aktif bir konuma gelmişlerdir. kadin her zaman daha mağdur durumda olduğundan kadınlara pozitif ayhrımcılık yapılmali ve kadin erkek eşitliği kadinlarin yönüne kaymalidir..(biraz da olsa)

kanunlar önünde bir kadın erkek eşitliği söz konusudur fakat diğer alanlarda geçersiz, en azından yetersiz bir söylem olacaktır kadın erkek eşitliği, zira farklıdır kadınla erkek.öncelikle farklı yetiştirilir, farklı yaşatılırlar. farklılıklar vurgulanır her an, farklılıklar arasındaki eşitlik yasallıkla sağlanabilir, diğer alanlarda ise kadınların baskın olduğu yerler de vardır, erkeklerin baskın oldukları da.önemli olan farklılıkların farkına varmaktır, kadın erkek arasındaki anlayıştır, iş bölümüdür, hoşgörüdür, önemli olan kadın-erkek-çoluk-çocuk-genç-yaşlı özgürlüğüdür.evet, hürriyettir, hürriyet.
Koray
Cmt Şub 04, 2012 11:53 am
 
Foruma git
Konuya git

Re: GÜZELLİK.......

EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK GÜZEL PAYLAŞIMINIZ İÇİN
Koray
Cmt Şub 04, 2012 8:09 am
 
Foruma git
Konuya git

Re: MUHAMMED (S.A.V)

EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK ALMİRA SENİNDE KANDİLİN MUBAREK OLSUN ARKADAŞIM GÜZEL PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞKLER
Koray
Cmt Şub 04, 2012 7:51 am
 
Foruma git
Konuya git

Re: Bengü ağız alışkanlığı

emeğine yüreğine sağlık dilaycım güzel paylaşımın için her zamanki gibi harikasın...
Koray
Per Şub 02, 2012 3:21 pm
 
Foruma git
Konuya git

Re: DEĞİŞEN ZAMAN MI? YOKSA BİZLER Mİ.....?

Hep şikâyet ederiz zaman değişti diye

Değişen zaman mıdır düşünmüyoruz niyeZaman aynı zamandır her yıl aynıdır bakın

Ayı günü haftası yılları olur yakınDeğişen zaman değil insanda var değişim

Herkes sanki robottur çağın adı bilişimİnsanı yüceltmektir bilginin tek amacı

Bunca bilgi içinde insanlar çeker acıNeden bunca işkence bu kargaşa nedendir

Menfaatperest Batı zulme hizmet edendirBu bela insanlığı sarıp da sarmalamış

Müslüman olan bile çıkarla nemalanmışVarsa yoksa paradır insan için itibar

Kimse dönüp bakmıyor iltifat görmez kibarNezaket unutulmuş iltifat makamlara

Herkesin aklı fikri sadece olmuş paraKaç garibin gönlünü yaptın diye soran yok

Çok konuşan kişinin bakarsınız karnı tokFakirin sesi çıkmaz söyleyemez derdini

Çok rahat isteyenler kaybetmiştir kendiniGerçek fakir ararsan istemeyenlere bak

Köşe bucak dolaş da gariplere ışık yakKim fakirdir kim zengin bilinmiyor bu zaman

Doyumsuz insanların sonları olur yamanTasadduktan bihaber yaşarsa şükürsüzler

Onca servet içinde somurtkan kalır yüzlerEskice Hoca sanma sen kendini kurtardın

Bir nefesin şükrünü bilemezsen tutardın
Koray
Pts Şub 06, 2012 7:41 pm
 
Foruma git
Konuya git

Re: KADER. KADER KADERRRRRR......

EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK GÜZEL PAYLAŞINIZ İÇİN...
Koray
Pts Şub 06, 2012 7:34 pm
 
Foruma git
Konuya git

Re: DUA ETTİNİZ Mİ HİÇ ?

EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK... GÜZEL PAYLAŞIMINIZ İÇİN
Koray
Sal Şub 07, 2012 5:14 pm
 
Foruma git
Konuya git

DÜŞÜNSENİZE BİR...

Düşünsenize bir:
Hastalık olmasaydı sıhhatin, ölüm olmasaydı hayatın, yaşlılık olmasaydı gençliğin,...
yokluk olmasaydı varlığın, kötü olmasaydı iyinin, küfür olmasaydı imanın,
cehennem olmasaydı cennetin, karanlık olmasaydı aydınlığın, çirkin olmasaydı güzelin kıymeti bilinir miydi?

Hayat yolu dümdüz ve pürüzsüz olsaydı, yürümek bu kadar cazip olur muydu?
Her şey birbirinin aynısı olsaydı,
öğrenmenin temel taşı olan merak tahrik olur muydu?
Tüm insanlar aynı planyadan çıkmış gibi birbirinin tıpkısı olsaydı,
tanımak için küçük parmağımızı oynatmaya gerek kalır mıydı?

Eğer her zorluğun yanında bir kolaylık, her derdin bir dermanı,
her ıstırabın bir bilgeliği, her çekilen acının bir hasılatı,
her musibetin bir nasihati, her kederin bir bedeli olmasaydı
hayat yaşanmaya değer miydi?

Hakikate olan sadakatiniz, onun uğruna nereye kadar ne bedeli göze aldığınızla
orantılıdır. Ne diyordu Kur’an:
“İnanıyorsanız, üstün gelecek olan sizsiniz!”
Koray
Sal Şub 07, 2012 5:33 pm
 
Foruma git
Konuya git

EVET SEVGİLİ...

O kadar da önemli değildir bırakıp gitmeler,
Arkalarında doldurulması mümkün olmayan boşluklar bırakılmasaydı eğer.

Dayanılması o kadar da zor değildir, büyük ayrılıklar bile,
En güzel yerde başlatılsaydı eğer.

Utanılacak bir şey değildir ağlamak,
Yürekten süzülüp geliyorsa gözyaşı eğer

Yüz kızartıcı bir suç değildir hırsızlık,
Çalınan birinin kalbiyse eğer.

Korkulacak bir yanı yoktur aşkların,
İnsan bütün derilerden soyunabilseydi eğer.

O kadar da yürek burkmazdı alışılmış bir ses,
Hiçbir zaman duyulmasaydı eğer.

Daha çabuk unuturdu belki su sızdırmayan sarılmalar,
Kara sevdayla sarıp sarmalanmasalardı eğer.

Belirsizliğe yelken açardı iri ela gözler zamanla,
Öylesine delice bakmasalardı eğer.

Çabuk unutulurdu ıslak bir öpücüğün yakıcı tadı belki de
Kalp, göğüs kafesine o kadar yüklenmeseydi eğer.

Yerini başka şeyler alabilirdi uzun gece sohbetlerinin,
Son sigara yudum yudum paylaşılmasaydı eğer.

Düşlere bile kar yağmazdı hiçbir zaman,
Meydan savaşlarında korkular, aşkı ağır yaralamasaydı eğer.

Su gibi akıp geçerdi hiç geçmeyecekmiş gibi duran zaman,
Beklemeye değecek olan gelecekse sonunda eğer.

Rengi bile solardı düşlerdeki saçların zamanla,
Tanımsız kokuları yastıklara yapışıp kalmasaydı eğer.

O büyük, o görkemli son, ölüm bile anlamını yitirirdi,
Yaşanılası her şey yaşanmış olsaydı eğer.

O kadar da çekilmez olmazdı yalnızlıklar,
Son umut ışığı da sönmemiş olsaydı eğer.

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
Her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Kahvaltıdan da önce sigaraya sarılmak şart olmazdı belki de,
Dev bir özlem dalgası meydan okumasaydı eğer.

Anılarda kalırdı belki de zamanla ince bel,
Namussuz çay bile ince belli bardaktan verilmeseydi eğer.

Uykusuzluklar yıkıp geçmezdi, kısacık kestirmelerin ardından,
Dokunulası ipek ten bir o kadar uzakta olmasaydı eğer.

Issız bir yuva bile cennete dönüşebilirdi belki de,
Sıcak bir gülüşle ısıtılsaydı eğer.

Yoksul düşmezdi yıllanmış şarap tadındaki şiirler böylesine,
Kulağına okunacak biri olsaydı eğer.

İnanmak mümkün olmazdı her aşkın bağrında bir ayrılık gizlendiğine belki de,
Kartvizitinde 'onca ayrılığın birinci dereceden failidir' denmeseydi eğer.

Gerçekten boynunu bükmezdi papatyalar,
İhanetinden onlar da payını almasaydı eğer.

Issızlığa teslim olmazdı sahiller,
Kendi belirsiz sahillerinde amaçsız gezintilerle avunmaya kalkmamış olsaydın eğer.

Sen gittikten sonra yalnız kalacağım.
Yalnız kalmaktan korkmuyorum da,
Ya canım ellerini tutmak isterse...

Evet Sevgili,
Kim özlerdi avuç içlerinin ter kokusunu,
Kim uzanmak isterdi ince parmaklarına,
Mazilerinde görkemli bir yaşanmışlığa tanıklık etmiş olmasalardı eğer!!
GÖNLÜM SEN!ND!R
Koray
Sal Şub 07, 2012 5:38 pm
 
Foruma git
Konuya git

Re: Güzel Sözler, Mevlana,

EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK DİLAYCIM... GÜZEL PAYLAŞIMIN İÇİN
Koray
Sal Şub 07, 2012 5:11 pm
 
Foruma git
Konuya git

Re: Neşe Karaböcek, Elbet birgün buluşacağız

YİNE HER ZAMANKİ GİBİ HARİKA PAYLAŞIMLAR EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK...
Koray
Sal Şub 07, 2012 5:12 pm
 
Foruma git
Konuya git

Re: EVET SEVGİLİ...

ßeN UmutSuzLuGun OlDuGu YerDe, UmuDumu KayßeTmeDeN YüRüMeYi ßiLiRiM. HeR YüRüDüĞüM YolDa, CaKıLLaR, HeR DurDuGuM YerDe, CaKaLLaR , oLSa Ne YaZaR ! Ya ÖLüMüNe, SeVeRiM, YaDa TeK KaLeMDe SiLeRiM !
Koray
Sal Şub 07, 2012 5:44 pm
 
Foruma git
Konuya git

Re: HEP GÜLÜMSEYİN:)))

EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK GÜZLE PAYLAŞIMINIZ İÇİN...
Koray
Per Şub 09, 2012 9:36 am
 
Foruma git
Konuya git

Koray...

Sendeki sırrın kapılarını araladıkça,
bendeki umutsuzluğun sebebini daha iyi anlıyorum.

Buluştuğumuz adreslerde birbirini iten gerçeklerin,
aslında hayatın gerçekleri olduğunu biliyorum.
Aşk tek kişilik yalnızlıktır, iki kişilik bir oyun.
Gerçek aşkın, üçüncü tekil şahıslara asla tahammülü yoktur
. Bir kalbi tam anlamıyla fethedemediysen,
o kalbin sınırları içinde gezinerek, ancak zaman kaybedersin.
Bu gerçek ikimiz içinde geçerli.

Yalnızlık nöbetlerimde, seninle yaşadığım her anı,
Bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçirdim.
Yüreğimdeki duyguları YaLnızLıK ambarına boşalttım
. Bir rüyadan uyandım ve anladım ki, biz birbirimiz için yaratılmış değiliz
. Kandırmayalım kendimizi. Gözlerimizin aynı hizada buluşmasının getirdiği heyecanı, çok fazla büyütmeyelim
. Hayatın tekrarı yok ve zaman hızla geçip gidiyor
. Hayat, doğru zamanda yanlış insanlarla harcanmayacak kadar
DeğErli. Ve ben hayatın değerini bildiğim kadar, kendi değerimi de biliyorum.
Sonu hüsranla bitecek maceralar bana göre değil.

Karamsarlık değil bunlar
. Mantığımın duygularıma ağır basması. AkLIMIn ZAFERİ...
Yeni bir MaSaL da kendimi harcatmaman gerektiğini haykıran yüreğimin sesi..
. Biliyorum ki, bütün kahramanlar YALNIZDIR vE BEN yalnızlığımdan kalan saltanatı sürdürmeliyim.
Dertlerin Kıralı olmaktansa, böyle bir yalnızlığı tercih ederim
. Çünkü, Benden bir başka bir ben daha yok bu dünyada.
Ve hayat ikinci bir şansı her zaman sunmuyor insana...

.
UNUTMA!!!!!!!!!
Hayat, doğru zamanda yanlış insanlarla harcanmayacak kadar DEGERLI...
Koray
Per Şub 09, 2012 10:20 am
 
Foruma git
Konuya git

SENİ SEVİYORUM ÇÜMKÜ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Her sabah kalktığımda yaşamak için tek nedenim, sen varsın ...
Fakat seni sevmek için binlerce nedenim var ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Bu siyah beyaz dünyada tek renk sensin,
Bir ressamın fırçasından çıkmış gibi ...
Ama alalade bir renk değil,
Gökkuşağının her tonunu gölgede bırakan bir renk ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Bu soğuk günde içimi ısıtan bir esinti gibisin ...
Hafiften esiyorsun, iliklerime işleyerek ...
Sonra da kaybolup gidiyorsun, daha nereden geldiğini
Anlayamadan ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Seni Sevmekten başka bir şey gelmiyor içimden ...
O kadar doğal ki bu duygu ruhumun derinliklerinde,
Sanki doğduğumdan beri var ...
Sadece ortaya çıkmak için seni bekliyordu ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Sensiz bir yaşamı artık düşünemiyorum ...
Sensiz bu kuru dünyada yaşamaktansa,
ölümün soğuk nefesini öpmeyi
bir daha hiç seni görmemektense hayata arkamı dönmeyi
tercih ederim ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Ne zaman bir aşk şiiri duysam, mısralardan sen akıyorsun ...
Ne zaman eski bir şarkı gelse kulağıma,
Gitar telleri arasından süzülen notalar, seni getiriyor bana ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Sen hep benimlesin ...
Gözümü kapatmam yeterli seni görmem için ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Gözlerinin içinde binlerce yıldız,
Gecenin karanlığını delip geçiyor ...
Bana bakarken kendimi yıldızlara tepeden bakıyor gibi hissediyorum ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Benliğim sana ait ...
Sen onu buruşturup çöpe de atabilirsin,
Kalbine yakın bir yere de koyabilirsin ...
Tanrım !!!
O kalbine yakın bir yerde olmak istiyorum ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Sen sensin ...
Ama sen beni ben olduğum için seviyor musun
Onu kim bilir ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Seni Sevmeyi Seviyorum ...
Seni koklamayı seviyorum ...
Sana dokunmayı seviyorum ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Saçların ellerimin arasından kayıp giderken,
Dünyada cenneti bulmuş gibiyim ...
Bir an elimde tutuyorum o cenneti ...
Bir an sonra belki de tamamen ellerimden kayıp gidecek ...

Seni Seviyorum, Çünkü
İçimde bir umut var ...
Bu şiiri belki başucuna koyarsın ...
Kim bilir belki yanına da \'\'Kırmızı\'\' bir gül ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Tanrı çiçekleri yaratırken seni de onlarla beraber yaratmış ...
Papatyadan güzel,
Zambaktan asil,
Manolyadan tatlı,
Gülden daha güzel kokulu ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Güzelliğine melekler imreniyorlar ...
Dünyada ise,
Ölümlüler arasında galiba bir tek benim gibi bir iki şanslı
Onu farkedebiliyor ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Ölene kadar, yok olana kadar seninle olsam,
Bu herhalde bir ceza gibi gelir,
Daha çok senle olamadığım için ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Senin tarafından Sevilme fikri bile bir insanı hayatı boyunca
mutlu edebilecek kadar güzel ve asil ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Seni anlatmak için mısralar yetmiyor ...
Düşünüyorum bir kış gecesi bunu yazarken,
Acaba kaç şair senin güzelliğini anlatmak için binlerce mısra yazdı ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Senin gülümsemen güneşin doğuşu gibi,
İnsana her şeyi unutturuyor,
Sadece seyredip tadına varma hissi uyandırıyor ...

Seni Seviyorum, Çünkü
Bu kadar nedenden sonra bile SENİ ne kadar SEVDİĞİMİ anlatamadım!..
Koray
Per Şub 09, 2012 10:13 am
 
Foruma git
Konuya git
cron